Bitmek Bilmeyen Araba Sorunumuz

ne yapmalıyım, yani boşanın demek kolay ama çok zor bir süreç, düzeltilemez mi
Esiniz bu evliliği ayakta tutmak icin ne yapiyor? Yani siz evliligi tek basina duzeltemezsiniz iliski iki kisilik siz ustunuze duseni yapin ama karsidan adim gelmezse sorunlar nasil çözülür?

Boşanmak niye kolay değil ya küfür de yemissiniz hit başkasıyla evlen lafını da duymussunuz adam olan nikahlı karısına bunu söyleyemez eşin adam degil ama sizde iyice dramatize ediyorsunuz hâlâ boşanmak kolay değil diyorsunuz ee ozmn herşeyi sineye çekip oturun evinizde

Ne diyim

Eklentiler

• images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    10,3 KB · Görüntüleme: 28
eğer dünyanın yarın devam etmesi benim o evde oturup 4 araçla işe gitmeme bağlıysa
oturmam o evde
dünya yansın
o kadar diyeyim
öyle en başta şartu şurtu kabul ederseniz ömrünüz böyle emir eri olarak geçer

düğün takıları geline aittir
erkeğin ve erkek ailesinin hak iddia etmesi söz konusu değil
kanun böyle diyor ben değil, kanunda yazan şeyi söylüyorum
isterse tüm takıları erkek ailesi takmış olsun, takılar gelinindir
söz konusu takıların hepsi konu sahibine ait yani şuanda.
yanlış bilgi vermeyelim lütfen

Düğün takısına yalnızca benim diyen insanları üzgünüm ama ben anlayamam. Hem kadının hem erkeğin hakkı o düğün takısı yuva kuruyorsunuz; ev veya arabaya peşinat yapmakta çok mantıklı bir hamle. İnsanlar evlenir takıları olur, takılarını genelde ev veya araba için peşinat olarak kullanırlar, kredi borcuna girerler bu sayede iki kişinin kurduğu yuvanın yatırımı yapılır. Konu sahibinin eşiyle farklı problemleri var yorumlardan anladığım kadarıyla, bu sebeplede takıları kullanmak kredi yüküne girmek istemiyor ki alınan ortak mal olarak sayılmasın. Düğün takıları olarak tutup boşanma durumunda alabilsin. Biz 25 yaşında düğün takılarını kullanıp ev kredisine girmiştik, eşinden boşanma durumuna karşı bekleyen arkdaşımda olmuştu; herkesin kendi kararı.

Arkadaşlar yani işe geldim eve dönmek bile istemiyorum, şu aşamada gerçekten boşanmak istemiyorum ama böyle de çok mutsuzum, resmen dağıldım. Bana tüm takıları al arabayı babanın üstüne yap dedi ama sonra onun d lafını edecek biliyorum, onun tarafından gelen takılara dokunmak istemiyorum. Kendi birikmiş param sa var, şu an sizce onun ailesinin taktıklarını almam gurursuzluk mu olur
Bence olmaz gurusuzluk falan. Adam kendi konforundan başka bir şey düşünmüyor. Sizin de fazla düşünsenize gerek yok. Boşanma durumu olursa hakik karar verir Taki iadesi falan olacaksa ve zaten onun tarafi az Taki yaptıysa o an bir şekilde borç bulup yapar verirsiniz. Ki zaten senelerce sürer o dava işi. Siz de kendinizi düşünün. Yıllar geçecek, bu devran böyle devam edecek. Siz kendinizi yiprattiginizla kalacaksınız.

Bu arada ben olsam iş yerinden bir süre ücretsiz izin alıp istifa ettim artık ben de evdeyim der bir süre Nabız yoklardim. Çalışmaya dönme şartı olarak da iş yerinize yakın ev ya da araba isteyebilirsiniz. Bence her halükarda sağlıksız bir ilişki ama ne yapsanız da bu adama müstahak gibi duruyor.

Maddi olarak ayrılın o zaman mal ayrılığı rejimine geçin herkes kafasına göre takılsın.hayır senle evlenirim ama şurada oturacağız illa diyen adamla evlenmeyi ben düşünürdüm biraz.eşiniz sözünde durmamış bence haksız ama hergün işe arabayla gitmek masraf olmaz mı?onu falan mı düşünüyor?

Arkadaşlar merhaba, ben evleneli henüz bir yıl olmadı. Evlenmeden önce eşim bana şu an oturduğumuz evde oturmayı şart koştu (kendi evi olduğu için ve ev ailesine yakın) Benim iş yerime uzak, 4 araç değiştiriyorum. Ancak eşim zaten araba alacağız demişti. Benim ülke koşullarına göre iyi bir maaşım var, eşimin maaşı benden de iyi. Ancak her araba konusu açıldığında kavga ediyoruz, sonunda konu hep boşanmaya kadar geliyor eşim tarafından. Boşa o zaman ben sana araba alamıyorum diyor. Ben ilk arabamız olacağı için güzel bir araba almak istiyorum ve gerçekten artık toplu taşımadan bıktım usandım. Bana hiç anlayış göstermiyor. Ben düğün takılarının hepsini vermeye ve kredi ödemeye razı oldum ancak kendisi biraz olsun ekstra peşinat çıkartmıyor. Bana karşı bu kadar merhametsiz olması beni çok soğuttu, her seferinde konuyu boşanmaya getirmesinden nefret ettim. Açıkçası ayrılmaya kalksam hem ailem perişan olacak hem de beni suçlayacaklar, çünkü bana çok uygun gördükleri bir kişi değildi. Tek başıma da tüm külfeti üstlenip almak istemiyorum çünkü evlilik içinde edinilen mal ortak, para konusunda eşime bu tavırlarından dolayı güvenim kalmadı. Onu seviyorum ama onun beni sevdiğine inancım da kalmadı, bu sabah robot süpürge almak istediğimi söyledim, o da 8 bin lira, başladı böyle para harcarsan nasıl araba alırız, lüks tüketim yapan bir insan da değilim, kafayı yiyeceğim, çok doldum, ağlayarak yazıyorum. ne yapmalıyım
Canım kendine yatırım var arabayi onu boşver kendi kendine biriktir haberi olmasın adama bak kadın calisicak bir sulurge bile alamicak

Almak çözümsüz bir hale gelmiş , dört araba değişmekte sürdürülebilir bir durum değil bir süre kiralama, o yöne gidenle yol arkadaşlığı gibi başka çözümlere yönelip eşinin tepkisini izlesen belki kiralamaya ödeme yapınca fikri değişir

X