Boşanma aşamasında birinden hoşlanmak...

Tabi ki gayet içten sevindim çözmene.

Ama sadece yorum yapanlar değil bazen konu sahipleri de
şuan senin yaptığın gibi kendi konusunu sabote edebiliyor.

Önceki konularından bağımsız olarak yazsaydın
konunu bu şekilde ilerlemeyebilirdi.
Ha konu içerisinde değinenler elbet olurdu onları da
kısa cevaplarla geçiştirebilirdin.
Yada hiç cvp vermeyebilirdin.

Ama konunun başı ortası sonu
her yerinde direktif vermişsin.
Yani yorum almadan olayı bitirdin.

Sen konu sahibi olarak bu kadar ön yargılı konu açıyorsan
yorumcuların ön yargısını da anlıyor olabilmelisin.
Nyse dediğim gibi
gönlünce olsun herşey..

Dikkate alacağım bir dahaki sefere :KK66: geçen sefer olan satasmalara şahit olduğumdan konuda nerdeeen nereye gelmişti benimki kendimce bi onlem oldu ama dediğin gibi dikkate alacağım insAllah

sen danışmanına ilgi duyabilirsin de onun sana ilgi duyması meslek etiğine ne kadar uygun işte orası muamma.

sen danışmanına ilgi duyabilirsin de onun sana ilgi duyması meslek etiğine ne kadar uygun işte orası muamma.

İlgi duyuyo demedim ki :KK76: ayrıca bu zamandan sonra bi danışmanım da değil ama bu demek değildirki olmayacak uzmanlığı konusunda söz hakkım olamaz

Ben tavsiyelere acıgim :KK66: galeyana gelip konunun trollenmesini ne istiyorum nede sizin beklediginiz umdugunuz bi kişide değilim:halay::ıslık:

İlgi duyuyo demedim ki :KK76: ayrıca bu zamandan sonra bi danışmanım da değil ama bu demek değildirki olmayacak uzmanlığı konusunda söz hakkım olamaz

Ben tavsiyelere acıgim :KK66: galeyana gelip konunun trollenmesini ne istiyorum nede sizin beklediginiz umdugunuz bi kişide değilim:halay::ıslık:

hangi kişi kim olduğunu umuyoruz ki biz

bence tam tersi konuyu açtığından beri milleti galeyana getirmek için tırmalama çalışmaları yapıyorsun sebep ne anlayamadım.

Taslamalara vede olumsuz yersiz şeylere simdiden söyleyeyim kapaliyim ki zaten boşanma aşamasındayim aylar önceki agresif halime bakıp bu ben miyim diyorum kendime
artık boşanmayi kurtulmayı dört gözle bekliyordum kariyer hedeflerim nefes alircasina özgür olmayı beklediğim bu planları yaparken hiçte hesapta olmayan şeyler oldu...
Bu süreçte bi ilişki yaşamayı düşünmedim hem.kendimi hem düşüncelerimi ve özellikle kalbimi Nadasa birakircasina rahat etmek istiyorum.. Bi birliktetlik flort amacli yakalasimlarada hep kapaliyim yasadiklarimdan oturu ve kendimi rahat hissetmem adina ...
tam boyle hayat hedeflerimin icinde istiyordum ki ..
Evet Artık kendime yeni bir hayat kurmanın planlarını yaparken hiçte planlarım arasında olmayan birsey oldu..
Sanırım hoşlanıyorum hemde bayaa bi hoşlanıyorum :)
Şimdi diyeceksiniz boşanda öyle bunları düşün bazılarınız artık yasalar bile boşanma sürecinde yaşanılan ilişkilere o kadarda katı bakmıyor ki... Ben bunu doğru bulmuyorum hala sadece bir hoşlanti benim durumum...
Sorun surdaki bu kişi benim psikologum.. Bu kisiden daha önce pskolog vede ilişki terapistligi adına iki farklı kişiden yine danışmanlık hizmeti almıştım
Neden hoslandigimi sorguladigimda
bir kere ortak arkadaşlarımız çıktı onlar hakkında onun okuduğu okuldaki tanıdıkları hocalar hakkında konusmamiz terapi dışında konuştuğumuzda sonra bir danışan olarak değilde normal iki insan gibi konuştuğumuzda fikirlerimizin çok uyuştugunü sonra ne bileyim birden fazla benzer ozelligimizi eğitim kariyer açısından benzer şeyler yapmamızdan dolayi bayaa birçok konuda konusabildigimi farkettim bu kişiyle
Tırnak içinde belirtiyorum" terapi dışında iki insan olarak konusabildigimiz zamanlarda"

Yaşadığım evlilik sürecini zaten danismanim olarak gayet iyi biliyor ve zaten en doğrusu olarakta ilk terapileri bu yana kararlarımin benim en dogal hakkım olduğunu ama kendimi nasıl mutlu hissedeceksem doğru doğrultuda yapmam gerektiğini savunan bi uzman birileri gibi yipraniyorsan birak uzatma demiyor zaten bu şekilde akılcı düşünmesi beni hayran bırakıyor
eşimle konusamadigimiz birçok yönden konuyu sohbet olarakta konusabiliyoruz
Ama işte sorun şu ki... Ben ondan destek alan bir insanım ve buda etik değil böyle birşey hissettiğini söylemem hem belki hayranlik belkide geçici şu an bilmiyorum ama gorusecegimiz zamanlari iple çekiyorum heyecanlaniyorum uzun zamandır hissetmedigim birçok şeyi yeniden yaşıyorum bu hisler hosuma gidiyor aslında hele bide ortak benzer şeyler konsurken ortaya çıkınca o zaman etkilenmemem elimde olmuyor.
Ama dedigim gibi geçici olabilir belkide işte ben bu danışan danışman ilişkisine zarar gelsin istemiyorum
Bu hafta için bi terapi görüşmesi olması i gerektiği konusunda bi öneri sundu
Ama durumunun gayet iyi olduğunu ciddi anlamda hayatımda
beni etkileyecek değişiklik olmadığı müddetçe görüşmek isteyip istememi bana bıraktı
haftayada ikinci durusma var o eski esimin ailesi konusacaklar :/ onlarin tutumunu bildiginden mahkeme oncesinin gorusmemizin iyi oldugunu soyledi ki ama bu jaftaki terapide zaten bircok seyi gorustuk ne yaomaliyim nasil hissetmeliyim adina ... bende biraz benim kendisine karşı durumum birazda lüzum gormedigim için kabul etmedim mahkemeden sonra onların tutumu beni alakadar edeceğine etkilenir etkilenmwyecegimi ancak o zaman anlayacağın diyerek kabul etmedim

Hastanin doktoruna aşık olma gibisinden bişey diye algilamayin dışarda da tanisaydim bu insanı emin olun yine aynı sekilde hissederdim ona karşı... O kadar ortak tanıdığımız rağmen nasıl bu zamana kadar bir araya gelememişiz diye üzülüyorum sadece

Ama bu şekilde olduğumuz için terapi adına alanında da iyi bir uzman olduğundan devam etmek istiyorum ondan önce iki danışmana gittim birincisi çok iyiydi ama şehir dışına gitti ikinciside basit sıradan sırf para almak için 3 4 seans alıp daha sonra papağan gibi aynı şeyler söyleyip durdu
Bunu epey bi tavsiyeden sonra buldum ikincisi gibi olmasin diye gayet iyi bi danışman yani

Size soruyorum sizce ne yapayım?
Yeni bir doktor arayışına mi gireyim yoksa devam ederken terapiyet nasıl davranmam gerekir?

Not: onceki konulardan etkilenip taslamalara hazır kesime hitaben
"Çok şükür son B İ R A Y D I R !!! olan maddi zorluğum için gecen hafta bi çözüm buldum , ha yani pskolog umre gibi şeylere parayi nasıl dokuyorsun gibi seylerinize şimdiden cevap vereyim" dilimizi bosuna yormadan efenim :KK70:
beyninin bir oyunu olabilir bu dönemi rahat atlatman için.önce resmi olarak boşan ondan sonra beynin ne diyor tekrar degerlendir

Boşanma sürecinde psikoloğun yaklaşımı ruhunuza iyi gelmiş. Belki boşluktasınız belki eşinizde bulamadığınız duygusallığı o an onda buldunuz. Ama şuan doktor hasta ilişkisi var,sizi dinleyen yargılamayan size yol gösteren hele bu bir erkekse daha farklı duygular hissetmeniz normal bu süreçte. Geçici olduğunu düşünüyorum bu duygularınızın.

Boşanma sürecinde psikoloğun yaklaşımı ruhunuza iyi gelmiş. Belki boşluktasınız belki eşinizde bulamadığınız duygusallığı o an onda buldunuz. Ama şuan doktor hasta ilişkisi var,sizi dinleyen yargılamayan size yol gösteren hele bu bir erkekse daha farklı duygular hissetmeniz normal bu süreçte. Geçici olduğunu düşünüyorum bu duygularınızın.

Doğru diyorsunuz ben ne kadar aklımda böyle birşeye ihtiyacım olmadığını düşünsemde belkide kalbimin buna meyil etmesi bu sebeplerden olabilir.
Bu arada şu an hasta doktor ilişkimiz şu an için yok ama olmayacak anlamına da gelemez ben değil bi tanidik belki cocugum icin basvurmam gerekir

Hayranlık mi hoslanmak mi ilerleyen zaman diliminde göreceğim :KK66:

Benim soru şu acikcasi"
Durum buyken ben nasıl bir yaklaşım izlemeliyim? , benim yerimde olsaydınız napardiniz ne yapmam gerekir? "
şimdi böyle bir tanışma olmasa sorun Eğil keşke çok başka bi zamanda farklı bir vesileyle tanışmış olsaydim

Doktorun ona karşı hislerinin farkında..
Sende farkında olsun istiyorsun zaten...
Şimdi sen söyle
Henüz bosanmadan
Hislerine gem vurmak çok mu zor ?

Doğru diyorsunuz ben ne kadar aklımda böyle birşeye ihtiyacım olmadığını düşünsemde belkide kalbimin buna meyil etmesi bu sebeplerden olabilir.
Bu arada şu an hasta doktor ilişkimiz şu an için yok ama olmayacak anlamına da gelemez ben değil bi tanidik belki cocugum icin basvurmam gerekir

Hayranlık mi hoslanmak mi ilerleyen zaman diliminde göreceğim :KK66:
Bence şuan ikisi bir arada hem hayranlık hem hoşlanma. İlerleyen zamanda ne olacağını da psikoloğunuzun bu durumu hissedip olumlu yada olumsuz cevabı belirleyecek :)

Doktorun ona karşı hislerinin farkında..
Sende farkında olsun istiyorsun zaten...
Şimdi sen söyle
Henüz bosanmadan
Hislerine gem vurmak çok mu zor ?

İçimizden biri konuşmussunuzda yani doktorun böyle bi algısı olduğunu zannetmiyorum
sonra diyorlar sen konunun trolluyorsun okudugunuz açık ve bariz daha onceden de
yazdım yani

"Son seansti" bir dahakine cevap vermeye lüzum görmedim :halay:

İçimizden biri konuşmussunuzda yani doktorun böyle bi algısı olduğunu zannetmiyorum
sonra diyorlar sen konunun trolluyorsun okudugunuz açık ve bariz daha onceden de
yazdım yani

"Son seansti" bir dahakine cevap vermeye lüzum görmedim :halay:

Fark ettim bu yüzden yorumumda düzenlemeye gittim.
Yine de tarafsızca hissetmemistir diyebiliyorsan...
Ki en iyi sen bilirsin yaşayan olarak...

Son seansı ilk defa okudum senin yorumun üzerine.
Doğru karar olur. Farklı bir psikolog daha iyi çözüm sağlar.
Her halukarda duygularına engel olman gerekiyor

Sana iyi geldiği için farklı duygular hissettiğini düşünüyosun. Şuan hem sevgi hem ilgi boşluğundasın. O yüzden normal bu halin. Ve hayata umutlu bakıyor olmana da sevindim.
Hakkında hayırlısı olsun

X