Bitmek Bilmeyen Araba Sorunumuz

Ya gerçekten gururunuza dokunmuyormu sizin için beş kuruş vermeye razı gelmeyen ve her seferinde boşanmayı dile getiren bı adamla olmak üstelik hâlâ nasıl ikna edebilirim die dusunmek.Bi laf var elalem değil elli alem gelse umrumda olmaz Cat diye koyucan protokolü önüne çatır çatır bosayip altinlarinla kendine araba alıcaksın bu kadar

Maddi özgürlüğünüz var ama yok gibi de. Benim eşim de tutumlu bir insandır. Ama söz konusu ben ve konforumsa benim gözden çıkaramadığım şeyleri o gözden çıkarır. Bu sevgi ve aynı zamanda saygı duymaktır. Robot süpürge gibi çok ulaşılabilir birşeyi sana layık görmemesi çok acı. Daha da mutsuz olmak yerine, üstüne bir de çocuk sahibi olursanız çifte mutsuzluk yerine biraz aile lafı işitin daha iyi. Kendinize yazık etmeyin. Değerliyiz ve bunu yaşamak hakkımız. Kar zarar dengenizi iyi yapın, bir kere geliyoruz hayata.

Bu arada çok güzel eğitimler almıssın ama çok özgüvensizsin. Hemen kestirip atmak istemiyorsun kendince haklı olabilirsin aileni düşünüyor olabilirsin. O zaman bence yavaş yavaş eşine artık bu tempoyu kaldıramayacıgını, isyerine yakın bir yerde ev tutacagını söyle. Hatta ilanlara bak emlakçılarla konus. İsterse kendisinin de gelebilecegini istemezse de haftasonları görüşeceğinizi söyle. Bak o zaman nasıl dönecek.
Seni inanılmaz derecede manipüle etmiş ve onsuz yaşayamayacagına inandırmış.
2. Bir konu da başkasıyla evlenip çocuk yapamam demişsin ama bundan çocuk yaparsan ne olcak? Karnın burnunda metrobüs köşelerinde mi süreceksin?
İlkokul mezunu kadınlar bile kocasını boşayıp bulaşıkçılık yaparak çocuklarını yetiştiriyor. Senin kariyerin var tabiki başarabilirsin.
Cevreden çekiniyorsan da şehir değiştirebilirsin ya da ailenden uzak bi ilçede yeni bir hayat kurabilirsin. Lütfen kendine bunu yapma ve değerli olduğunu hisset.
Ev hanımlarının çoğunun özel aracı var? Senin ne eksiğin var onlardan?

Bunun bir sonrası çalışıyorsun maaşın var, yiyeceğini içeceğini kendin al dır. 4 vesayetle işe gitmek veya araba almamak değil mesele. En iyi okullarda okuyup İngilizce yüksek lisans yapan bir kadının, okuyamamış mesleği olmayan asgari ücretle çalışmak zorunda olan bir kadın gibi davranması. O kadınlar bir de çocuğunu alıp çıkıp gidiyor ezildiği psikolojik şiddet gördüğü evden.

Bu adam gizli gizli para biriktirmiyorsa ne olayım. Eve masrafları paylaşacağı, temizliği ütüyü yemeği yaptıracağı birini almış, kira karşılığı işini gördürüyor. Düzelir mi hiç sanmam çünkü can çıkar huy çıkmaz. Madem sivri dillisiniz, o dilinizi en çok çıkarmanız gereken kişi kocam dediğiniz bencil. Evlenmeden önce verip tutmadığı sözlerin hesabını bile soramıyorsunuz.

Yüksek lisans yapan iyi maaş alan kadın da elalem ne der diye korkuyor iyi mi? Adamın da kafasına tak der boşanmak ister. O zaman ne yapacaksınız elalemi, nolur boşanma diye yalvaracak mısınız?

bu adamdan boşanmadığın sürece müstahak diyorum kusura bakma. Sırf ailen laf söyleyecek diye şu herife katlanıyorsun ya pes

kendi paran varkenniye ondan para bekliyorsun? ev harcamalarını,faturaları ona bırak al arabanı
Ödemez ki bu adam fatura fln kadın araba alsın yarın bir gün onuda alir elinden kendi biner gider bu kadında ses etmez.

Bunun bir sonrası çalışıyorsun maaşın var, yiyeceğini içeceğini kendin al dır. 4 vesayetle işe gitmek veya araba almamak değil mesele. En iyi okullarda okuyup İngilizce yüksek lisans yapan bir kadının, okuyamamış mesleği olmayan asgari ücretle çalışmak zorunda olan bir kadın gibi davranması. O kadınlar bir de çocuğunu alıp çıkıp gidiyor ezildiği psikolojik şiddet gördüğü evden.

Bu adam gizli gizli para biriktirmiyorsa ne olayım. Eve masrafları paylaşacağı, temizliği ütüyü yemeği yaptıracağı birini almış, kira karşılığı işini gördürüyor. Düzelir mi hiç sanmam çünkü can çıkar huy çıkmaz. Madem sivri dillisiniz, o dilinizi en çok çıkarmanız gereken kişi kocam dediğiniz bencil. Evlenmeden önce verip tutmadığı sözlerin hesabını bile soramıyorsunuz.

Yüksek lisans yapan iyi maaş alan kadın da elalem ne der diye korkuyor iyi mi? Adamın da kafasına tak der boşanmak ister. O zaman ne yapacaksınız elalemi, nolur boşanma diye yalvaracak mısınız?
Siz ne saçmalıyorsunuz okuyamamış mesleği olmayan askeri ücretle çalışmak zorunda kalan kadınmış bu işlerin onunla hiç alakası yok ne kadar okumuş olursa olsun kafa yapısını geliştirmediyse hala aynıdır şuna bir kafanız bassın artk ayriyeten iyi mesleği olup o kadar ezilen kocasına para veren zihniyette kadın var ki bir doktor tanıdığımız vardı kocası onu aldatyordu sürekli ne kadar iyi bir mesleği olsada elinde kocasını bırakıp boşanmiyordu misal anladinizmi !

Siz ne saçmalıyorsunuz okuyamamış mesleği olmayan askeri ücretle çalışmak zorunda kalan kadınmış bu işlerin onunla hiç alakası yok ne kadar okumuş olursa olsun kafa yapısını geliştirmediyse hala aynıdır şuna bir kafanız bassın artk ayriyeten iyi mesleği olup o kadar ezilen kocasına para veren zihniyette kadın var ki bir doktor tanıdığımız vardı kocası onu aldatyordu sürekli ne kadar iyi bir mesleği olsada elinde kocasını bırakıp boşanmiyordu misal anladinizmi !
Beğenmediğiniz fikre saçmalama deme hakkını nereden alıyorsunuz. Kime göre neye göre saçma? Kafam gayet iyi basıyor, benim de eleştirdiğim aynı şey iyi okuyun. Konu sahibinin donanımına rağmen kendini ezdirdiğini ve bunu elalem ne der korkaklığında yaptığını yazdım.

İstediği kadar aydınlık kafa yapısında olsun, o kadınların seçme şansı olmuyor. Ne iş varsa onu yapmak zorundalar. Kim mesleği olmayan okumamış çalışmamış kadını ofis yöneticiliği için işe alır? Temizlik toplama çay kahve için işe alıyorlar değil mi? Yabancı dilde yüksek lisans yapan kadın istese yurt dışında bile çalışır. Biraz sakin olun aynı şeyden bahsediyoruz. Benim burada en tahammül edemediğim kadın tipi konu sahibi gibiler. En beğendiklerim de kendini ezdirmeyen gururlu azıcık aşım kaygısız başım diyenler. Kendini kocasına ezdirmeyen saygı görmediği yerde resti çeken başımın çaresine bakarım diyen kadınlar.

bir de bana sürekli benden boşanırsan ancak bir memur bulursun diyor, kendisi özel sektörde çalışıyor, senin kalemin oymuş falan diyor sürekli, hiç iyi hissetmiyorum kendimi
memurum memurla evliyim mutluyum şükür bu kendini bir b.k sanan özgüvensiz özel sektör kölesini boşa.

memurun nesi kötüymüş? gerizekalı

Sizin araba sorunundan çok daha büyük sorunlarınız var malesef.
Ayrıca şu zamanda memur olmak özel sektör çalışanı olmaktan çok daha iyi.
Keşke bende memur olsaydım diyorum her gün özel sektör kölesi olarak.

Bence sizin bitmek bilmeyen koca sorununuz var. Belli ki o da bu evlilikte istikrar görememiş ve ortak mal edinmek istemiyor. Sivri karakter sizinki gibi olmaz rahatsız eden bir durumdan anında sivrilerek kurtulursanız olur ancak ki sizde böyle birşey yok kocamda kocam modu açık. Varsa kardeşinizin üstüne alın madem arabayı güvendiğiniz bir arkadaşınıza ya da. Ne bu kadınların kendine değersiz kılıfı diken adamların kalıbına girme çabası anlamadım gitti. Olmayıversin böyle babadan çocuk ne olacak?

Maddi özgürlüğünüz var ama yok gibi de. Benim eşim de tutumlu bir insandır. Ama söz konusu ben ve konforumsa benim gözden çıkaramadığım şeyleri o gözden çıkarır. Bu sevgi ve aynı zamanda saygı duymaktır. Robot süpürge gibi çok ulaşılabilir birşeyi sana layık görmemesi çok acı. Daha da mutsuz olmak yerine, üstüne bir de çocuk sahibi olursanız çifte mutsuzluk yerine biraz aile lafı işitin daha iyi. Kendinize yazık etmeyin. Değerliyiz ve bunu yaşamak hakkımız. Kar zarar dengenizi iyi yapın, bir kere geliyoruz hayata.
Kesinlikle katiliyorum.bende esimde iyi kazayoruz sukur.gelecegimiz icin birikimde yapmaya calisiyoruz tabi.ancak dunyaya bir kere geliyoruz.birikim birikim diye kendimizi yemiyoruz. birbirimizin taleplerini kesinlikle degerlendiriyoruz.ben yada o bir seyi istemissek , gozumuzde goruyoruz zaten o hevesi istegi.bir seyi almayi istemis isem sayet, hic ikilemez aninda alalim der.bende ayni sekilde.ha belki oteleriz 1 ay 2 ay ama aliriz mutlaka:) ondan kiymetlimi der geçerim.oda oyle:)

kendi paramla alırım ama onu da istemiyorum, onun da katkı sunmasını istiyorum, ikna edebilir miyim bilmiyorum. bir de çocuk gibi küsüyor bana, her seferinde ben adım atıyorum, psikolojik olarak çöktüm
küserse küssün sende yüz veriyorsun eşşeğe bn olsam almıştım şimdi eve süpürüyordu süpürge kusura bakmasın yani

Arkadaşlar merhaba, ben evleneli henüz bir yıl olmadı. Evlenmeden önce eşim bana şu an oturduğumuz evde oturmayı şart koştu (kendi evi olduğu için ve ev ailesine yakın) Benim iş yerime uzak, 4 araç değiştiriyorum. Ancak eşim zaten araba alacağız demişti. Benim ülke koşullarına göre iyi bir maaşım var, eşimin maaşı benden de iyi. Ancak her araba konusu açıldığında kavga ediyoruz, sonunda konu hep boşanmaya kadar geliyor eşim tarafından. Boşa o zaman ben sana araba alamıyorum diyor. Ben ilk arabamız olacağı için güzel bir araba almak istiyorum ve gerçekten artık toplu taşımadan bıktım usandım. Bana hiç anlayış göstermiyor. Ben düğün takılarının hepsini vermeye ve kredi ödemeye razı oldum ancak kendisi biraz olsun ekstra peşinat çıkartmıyor. Bana karşı bu kadar merhametsiz olması beni çok soğuttu, her seferinde konuyu boşanmaya getirmesinden nefret ettim. Açıkçası ayrılmaya kalksam hem ailem perişan olacak hem de beni suçlayacaklar, çünkü bana çok uygun gördükleri bir kişi değildi. Tek başıma da tüm külfeti üstlenip almak istemiyorum çünkü evlilik içinde edinilen mal ortak, para konusunda eşime bu tavırlarından dolayı güvenim kalmadı. Onu seviyorum ama onun beni sevdiğine inancım da kalmadı, bu sabah robot süpürge almak istediğimi söyledim, o da 8 bin lira, başladı böyle para harcarsan nasıl araba alırız, lüks tüketim yapan bir insan da değilim, kafayı yiyeceğim, çok doldum, ağlayarak yazıyorum. ne yapmalıyım

Varsın aileniz haklı çıksın ne olur ki....
Bu adamla yıllarınızı heba etmekten iyidir
Kendi paranıza bile hükmünüz geçmezken bu adamla nasıl hayat arkadaşı olacaksınız, adamın size merhameti yok

kendi paramla alırım ama onu da istemiyorum, onun da katkı sunmasını istiyorum, ikna edebilir miyim bilmiyorum. bir de çocuk gibi küsüyor bana, her seferinde ben adım atıyorum, psikolojik olarak çöktüm
Kendinize yapmayın bunu boşa boşa deyip duran adamı boşayın kurtulun

İşi bırakırım araba almazsam de
İşi bırakmam biliyor
Ben araba almayı da çözüm olarak göremedim maalesef. 4 vesayet değiştirmeyi gerektiren yer muhtemelen uzak alakasız bir yerdir.
Yani şöyle söyliyim, Gebzeden Beylikdüzüne bile Marmaray + metrobüs yaparak 1 aktarmada varır insan.
Kusura bakmayın ama anama yakin olacağım diye bana 4 vesayeti layık gören adamı ben baştan koca diye almazdım. Birde evden çalışıyormuş pislik.
Arabayla 20 dakikalık yol ancak direkt ulaşım yok

Arkadaşlar yani işe geldim eve dönmek bile istemiyorum, şu aşamada gerçekten boşanmak istemiyorum ama böyle de çok mutsuzum, resmen dağıldım. Bana tüm takıları al arabayı babanın üstüne yap dedi ama sonra onun d lafını edecek biliyorum, onun tarafından gelen takılara dokunmak istemiyorum. Kendi birikmiş param sa var, şu an sizce onun ailesinin taktıklarını almam gurursuzluk mu olur

X