bir derdim var artık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

serminnyc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2023
39
6
merhabalar arkadaşlar umarım iyisinizdir çünkü ben değilim. ben 7 aylık evliyim görümcem var o da benden bir ay sonra evlendi her neyse planlı olarakta hamile kaldı bunu kendi itiraf etti doktor kontrolüne gitmiş doktor çocuk düşünüyor musunuz demiş bu da evet demiş her neyse kocasıyla baya bir sıkıntıları vardı bugün de kocası bunu geldi eve attı gitti ben kaynanamla beraber oturuyorum her neyse kayınbaba da bugün bize birbirinize surat sallamayın vs gibi cümleler kullandı halbuki öyle bişey yok ben kimseye surat sallamam tam tersi kızı yapar öyle şeyleri ben hiçbir şey demedim sustum eşimde madem bende burda bi aileyim kendi yuvam var ben o çocuğu istemiyorum dedi ordan kaynana sen ne biçim konuşuyon yeri gelecek dayısı yeri gelecek babası olacaksın sen o çocuğun vs diyip ters ters tavırlarda bulundu kız da ben sizin huzurunuzu bozmam çalışırım çocuğuma bakarım dedi ordan kaynana nereye gidiyon bende gelirim senle dedi ordan kayınbaba da bende gelirim dedi bi tane daha görümce var o da ordan atladı resmen yani diyorlar ki siz ne bok yerseniz yiyin bizim için kızımız önemli bende bişey demedim eşim sinirlendi dedi ben yapacağı biliyorum çalışıp birikim yapıp kendi yuvamı kurcam dedi ama onlarda o kızları için beni sileceklerse dedi yazıklar olsun dedi kendileri kaybeder dedi sahuru yaptık mutfağa su almaya gittim bişey konuşuyorlardı kaynana yapıyorlarsa yapsınlar dedi günahı boynuna kime dediyse arkamdan konuşuyordu kesin bende hiçbir şey demedim suyu aldım çıktım benim surat salladığım falan yok ayrıca evet düzenimi bozdu evet huzurumu kaçırdı kusura bakmasınlar zaten bok gibi düzenim vardı şimdi kızlarını da getirdiler tam oldu ama varya hakkım helal değil bana yaptıklarını çekecek o kaynana bana gelince param yok kızım demeyi bildi anca kızına gelince de alırız hemen alırız zehir zıkkım olsun haram olsun hakkım varsa Allah görüyor yukarda allah’a havale ediyorum hepsini hepsi şimdi eşimle bana sırt döndü Allah ıslah etsin.

Aynı evde oturmaniz baştan hata ev üstüne ev olmaz.Ama hamile kızlarını eve almalarından normali yok.İnsanin başına herşey gelebilir.Kötü evlilik yapabilir.Aile bu günler için var.Esinizin abi olarak istemiyorum demesi çok ayıp kardeşine sahip çıkmamak napsin kız hamile hâliyle sokakta mı kalsin anlayamadim

Ya ne saçma sapan hayatlar. Siz evli değil sığıntısınız. Çünkü eviniz yok. Bizi çıldırtmak istemeyin.

Ve tabi ki hamile kızlarını sokağa atamazlar. O diyebiliyor o şekilde çalışır çocuğuma bakarım. Ama siz çalışıyor musunuz?

Ayrıca mevzu ne olursa olsun bu durumda o çocuğu istemiyorum diyen kocayı ben istemezdim. Bu ne merhametsizlik. Benim çocuğumun dayısı dünyayı yakar mesela.

Ya ne saçma sapan hayatlar. Siz evli değil sığıntısınız. Çünkü eviniz yok. Bizi çıldırtmak istemeyin.

Ve tabi ki hamile kızlarını sokağa atamazlar. O diyebiliyor o şekilde çalışır çocuğuma bakarım. Ama siz çalışıyor musunuz?

Ayrıca mevzu ne olursa olsun bu durumda o çocuğu istemiyorum diyen kocayı ben istemezdim. Bu ne merhametsizlik. Benim çocuğumun dayısı dünyayı yakar mesela.
ben çalışırım diyince izin vermiyorlar ne çalışacaksın otur çocuk yap ona bak diyorlar aç değiliz açıkta değiliz diyorlar :)

Konu geri gelene kadar okumus olan biri ozetleyebilir mi sevabina :KK69:
Kv ile ayni evde yaşıyomuşlar neyse görümcesi de hamile kalmış babaevine dönmüş birbirilerine triplenmişler. Kp bunlara birbirinize surat sallamayın demiş ama konu sahibi asla surat sallamamış. Arada eşi o çocuğu istemiyorum demiş bacısına o da çalışır bakarım giderim demiş. Kv ben de gelirim demiş sonra kp ben de gelirim o zaman demiş. Sonra bu sahurda mutfağa su almaya gitmiş. Sonra hiçbirine hakkı helal diilmiş. Allah sorsunmuş.

Konu gelsin bak ne eksik ne fazla. Tam bu olay.

Kv ile ayni evde yaşıyomuşlar neyse görümcesi de hamile kalmış babaevine dönmüş birbirilerine triplenmişler. Kp bunlara birbirinize surat sallamayın demiş ama konu sahibi asla surat sallamamış. Arada eşi o çocuğu istemiyorum demiş bacısına o da çalışır bakarım giderim demiş. Kv ben de gelirim demiş sonra kp ben de gelirim o zaman demiş. Sonra bu sahurda mutfağa su almaya gitmiş. Sonra hiçbirine hakkı helal diilmiş. Allah sorsunmuş.

hiç bir şey anlamadım ya la :KK70:

Kızlarına sahip çıkıyorlar diye mi hakkı helal değilmiş acaba? Kadın kadının düşmanı sözünün tam yeri.

Kızlarına sahip çıkıyorlar diye mi hakkı helal değilmiş acaba? Kadın kadının düşmanı sözünün tam yeri.
Aslinda kendi yararina olmus olay
Gorumce giderse kv kp de gidecek ev bunlara kalacak
ayrica konu sahibinin esine ne ki kardesine diyor bu cocugu istemiyorum diye
Cok biliyosa erkek gibi ayri eve ciksin kendi hala babasiyla anasiyla yasiyor
Hayret birsey

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X