Ben mi kafamda kuruyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dedikodu, fitne fücur duyulmamış davranışlar değil de erkek kardeşi kıskanmak nasıl bir yokluk onu anlamıyorum ben.

Kardeşimin görümcesi yanlarından uzaklaşsa kardeş yeğen selfisi çekip story yapıyor diyor. Bu görümcelikte nasıl bir seviye?!
Bak biz aileyiz sen degilsin demek. Ben nisanliyken eltim cok yapardi. Cocuguyla kocami paylasirdi.

Dedikodu, fitne fücur duyulmamış davranışlar değil de erkek kardeşi kıskanmak nasıl bir yokluk onu anlamıyorum ben.

Kardeşimin görümcesi yanlarından uzaklaşsa kardeş yeğen selfisi çekip story yapıyor diyor. Bu görümcelikte nasıl bir seviye?!
Ay benimki de tam böyle

Kıskanıyor. Çünkü onun kocasıyla ilişkisi sizinki gibi değil büyük ihtimalle. Kocasından yeterli ilgi görmediği için, kendini bu şekilde tatmin etmeye çalışıyor. Bence ters cevap vermekle iyi yapmışsınız. Nişanlınıza bahsettiniz mi o ne diyor?

Kıskanıyor. Çünkü onun kocasıyla ilişkisi sizinki gibi değil büyük ihtimalle. Kocasından yeterli ilgi görmediği için, kendini bu şekilde tatmin etmeye çalışıyor. Bence ters cevap vermekle iyi yapmışsınız. Nişanlınıza bahsettiniz mi o ne diyor?
Aslında kocası ona karşı baya iyi benim tahminim bu güne kadar tüm ilgi onun üzerindeymiş bir anda bana bir şeyler alınınca vs bu tavırlara girdi.

Nişanlıma hepsini söylemedim ama diyor yazma konuşma istiyorsan sevdirmek zorunda değilsin kendini diyor

Merhaba hanımlar, gerçekten çok mutsuz olup kafama taktığım bir konu var. Acaba ben mi kafamda kuruyorum, bilmiyorum. Maalesef, burada yüzlerce konu okusam da aynı hatayı ben de yaptım. Kv ve görümce ile henüz ortada bir şey yokken samimiyete girdim. Samimiyet dediysem de sürekli araşmak, buluşmak değil, sadece Instagram'dan konuşma şeklinde.

Gerçekten iyi niyetle yaklaşmak istiyorum, kötü davranmak istemiyorum. Ancak, görümcemin sürekli bir öyle bir böyle değişen tavırları beni çok yıprattı. Bir aydan daha kısa süre içinde nişanım var. Görümcem her hikayeme eskiden yanıt verir, beğenirdi. Nişan yaklaştıkça, sevgilimle gezdiğimiz yerlere alakalı alakasız, kardeşi için "Aa beni özlemiş, dayısı yiğrenlerine çok düşkündür. Beni de gezdirsin böyle vs." aklıma gelmeyen milyonlarca patavatsız şeyler yazıyor. Bakın yazması problem değil ama örneğin sevgilim bana çiçek alsa "bana neden almadın" diyor. Alakalı alakasız her şeyin içinde.

Gerçekten iyi niyetli olmak istiyorum. Acaba benim mi gözüme batıyor, bilmiyorum. Bir gün ters cevapladım; o gün kv ile nişanla ilgili almamız gereken bir şey vardı. Beni arabasıyla aldı, kızı doldurmuş anladım, bana ters davranıyor. Hanımlar, çok ama çok pişmanım bu samimiyete girdiğime. Lütfen anlayışlı yorumlar yapın. Bu saatten sonra nasıl davranmam lazım? Bilen bilir, manyak bir eltim var. Onunla hiç görüşmedim; hala. ve kv ile genel olarak problemim yok, hatta saygı ve sevgiyle yaklaşıyorum. Ama görümceme tahammülüm kalmadı. Ne yapmam gerekir, nasıl mesafe koyacağım, veya acaba ben mi gözümde büyütüyorum?
Daha evlenmeden toksik bir bağ kurulmuş maalesef.Sınırlar diye bir kitap var kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.
Siz samimiyet kurarken bu noktaya gelecegini öngöremediniz ki gayet doğal.Ben sizin yerinizde olsam nişanlım ile bu konuyu şimdiden paylaşırdım.Hem ailesi ve sizinle olan ilişkiyi nasıl idare edeceğini öğrenmiş olursunuz hemde durumu anlatıp belki çözüm bulursunuz.

Aslında kocası ona karşı baya iyi benim tahminim bu güne kadar tüm ilgi onun üzerindeymiş bir anda bana bir şeyler alınınca vs bu tavırlara girdi.

Nişanlıma hepsini söylemedim ama diyor yazma konuşma istiyorsan sevdirmek zorunda değilsin kendini diyor
Dışardan iyi görünen gerçekte ise öyle olmayan çok evlilik var. Dediğiniz gibi ilgi sizin üzerinizdeyse ve kardeşine de düşkünse ondan olabilir.

Yazma diyor ama görüldü mü atacaksınız kadına sorun bu şekilde çözülmez ki. Siz en ufak bir şey deseniz suç olacak ama nişanlınız ablasıyla veya annesiyle bu durumu az çok ima etse konuşsa rahatsızlığınızdan bahsetse sorun çözülür diye düşünüyorum. Kayınvalideniz size alınır ama oğluna alınmaz. Kızını düzgün bir dille uyarabilir.

Merhaba hanımlar, gerçekten çok mutsuz olup kafama taktığım bir konu var. Acaba ben mi kafamda kuruyorum, bilmiyorum. Maalesef, burada yüzlerce konu okusam da aynı hatayı ben de yaptım. Kv ve görümce ile henüz ortada bir şey yokken samimiyete girdim. Samimiyet dediysem de sürekli araşmak, buluşmak değil, sadece Instagram'dan konuşma şeklinde.

Gerçekten iyi niyetle yaklaşmak istiyorum, kötü davranmak istemiyorum. Ancak, görümcemin sürekli bir öyle bir böyle değişen tavırları beni çok yıprattı. Bir aydan daha kısa süre içinde nişanım var. Görümcem her hikayeme eskiden yanıt verir, beğenirdi. Nişan yaklaştıkça, sevgilimle gezdiğimiz yerlere alakalı alakasız, kardeşi için "Aa beni özlemiş, dayısı yiğrenlerine çok düşkündür. Beni de gezdirsin böyle vs." aklıma gelmeyen milyonlarca patavatsız şeyler yazıyor. Bakın yazması problem değil ama örneğin sevgilim bana çiçek alsa "bana neden almadın" diyor. Alakalı alakasız her şeyin içinde.

Gerçekten iyi niyetli olmak istiyorum. Acaba benim mi gözüme batıyor, bilmiyorum. Bir gün ters cevapladım; o gün kv ile nişanla ilgili almamız gereken bir şey vardı. Beni arabasıyla aldı, kızı doldurmuş anladım, bana ters davranıyor. Hanımlar, çok ama çok pişmanım bu samimiyete girdiğime. Lütfen anlayışlı yorumlar yapın. Bu saatten sonra nasıl davranmam lazım? Bilen bilir, manyak bir eltim var. Onunla hiç görüşmedim; hala. ve kv ile genel olarak problemim yok, hatta saygı ve sevgiyle yaklaşıyorum. Ama görümceme tahammülüm kalmadı. Ne yapmam gerekir, nasıl mesafe koyacağım, veya acaba ben mi gözümde büyütüyorum?
Nişan ve evlilik sürcine girildiğinde eş kişisinin ailesine bir şeyler oluyor malesef. Bu dönemde mesafe koyup gereksiz konularda muhatap olmayın

Benim iki oglum var kizim yok sahsen olsaydi ve geline boyle abuk subuk swyler deseydi ona gerekli ogutleei verirdim.kendim bir gelin olarakda gorumceme tahamul edemedigim noktada hic bir aciklama yapmadan telefonunu sildim ve esime artik onla gorsmeyecegimi bana iyi gelmedigini onlaein kardes oldugunu siz herzaman konusun gorusum ama ben artik onun ruhuma iyi felmedigini ve gelmeyen kim olursa olsun gorusmeme karari aldim dedigimden beri hayat bana miss😊esimde saygi duydu ve herkes boyle iyi.hee boyle yapin demiyorum ben bu raddeye epey sabirla geldim.sizdw mesela durumlari engelleye bilirsiniz yada cvp yazmayarak artik bi yazdiklarin8zdsn bir sekilde rahatsiz oldugunuzu sezdirebilirsiniz

hayır ben şeye uyuz oldum tamam sende mesafeli bi ilişki kuramadın çok yaklaştırdın kendine eşin olacak adam kardeşinin konuşmalarını ciddiye alıp nasıl tavır yapıyor o hep ailesi ve senin arasındaki köprüyü kuran taraf olmalı oda ayrı bir ergen

Mesafenizi koruyun bir kac kere tersleyin hatta.Hic unutmam daha yeni aileler tanışmısti söz olmamıştı o ara kv evini tadilat ettirmişti ben hal hatır sormak icin mesaj attığımda bana yardıma gelseydin keşke cok is var demişti o günden sonra kendimi geri cektim sık sık mesaj atmadım.Cünkü bazı insanlar samimiyetle hadsizligi birbiriyle karıştırıyorlar

Aynı hatayı bende yaptım baslarda gorumceö ile arkadas gıbı oldun oyle olunca herseyı soyleme hakkı buldu kendınde mesafe en ıyıysymıs.yavas yavas mesafenızı koyun

Tamamen öyle kimseyi küçümsemek asla haddime değil ama acaba evde durup durup bana mı kuruluyor gibime geliyor bir öyle bir böyle nasıl davranacağımı şaşırdım
Kurulmuyor bence,görücü usulü falan mı evlendi de sizi kıskanıyor acaba? Bana davranışları normal gelmedi... Sen de soğuk davran canım yoksa o samimiyetin başına bela olur. Bir üyenin dediği uzar gider bu durum.

Sen niye çiçek alıyorsun yoruma bakma fazla fedakarlık enayiliktir yaşadık bunları..ona hediye alırken cocuguma almadım istediği şeye param yetmedi senelerdir pişmanım sonra alsam da
Abisinden istesin şimdiye kadar nasılsa öyle olsunlar..mesafe...mesafe .Geç oku gülümseme işareti yap yeter mesajlarına

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X