Benim İlk Şok Diyetim = İsveç diyeti

rimeldensonrakihapsirik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2023
63
29
28
Merhabalar, daha önce pandeminin ilk yazında 1 ay diyetisyen desteği ile 79,5 kilodan 71,4 kiloya düşmüştüm. Nispeten kalıcı da oldu çünkü arada cok abartmalarım harici hep sabit kaldı bazen 72-73’e çıktı bazen 67’ye indi.
Son olarak Ramazan’da onca dikkat etmeme rağmen bayramda aile evinde yemek işini epey abartıp döndüm döneli kilo bir türlü veremeyince motive olmak için bi şok diyet yapmak istedim ve dün itibariyle İsveç diyetine başladım. Sağlıksız olarak görünse de normalde yediğim onca abur cuburdan, fast-fooddan, bir oturuşta 1 ekmek yemekten sağlıksız değildir diye düşündüm. 🤔

Boyum 1.72, diyetten 1 gün önceki kilom da 72 kg idi, dün sabah 71,5 kg ile tam olarak başladım.
Diyetin ilk günü çok motiveydim ama aklımdan bir türlü diyet konusunu çıkaramadım nerdeyse başka hiçbir şey düşünmeden başka hiçbir şeye odaklanamadan sadece İsveç diyeti yapanların yorumlarını okuyup videolarını izledim.
Dün arabayı iş yerinde bırakıp işten eve yürüdüm 45 dk kadar, bir de 3 mil Leslie yaptım. Liste zaten her yerde var, klasik listeyi uyguladım. Sabah direkt -900 gr vermiştim.

Bugün de işe yürüyerek gittim. İnanılmaz bir bitkinlik enerjisizlik vardı üstümde çok zorlandım yürürken ama ofise geçip kahve içince yanına da bir hurmalı fit top yedim küp şeker yerine, beni çok iyi toparladı.
2. Gün öğlenleyin yoğurt ve salam ikilisi var listede, ben kefirle birlikte salam yedim. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmeyecek ikili. 🤨 Ama aç karna fena gitmedi.

Eve gelince 1 saat Leslie yaptıktan sonra 69,9 kg tartıda görüp o gazla akşam menümü hazırladım. Bir meyve hakkım vardı bu akşam, onu da en olgunlaşmışından bir muz olarak kullandım. 🤭

Yarın menü biraz kısıtlı. Daha normal bir öğle menüsü var ama akşam haşlanmış kuşkonmaz ve 1 meyve var 🫣 Neyseki evdeyim, çok zorlanırsam da yatarım artık.

Hedefim belki en son 6-7 sene önce gördüğüm 65 kiloya ulaşmak ilk etapta. Sonrası dengeli-sağlıklı beslenme.

Üçüncü günün sabahına 69,8 kg olarak uyanıp Haftalık temizlik ve sporun ardından 69,2 yi görmüş oldum. Spor yaptıktan sonra tartılmak pek doğru bi veri olmasa da ben seviyorum ne kadar ter attığımı kalori yaktığımı görmeyi. Sabahki kahvemi çok az Hindistan cevizi yağı katarak içtim. 1 dilim ekmek ve peynir hakkımı öğlene kaydırıp güzel bir kahvaltı yapmış oldum 2 yumurta ve salata ile beraber.

Akşama 200 gr haşlanmış kuşkonmaz var, ben onun yerine hazırda olan ıspanaklarımı haşlayıp 1-2 kaşık yoğurtla yiyeceğim. 1 parça meyve olarak da dolapta mevcut kiviyi yiyip günü tamamlarım. Enerjim yerinde olursa bi yarım saat daha spor yaparım, pilates gibi daha sakin bir spor.
Spor yapmanın dopamin salgılamasından dolayı bagimlilik yaptığını biliyorum. En guzel bagimlilik 😅

Dinlenmeli, okumalı, izlemeli bi cumartesinin ardından sabaha kaç kilo uyanacağımı merak ediyorum. Yarın oy kullanmaya yürüyerek gidip bi 2 saat kadar yürüyüş yapmayı planlıyorum, hadi bakalım. 🤙🏻

4. gündeyim
Sabah 68,8’i gördüm. 🥰 3 günde toplam 2,7 kilo gitti. Bugün sabahki ekmek ve peyniri yine öğlene kaydırıp güzel bi kahvaltı yapmış oldum. Akşam sadece portakal suyu ve yoğurt yiyeceğim. Çok acıkırsam öğlenki havucu akşama kemiririm artık 😂
Oy kullandıktan sonra 1 buçuk saat kadar yürüdüm. Akşam da evde bi Leslie yapmayı düşünüyorum.

5. gündeyim. Sabah 68,7 kg çıktım. Aslında gün çok güzel başlamıştı ve ilerliyordu. Alttaki kaçamakları yapmasam bu sabah kesin 67 kg uyanacağımdan eminim.
Akşam seçim stresinden biraz abur cubur yedim, ilk kez liste dışına çıktım. Bi de en son ekmeğe çikolata sürüyordum şükürr ki tek dilim. :KK43:
Ama hemen kalkıp 3 mil Leslie yaptım vakit geçsin dedim.
Bozdum diye salmıyorum. Bugün normalde öğlen balık, akşam 200 gr et var ama ben öğleni atlayıp akşam yiyeceğim sadece. Ve 2 kez 3 mil Leslie yapıp bol bol su içip ödem oluşmasına izin vermeyeceğim. Toplam 7 gün yapmak istiyordum bu diyeti ama uzatabilirim. Geceler dışında o kadar zorlanmıyorum.

merhaba bir kacamak oldu diye bozmaniza gerek yok onemli olam devamlilik, gayet guzel ilerliyorsunuz nasil gidiyor? bende gecen sene isvecle guzel kilo verdim hatta 4 sene oncede 6 kg vermistim. Ilk gunler cok zor ama alisiyorsunuz. Umarim bozmayip devam etmissinizdir

X