Benim yerime kendinizi koymanızı istiyorum..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Resmen kendinize dert arıyorsunuz. Derdiniz yok bunlarla avunur gibisiniz.
Sizin sık sık görüşmek istememenizi anlıyorum ama oğlu birkac dakika ugramis size bunun zararı ne? Kadın yiyecek değil kocanızi. Bunlarla vaktinizi öldürmeyin. Çamurlu ayakkabıyi yıkamış, bulunmaz nimet😅 ne guzel işte size bir faydasi var. Onun her yaptığını karşı atak olarak algılamayın annesi o😬
Öyle algılıyorum işte. Herşeyi bana nispet inat olarak yapıyormuş gibi.

Yok o aksine dört gözle bekliyor oğlunun vardiyası uysunda onda kahvaltı yapsın. Dört gözle bekliyor ona uğrayalım bir hal hatr soralım. Ben yaşadığım problemlerden sonra böyle oldum. Kadına karşı sevgi kalmadı içimde. Herşeyi batıyor bana. Haklısınız herke haklı buradaki asla haksız bulmuyorum. Bu düşüncelerimden nasıl kurtulabilirim onun çözümüjü istiyorum eşimi üzmek istemiyorum gerçekten çok iyi niyetli
Kayinvalideniz için her gece yatmadan iyi niyetler le dua edin.kv kötü olabilir soğumak noktasında hakli olabilirsiniz ama dua insanin kalbini soğutur kinini öldürür bu dediğimi her gün 5 dakika yapın farkı göreceksiniz zamanla..

Ne olursa olsun o kötü bir insan bile olsa siz iyi bir insansıniz unutmayın.

Orda kahvaltı yapmasını istemiyorum. Ama o beni anlamıyor.
Sebep? Eşiniz zaten yeri geldiğinde sizi savunmasını biliyormuş laf söyletmiyormuş. Ne hakla kahvaltı yapmasını kısıtlıyorsunuz ki evde siz yoksanız? Tamam evlenmişsiniz artık farklı bir aile olmuşsunuz ama bu kadarı da gaddarlık gibi geliyor. Sizi zorla kvye götüren eşiniz de yok işte.

kaynananız yalnız alt katınızda yaşıyor, 60lı yaşlarda ve okuma yazması yok. Eşiniz onun tek oğlu. Annesi ile sorunlar yaşadığınızda hep sizi savundu ama bir yönden de asla annesine yalnız olduğunu hissettirmedi. Vardiyalı calısıyor sabah eve geldiğinde siz işte olduğunuz için annesinde yiyip eve öyle çıkıyor uyumaya. Diğer vardiyasında da aynı şekilde uyanıyo siz işte olduğunuz için annesine gidiyor yemeğe. Sadece gündüz vardiyasında berabersiniz akşam yemeğinde. Kadının sizle yaşadığı sorunlardan sonra pek takılmıyor ve hiç bir şey olmamış gibi davranıyor. Onu yok sayamıyorsunuz çünkü her bakımdan market faturalar vs olsun eşinize muhtaç birisi. Eşiniz sizi asla ona karşı ezdirmedi. Bu durumda yine de siz yokken eşinizin orda kahvaltı yapmasını anlayışla karşılayabilir miydiniz? Yani bu durum eşinizin evliliğe alışmamış annesine bağlı olduğunu mu gösterir? Annesi dışında hiç bir sorununuz yok. Her kavganızın uç noktası kaynananız oluyor bir şekilde. Hiç bir şey yapmasa bile. Kadın size karşı oy kuzum oy yavrum diyor ama hiç bir zaman bunun samimiyetini hissetmiyorsunuz. Sonuçta oğlunu sevdiği için sizi seviyor, daha doğrusu katlanmak zorunda kalıyor. Bu vardiya durumlarında eşiniz aşağıda kahvaltı yapması durumunda kaynananız sürekli bu hafta oğluşumla kahvaltı yapacağız onun sevdiği kahvaltılıklardan alacağım vs diye size göndermeler yapıyor. Ama eşiniz asla bu göndermeleri kabul etmiyor. Ona göre annesinin tarzı bu. Ve sizi çok sevdiğini düşünüyor.
Bir yere gitseniz bir akşamlığına, geldiğinizde sizi kapıda karşılıyor çok özledim diyerek. Bu gitmelerde yatılı gitmeler değil yanlış anlaşılmasın. Kapıda beklemese bile eşiniz uğramak istiyor çünkü annesi ya tüpü açık bırakır kontrol etmesi gerekir ya söyleyecek şeyleri vardır annesine uğramadan ona yalnızlığını hissetirmek istemediği için hadi anneme uğrayalım der. Bir beş dk lık da olsa. Ama bu beş dklık bile gitmeler size batar. Çünkü siz ordayken eşinizle ne konuşsanız ay noldu ne ne ne diye sorar meraklıdır. Kendisi de bunu kabul eder zaten. Sevmek zorunda değilsiniz bir insanı evet ama katlanmak zorunda mısınızdır? Çok kötü şöyle kötü böyle kötü bi insan diyemeyiz ama onun o merakı oğlunu siz yanınızdayken yalayıp öpmesi herşeye karışması. Bunlar önüne nasıl geçilebilinir?
Bir yandan da kendisine acıyorsunuz. Yalnız. Hiç kimsesi yok. Telefonu yok onun bi tvsi var. Akrabası gelmez, komşuluk ilişkileri yok, eşinden çok çekmiş zamanında. Vicdanınız sızlıyor bir noktada. N’apardınız?
Üçüncü kişi olarak yazdım. Kendinizi benim yerime koymanızı istedim sizden. Bunlar aşılabilecek şeylermidir? Eşimi görümcemi çok seviyorum, hep arkamdalar hep arkamda durdular. Ama eşimin annesi neticede onu koruduğu zamanlar çok oluyor. Haklıda çünkü ben artık annesinin en ufak şeyini bile kafama takıp eşimle tartışır oldum. Orda kahvaltı yapmasını istemiyorum. Ama o beni anlamıyor. Kadın seviniyor ne olacak sana iş çıkmıyor neden böyle düşünüyorsun diyor. Kıskançlık yaptığımı söylüyor. Sizce ben kıskançlık mı yapıyorum? Nasıl düzeltebilirim kendimi.. Kendimi suçluyorum çünkü bazen saçma şeyleri de sorun ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum..
Ablacım yaşlı kadınlada kocanlada uğraşmayı bırak kendine başka bir meşgale bul. Ayıptır, günahtır.

kaynananız yalnız alt katınızda yaşıyor, 60lı yaşlarda ve okuma yazması yok. Eşiniz onun tek oğlu. Annesi ile sorunlar yaşadığınızda hep sizi savundu ama bir yönden de asla annesine yalnız olduğunu hissettirmedi. Vardiyalı calısıyor sabah eve geldiğinde siz işte olduğunuz için annesinde yiyip eve öyle çıkıyor uyumaya. Diğer vardiyasında da aynı şekilde uyanıyo siz işte olduğunuz için annesine gidiyor yemeğe. Sadece gündüz vardiyasında berabersiniz akşam yemeğinde. Kadının sizle yaşadığı sorunlardan sonra pek takılmıyor ve hiç bir şey olmamış gibi davranıyor. Onu yok sayamıyorsunuz çünkü her bakımdan market faturalar vs olsun eşinize muhtaç birisi. Eşiniz sizi asla ona karşı ezdirmedi. Bu durumda yine de siz yokken eşinizin orda kahvaltı yapmasını anlayışla karşılayabilir miydiniz? Yani bu durum eşinizin evliliğe alışmamış annesine bağlı olduğunu mu gösterir? Annesi dışında hiç bir sorununuz yok. Her kavganızın uç noktası kaynananız oluyor bir şekilde. Hiç bir şey yapmasa bile. Kadın size karşı oy kuzum oy yavrum diyor ama hiç bir zaman bunun samimiyetini hissetmiyorsunuz. Sonuçta oğlunu sevdiği için sizi seviyor, daha doğrusu katlanmak zorunda kalıyor. Bu vardiya durumlarında eşiniz aşağıda kahvaltı yapması durumunda kaynananız sürekli bu hafta oğluşumla kahvaltı yapacağız onun sevdiği kahvaltılıklardan alacağım vs diye size göndermeler yapıyor. Ama eşiniz asla bu göndermeleri kabul etmiyor. Ona göre annesinin tarzı bu. Ve sizi çok sevdiğini düşünüyor.
Bir yere gitseniz bir akşamlığına, geldiğinizde sizi kapıda karşılıyor çok özledim diyerek. Bu gitmelerde yatılı gitmeler değil yanlış anlaşılmasın. Kapıda beklemese bile eşiniz uğramak istiyor çünkü annesi ya tüpü açık bırakır kontrol etmesi gerekir ya söyleyecek şeyleri vardır annesine uğramadan ona yalnızlığını hissetirmek istemediği için hadi anneme uğrayalım der. Bir beş dk lık da olsa. Ama bu beş dklık bile gitmeler size batar. Çünkü siz ordayken eşinizle ne konuşsanız ay noldu ne ne ne diye sorar meraklıdır. Kendisi de bunu kabul eder zaten. Sevmek zorunda değilsiniz bir insanı evet ama katlanmak zorunda mısınızdır? Çok kötü şöyle kötü böyle kötü bi insan diyemeyiz ama onun o merakı oğlunu siz yanınızdayken yalayıp öpmesi herşeye karışması. Bunlar önüne nasıl geçilebilinir?
Bir yandan da kendisine acıyorsunuz. Yalnız. Hiç kimsesi yok. Telefonu yok onun bi tvsi var. Akrabası gelmez, komşuluk ilişkileri yok, eşinden çok çekmiş zamanında. Vicdanınız sızlıyor bir noktada. N’apardınız?
Üçüncü kişi olarak yazdım. Kendinizi benim yerime koymanızı istedim sizden. Bunlar aşılabilecek şeylermidir? Eşimi görümcemi çok seviyorum, hep arkamdalar hep arkamda durdular. Ama eşimin annesi neticede onu koruduğu zamanlar çok oluyor. Haklıda çünkü ben artık annesinin en ufak şeyini bile kafama takıp eşimle tartışır oldum. Orda kahvaltı yapmasını istemiyorum. Ama o beni anlamıyor. Kadın seviniyor ne olacak sana iş çıkmıyor neden böyle düşünüyorsun diyor. Kıskançlık yaptığımı söylüyor. Sizce ben kıskançlık mı yapıyorum? Nasıl düzeltebilirim kendimi.. Kendimi suçluyorum çünkü bazen saçma şeyleri de sorun ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum..
Biz kendimizi sizin yerinize koymayalım. Siz annenizi kaynananız yerine koyun ve düşünün.

tabii ki annesini ziyaret edecek, beraber kahvaltı yapacak, tabii ki annesi evladını öpecek. Bazı kadınları gerçekten anlamıyorum ben. Benim eşimin ailesinde de resmi bir ilişki var. Birbirlerini sevdiklerini pek gösteremezler. Ben diyorum sarıl babana, annene, öp onları. 3 günlük dünya yapmayın arkadaşlar. Diyorsunuz ya kvnin samimiyetine inanmıyorum oğlunu sevdiği için beni seviyor ya da katlanmak zorunda kalıyor diye. siz de gerçekten sevemiyorsanız bile eşiniz için yakın durun, ilgilenin. aksi önce eşinize, sonra ailenize zarar verir.

Öyle algılıyorum işte. Herşeyi bana nispet inat olarak yapıyormuş gibi.
Sizi anneniz sevmiyor mu ? Bir anneyle bir eşin kulvari aynı degildir ki niye inat olarak algılıyorsunuz ? Eşinize sevginizle annenize sevginiz aynı şey mi mesela ya da babanıza . Bu kadar yarış içinde olmanız size zarar. Bakın şunu net söyleyeyim ben eşimi bırakamıyorum o oğlunu lafını hiç anlamadim . O onun annesi yani . Ömür boyunca bu şekilde hayatınızda olacak. Bu kadar müdahale edecek . Birde çocuğunuz olsun asıl o zaman herşey daha zorlaşacak . Bunları kabul ederek evlenen sizsiniz . Kadın sizi zamanında çok üzmüş olabilir bu sizin aranızdaki ilişkidir . Eşinizi bu işe karistirmayin

Ayrıca bu kadının bir uğraşı yok hayatı bir bebek gibi yaşıyor . Elinde bir televizyon birde oğlu var. Benim de babannem yalnız yaşıyor evine gittiğimde kızımla o kadar mutlu oluyor ki . Yetmişli yaşındaki kadın kalkıyor bir şeyler hazırlamaya. Yani imkan buldukça gidiyorum . Eşim bana böyle birşey dese çıldırırim yani .

Evet bunu ayarlamam gerekiyor. Ama herşeyi batıyor bana. Benim evimle ilgili yorumlar yapması, bir şeyler söylemesi. Her şey. Görümcemde cok rahatsız bu durumdan. Annesini karıştırtmaz evine cevabını verir. Gerçekten çocuklarına aşırı düşkün 30 yaşında insanları yalapşap öpüyor öyle düşünün. Ama o cevabını veriyor bağırıyor. Ben yapamıyorum
Keşke bizim ailemizde yalap şalap öperek büyütseydi. İmrendim maşallah🧿

Keske benimki de annesinde yese de ben isten gelince ac ac yuzume bakmasa 😔
ya valla ama değil mi?

"annesi bütün gün evde eşim vardiyadan geliyor aç ne var yani bir kahvaltı hazırlasa" dese ama kadın mecbur mu canım eşini yetişkin adam baksın çaresine derdik de
e kadın hazırlıyormuş işte Allah'tan daha belanı mı istiyorsun?

valla son derece kalabalık bir ailem var
yemek yiyip yukarı çıkmak kadar olan kayınvalideyi (hani yani her akşam bize gelin, hep birlikte yiyelim, bizle oturun illa, misafir geldi siz de gelin vs vs gibi sosyal hayata dinamik koyan değil) şikayet eden gelin ilk kez görüyoum. herhalde nesil değişti.

Ya sizin de çocuğunuz olacak Allah aşkına. Evlenip gittiğinde sırf kocası/karısı için size bir kahvaltıya bile gelemediğinde ne hissederdiniz? Eşinize üzüldüm sizin gibi anlayışsız ve gaddar bir insanla olduğu için. Birde eşiniz dengede tutuyormuş siz yokken gidiyormuş ona bile lafınız var inanılmazsınız! Allah sizin gibi gelinlerden korusun.

Gece bir de işten geliyor kapısı bozulmuş diye onu yaptırmaya calısıyor eşime.
Yok artık! Buna bile laf mı ettin sen cidden? Ayyyyyyyyyy ben şok adşlfdaşlsd kadını hastaneye kaldırsalar ''eşim neden gidiyor'' diye delirmeye başlarsınız siz. Acilen tedavi olun resmen kvyi kıskanıyorsunuz asla sağlıklı bir insan değilsiniz.

Kayinvalideniz için her gece yatmadan iyi niyetler le dua edin.kv kötü olabilir soğumak noktasında hakli olabilirsiniz ama dua insanin kalbini soğutur kinini öldürür bu dediğimi her gün 5 dakika yapın farkı göreceksiniz zamanla..

Ne olursa olsun o kötü bir insan bile olsa siz iyi bir insansıniz unutmayın.
Tamam. Teşekkür ederim namazlarımdan sonra dua edeceğim onun için, kendi kalbim içinde..

Yazma şeklinizden bile gına geldi. Eşinize acıdım.
Ayrıc evlenmeden biliyordunuz bunları neden evlendiniz bukadar şikayet edecekseniz?

Annesi ile zamanında cok sorunlar yaşadım. Yüzüme karşı arkamdan söylediği çok laflar oldu. Onlarla ilgili çok konu açtığım için tekrar oralara girmek istemedim. Bir şekilde unutuldu çünkü. Ama onlardan sonra böyle oldum ben.
taşının istemiyorsanız...
oglunu yalayıp öpmesi ne demek ya çocuğumu öperim de yalarım da kime ne?
evlenince ailelerden boşanmıyorsunuz hanım efendi oglum yok ancak olsaydı istediğim gibi öperdim isterse 90 yaşında olsun.
sizin anneniz sizi hiç sevip sarılmıyor sanırım bu kadar garipsediginize göre.

Gerçekten darılma, yarıya kadar okudum bu kadar çık şeyleri dert etmeyin ya .O da annesi kadının belli ki çocuğuna sevgisi var .idare edilemeyecek şey değil bunlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X