Bitmek Bilmeyen Araba Sorunumuz

Arkadaşlar yani işe geldim eve dönmek bile istemiyorum, şu aşamada gerçekten boşanmak istemiyorum ama böyle de çok mutsuzum, resmen dağıldım. Bana tüm takıları al arabayı babanın üstüne yap dedi ama sonra onun d lafını edecek biliyorum, onun tarafından gelen takılara dokunmak istemiyorum. Kendi birikmiş param sa var, şu an sizce onun ailesinin taktıklarını almam gurursuzluk mu olur
Takıyı bilmem ancak arabayı kendi üstüne yapma.Kesinlikle babanın üzerine yap.
Bu boşanmadan niye korkuyosun.Senin kalemin memurmuş diyen bir adamla hala nasıl birlikte olacan.Ha memurlar alınmasın bu meslekle alakalı birşey değil sadece eşini başka erkeklere layık gören bir adama kocam denilebilme meselesi.

Ya evi taşırız ya da boşanırım kartını sür. Öyle başa böyle tarak.araba alırsan ortak mülk olur ama evi taşırsa öyle olmaz. Evi taşımamak için araba almaya yanaşır. Daha orta yol bi araç alınır başta. Daha da yanaşmazsa her gün taksiye binin

sen hatayı en başından iş yerine 4 araç uzaklıkta bi evde oturmayı kabul ederek yapmışsın
ben senin yerinde olsam modele fazla dikkat etmeden alır geçerim bi araba kendi paramla
arabayı da kendi üstüme yapmam anamın babamın üstüne yaparım hak iddia edemez
gücümün yettiği kadarını almaya çalışırım en azından
maaşımın da tamamını araba borcuna öderim her ay, eve beş kuruş katkı sunmam
ya böyle yaparım yada işi bırakırım, her gün 4 arabayla gidemiyorum çok uzak derim
kocanın bu hareketlerini sevgiyle asla ilişkilendiremiyorum
karısı yorulmasın diye ev işi yaptırmayan adamlar var
her iş çıkışı eşi otobüsle vs uğraşmasın diye kendi ofisinden çıkıp arabasıyla eşini almaya eşinin ofisine giden adamlar var
bana garip geldi

tek cocuksanız anne babanızın üzerina alın. ya da yüksek bir araba almayın. ek olarak düğün takıları erkek ve kadının zaten sadece onları kullanıp arabayı alabilirsiniz? takılarda ikinize ait. düğün takıları peşinatı karşılamıyor mu? krediyi de birlikte ödüyorsunuz zaten evden gidiyor para
düğün takıları geline aittir
erkeğin ve erkek ailesinin hak iddia etmesi söz konusu değil
kanun böyle diyor ben değil, kanunda yazan şeyi söylüyorum
isterse tüm takıları erkek ailesi takmış olsun, takılar gelinindir
söz konusu takıların hepsi konu sahibine ait yani şuanda.
yanlış bilgi vermeyelim lütfen

burada birkaç soruda yakaladığım örgü bu hikayede de var. kendisinin aşırı eğitimli ve kariyerli olduğunu söyleyen hanımlar, akıl üstü sorunlarla ortaya çıkıyor. verilen her bir mantıklı tavsiyeyi görmezden geldiği gibi de belirli periyotlarla soruna mantıksız eklemeler yapıp sorunu çözme taraftarı bir tutum izlemiyor. öte yandan aşırı eğitimli kadın, profilinden fersah fersah uzak olduğu gibi yazdıklarıyla epey düşük eğitimli ve olgunlaşmamış bireyler olduklarını gösteriyorlar.
işin komik yanı diğer sorulardaki tutuma bakılırsa sanki bu kadın profiller karbon kağıdı ile çoğaltılmış gibi. aynı kadınlar olduklarını dahi söyleyebilirim. ben bu konuya inanmıyorum.

Arkadaşlar merhaba, ben evleneli henüz bir yıl olmadı. Evlenmeden önce eşim bana şu an oturduğumuz evde oturmayı şart koştu (kendi evi olduğu için ve ev ailesine yakın) Benim iş yerime uzak, 4 araç değiştiriyorum. Ancak eşim zaten araba alacağız demişti. Benim ülke koşullarına göre iyi bir maaşım var, eşimin maaşı benden de iyi. Ancak her araba konusu açıldığında kavga ediyoruz, sonunda konu hep boşanmaya kadar geliyor eşim tarafından. Boşa o zaman ben sana araba alamıyorum diyor. Ben ilk arabamız olacağı için güzel bir araba almak istiyorum ve gerçekten artık toplu taşımadan bıktım usandım. Bana hiç anlayış göstermiyor. Ben düğün takılarının hepsini vermeye ve kredi ödemeye razı oldum ancak kendisi biraz olsun ekstra peşinat çıkartmıyor. Bana karşı bu kadar merhametsiz olması beni çok soğuttu, her seferinde konuyu boşanmaya getirmesinden nefret ettim. Açıkçası ayrılmaya kalksam hem ailem perişan olacak hem de beni suçlayacaklar, çünkü bana çok uygun gördükleri bir kişi değildi. Tek başıma da tüm külfeti üstlenip almak istemiyorum çünkü evlilik içinde edinilen mal ortak, para konusunda eşime bu tavırlarından dolayı güvenim kalmadı. Onu seviyorum ama onun beni sevdiğine inancım da kalmadı, bu sabah robot süpürge almak istediğimi söyledim, o da 8 bin lira, başladı böyle para harcarsan nasıl araba alırız, lüks tüketim yapan bir insan da değilim, kafayı yiyeceğim, çok doldum, ağlayarak yazıyorum. ne yapmalıyım
8 bin liralık robot supürgeyi almadan izin mi alıyorsunuz yani. Bir de çalışırken. Maasiniz da çok iyiyken. Ben de bugün esimle şarjlı süpürge için tartıştım yeni bir eşya harcamamiz olduğu için simdi alamam diyor. Ha ben calismiyorum calissam direk alırım ama o şarjlı süpürge alınana kadar süründürcem bunu da biliyor. 4 vasıta değiştirip ise gitmek işkence gibi iyi dayaniyorsunuz

burada birkaç soruda yakaladığım örgü bu hikayede de var. kendisinin aşırı eğitimli ve kariyerli olduğunu söyleyen hanımlar, akıl üstü sorunlarla ortaya çıkıyor. verilen her bir mantıklı tavsiyeyi görmezden geldiği gibi de belirli periyotlarla soruna mantıksız eklemeler yapıp sorunu çözme taraftarı bir tutum izlemiyor. öte yandan aşırı eğitimli kadın, profilinden fersah fersah uzak olduğu gibi yazdıklarıyla epey düşük eğitimli ve olgunlaşmamış bireyler olduklarını gösteriyorlar.
işin komik yanı diğer sorulardaki tutuma bakılırsa sanki bu kadın profiller karbon kağıdı ile çoğaltılmış gibi. aynı kadınlar olduklarını dahi söyleyebilirim. ben bu konuya inanmıyorum.

Ne yazık ki eksiği var fazlası yok, işe bile odaklanamıyorum, eşim git sana araba alacak biriyle evlen bile dedi, boşanmak kolay değil ki, başkasıyla evlensem yine sorunlar olacak

Ne yazık ki eksiği var fazlası yok, işe bile odaklanamıyorum, eşim git sana araba alacak biriyle evlen bile dedi, boşanmak kolay değil ki, başkasıyla evlensem yine sorunlar olacak
eşiniz, robot süpürge almamak için kırk takla atarken size altınları alabileceğiniz söyledi ve siz iyi eğitimli, yüksek profilli bir hanım olarak boşandıktan sonra tekrar evlenmenin zorluklarından bahsettiniz, öyle mi?
anlıyoruz. sizi çok iyi anlıyoruz.

Arkadaşlar yani işe geldim eve dönmek bile istemiyorum, şu aşamada gerçekten boşanmak istemiyorum ama böyle de çok mutsuzum, resmen dağıldım. Bana tüm takıları al arabayı babanın üstüne yap dedi ama sonra onun d lafını edecek biliyorum, onun tarafından gelen takılara dokunmak istemiyorum. Kendi birikmiş param sa var, şu an sizce onun ailesinin taktıklarını almam gurursuzluk mu olur
Arabayi o şekilde alsanız sorunlarınız çözülecek mi?
Asıl meseleniz araba değil ki.
Başka bir yorumda başkasıyla evlensem yine sorun olacak demişsiniz. Hayatın içinde sorunlar olur ama eş tarafından değer görmeme ve hatta insan yerine koyulmama her evlilikte olan bir şey degil.
Nasıl bir dengesizlik hissi icindeyseniz artık bunu kaçınılmaz görüyorsunuz.

ben çevremde biraz sivri karakterli olarak biliniyorum, boşandığımda herkese rezil olacakmış gibi düşüncelerim var üstelik annem babam da çevrenin sözüne çok önem veren insanlar
Çevreyi mutlu etmek için, kendin mutsuz olmaya devam et o halde :işsiz::işsiz::işsiz::işsiz::işsiz:

Bu adamla evli kalmak bekar olmaktan daha mı kolay. Hamile kalsanız çocuk için harcama yapmak istemeyecek, maaşın var git paranla al diyecek size. Her gün 4 araç değiştirerek işe mi gidilir? Adam konfor alanından çıkmadan size emirler veriyor. Farkında değil misiniz? Eşinizin sizinle ortak bir gelecek düşüncesi yok zoraki sürdürüyor evliliğini yoksa insan eşinin rahatını göz önünde tutar.

Memurlar eşinize ne yapmış bu kadar kin duyuyor. Eşim de bende memuruz robot süpürge, kurutma makinesi, halı yıkama, buhar makinesi, airfrey, dik süpürge hepsini aldım. Ortak aracımızı ben kullanıyorum işe gelirken. Çalışıyorum çocuklarım var hayatımı kolaylaştırmak için ne gerekiyorsa eşim yapmak zorunda. O kadar manipüle edilmişsiniz ki basit isteklerinizi bile kabul ettiremiyorsunuz ve hala bu adamı seviyorsunuz

Babama anlatınca durumu babam sinirlendi, sen araba bakmadığın için babama söylüyorum dedim, bu sefer de eşim telefonda bana küfürler etti

Gündeminiz şuan bu değil biliyorum lakin bir kadına küfür edebilen insanlar irrite ediyor.

Bir insanı hiç tanımasak sadece bu özelliğinden karakteri hakkında genel fikir sahibi oluruz.

Eşiniz sizi kandırmış, üzerinizde baskı kurmuş, sizi, hizmetinizi, maaşınızı kullanıyor, manipüle ediyor, o sözünü tutmadığından dolayı kendi seçeneklerinize yöneldiğiniz için küfürler saçıyor, size manevi anlamda değil maddi anlamda da hakettiğiniz şartları çok görüyor, küçümsüyor.. Geriye pek birşey kalmadı fiziksel şiddetten başka.

Mutlu olabilmeniz için eşinizin köklü bir değişime girmesi lazım. O değişim siz tavrınızda, tutumunuzda köklü bir değişime girmeden yaşanmayacak.

kızlar hepiniz sağ olun ama kafam karmakarışık, babamın üstüne alsam bu kez onun lafını eder, eşim en ufak bir şeyde yatakları ayırıyor yani artık alttan alacak gücüm de kalmadı yaptığım her işi eleştiriyor, evlenirken de her şeyi yarı yarıya ödedik, maddi manevi sömürülmüş gibi hissediyorum sürekli kendimi
araba almıyorsan bu evi kiraya verip benim işyerime yakın eve geçelim
yoksa dayanamıyorum diyeceksiniz ve ev bakmaya başlayacaksınız

oldu.. birde evden çalışıyormuş.. paşama bak sen!
yatak ayırıyor vs diyorsunuz bunlar hep sizi manipule etmek için
biliyor sizin dayanamayıp barışacağınızı yapmayın bunu kendinize

bunu da söyledim ama kabul etmiyor
işte gözü kara değilsiniz
maalesef ilişki konusunda pasifsiniz deli gibi bunu kullanıyor
ben olsam tutar evi taşırdım diyeceğim bu işler de kolay değil

altınlarınızı satıp babanızın üzerine alın araba

bu adam sizi sevmiyor sizi sahiplenmiyor size değer vermiyor sizinle ilgilenmiyor. neden bu kadar kötüsünüz kendinize karşı. ilgi sevgi görmediğiniz ortamda neden duruyorsunuz? bu adam benim gözümde erkek bile değil. yatak ayıran trip atan boşanalım diyene ben erkek gözüyle bile bakmam valla

Peki o bu evlilik icin ne yapti ya da baska ne yapmayi düşünüyor? Bu soruyu gercekten enine boyuna düşünün

Buna benzer bir durum yasadim adam herseyimi birakip onun oldugu sehre gitmemi istedi ama kendisi hic fedakarlik yapmak istemedi. Boyle bir adamdan bi cacik olmaz demistim

Bakin bu ufak tefek her evlilikte yasanan sorunlardan degil bunun ayrimina varmak lazim .Esiniz sizi sevmiyor gibi davraniyor evden calisan insan 4 vesaitle ise gitmesine izin verip,ustune araba aldirmiyorsa bu sevgi degildir .Her evlilikte boyle seyler olmuyor kendinizi kandirmayin

Bir de her konuda bosanma lafini acan, yatak ayiran, küsen yani evlilikte yapilmamasi gereken neredeyse tüm hatali hareketleri yapip hala anlayisi siz gösteriyorsaniz orada buyuk sorun vardır. Bosanma davasi acsaniz adam ustune size yüklü tazminat ödeyecek kozlari veriyor farkinda degilsiniz

X