Boşanma aşamasında birinden hoşlanmak...

bofobof

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2016
363
240
Taslamalara vede olumsuz yersiz şeylere simdiden söyleyeyim kapaliyim ki zaten boşanma aşamasındayim aylar önceki agresif halime bakıp bu ben miyim diyorum kendime
artık boşanmayi kurtulmayı dört gözle bekliyordum kariyer hedeflerim nefes alircasina özgür olmayı beklediğim bu planları yaparken hiçte hesapta olmayan şeyler oldu...
Bu süreçte bi ilişki yaşamayı düşünmedim hem.kendimi hem düşüncelerimi ve özellikle kalbimi Nadasa birakircasina rahat etmek istiyorum.. Bi birliktetlik flort amacli yakalasimlarada hep kapaliyim yasadiklarimdan oturu ve kendimi rahat hissetmem adina ...
tam boyle hayat hedeflerimin icinde istiyordum ki ..
Evet Artık kendime yeni bir hayat kurmanın planlarını yaparken hiçte planlarım arasında olmayan birsey oldu..
Sanırım hoşlanıyorum hemde bayaa bi hoşlanıyorum :)
Şimdi diyeceksiniz boşanda öyle bunları düşün bazılarınız artık yasalar bile boşanma sürecinde yaşanılan ilişkilere o kadarda katı bakmıyor ki... Ben bunu doğru bulmuyorum hala sadece bir hoşlanti benim durumum...
Sorun surdaki bu kişi benim psikologum.. Bu kisiden daha önce pskolog vede ilişki terapistligi adına iki farklı kişiden yine danışmanlık hizmeti almıştım
Neden hoslandigimi sorguladigimda
bir kere ortak arkadaşlarımız çıktı onlar hakkında onun okuduğu okuldaki tanıdıkları hocalar hakkında konusmamiz terapi dışında konuştuğumuzda sonra bir danışan olarak değilde normal iki insan gibi konuştuğumuzda fikirlerimizin çok uyuştugunü sonra ne bileyim birden fazla benzer ozelligimizi eğitim kariyer açısından benzer şeyler yapmamızdan dolayi bayaa birçok konuda konusabildigimi farkettim bu kişiyle
Tırnak içinde belirtiyorum" terapi dışında iki insan olarak konusabildigimiz zamanlarda"

Yaşadığım evlilik sürecini zaten danismanim olarak gayet iyi biliyor ve zaten en doğrusu olarakta ilk terapileri bu yana kararlarımin benim en dogal hakkım olduğunu ama kendimi nasıl mutlu hissedeceksem doğru doğrultuda yapmam gerektiğini savunan bi uzman birileri gibi yipraniyorsan birak uzatma demiyor zaten bu şekilde akılcı düşünmesi beni hayran bırakıyor
eşimle konusamadigimiz birçok yönden konuyu sohbet olarakta konusabiliyoruz
Ama işte sorun şu ki... Ben ondan destek alan bir insanım ve buda etik değil böyle birşey hissettiğini söylemem hem belki hayranlik belkide geçici şu an bilmiyorum ama gorusecegimiz zamanlari iple çekiyorum heyecanlaniyorum uzun zamandır hissetmedigim birçok şeyi yeniden yaşıyorum bu hisler hosuma gidiyor aslında hele bide ortak benzer şeyler konsurken ortaya çıkınca o zaman etkilenmemem elimde olmuyor.
Ama dedigim gibi geçici olabilir belkide işte ben bu danışan danışman ilişkisine zarar gelsin istemiyorum
Bu hafta için bi terapi görüşmesi olması i gerektiği konusunda bi öneri sundu
Ama durumunun gayet iyi olduğunu ciddi anlamda hayatımda
beni etkileyecek değişiklik olmadığı müddetçe görüşmek isteyip istememi bana bıraktı
haftayada ikinci durusma var o eski esimin ailesi konusacaklar :/ onlarin tutumunu bildiginden mahkeme oncesinin gorusmemizin iyi oldugunu soyledi ki ama bu jaftaki terapide zaten bircok seyi gorustuk ne yaomaliyim nasil hissetmeliyim adina ... bende biraz benim kendisine karşı durumum birazda lüzum gormedigim için kabul etmedim mahkemeden sonra onların tutumu beni alakadar edeceğine etkilenir etkilenmwyecegimi ancak o zaman anlayacağın diyerek kabul etmedim

Hastanin doktoruna aşık olma gibisinden bişey diye algilamayin dışarda da tanisaydim bu insanı emin olun yine aynı sekilde hissederdim ona karşı... O kadar ortak tanıdığımız rağmen nasıl bu zamana kadar bir araya gelememişiz diye üzülüyorum sadece

Ama bu şekilde olduğumuz için terapi adına alanında da iyi bir uzman olduğundan devam etmek istiyorum ondan önce iki danışmana gittim birincisi çok iyiydi ama şehir dışına gitti ikinciside basit sıradan sırf para almak için 3 4 seans alıp daha sonra papağan gibi aynı şeyler söyleyip durdu
Bunu epey bi tavsiyeden sonra buldum ikincisi gibi olmasin diye gayet iyi bi danışman yani

Size soruyorum sizce ne yapayım?
Yeni bir doktor arayışına mi gireyim yoksa devam ederken terapiyet nasıl davranmam gerekir?

Not: onceki konulardan etkilenip taslamalara hazır kesime hitaben
"Çok şükür son B İ R A Y D I R !!! olan maddi zorluğum için gecen hafta bi çözüm buldum , ha yani pskolog umre gibi şeylere parayi nasıl dokuyorsun gibi seylerinize şimdiden cevap vereyim" dilimizi bosuna yormadan efenim :KK70:

Son düzenleme:
1-2 ay müddet ver duygularından emin ol önce.
Baktın geçici değil açarsın duygularını.
Ve iyileştiysen illa hayatında bi psikolog olmamalı, sorunlarını atlatmışsın gibi görünüyor çünkü.

boşanma davasını açtıktan sonrası ne aldatmadır ne de yanlış bişey bana soracak olursan.. ama burda kişinin psikoloğun olması kötü olmuş.

hasta doktor ilişkisini bitirip arkadaş ilişkisine geçmen lazım ama nasıl? danışan olarak gitmeyi bıraksan görüşme ihtimaliniz var mı? ondan bişeyler hissettin mi?

not: danışan olarak gittiğiniz sürece klasik doktoruna aşık hasta modeli ile çok itici durursunuz , sakın çaktırmayın hislerinizi o sürede

Olması gereken birilerinden hoşlanman, elbette sevindirici ama bu doktorun sa bence geçici.
Sadece şu an ki duyguları yaşıyor olman sana umut versin ama gerisi için maalesef umutlanma derim.....

Bütün yorumlara kapalısınız ama işin hukuki kısmı hiç de sizin dediğiniz gibi değil.Sadece o konuda yorum yapayım bari.

Eşler birbirine sadık kalmak zorundadırlar. Bir boşanma davasının açılması durumunda eşlerin sadakat yükümlülüğü elbette ortadan kalkmaz. Bunun aksi de düşünülemez. Nitekim boşanma davasının açılmasıyla eşler arasındaki cinsel sadakat yükümlülüğünün "kalktığına" ve dava tarihinden sonra gerçekleşen sonraki cinsel sadakate aykırı davranışların "yeni bir dava” konusu yapılamayacağına ilişkin bugüne kadar alınmış hiçbir Yargıtay kararı da bulunmamakladır.
Yani demem o ki Yargıtay'ın arada çelişkili kararları olmakla birlikte en son kararlardan biri yukarıda yazmış olduğum karar ve genel olarak mahkemelerden bu şekilde karar çıkıyor.
Sadakat yükümlülüğünüz hukuken devam ediyor yani.

Bu hoşlantı geçer bir süre sonra merak etmeyin konu açıp da dert edecek bir şey değil bence sonuçta terapistiniz kendisinin size yardım etmesinden filan mı etkilendiniz nedir ondan hoşlanıyorsunuz ama bir ilişki yaşamanız bence etik olmaz örneği vardır belki ama bilemiyorum bence etik olmaz.....

ne yazmamnızı istediğinizi de belirtseydiniz direk onları yazardk.
yoruma kapalı biri neden konu açar anlamış değilim.
22 aralıkta parasızlıktan aç yatan, çocuğuna mama alamayan biri nasıl 1 aydır maddi sıkıntı yaşamıyor onu da anlamadım. neyse, size iyi eğlenceler :)

Evet normal zamanlarda da görüşme ihtimali var aynı okuldayiz birçok ortak arkadaşımız var zaten o da bende farklı bölümlerde de olsak master yapıyoruz sadece sık sık görüşme durumu bulunmuyor zaten terapi ihtiyacı hissetmiyorum
Ama işte bu şekilde bi tanismadan sonra nasıl bi iliski içerisinde olmalıyım hem emin olmak adına duygularım heyecan mi yoksa gerçekten birsey var mı diye hemde ilerde yine ihtiyaç duyarSam uzmanligindan faydalanmak adına zarar gelsin istemiyorum

Hukuki olarak tam yaptirimini bilmiyorum ki zaten ben bir ilişki yaşamıyorum karşı tarafla egr o kadar ciddiyse eşim zaten suçlu bu süreçte resmen biriyle görüşmüşlugu var ve elimde de kanıtları var sadece ilerisinde gidip onun Çirkinliğini cirkefligini çekmek istemiyorum

boşanma davasını açtıktan sonrası ne aldatmadır ne de yanlış bişey bana soracak olursan.. ama burda kişinin psikoloğun olması kötü olmuş.

hasta doktor ilişkisini bitirip arkadaş ilişkisine geçmen lazım ama nasıl? danışan olarak gitmeyi bıraksan görüşme ihtimaliniz var mı? ondan bişeyler hissettin mi?

not: danışan olarak gittiğiniz sürece klasik doktoruna aşık hasta modeli ile çok itici durursunuz , sakın çaktırmayın hislerinizi o sürede

Zaten o benim Yaşantım hakkında bilgi alırken sordu acaba sizi daha önce tanıdım mi hiç karsilasmis olabilir miyiz diye ki bu konuşma da terapi dişinda gerçekleşti onun durumunu anlamam şu an için mümkün değil yani araştırırken durdur yere neden kaptırayim ki kendimi acaba ar mi onda da bişey falan derken ben öyle muhabbetleri olabilir iki insan arasında olarak görmek istiyorum yani
Ama suda var o kadar ortak tanıdık ve imkan varken neden olma ihtimali de olmasın onunla helede bu kadar uyusurken konusmamiz o kadar sıcak vede dolu dolu geçiyor her anlamda konuşacak şeyler bulabiliyoruz

Hayatta basarılar o zaman :)

Allah bu çeneyi yoralım diye vermiş
onun için benim için sorun değil biraz yorulsa da olur.
Parayı nasıl bulup durumu nasıl düzelttiğin
hiç umrumda olmadı
kim olursa olsun kimsenin aç yatıp
çocuğuna mama alamayacak kadar kötü şeyler yaşamasını zaten istemem.
Bu konuyu çözdüysen ne mutlu bize.
Lakin yorumlara kapalı biri olarak neden konu açtın bunu cidden
merak ettim.
Sen söyle biz yazalım gibi bir durum olamayacağı için.
Bu da tüm konuların gibi mantıksız.
Neyse, önemli değil. Mutluluklar ^^

Benim soru şu acikcasi"
Durum buyken ben nasıl bir yaklaşım izlemeliyim? , benim yerimde olsaydınız napardiniz ne yapmam gerekir? "
şimdi böyle bir tanışma olmasa sorun Eğil keşke çok başka bi zamanda farklı bir vesileyle tanışmış olsaydim

Allah bu çeneyi yoralım diye vermiş
onun için benim için sorun değil biraz yorulsa da olur.
Parayı nasıl bulup durumu nasıl düzelttiğin
hiç umrumda olmadı
kim olursa olsun kimsenin aç yatıp
çocuğuna mama alamayacak kadar kötü şeyler yaşamasını zaten istemem.
Bu konuyu çözdüysen ne mutlu bize.
Lakin yorumlara kapalı biri olarak neden konu açtın bunu cidden
merak ettim.
Sen söyle biz yazalım gibi bir durum olamayacağı için.
Bu da tüm konuların gibi mantıksız.
Neyse, önemli değil. Mutluluklar ^^[/QUOTE
Çok şükür atlattı o zor olan 1 aylık süreci şimdi gayet iyiyim iyi dileğin içinde sağol ictenlikleyse eğer.. :)
mantıksız bulabirlsin o da senin bakış açın ben olumsuz şeylerle tavsiye almak isterken konunun trollenmesine karşıyım onu bertaraf etmek adına söyledim belirttim Senin gibi burda okuyacak kişilerin tavsiyesini almak icin bu yorumda gerekli olarak kalabilir o zaman :)

Meslekten biri olarak yorumlamaya çalışacağım:
Psikologunuza mutlaka ona karşı değişen hissiyatınızdan bahsetmelisiniz, her ne kadar terapi dışında sohbet ediyoruz deseniz de, ona karşı tutumunuzda değişiklik olacaktır, bu da görüşmelerinize, paylaşılan içeriğe de yansıyacaktır, ki bu da sağlıklı bir terapi olmayacaktır.
Sizin psikolojik sağlığınızla ilgilenen kişi, sizden bu bilgiyi aldıktan sonra ya durumu yine stabil bir hale getirecektir, ya da size başka bir psikolog bulmanızı önerecektir. Bu ikiniz arasındaki diyaloğa bağlıdır.
Tecrübelerime ve duyduklarıma dayanarak söylebilirim ki, psikologlar böyle bir durumla sık sık karşılaşabiliyor.
Kendisniz de söylemişsiniz "akılcı konuşmalar", ayrıca destekleyici ve yapıcı yorumlar,zor bir durumdayken, sizi anlayan, çoğu zaman destekleyen birinin varlığı, bazen psikoloğa yönelik hayranlık ve aslında var olandan çok daha derin duygulara sebep olabiliyor. Yine de bu tarz hissiyat içerisindeyseniz, lütfen öncelikle iyileşmeye, sonra bir ilişki geliştirmeye çalışın.

Çok şükür atlattı o zor olan 1 aylık süreci şimdi gayet iyiyim iyi dileğin içinde sağol ictenlikleyse eğer.. :)
mantıksız bulabirlsin o da senin bakış açın ben olumsuz şeylerle tavsiye almak isterken konunun trollenmesine karşıyım onu bertaraf etmek adına söyledim belirttim Senin gibi burda okuyacak kişilerin tavsiyesini almak icin bu yorumda gerekli olarak kalabilir o zaman :)

Tabi ki gayet içten sevindim çözmene.

Ama sadece yorum yapanlar değil bazen konu sahipleri de
şuan senin yaptığın gibi kendi konusunu sabote edebiliyor.

Önceki konularından bağımsız olarak yazsaydın
konunu bu şekilde ilerlemeyebilirdi.
Ha konu içerisinde değinenler elbet olurdu onları da
kısa cevaplarla geçiştirebilirdin.
Yada hiç cvp vermeyebilirdin.

Ama konunun başı ortası sonu
her yerinde direktif vermişsin.
Yani yorum almadan olayı bitirdin.

Sen konu sahibi olarak bu kadar ön yargılı konu açıyorsan
yorumcuların ön yargısını da anlıyor olabilmelisin.
Nyse dediğim gibi
gönlünce olsun herşey..

Meslekten biri olarak yorumlamaya çalışacağım:
Psikologunuza mutlaka ona karşı değişen hissiyatınızdan bahsetmelisiniz, her ne kadar terapi dışında sohbet ediyoruz deseniz de, ona karşı tutumunuzda değişiklik olacaktır, bu da görüşmelerinize, paylaşılan içeriğe de yansıyacaktır, ki bu da sağlıklı bir terapi olmayacaktır.
Sizin psikolojik sağlığınızla ilgilenen kişi, sizden bu bilgiyi aldıktan sonra ya durumu yine stabil bir hale getirecektir, ya da size başka bir psikolog bulmanızı önerecektir. Bu ikiniz arasındaki diyaloğa bağlıdır.
Tecrübelerime ve duyduklarıma dayanarak söylebilirim ki, psikologlar böyle bir durumla sık sık karşılaşabiliyor.
Kendisniz de söylemişsiniz "akılcı konuşmalar", ayrıca destekleyici ve yapıcı yorumlar,zor bir durumdayken, sizi anlayan, çoğu zaman destekleyen birinin varlığı, bazen psikoloğa yönelik hayranlık ve aslında var olandan çok daha derin duygulara sebep olabiliyor. Yine de bu tarz hissiyat içerisindeyseniz, lütfen öncelikle iyileşmeye, sonra bir ilişki geliştirmeye çalışın.

çok sağolun böyle bi yorum duymak istiyodum aslında acaba etkileniyorum mu yoksa gerçekten bişey olabilir mi diye
ama suda var ki yine uzmanlığıniz adina bi soru sormak istiyorum müsadenizle:
Artık terapilere gerek kalmadığını gayet iyi oldugumu sadece son olarak mahkeme oncesinde görüşmek istersem görüşelim dedi bende ihtiyaç duymadım zaten

Normal insanlar olarak elbet görüşürüz görüşebiliriz
Peki benim durumumun hayranlık mi yoksa bi duygu durum olduğunu anlamam için ne yapmam gerekiyor? çünkü danışmanlık almam gereken bir sebep yok şu anda da
Açıkcasi bahsetmeye de utanirın şimdi bu saatten sonra ve ben hayranlık mi hoşlantimi olduğundan emin bile değilken erken olabilir söylemeye calismam

X