Benim yerime kendinizi koymanızı istiyorum..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok yorucu ve kıskançsınız. Deseniz ki ben yokken evime geliyor kurcalıyor kahvaltı yapıyor bulaşığını da bırakıp gidiyor o zaman haklısınız. Eşiniz adamakıllı kahvaltı yapıyor diye sevineceğinize gitmiş oğluşuma sevdiği kahvaltılıklardan alacağım dedi diye üzerinize alınıyor orda kahvaltı yapmasın diyorsunuz. Adam yorgun argın mesaiden gelip kendine kahvaltı mı hazırlasın sizin şımarıklıklarınız yüzünden. Şaka mısınız? Ben bu durumdaki kv olsam ben de aynısını yapardım. Size iyilik batmış. Size kalan bir bulaşık yok, laf söz yok ama bunu nasıl anlayışla karşılayabilirim diye soruyorsunuz.
Ayrıca Eve çıkarken 5 dk uğramasında ne sakınca var ? Ben de bakarım annem nasıl diye. Bi kapısının çalınmasında ne sakınca var ?
Gerçekten çok yorucusunuz ve eşinizin sabrı da sonsuz değildir bunu unutmayın

Arasına girmek değil ki ben eşime bu denli düşüncelerimi iletmiyorum. İletsem zaten suçlu ben olurum. Evde bu konu yüzünden sürekli kavga ediyoruz gibi bir ima oluştu sanırım. Ama ben bi kere konuştum eşimle bu durumu aşağıda kahvaltı yapmamasını oda kabul etmedi zaten.
Ben kvmin yüzüne bile bakmak istemiyorum ama eşim için hiç bir şey olmamış gibi davranıyorum bende. Gerçekten karakterimden çok ödün veriyorum. Çok zor bir insan çok. Böylesi hiç denk gelmesin inşAllah burda o linç yorumlarını yazan hiç kimselere.
Size ne? siz yokken eşinizin annesiyle yapmasından size ne? Buna karışamazsınız. Çok kötü kalpli fesat bir insansınız.
Kadının söyledikleri bile o kadar normal ki. Size karışmıyor kadın kendince sohbet ediyor.
Benim anneannemde çok sorardı o ne, nereden geldin, niye yaptın, o kim gibi sorular. Merakından değil seninle ilgilendiği için sohbet açmak için yapardı. Şunda art niyet aramak nedir.
İnşallah çocuğunuz olunca gelin aradığınız alo ya verdiğiniz selama karışsın

Evet bunu ayarlamam gerekiyor. Ama herşeyi batıyor bana. Benim evimle ilgili yorumlar yapması, bir şeyler söylemesi. Her şey. Görümcemde cok rahatsız bu durumdan. Annesini karıştırtmaz evine cevabını verir. Gerçekten çocuklarına aşırı düşkün 30 yaşında insanları yalapşap öpüyor öyle düşünün. Ama o cevabını veriyor bağırıyor. Ben yapamıyorum
Niye öpmesin ya... ( oğlum yok 23 yaşnda erkek yeğenim var üniversite son sınıf dün onu okula uğurlarken sarıldım öptüm yarın birgün gelin buna hangi hakla laf edecek) buna takılmak çok sağlıksız... siz kv takmşsnz normal değil yazdklarınız... sert olacak ama evlenince tapu almıyorsunuz eşiniz hala ve hep kayınvalidenizin çocuğu bunu unutmayın.

Son düzenleme:
Kocanızın elinden telefonunu alın, eve kapatın, işe giderken kapıyı üstüne kilitleyin ki annesiyle görüşmesin. Sedece sizin olsun. Ağaç kovuğundan çıkmış çünkü.
Ne kadar ayıp ya. Kadın yalnız işte, bir oğlu var yakınında. Dokuz ay karnında taşımış, büyütmüş bu yaşa getirmiş ve görüşmesin öyle mi? Silsinler anne oğul birbirlerini çünkü gelin hanım öyle istiyor. Gelin hanım işteyken bile kocasının annesiyle kahvaltı yapmasını kıskanıyor. Duvarları mı yumrukluyorsunuz acaba onlar kahvaltı yaparken? Eşinize, annene kahvaltıya gitme otur evinde tek başına ye derken utanmadınız mı gerçekten?

İlk konunu hatırladığımdan bu yazdığına tepki veremeyeceğim. Normalde sadece şu yazdığını görseydim kızardım çünkü benim annem altta olsa evet ben de eşim yokken onla oturmak isterdim ama ilk konunda kaynanan oğlunu senle pek paylaşamadığını ve senin de bir evin olduğunu kabul etmekte zorlandığını yazdığın için şu an kadının senin gözüne batmasına şaşırmıyorum. Ama iyi yanından bak bazı dengeler oturmuş gibi duruyor. Artık eşinin vardiyası seninle uyumlu olunca birlikte baş başa yiyormuşsunuz, bu da güzel bir gelişme bence.
evet ilk zamanlardaki gibi değil artık, ben de sessiz değilim cevabımı veriyorum. benden çekindiği için her şeyi pat siye söyleyemiyor bana artık, benim evim benim düzenim diyebiliyorum. şükür. ama geçmişi kendi kafamda aşamıyorum işte onu ayarlamam gerekiyor. ne bileyim burdan yazması kızması cok kolay gercekten ama bu yorumları yazan insanların kaynanam ile bir hafta bile geçiremeyeceğine adım gibi eminim.

evet ilk zamanlardaki gibi değil artık, ben de sessiz değilim cevabımı veriyorum. benden çekindiği için her şeyi pat siye söyleyemiyor bana artık, benim evim benim düzenim diyebiliyorum. şükür. ama geçmişi kendi kafamda aşamıyorum işte onu ayarlamam gerekiyor. ne bileyim burdan yazması kızması cok kolay gercekten ama bu yorumları yazan insanların kaynanam ile bir hafta bile geçiremeyeceğine adım gibi eminim.
Siz geçirmeyin istemiyorsanız eşinizin geçirdiği zaman neden size batıyor ? O onun annesi. Kişisel problemlerinizi eşinizle olan ilişkinize yansıtmayın. Eşinizin annesiyle kahvaltı yapmasından daha zararlı değil mi bu tarzınız

Ev vermeyi bırak elimizdekinde gözü olan, çok tuhaf bir kayınailem var. Ama görüşmesine ağzımı açmıyorum. Onlar da aile neticede. 8 senedir evliyim, kimsenin kayınvalidesi melek değiş. Yaşadıklarımı yazsam şükür edersin
Bu kafayla yürümez bu evlilik. Saygı duymak zorundasınız

Ev vermeyi bırak elimizdekinde gözü olan, çok tuhaf bir kayınailem var. Ama görüşmesine ağzımı açmıyorum. Onlar da aile neticede. 8 senedir evliyim, kimsenin kayınvalidesi melek değiş. Yaşadıklarımı yazsam şükür edersin
Bu kafayla yürümez bu evlilik. Saygı duymak zorundasınız
Haklısınız neler okuyorum burada. Ne sorunlar yaşayan insanlar var. Benim eşim en azından arkamda, kayınvalidem ile de çoğu sorunu aştık. Bilmiyorum, kıskançlık mı yapıyorum. Ama kayınvalidem her şeye söylenir yaptığım işi beğenmez gibi bakar. Sanki onun eşime kahvaltı hazırlaması benim yetersizliğimi gösterirmiş gibi hissediyorum. Zamanında sorunlarımızda onda yemek yediğimizi bulaşıkları bile yıkamadığımı ima etmişti, halbu ki yıkıyorum. Kendi kafasında kurup kendi kendine küsen birisi. Yine bak oğlum evlendi ama kahvaltı işi hala bende diye söylenme surata vurma yapar diye korkuyorum. Açıkcası ben kaynanamı samimi bulmuyorum. Yaptığı iyilikleri gün gelir yüzümüze vurur diye çekiniyorum. Yaşadım çünkü. Vicdansızlığım yaşadıklarımdan dolayı. Bİlmiyorum belki herkes hemen atlatırdı bu durumu ama ben öyle yapamadım. Kendime dertte aramıyorum. Gerçekten problem ettiğim için eşime yanstmamak adına buraya yazıyorum işte

Herkesin sormuş olduğu soruyu da burda genel bir cevaplamış olayım. Hayır kv bize ev vermedi. Eşim kendi imkanları ile onun evinin üstüne ev yaptı. Annesinin evinide onardı, eskiydi çünkü. Ev bizim evimiz.

Ben kendi kayinailemden bahsedeyim istersen. Düğünümde suratlarıni astılar nikah olana kadar bitmesini eminim çok istiyorlardir ilişkimin. Ne düşünce tarzımız ne yaşam biçimimiz hiçbir şekilde uymuyor . Üç ay önce gelmiştim şimdi yine geldim bir hafta burdayım. Çünkü bir torunları var ve kızım çok mutlu oluyor .

Onlar fikirlerini söylüyorlar ben hiç yorum yapmıyorum. Yapsam altmış beş yaşında değişmeyeceklee. Bana veya hayatıma karismiyorlar çocukla ilgili de çok problem çıkardılar her şeye karismaktan vazgeçtiler . Bizde çok çok problemler yaşadık . Bunun çözümü tamamen silip atmak değil . Birtek sizde yok yani sorunlu insanlar . Size eşiniz dese ki hep annemle yiyeceğiz yemek tamam haklısınız sizin anneniz aşağı katta otursa siz gitmez misiniz

Siz kadına iyice kurulmuşsunuz.
Evet cahil ve meraklı olabilir. Meraklı olması konusunda haklısınız ama siz yokken neden annesinde yemek yiyip kahvaltı yapmasın iyice abartıyorsunuz.
Bu konu yüzünden eşinle kavga devam edersen ayrılırsın eşinden, ki adam bu konuda haklı kadın vardiyalı çalışıyor evde yok, alt katta annem oturuyor ama eşim istemiyor diye annemde yemek yiyip kahvaltı yapamıcam.

Esinizde sizi ezdirmiyormuş.

Daha bu adam nasıl orta yolu bulsun…

Haklısınız neler okuyorum burada. Ne sorunlar yaşayan insanlar var. Benim eşim en azından arkamda, kayınvalidem ile de çoğu sorunu aştık. Bilmiyorum, kıskançlık mı yapıyorum. Ama kayınvalidem her şeye söylenir yaptığım işi beğenmez gibi bakar. Sanki onun eşime kahvaltı hazırlaması benim yetersizliğimi gösterirmiş gibi hissediyorum. Zamanında sorunlarımızda onda yemek yediğimizi bulaşıkları bile yıkamadığımı ima etmişti, halbu ki yıkıyorum. Kendi kafasında kurup kendi kendine küsen birisi. Yine bak oğlum evlendi ama kahvaltı işi hala bende diye söylenme surata vurma yapar diye korkuyorum. Açıkcası ben kaynanamı samimi bulmuyorum. Yaptığı iyilikleri gün gelir yüzümüze vurur diye çekiniyorum. Yaşadım çünkü. Vicdansızlığım yaşadıklarımdan dolayı. Bİlmiyorum belki herkes hemen atlatırdı bu durumu ama ben öyle yapamadım. Kendime dertte aramıyorum. Gerçekten problem ettiğim için eşime yanstmamak adına buraya yazıyorum işte
Erkekler bebek değil ki sürekli önlerine biri kahvaltı hazırlamak zorunda olsun . Bu bir iyilikte değil ki sizin yüzünüze vursun. Günü geldiğinde oglunla yaptığın kahvaltıyi mi bana laf ediyorsun dersin geçer. Siz erkekleri sürekli beslemek zorunda olduğumuz fikrinden vazgeçin . Siz çalışan bir kadın değil misiniz ? Evde işler zaten ortak yapılmalı

Ben kendi kayinailemden bahsedeyim istersen. Düğünümde suratlarıni astılar nikah olana kadar bitmesini eminim çok istiyorlardir ilişkimin. Ne düşünce tarzımız ne yaşam biçimimiz hiçbir şekilde uymuyor . Üç ay önce gelmiştim şimdi yine geldim bir hafta burdayım. Çünkü bir torunları var ve kızım çok mutlu oluyor .

Onlar fikirlerini söylüyorlar ben hiç yorum yapmıyorum. Yapsam altmış beş yaşında değişmeyeceklee. Bana veya hayatıma karismiyorlar çocukla ilgili de çok problem çıkardılar her şeye karismaktan vazgeçtiler . Bizde çok çok problemler yaşadık . Bunun çözümü tamamen silip atmak değil . Birtek sizde yok yani sorunlu insanlar . Size eşiniz dese ki hep annemle yiyeceğiz yemek tamam haklısınız sizin anneniz aşağı katta otursa siz gitmez misiniz
giderim tabii ki ama konu eşimin annesi olunca böyle iyi niyetli düşünemiyorum. Deneyeceğim, katlanmayı değil de sevmeyi deneyeceğim. neler neler yaşayanlar var benimki en azından öyle şeyler yapmadı diye avutucağım kendimi aklıma başka bir şey gelmiyor

Erkekler bebek değil ki sürekli önlerine biri kahvaltı hazırlamak zorunda olsun . Bu bir iyilikte değil ki sizin yüzünüze vursun. Günü geldiğinde oglunla yaptığın kahvaltıyi mi bana laf ediyorsun dersin geçer. Siz erkekleri sürekli beslemek zorunda olduğumuz fikrinden vazgeçin . Siz çalışan bir kadın değil misiniz ? Evde işler zaten ortak yapılmalı
çalışan bir kadınım evet ama işler bana bakar tamamen. eşim sadece toplama da kaldırmada yardımcı olur mutfakla benim bile düzgün aram yok, onun hiç yok.

Siz kadına iyice kurulmuşsunuz.
Evet cahil ve meraklı olabilir. Meraklı olması konusunda haklısınız ama siz yokken neden annesinde yemek yiyip kahvaltı yapmasın iyice abartıyorsunuz.
Bu konu yüzünden eşinle kavga devam edersen ayrılırsın eşinden, ki adam bu konuda haklı kadın vardiyalı çalışıyor evde yok, alt katta annem oturuyor ama eşim istemiyor diye annemde yemek yiyip kahvaltı yapamıcam.

Esinizde sizi ezdirmiyormuş.

Daha bu adam nasıl orta yolu bulsun…
evet kurulduğumun bende farkındayım. onu sevmek için n'apabilirim? Bilmiyorum. önce sevmeyi istemem gerekiyor sanırım, diyorum ya görmeye bile tahammülsüzüm

evet kurulduğumun bende farkındayım. onu sevmek için n'apabilirim? Bilmiyorum. önce sevmeyi istemem gerekiyor sanırım, diyorum ya görmeye bile tahammülsüzüm
Boşver görmemezlikten gel bazı şeyleri aslında gayette sana destek oluyor. Eşine yemek kahvaltı vs düşünmüyorsun.
Kendini rahatlatacak çözümler bul eşinde uğramak zorunda kaldığında icinden anlamsız kelimeler söyleyerek, duymamaya çalış.

Cahil insanların kuzum kuzum diyerek merakli halleri beni de çıldırtıyor haklısın ama aynı binadasın maalesef.

Eşim ve görümcen destek veriyor size.

Ben senin yerinde olsam daha çok yapabilecegi işlerde faydalanırım kv demden.

Boşver görmemezlikten gel bazı şeyleri aslında gayette sana destek oluyor. Eşine yemek kahvaltı vs düşünmüyorsun.
Kendini rahatlatacak çözümler bul eşinde uğramak zorunda kaldığında icinden anlamsız kelimeler söyleyerek, duymamaya çalış.

Cahil insanların kuzum kuzum diyerek merakli halleri beni de çıldırtıyor haklısın ama aynı binadasın maalesef.

Eşim ve görümcen destek veriyor size.

Ben senin yerinde olsam daha çok yapabilecegi işlerde faydalanırım kv demden.
bu faydalanma işini o kadar kolay yapabilirim ki aslında. bize her geldiğinde bir iş yapmak ister. çamaşır makinam çalışıyosa asmak ister. gel evimi süpür desem süpürür bile onu seziyorum onda. o kadar yardımseverdir benim evimi kendi evi gibi görür. ama ben benim evimde bu denli rahat olmasını istemiyorum sanırım. ay ne bileyim gerçekten karmaşık duygulardayım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X