Ben mi kafamda kuruyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yosunlukek

Ejderhaların Annesi
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2019
2.725
8.436
Merhaba hanımlar, gerçekten çok mutsuz olup kafama taktığım bir konu var. Acaba ben mi kafamda kuruyorum, bilmiyorum. Maalesef, burada yüzlerce konu okusam da aynı hatayı ben de yaptım. Kv ve görümce ile henüz ortada bir şey yokken samimiyete girdim. Samimiyet dediysem de sürekli araşmak, buluşmak değil, sadece Instagram'dan konuşma şeklinde.

Gerçekten iyi niyetle yaklaşmak istiyorum, kötü davranmak istemiyorum. Ancak, görümcemin sürekli bir öyle bir böyle değişen tavırları beni çok yıprattı. Bir aydan daha kısa süre içinde nişanım var. Görümcem her hikayeme eskiden yanıt verir, beğenirdi. Nişan yaklaştıkça, sevgilimle gezdiğimiz yerlere alakalı alakasız, kardeşi için "Aa beni özlemiş, dayısı yiğrenlerine çok düşkündür. Beni de gezdirsin böyle vs." aklıma gelmeyen milyonlarca patavatsız şeyler yazıyor. Bakın yazması problem değil ama örneğin sevgilim bana çiçek alsa "bana neden almadın" diyor. Alakalı alakasız her şeyin içinde.

Gerçekten iyi niyetli olmak istiyorum. Acaba benim mi gözüme batıyor, bilmiyorum. Bir gün ters cevapladım; o gün kv ile nişanla ilgili almamız gereken bir şey vardı. Beni arabasıyla aldı, kızı doldurmuş anladım, bana ters davranıyor. Hanımlar, çok ama çok pişmanım bu samimiyete girdiğime. Lütfen anlayışlı yorumlar yapın. Bu saatten sonra nasıl davranmam lazım? Bilen bilir, manyak bir eltim var. Onunla hiç görüşmedim; hala. ve kv ile genel olarak problemim yok, hatta saygı ve sevgiyle yaklaşıyorum. Ama görümceme tahammülüm kalmadı. Ne yapmam gerekir, nasıl mesafe koyacağım, veya acaba ben mi gözümde büyütüyorum?

Çizgiyi çekip mesafenizi koyun. Kırıldığınız ya da kızdığınız konularda kibarca da olsa tavrınızı belli edin ki şu görümce zevzeklikleri artarak devam etmesin. Daha başından tavrınız net olsun ki “nişanlandı evlendi değişti vs” de denemesin.
Sizin ve görümcenizin yaşlar kaç ?

Çizgiyi çekip mesafenizi koyun. Kırıldığınız ya da kızdığınız konularda kibarca da olsa tavrınızı belli edin ki şu görümce zevzeklikleri artarak devam etmesin. Daha başından tavrınız net olsun ki “nişanlandı evlendi değişti vs” de denemesin.
Sizin ve görümcenizin yaşlar kaç ?
Ben 26 görümcem 29

Ben sana kızıcam kusura bakma. Burda her görümce konusunda muhatap olma yapma etme gitme gelme etme eyleme diyor muyuz diyoruz. 🧿😁 Aferin Yosunlukek aferin. Görümcen yosunlarını yolmaya niyetli. Valla burdan sonra yapacağın çok bir şey yok. Görmezden geleceksin.
valla ne desen haklısın çok pişmanım bunu belirli bir süreden sonra anladım ama bir kere olunca önü arkası kesemedim çok pişmanım gerçekten

Bi ust leveli soyleyim mi? Evinin esyalarindan kendine de aldiracak, aldigin kucucuk paspastan duvar boyasi rengine, yemek odasi takimindan halina dek herseyden kendine de aldiracak...

Allah sabır versin.
Sevgilimin böyle bir şey yapacağını düşünmek bile istemiyorum ama evlenmeden nasıl anlayabilirim böyle bir durumu

Sevgilimin böyle bir şey yapacağını düşünmek bile istemiyorum ama evlenmeden nasıl anlayabilirim böyle bir durumu
Senin kurduğun samimiyetin ucte birini kurmayan bir arkadaşımın basina geldi bunlar. Dolayisiyla seninki yine sinyal vermis, uzak dur, asla muhatap alma. Isin düşmedikçe gorme, konusma, duyma kendisini.

Böyle bir özenti görümce tipi kardeşimde var, en son yan tarafındaki daireye taşındı. Şimdi kardeşim ev arıyor taşınmak için.

Elti olsa anlaşılabilir, belki o da. Görümce olunca neyle yarışıyorsun arkadaş dedirtiyor..

Son düzenleme:
Yahu daha neler, kendini suçlama. İnstagramdan konuşmak da üst seviye samimiyet değil yahu Hoppa

Bu insanların mizacı bu, bazı insanlar gerçekten ikili ilişkide çok kotü ve artniyetli oluyor.

Görmezden geleceksin, ama kendini ezdirmeyeceksin. Yapılacak tek şey bu.

Yahu daha neler, kendini suçlama. İnstagramdan konuşmak da üst seviye samimiyet değil yahu Hoppa

Bu insanların mizacı bu, bazı insanlar gerçekten ikili ilişkide çok kotü ve artniyetli oluyor.

Görmezden geleceksin, ama kendini ezdirmeyeceksin. Yapılacak tek şey bu.
Teşekkür ederim gerçekten yazdıklarınız çok iyi geldi 🤍

Merhaba hanımlar, gerçekten çok mutsuz olup kafama taktığım bir konu var. Acaba ben mi kafamda kuruyorum, bilmiyorum. Maalesef, burada yüzlerce konu okusam da aynı hatayı ben de yaptım. Kv ve görümce ile henüz ortada bir şey yokken samimiyete girdim. Samimiyet dediysem de sürekli araşmak, buluşmak değil, sadece Instagram'dan konuşma şeklinde.

Gerçekten iyi niyetle yaklaşmak istiyorum, kötü davranmak istemiyorum. Ancak, görümcemin sürekli bir öyle bir böyle değişen tavırları beni çok yıprattı. Bir aydan daha kısa süre içinde nişanım var. Görümcem her hikayeme eskiden yanıt verir, beğenirdi. Nişan yaklaştıkça, sevgilimle gezdiğimiz yerlere alakalı alakasız, kardeşi için "Aa beni özlemiş, dayısı yiğrenlerine çok düşkündür. Beni de gezdirsin böyle vs." aklıma gelmeyen milyonlarca patavatsız şeyler yazıyor. Bakın yazması problem değil ama örneğin sevgilim bana çiçek alsa "bana neden almadın" diyor. Alakalı alakasız her şeyin içinde.

Gerçekten iyi niyetli olmak istiyorum. Acaba benim mi gözüme batıyor, bilmiyorum. Bir gün ters cevapladım; o gün kv ile nişanla ilgili almamız gereken bir şey vardı. Beni arabasıyla aldı, kızı doldurmuş anladım, bana ters davranıyor. Hanımlar, çok ama çok pişmanım bu samimiyete girdiğime. Lütfen anlayışlı yorumlar yapın. Bu saatten sonra nasıl davranmam lazım? Bilen bilir, manyak bir eltim var. Onunla hiç görüşmedim; hala. ve kv ile genel olarak problemim yok, hatta saygı ve sevgiyle yaklaşıyorum. Ama görümceme tahammülüm kalmadı. Ne yapmam gerekir, nasıl mesafe koyacağım, veya acaba ben mi gözümde büyütüyorum?
Ya görümceler niye böyle ya sen ilerde onun karısı ailesi eşi olacaksın gezdirdi çiçek aldı diye ne bu tavırlar. Benimde görümcem ilk başlarda iyidi. Sonra ben daha yeni gelinken eşimi doğum günü idi misafirler falan var görümcem sürekli bana hizmetçi muamelesi yapıyor şu al şunu getir gibi emir veriyor resmen. İlk başta misafirler varken olay çıkarmıyım dedim sustum kadın durmuyor sürekli aynı şey en son yeter senin hizmetçin değilim alda kendin yap dedim ne yapsana beğenirsin gidip kocama ispiyonladı doldurdu kocam gitti ona inandı bana bağırdı niye dediğini yapmıyorsun diye ben de yapmıycam benimle insan gibi konuşsun dedim tartıştık. Sonra gittim görümcemin kendisinede güzel bir ayar çektim sen kimsin kocamla aramı bozuyorsun dedim saydım saydım kendisini konuşturmadan odadan çıktım. Düzeldi Ama düzelmesinin bir diğer sebebide kendisi bana yaptıklarının bin beterini yaşadı kaynanasıyla görümcesiyle çok kötüydüler Allahın sopası yok işte takdiri ilahi pişman oldu yaptıklarına

Böyle bir özenti görümce tipi kardeşimde var, en son yan tarafındaki daireye taşındı. Şimdi kardeşim ev arıyor taşınmak için.

Elti olsa anlaşılabilir belki o da. Görümce olunca neyle yarışıyorsun arkadaş dedirtiyor..
Esas görümcekler tehlikeli ya bence.surekli kv ile işbirligi ve fiskos halindeleler.Bilmiyorum ya ya da benim eltimle bir sorunum yok ve uzakta olduğu için belki de bana öyle geliyor.Ve çok şansli ki uzakta olduğu için benim yaptığım eş ailesi ile yüzgöz olma gibi hatalar yapmadı.

Teşekkür ederim gerçekten yazdıklarınız çok iyi geldi 🤍
Ay ne demek :KK200:

Bir de bu süreçlerden geçmiş bir taze evli olarak şunu eklemek istiyorum, kendini ezdirmediğin sürece art niyete karşı art niyet gütmek sadece sana zarar verir. Çiçek görünce bana da alsın diye yazdı mı, akşama kadar açma mesajı. Akşama ablanın yanına gidelim de nişanlına, giderken de aynı çiçekten ona da al. Kendi ellerinle ver. Bir iki kere bu iyiliği yap, sonrasında emin ol utanır yazmaya. Utanmazsa da eşin çabanı gördüğü için daima senin arkanda duracaktır.

Şimdi bana pollyanna diyenler olacaktır ama inan yaptım ve hiçbir şey kaybetmedim. Abisini kıskanıyorsa eğer sen sinirlendin diye kıskançlığı geçmeyecek, aksine senin düşman olmadığını gördüğünde o çiçeğin sana alınmasına sevinecek.

Böyle çok muhabbet yaşadım dilersen özelden yazabilirsin bana :) Tabi ki aptal olmayacağız ama insanları kazanmak istiyorsak bi küçük iyi niyet göstergesi senden hiçbir şey götürmez. Şu an görümcem bana bi şey dese, başta bana en düşman olan kaynanam bile dönüp görümceme o kız sana neler yaptı değer bil diyor. :)

Ay ne demek :KK200:

Bir de bu süreçlerden geçmiş bir taze evli olarak şunu eklemek istiyorum, kendini ezdirmediğin sürece art niyete karşı art niyet gütmek sadece sana zarar verir. Çiçek görünce bana da alsın diye yazdı mı, akşama kadar açma mesajı. Akşama ablanın yanına gidelim de nişanlına, giderken de aynı çiçekten ona da al. Kendi ellerinle ver. Bir iki kere bu iyiliği yap, sonrasında emin ol utanır yazmaya. Utanmazsa da eşin çabanı gördüğü için daima senin arkanda duracaktır.

Şimdi bana pollyanna diyenler olacaktır ama inan yaptım ve hiçbir şey kaybetmedim. Abisini kıskanıyorsa eğer sen sinirlendin diye kıskançlığı geçmeyecek, aksine senin düşman olmadığını gördüğünde o çiçeğin sana alınmasına sevinecek.

Böyle çok muhabbet yaşadım dilersen özelden yazabilirsin bana :) Tabi ki aptal olmayacağız ama insanları kazanmak istiyorsak bi küçük iyi niyet göstergesi senden hiçbir şey götürmez. Şu an görümcem bana bi şey dese, başta bana en düşman olan kaynanam bile dönüp görümceme o kız sana neler yaptı değer bil diyor. :)
Aslında tam olarak sizin gibi düşünüyorum yani iyilikle gitmeye çalıştım hep ama yine sonucu düzelse de aynısı oluyor belki henüz evlenmedik diye bilemiyorum. Çok teşekkür ederim 🙏💘

Kiskanc iste. Muhtemelen kendi kocasi hic birsey yapmayan bir dangoloz o yuzden sizlere sariyor. İki tane alternatif var. 1) engelleyip silip muhattap olmayacaksiniz ve esinize de soyleyeceksiniz boyle boyle hareketlerinden rahatsiz oldum o yuzden cikardim diye 2) (benim en sevdigim mod bu) kudurtma modunu acacaksiniz. Bisey mi yazdi siz de ona yazacaksiniz. Mesela ahmet olsun damadin adi. Gorumceye cevap olarak gezmeye mi gittiniz “aaa ahmedimmm beni el ustunde tutar istedigim bi yere hemmen goturur” dayisina duskun mu dedi “aaa evet ahmet cok seviyor biz de hemmen pespese cocuk yapicaz” cicek mi geldi “ablacim bu ne ki ahmet basimdan asagi 100 gul dokmuslugu var” sen cumlende kudurtacaksin 🤣

Esas görümcekler tehlikeli ya bence.surekli kv ile işbirligi ve fiskos halindeleler.Bilmiyorum ya ya da benim eltimle bir sorunum yok ve uzakta olduğu için belki de bana öyle geliyor.Ve çok şansli ki uzakta olduğu için benim yaptığım eş ailesi ile yüzgöz olma gibi hatalar yapmadı.
Dedikodu, fitne fücur duyulmamış davranışlar değil de erkek kardeşi kıskanmak nasıl bir yokluk onu anlamıyorum ben.

Kardeşimin görümcesi yanlarından uzaklaşsa kardeş yeğen selfisi çekip story yapıyor diyor. Bu görümcelikte nasıl bir seviye?!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X