Bekar kaynımın evimde kalmasını istemiyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hayal_27

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2023
430
88
29
Kızlar pek dert sayılmaz ama yinede danışmak istedim canımı sıkan bu durumu.
Benim eşimin abisi bekar ve bizimle aynı şehirde yaşıyor ama adam orada burada kalan biri yani düzenli yaşadığı bir evi yok. Eşimin ailesi şehir dışında yaşıyor bizden uzaklar ama eşimin ailesinden ne zaman biri gelip bizim evimizde kalsa bu abisinide çağırıyorlar. Ev zaten çok büyük değil ve ben kapalı biriyim evin içinde rahat etmiyorum, bı de hijyene pek dikkat etmeyen biri kendisi. Şimdi sorun şu ki ben doğum bile yapsam eşimin annesi ablası vs gelecek gelene de gelme diyemem ama bilmiyorumki bu abisinide çagiracaklar. Dediğim gibi rahat edememek bir yana dursun hijyen sorunları var. Adamı evlendirmeye kalksak zaten kimseyi beğenmiyor velevki evlenmeye kalktı yine ailesi gelip bizde kalır eğer yaşadığımız şehirde birini bulursak. Ailesinin kalmasını geçtim yine o da bizde kalır. Geçen sefer eşimin diğer evli abisi ve eşi geldi diye hemen bu abisinide çağırdık. Mesela sokakta çift olarak gezeriz diye düşünürken üç erkek önde yürüdüler eminim eltimde rahatsız oldu. Bilmiyorum adama karşı bir sorunum yok ama bakın kocaman poşeti ve içinde eşyalari bile hala bizim evimizde duruyor çünkü alıp koyacak yeri yok. Çalışıyor asgari ücretten fazla aldığını düşünüyorum ama bir ev ya da yurt vs tutmuyor. Yeri gelir buna ulaşamazlar gece gece biz yollara düşer ararız hemen eşime haber salar ailesi. Bilmiyorum ben mi bencillik ediyorum ama özgürce insanları evime davet edemiyorum eşimin tarafından kim gelirse gelsin bu abisinide çağırmak zorunda kalıyoruz belkide zorunluluk olduğu için daha da rahatsız oluyorumdur. Zaten ev de küçük.
Eşimin bir abisi daha var evli ve onun evinde daha önce aylarca kalmış. Biz yeni evliyiz çocuğumuz yok diye bize demediler ama eminim çocuk falan olsa ailesi derki sizinle kalsın. Daha önce kaynanamın paraya çok takıntılı olmasıyla ilgili konu açmıştım zaten sırf kirayı bölüşelim diye bile bunu söyler, onu durduran yeni evli oluşumuz. Ben bu adamdan nasıl kurtulucam? Bişey dediğimde kıyamet kopar bunuda biliyorum o tür insanlar

Çocuk olunca bonus olarak neden bekar kaynınızı da evinize alasınız ki?
Çocukla beraber amca da mı gelmek zorunda? Kaynınızı almazsanız bebeği size vermiyor mı hastane? :KK53:
Saçmalığa bakın, çocuk olunca kayın eve yerleşmek zorunda. Neden?
Annesi ve ablası gelirse oğluşunuda yanında görmek isteyecek çünkü. Biri kalırken illaki o da gelecek

Kıyamet kopsun.
Neden korkuyorsunuz?
Kapalı değilim ona rağmen evimde kayınbiraderimle yaşamam. Siz bir de kapalısınız. Sürekli evinizde tesettürlü gezmek, emzirmek için odalara kapanmak zorunda mısınız?
Böyle bir teklif gelirse hayır asla olmaz diyeceksiniz. Restse rest. Abi gelir kalırsa da rahat edemiyorum abi diyeceksiniz söyleyeceksiniz.
Ne münasebet ya.

Son düzenleme:
şimdiki ufak tefeklere birsey deseniz 40 yılda bir geliyor deyip hemen uste çıkarlar bence duruma göre tavrınızı koyun yani uzun sureli kalmak olur anlattıgınız gibi kirayı beraber verin olayı cocuk olayı tum bunlar olurda size sizinle kalma teklifi sunduklarında net tavrınızı koyabilirsiniz

Kıyamet kopsun.
Neden korkuyorsunuz?
Kapalı değilim ona rağmen evimde kayınbiraderinin yaşamam. Siz bir de kapalısınız. Sürekli evinizde tesettürlü gezmek, emzirmek için odalara kapanmak zorunda mısınız?
Böyle bir teklif gelirse hayır asla olmaz diyeceksiniz. Restse rest. Abi gelir kalırsa da rahat edemiyorum abi diyeceksiniz söyleyeceksiniz.
Ne münasebet ya.
Aynen o tür bir durumda öyle söyleyeceğim gerçekten yeter katlandigim

Çocuk doğurmayacaksınız şu koşullarda. Bu durumu size yaşatan, çanak tutan, engel olmayan adama çocuk doğurup, bir de nur topu gibi kayınbirader edinmeyeceksiniz.
Çok saçma her şey ama siz söylüyorsunuz ve inanmak durumundayız. Aklıma başka çözüm gelmedi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X