Boşanma aşamasında birinden hoşlanmak...

Evet normal zamanlarda da görüşme ihtimali var aynı okuldayiz birçok ortak arkadaşımız var zaten o da bende farklı bölümlerde de olsak master yapıyoruz sadece sık sık görüşme durumu bulunmuyor zaten terapi ihtiyacı hissetmiyorum
Ama işte bu şekilde bi tanismadan sonra nasıl bi iliski içerisinde olmalıyım hem emin olmak adına duygularım heyecan mi yoksa gerçekten birsey var mı diye hemde ilerde yine ihtiyaç duyarSam uzmanligindan faydalanmak adına zarar gelsin istemiyorum

Hukuki olarak tam yaptirimini bilmiyorum ki zaten ben bir ilişki yaşamıyorum karşı tarafla egr o kadar ciddiyse eşim zaten suçlu bu süreçte resmen biriyle görüşmüşlugu var ve elimde de kanıtları var sadece ilerisinde gidip onun Çirkinliğini cirkefligini çekmek istemiyorum
Canım sen ayrılmak istemiyordun kocandan?

Canım sen ayrılmak istemiyordun kocandan?

İstiyor değilde oğlum ve Yuvam için şans vermeye hazır olan kadin diyelim o zamanki depresif halime bakarsak evet aman yeterki evim yuvam kurtulsn kocama her turlu razıyım aklı mevcuttu bi zamanlar
zaten bu düşüncem bile o herif için yeterince şans vermek olmuş
Neyseki hatanın neresinden donulse kârdır.

Bak
İstiyor değilde oğlum ve Yuvam için şans vermeye hazır olan kadin diyelim o zamanki depresif halime bakarsak evet aman yeterki evim yuvam kurtulsn kocama her turlu razıyım aklı mevcuttu bi zamanlar
zaten bu düşüncem bile o herif için yeterince şans vermek olmuş
Neyseki hatanın neresinden donulse kârdır.
Bu sana bir örnek, depresif durumdayken ayrılmamak değil de aksine ayrılma yönünde düşünceler olur genelde... Düşüncelerinin nasıl değişebildiğini, hakaret olarak algılama ama düşüncelerindeki dengesizliği gözler önüne seren bir durumu ortaya çıkarmış arkadaşın yorumu. Ya sorma böyle şeyler, akışına bırak yapmak istediğini yap ya da söylenilenlere tepki vermek yerine değerlendirip karşıt bir tez sun...

Seni hatırlıyorum.. kocanla ayrısın, maddi durumunu düzeltebildin mi biraz?

Konuna gelince, yaşadığın durum eminim literatürde vardır. Yani demek istediğim danışman-danışan ilişkisinde çok sık yaşanır bu hoşlantılar, benim de başıma gelmişti. Kendi tecrübemden yola çıkarak bunun kalıcı bir duygu olduğunu hiç sanmıyorum. Hasta-psikolog ilişkisinde hasta psikoloğunu birçok farklı kişi yerine koyar. Karşısındaki kişi kimi zaman annesi, kimi zaman babası, kimi zaman da sevgilisi olabilir.

Sonuç olarak duygularını fazla ciddiye almamanı ve hayatındaki asıl problemlere odaklanmanı öneriyorum.

çok sağolun böyle bi yorum duymak istiyodum aslında acaba etkileniyorum mu yoksa gerçekten bişey olabilir mi diye
ama suda var ki yine uzmanlığıniz adina bi soru sormak istiyorum müsadenizle:
Artık terapilere gerek kalmadığını gayet iyi oldugumu sadece son olarak mahkeme oncesinde görüşmek istersem görüşelim dedi bende ihtiyaç duymadım zaten

Normal insanlar olarak elbet görüşürüz görüşebiliriz
Peki benim durumumun hayranlık mi yoksa bi duygu durum olduğunu anlamam için ne yapmam gerekiyor? çünkü danışmanlık almam gereken bir sebep yok şu anda da
Açıkcasi bahsetmeye de utanirın şimdi bu saatten sonra ve ben hayranlık mi hoşlantimi olduğundan emin bile değilken erken olabilir söylemeye calismam

Sizi dinlemek, anlamak ve yönlendirmek için para alıyor zaten. Bunları yaptı diye sevgililikte aradığınız şefkatle bagdastırarak aranızdaki ilişkiye farklı anlamlar yüklemeyi gerektirecek bir durum yok bence.

Eğer terapiye devam edecekseniz bu durumu psikologunuzla paylaşmanızı tavsiye ediyorum. Muhtemelen sizi başka birine yönlendirecektir. Böylece uzmanlıgına güvenemediginiz kişileri de onun aracılıgı ile ayıklamış olursunuz.

Yerinizde olsam yanlış oldugunu düşünsem dahi etkilenmişsem dünyada kalan son erkegin o olmadıgını düşünerek ona olan ilgimi keserdim zaten.
Ve maksimum fayda saglayabilmek için terapiyi sonlandırır kesinlikle başka birine gitmeye başlamış olurdum.

Ayrıca olay bu kadar yeni iken sizinle farklı bir amaçla görüşür ise -danışan ilişkisini sonlandırmış olsanız dahi- bu durumun etik olmadıgını düşünüyorum.
İlgim varsa ve o bunu biliyorsa bu durumun önüne bir set çekmek yerine iki gün sonra kendi zaafları dogrultusunda ona olan güvenimi ve fazlasıyla kendimi açmamı onun kendi istekleri için kullandıgını görmem zaten profesyonelligine olan güvenimin sarsılmasına ve sogumama sebep olur.

Bak

Bu sana bir örnek, depresif durumdayken ayrılmamak değil de aksine ayrılma yönünde düşünceler olur genelde... Düşüncelerinin nasıl değişebildiğini, hakaret olarak algılama ama düşüncelerindeki dengesizliği gözler önüne seren bir durumu ortaya çıkarmış arkadaşın yorumu. Ya sorma böyle şeyler, akışına bırak yapmak istediğini yap ya da söylenilenlere tepki vermek yerine değerlendirip karşıt bir tez sun...

Düşün lohusasin acayip duygusalsin beklemediğiniz anda beklemediğiniz insanlardan darbe yiyorsun inanmak istemiyorsun o sebeple geçecek aklıyla bakıyorsun olaya bide böyle bak

Düşünmek insana özgü kararlar değişebilir gelene böyle sağlıksız bi zamanda verölen bide bu şartlar altında olan bi düşünce ne kadar doğru olabilir sence?
Ben doğru nedir ne değildir diye başka insanların perspektifine sunmak için soruyorum hakkımda bilinmeyen sözünü bile etmediğim Yaşantım kisilik vb. gibi şeylerde varsayımlar yapılsın konuslsun

Soyleneleri değerlendirdim zaten bu yorumu yapmadan önceki son yorumlardan birinde geçici olabilir. S stepanova sağolun
Bunun farkındayım kör kütük aşık falanda değilim henüz o kadar ileri değil :) . Sanmiyorum bildigini benim halimi cunku son seanstan sonra farkettim.Bende neyseki bi daha terapi olmayacak. Etik konusunda cok dogrusunuz farkli kosullar altinda daha farkli dusunuluru ama meslegi adina imaj zedelenebilir her ne kadar seanslar sona ermis olsada . Daha önceden yazdım şimdide yazayım tek insan o da değil(sizin için demiyorum yani S stepanova ), illa hayatımda bi ilişki olması da gerek değil ki asla böyle de düşünmüyorum önümdeki planlarda şu an bu mevcut değil.
Bir daha terapiyede ihtiyacım kalmadı başka bir doktor arayışına girip şimdi değil belki çocuk yetistirmek adına pedagog desteği var kafamda. Ortada baba olduğunu bilmek istemeyen bi kişilik var ve bu çocuk için Hélède erkek çocuğu için bi hasar bıraksın istemiyorum büyüme aşamasında.

Seni hatırlıyorum.. kocanla ayrısın, maddi durumunu düzeltebildin mi biraz?

Konuna gelince, yaşadığın durum eminim literatürde vardır. Yani demek istediğim danışman-danışan ilişkisinde çok sık yaşanır bu hoşlantılar, benim de başıma gelmişti. Kendi tecrübemden yola çıkarak bunun kalıcı bir duygu olduğunu hiç sanmıyorum. Hasta-psikolog ilişkisinde hasta psikoloğunu birçok farklı kişi yerine koyar. Karşısındaki kişi kimi zaman annesi, kimi zaman babası, kimi zaman da sevgilisi olabilir.

Sonuç olarak duygularını fazla ciddiye almamanı ve hayatındaki asıl problemlere odaklanmanı öneriyorum.

Çok sağol canım çok şükür o zamanlarda da diyordum ya bi dönem biraz zorluk yaşamıştım ciddi anlamda, birikintilerimin falan hepsi suyunu çekmişti planladığım gibi olamamıştı neyseki atlattım bi kaç tez yazım işine falan girdim laboratuvarda yardım ediyorum hemde kendi tezime hazırlık yapiyorum laboratuvar işi ben demeden mucize gibi çıktı karşıma zaten elhamdulillah :)

konu için gelirsek doğru diyorsun zaten bende geçici olabileceğini düşünüyorum.

Soyleneleri değerlendirdim zaten bu yorumu yapmadan önceki son yorumlardan birinde geçici olabilir. S stepanova sağolun
Bunun farkındayım kör kütük aşık falanda değilim henüz o kadar ileri değil :) . Sanmiyorum bildigini benim halimi cunku son seanstan sonra farkettim.Bende neyseki bi daha terapi olmayacak. Etik konusunda cok dogrusunuz farkli kosullar altinda daha farkli dusunuluru ama meslegi adina imaj zedelenebilir her ne kadar seanslar sona ermis olsada . Daha önceden yazdım şimdide yazayım tek insan o da değil(sizin için demiyorum yani S stepanova ), illa hayatımda bi ilişki olması da gerek değil ki asla böyle de düşünmüyorum önümdeki planlarda şu an bu mevcut değil.
Bir daha terapiyede ihtiyacım kalmadı başka bir doktor arayışına girip şimdi değil belki çocuk yetistirmek adına pedagog desteği var kafamda. Ortada baba olduğunu bilmek istemeyen bi kişilik var ve bu çocuk için Hélède erkek çocuğu için bi hasar bıraksın istemiyorum büyüme aşamasında.

İlgi duydugum hatta aşık oldugum, kontrolsüzleştigimi farkettigim insanlar için dünyadaki son erkek olmadıgını düşünerek kendimi frenlerim. Sizinle empati kurdugumda o yüzden o şekilde yazdım.

Sevmek, sevilmek güzel şeyler, şu an bunu düşünmüyorum deseniz de yaşamak istemeniz gayet dogal.
Ancak önceliklerinizin farkındasınız, hayatınızda birine yer açabileceginize inandıgınızda ise devamı gelir zaten. Fakat tavsiyem bu kişinin psikologunuz olmaması yönünde.
Ortak arkadaş grubu diyorsunuz, belki bir süre sonra sosyal ortamınızda karşılaşırsınız o zaman durum degisebilir -ki şahsen tercih edecegim birşey olmaz- bu ikinizin ortak kararına baglıdır.

Uzmanlıgım yok ancak çocugunuz için yardım almanıza bence bu tür hisler engel degil. Fakat yine de bunu o psikologla paylaşabilir, anlaşılmanın verdigi duygu yogunluguyla böyle düşündügünüzün farkında oldugunuzu, gecici olduguna inandıgınızı söyleyebilirsiniz.

Çocugunuza güçlü bir ebeveyn olarak rol model olmaya devam ettiginiz sürece hicbir şeyin eksikligini hissetmeyecegine, gayet iyi bir şekilde yetisecegine inanıyorum. Kaldı ki siz zaten kendinizi degistirmek icin de oldukca çaba sarfetmişsiniz bu sürecte.
Hayatınızda herşeyin olumlu bir şekilde ilerlemesi dilegiyle...

X