Bir paket sütün lâfı

Benimde yengem (dayimin esi) canlandi birden gözümün önünde.
Mesela bir keresinde abim cep telefonun akküsünü dolduruyordu yengemde "masaya bi bes milyon koy ozaman" dedi, sakayla karisik.
Veya bahceden 2-3 tane domates kopardik diye böyle oldu :1shok:
Dayim isdeydi o anlarda yoksa diyemezdi.
Bosver takma kafana.

şimdi tedavi gördü normal oldu:) çok ciddiyim ilaç filan da kullandı tüm sülal dışlamıştı çünkü her gelene aynısını yapardı.bi çay içmeye git 1 saat içinde 3 kere süpürge tutardı:) hele birde pikiniğe götürdü akrabalar gelmişti.koridordan banyoya ıslak havlu sermiş milleti kapıda sıraya sokup banyoda yıkadıktan sonra içeri almıştı:)
ama tedavi gördükten sonra evine gitme kısmet olmadı.

Eli deymisken keselesedi bari -tatlicadiarzu-

bazı insanlar böyle işte bir paket sütün bile hesabını yaparlar..
takmayacaksın ne de olsa başka bir yerde oturuyorsun ve sık görüşmeyeceksin..
bundan sonra sende kendi tavırlarını ona göre düzenlersin..
biran önce ayrılırım ben olsam o evden..
hiçta kafama takmam sen oraya evden kaçıp ve ya sığıntı olarak gitmedin sonuçta
değer veriyorsun karşındakine ayda yılda bir gidiyorsun
o böyle seni kırdıysa yaptığı hatayı o düşünsün...sen hiç üzülme

bence başka şeyler var, misafirliğinizden sıkılmış olmasın? süt olayından sonraki kazak olayı bunu aklıma getirdi...ama yine de hiç hoş değil valla insanları anlamak zor.

bence başka şeyler var, misafirliğinizden sıkılmış olmasın? süt olayından sonraki kazak olayı bunu aklıma getirdi...ama yine de hiç hoş değil valla insanları anlamak zor.

Evet belkide gelmenizi istemiyordu?.....................

hayır kızlar hiç bişi yok benı evıne getırende kendısı zaten benım bır oglum var ondan ayrılamıyolar ben gıdıcem dıyınce salmıyolar yanı benı burda tutan halam ama şimdi hazırlanıyorum çıkıcam bırazdan

kızlar ben izmırde mısafırım ailemın yanına geldım annem tasınıyor ve evı toplu oldugu ıçın halamdayım 3 gundur bugun cnm pudıng ıstedı ve dolapta 2 paket 1.5 lt sut vardı bırını actım yaptım halam kurstan geldı aaa sıbel o sutlerı ben ıçılmesı ıçın aldım dedı nıye pudıng yaptın dedı şok oldum 3 bardak sutun lafını yapan kımbılır arkamdan daha neyın lafını yapıyordur dedım 1 saat once kadar oldu gıttım aglaya aglaya market buldum sut alıp verdım çok gucendım darıldım arkamdan babannem söylenmış halama ben hıç konuşmuyorum yarın yengeme gecıcem

ne günlere kaldık yarabbim:1shok::1shok:

canım boşver sen orada kalma canım.sıkma canını.var böyle garip insanlar benim tanıdığım da.onların yapısı bu.senle alakalı olduğunu sanmıyorum.sıkma canını,sen kalma orada canın daha çok sıkılır.

akrabalar neden böyle yaparlar anlamıyorum ya kalp kırmak çok mu hoş birşey ya boşver üzülme canım ya ...

bence sene evine dön.
insanın halası yengesi de olsa arkasından konuşuyor görüldüğü gibi.
annen de kalman farklı halan da kalman farklı.
annenin taşınma işlemi bitince gidersin misafirliğe.

ya kızlar ne çektiysem akabalarımdan cektim bende babaannemde ona sormadan çamasır makinasını çalıstırdıgım için bana epey kızmıstı bu en basiti daha neler neler
en son eşimle iş nedeni ile babaannemde kaldık 4 gece ama sabah erkenden cıkıp gece geliyoruz 4 gunde (yaz günü) 1 kez ykanabildik onda da hava kapalı bunaltıcı bir hava tuturdular dedemle güneş enerjisi ile yıkanın diye bizde yok dedik su buz gibi inatlarından bizi bitmek üzere olan tüple yıkattılar şaka gibi değil mi eşi kıyamam buz gibi suyla yıkanmıs ordan eşimin halasına geçtik resmen koşa koşa. kadın bizi kapıda gördü aman çocugum hemen girin duş alın yıkanın yiyin için dedi valla allah bin kere razı olsun .eşime çok mahçup oldum düşünün ilk kez evine gidiyoruZ ( babaannemler başka sehirdeler) ve burnumuzdan geldi eşim diyorki bir daha asla kalmam .haklı ne diyeyim yinede de bişi diyemiyorum ama onlar bize geldiler (bizim düğünümüzün oldugu zaman ) gelin evini talan ettiler . (ailem burda yaşamadıgı için banyo olayları falan bizde oldu mecburen banyoya sormadan girdiler tabiki girecekler torunlarının evi... son gune kadar bizde kalındı ) savaş alanı gibiydi her yer, banyo su içinde ,evin her yerine girilip çıklıdı , yatak odası kuaför dükkanı gibi tarak ve makyaj mazlemesinden geçilmiyo heryer kirlendi eşim dediki sakın üzülme balayı dönüşü tuturız kadın temizleriz yeterki mutlu olalım ded. ben elimden eldiğinde peşlerinde dolandım , ,ilgiledim , annem deseniz öyle eşim hep güleryüzlü ve saygılı idi .ama biz gittik hiç rahat edemedik hala aklıma geldikçe deli olurum üzülme ben daha neler yaşadım neler haklısın ama zor işte o yuzden eşimle artık kimseye gitmiyoruz sadece eşimin ailesi ve kendi ailem o kadar

Son düzenleme:
Ne kadar ayıp birşey...
işte halanız kendi kalitesini göstermiş size...
bir paket süt için insan utanır laf söylemeye...
lütfen içinize atmayın,yüzüne söyleyin ki,
hatasını bilsin...işte ;
küçük insanlar küçük işlerle,büyük insanlar büyük işlerle uğraşır...
bence siz ağlamayın,halanızın ağlaması gerekiyor,
belki de sizin daha fazla yanında kalmanızı
istemediğini böyle dile getiriyor.
ama çok çok ayıpladım...
sevgiler...

hayatım kullandığın sütü al ve yerine koy halanın gözü önünde ve yüzüne de söyle pat diye. yenene içene laf edilmez çok ayıp. bir de akrabasın.

ayrıca ben asker esıyım ve doguda görev yapıyoruz esımı göreve yolladılar bende ızmıre geldım aılemın yanına evıme donemem yengemdeyım suan halam nekadar çok gıtme desede

X