Boşanma konusunda kararsızım

Bahsettiği emanet cocuk değil cep telefonu ve bu cok sacmaa.. koca tlfnu isticek annede olmaz dicek aynısnı kaynanalar yapsa kıyamet kopardı
Aa ben yanlış anlamışım. Bu daha sacmaymis. Ben kocamın telefonunu almak isteyeceğim kayınvalidem vermeyecek. Konu sahibi bence biran önce her iki anneyide evinizden biraz uzaklaştırın, herşey normale döner.

Yaşadıklarıniz ve sonuçlari çok üzücü.Bitmis bir evlilik ve küçük bir bebek var.Esiniz ve ailesi hatali ama sizinde hatalarınız var.Inatla bitirmissiniz herşeyi.
Erkekler için babalik duygusu malesef çok nadir görülüyor.Benim ex bosanma süreci ve sonrasinda 1.5 yilda 3 kere gördü çocuğu.Ve bizim kızımız 8 yaşında şu anda.Kalkip nefesini dinler dualar ederdi, başka kadın bulunca ondan da vazgeçti.Yani sizinki zaten babalik yapmamış ki duygusu olsun.Basinizin çaresine bakmak zorundasiniz. Önce aklınızı başınıza toplayıp bu hayattan ne istediginize karar verin.Siddet olan bir evde evlat büyütmek istermisiniz?? o evliliğe kendinizi mahkum etmek?? ona göre yolunuzu seçin.Bosanin yda boşanmayin diyemem.Ama ben asla o saygi ve sevginin bittiği evlilikte kalmayı tercih etmedim, etmem de.Hayat sizin.Allah yardımciniz olsun

İyide annesi torununu görsün isterken atar gider yapan sensin o konuda yanlıssn bence evde yoksun yemek olayı ondan.. evde kmse yok evede gelmez.. cocugunu sormmaması cok cok yanlıs asla savunulcak tarafı yok ama sende cocugu koz gbi kullanmıssn işler cıgrından ckmıs o küfretmiş ynlıs sen anan öyle böyle demişsin yanlıs.. cok yanlıs seyler var annen niye kocanla konusuyor sen koca kadınsın eşinle sorununu kendin hallet analarnz niye ortalıkta bu kdr cirit atıyor
Ben çocuğu koz gibi kullanmadım eğer kullansam çocuğu bahane eder arar mama bez parası isterdim çocuğunu görmüyorsun diye ajitasyon yapardım. Annemle aşağıda karşılaştık ve olaylar koptu zaten pişmanım sen niye evini bırakıyorsun gitmesi gereken biri varsa o ama ilk defa anneme geliyorum bunca olaya rağmen evde kavga çıkmasın biraz kıymetimi anlasın diye anlaşılan bu anı bekliyormuş. Bu saat olmuş evde yok.

Ben çocuğu koz gibi kullanmadım eğer kullansam çocuğu bahane eder arar mama bez parası isterdim çocuğunu görmüyorsun diye ajitasyon yapardım. Annemle aşağıda karşılaştık ve olaylar koptu zaten pişmanım sen niye evini bırakıyorsun gitmesi gereken biri varsa o ama ilk defa anneme geliyorum bunca olaya rağmen evde kavga çıkmasın biraz kıymetimi anlasın diye anlaşılan bu anı bekliyormuş. Bu saat olmuş evde yok.
Kaynvalidene karsı koz olarak kullanıyorsn suan için demedim.. ilk kez evi terketmiş olabilirsn ama daha öncede 2 haftalık bi ayrılık süreciniz olmus .. ne dersen de bu hikayede haklı yok ben sana diyim.. bahsettğine göre annenlede anlasabilcek gbi değilsiniz i

Konuda aklı başında, sakin, olgun davranan bir allahın kulu yok. 2 tarafın annesi de facia..
biri damadıyla çocuk gibi telefon verme kavgası ediyor diğeri gelinin etnik kökekinden dem vurup asıl onlar büyü yapar diye bel altı vuruyor..
sizde de çok hata var. annen bize büyü yapmış denir mi ? bu konularda bizim yörelerde de bu tarz şeyler yapılır, işte buğdaydır pirinçtir okutur eve saçılır ama iyi niyetle yapılır, bereket gelsin diye.. böyle bir şey yapılmış olabilir, hadi diyelim art niyet var dan dun gidip annen büyücü denmez ki adama.. adam sizi görüşmeye zorlamıyor etmiyor, çocuğunu götürmesine karışamazsınız.
ama hepsinden önce cinsel sorunlar evliliği gerçekten bitiriyor. başka yerlerden çıkıyor acısı.
eğer sağlıklı bir cinsel hayat yoksa insan hırçınlaşıyor, tahammül kalmıyor. bu sorunlar devam ediyorsa boşanın gitsin.
şimdi bi süreliğine düzelse de sonra gene acısı çıkar çünkü. ama gene de fevri davranmadan bekleyin. gidip dava açmayın.
çünkü hala seviyorsunuz eşinizi. sevmeyen insanın beklentisi de biter çünkü.

Adam kendi çocuğunu almak isteyince kızım bana emanet etti diyerek engel olmak istemiş konu sahibinin annesi. Iyide çocuğun babası varken anneannesine ne oluyor? Anne kız birlik olmuş adamın annesine cephe almışlar gibi bir durum var. Hal böyle olunca adamda tabi annesini savunmaya geçmiş. Haklı olup olmadığına bakmaksızın.
Yanlış anlamışsınız kızını falan almak istemedi ben doğuma girerken telefonumu anneme vermişim eşim de almış annem de ver bana verdi komşular kız arkadaşları falan arar şimdi demiş eşim de karımın telefonu sende değil bende durmalı demiş olay bu saçma birşey ikisine de çakınca kıyametleri kopardım zaten ben ölümle cebelleşirken siz neyin derdindesiniz dşye

Konuda aklı başında, sakin, olgun davranan bir allahın kulu yok. 2 tarafın annesi de facia..
biri damadıyla çocuk gibi telefon verme kavgası ediyor diğeri gelinin etnik kökekinden dem vurup asıl onlar büyü yapar diye bel altı vuruyor..
sizde de çok hata var. annen bize büyü yapmış denir mi ? bu konularda bizim yörelerde de bu tarz şeyler yapılır, işte buğdaydır pirinçtir okutur eve saçılır ama iyi niyetle yapılır, bereket gelsin diye.. böyle bir şey yapılmış olabilir, hadi diyelim art niyet var dan dun gidip annen büyücü denmez ki adama.. adam sizi görüşmeye zorlamıyor etmiyor, çocuğunu götürmesine karışamazsınız.
ama hepsinden önce cinsel sorunlar evliliği gerçekten bitiriyor. başka yerlerden çıkıyor acısı.
eğer sağlıklı bir cinsel hayat yoksa insan hırçınlaşıyor, tahammül kalmıyor. bu sorunlar devam ediyorsa boşanın gitsin.
şimdi bi süreliğine düzelse de sonra gene acısı çıkar çünkü. ama gene de fevri davranmadan bekleyin. gidip dava açmayın.
çünkü hala seviyorsunuz eşinizi. sevmeyen insanın beklentisi de biter çünkü.
Evet seviyorum ama ben ailesine sahip çıkan birini istiyorum ben ona annen gelip görebilir kovmadım dedim o ise ayağına gidip annesinin egosunu tatmin etmek istiyor aslında bence. Ben annem gelmese çocuğuma bakmasa ona da restimi çeker götürmezdim. Ben çalışıyprum bakıcı da tutamam param yetmez diyor annesi de bakamıyor o zaman ya yardan ya serden. Ben zaten dürüst olduğum direkt düşüncemi söylediğim için hatalıyım. Annem de çocuğa bakan kişi olduğu için dolayısıyla hem daha fazla vakit geçiriyoruz hem de minnet borcum var. Çocuğumu götürtmem çünkü ben ölüyordum az kalsın geçmiş olsuna gelmedi aramadı beni kv, sonra çocuğum hastanede yattı enfeksiyon kaptı ben hastanede yatarken ona da gelmedi. Bunları anlattım sebebi bu isterse gelsin dedim. Annem benim yanımda hastanelerde koştururken o evinde rahat rahat oturuyordu.

Çok geçmiş olsun durumuzuna üzüldüm. Adam çok umursamaz ve fırsatını bulmuşken kafasını dinliyor gibi geldi tabi aldatma falan yoktur inşallah.
Boşan demesi çok kolay ama bunun hem maddi hem duugusal yönü var. Eger iki anlamda sa güçlü ve kararlıysanız boşanın, engellemişsiniz ya sizi kaybetme korkusu yaşasın attıpınız adımdan geri dönmeyin korkarmı bilmiyorum ama korkaun biraz.
İnsan bebegini nasıl özlemez. Sormaz aklım almıyor gamsızlar. Sizin iyi baktığınızı biliyordur zaten umursamıyordur. Evde kıymetli eşyanız varsa altın, takı, birikmiş kendi paranız gibi ailenizde saklayın.
Evet benim de artık beynimi kurtlar kemiriyor. Herhalde diyorum kendini garantiye aldı şimdi çocuk yok ben yokum rahat. Bazen diyorum demek ki başka birini buldu bu da bahanesi oldu aç davayı bitsin bu soru işaretleri ile yaşayacağına. Sonra açarsan geri dönüşü olmaz sevgin bitti mi ki diyorum!?

Evet seviyorum ama ben ailesine sahip çıkan birini istiyorum ben ona annen gelip görebilir kovmadım dedim o ise ayağına gidip annesinin egosunu tatmin etmek istiyor aslında bence. Ben annem gelmese çocuğuma bakmasa ona da restimi çeker götürmezdim. Ben çalışıyprum bakıcı da tutamam param yetmez diyor annesi de bakamıyor o zaman ya yardan ya serden. Ben zaten dürüst olduğum direkt düşüncemi söylediğim için hatalıyım. Annem de çocuğa bakan kişi olduğu için dolayısıyla hem daha fazla vakit geçiriyoruz hem de minnet borcum var. Çocuğumu götürtmem çünkü ben ölüyordum az kalsın geçmiş olsuna gelmedi aramadı beni kv, sonra çocuğum hastanede yattı enfeksiyon kaptı ben hastanede yatarken ona da gelmedi. Bunları anlattım sebebi bu isterse gelsin dedim. Annem benim yanımda hastanelerde koştururken o evinde rahat rahat oturuyordu.

Yani en azından sizin annenizin bir faydası var, mis gibi çocuğuna bakılıyor, siz işteyken çocuğu güvende , bunun hatrına biraz idare etmeli eşiniz annenizi ama onun annesinin tutulacak bir tarafı hiç yok... hakkınızda hayırlısı olsun.

Yaşadıklarıniz ve sonuçlari çok üzücü.Bitmis bir evlilik ve küçük bir bebek var.Esiniz ve ailesi hatali ama sizinde hatalarınız var.Inatla bitirmissiniz herşeyi.
Erkekler için babalik duygusu malesef çok nadir görülüyor.Benim ex bosanma süreci ve sonrasinda 1.5 yilda 3 kere gördü çocuğu.Ve bizim kızımız 8 yaşında şu anda.Kalkip nefesini dinler dualar ederdi, başka kadın bulunca ondan da vazgeçti.Yani sizinki zaten babalik yapmamış ki duygusu olsun.Basinizin çaresine bakmak zorundasiniz. Önce aklınızı başınıza toplayıp bu hayattan ne istediginize karar verin.Siddet olan bir evde evlat büyütmek istermisiniz?? o evliliğe kendinizi mahkum etmek?? ona göre yolunuzu seçin.Bosanin yda boşanmayin diyemem.Ama ben asla o saygi ve sevginin bittiği evlilikte kalmayı tercih etmedim, etmem de.Hayat sizin.Allah yardımciniz olsun
Evet ben de onu düşünüyorum herhalde ben farkında olmadım hayatına birini aldı hazırlık yapıyordu bir süredir benim gitmem de bahanesi oldu belki. İşte insanın içine bu kurt bir kere düşünce hiçbirşey eskisi gibi olmaz.

Yani en azından sizin annenizin bir faydası var, mis gibi çocuğuna bakılıyor, siz işteyken çocuğu güvende , bunun hatrına biraz idare etmeli eşiniz annenizi ama onun annesinin tutulacak bir tarafı hiç yok... hakkınızda hayırlısı olsun.
Evet bakıcı tutulmuyor kv de bakmıyorsa annem de çocuğuma her dediğimi saati saatine evimde hem de bakıyorsa ben de haftada bir yemeğe çıkartıyorum o da yük olmasın diye hesabı falan da ben öderim diyorum. Çünkü annemin dışarıya çıkartacak kimsesi yok kadın sabah 7de geliyor akşam 8-9da evine gidiyor. Annemin tek kötü yanı beni üzdüğü zaman biraz fazla karışması ama annemin huyunu biliyor artık kötü niyetinden değil. Ben cesaretimi toplayıp davayı açacağım böyle nereye kadar burada komşular sormaya başladı bile kocan nerede bir yere mi gitti diye.

Yanlış anlamışsınız kızını falan almak istemedi ben doğuma girerken telefonumu anneme vermişim eşim de almış annem de ver bana verdi komşular kız arkadaşları falan arar şimdi demiş eşim de karımın telefonu sende değil bende durmalı demiş olay bu saçma birşey ikisine de çakınca kıyametleri kopardım zaten ben ölümle cebelleşirken siz neyin derdindesiniz dşye
Evet ben yanlış anlamışım özür dilerim. Başka arkadaşlar da yazmış bende aynı fikirdeyim; ailedeki herkes hatalı. Küçücük bebeğiniz var kimse dememiş ki onun hatırına birazcık yapıcı olayım. Eşiniz sizinle iletişime geçecektir illaki sakince konuşup sorunları çözmeye çalışın bence.

Evet benim de artık beynimi kurtlar kemiriyor. Herhalde diyorum kendini garantiye aldı şimdi çocuk yok ben yokum rahat. Bazen diyorum demek ki başka birini buldu bu da bahanesi oldu aç davayı bitsin bu soru işaretleri ile yaşayacağına. Sonra açarsan geri dönüşü olmaz sevgin bitti mi ki diyorum!?
Böyle aklınızda düşüncelerin dönüp durması çok normal ama sağlığınız için kötü . Ben de böyle içim içimi yer aklıma her ihtimali getirirdim ama bu kendini yıpratmaktan başka işe yaramaz. Bebeğine odaklan kendin için bişeyler yap. Yakın arkadaşlarınla görüş, yürüyüşlere çık.
Güçlü ve kendi ayakları üzerinde duran güzel bir kadın ol . O bunu gördükçe kudurur zaten ama benim fikrim doğru mu bilmiyorum erkek barışMak için uğraşmalı, senin için çaba harcamalı bırak gelirse gelsin gelmezse zaten bitmiş bir evlilik olur.
Hakkında hayırlısı olsun inşallah güzel bir geleceğiniz olur bebeğinle .

Böyle aklınızda düşüncelerin dönüp durması çok normal ama sağlığınız için kötü . Ben de böyle içim içimi yer aklıma her ihtimali getirirdim ama bu kendini yıpratmaktan başka işe yaramaz. Bebeğine odaklan kendin için bişeyler yap. Yakın arkadaşlarınla görüş, yürüyüşlere çık.
Güçlü ve kendi ayakları üzerinde duran güzel bir kadın ol . O bunu gördükçe kudurur zaten ama benim fikrim doğru mu bilmiyorum erkek barışMak için uğraşmalı, senin için çaba harcamalı bırak gelirse gelsin gelmezse zaten bitmiş bir evlilik olur.
Hakkında hayırlısı olsun inşallah güzel bir geleceğiniz olur bebeğinle .
Evet bugün gittim eve kendisi yokken çocuğuma ve bana giyecek alıp çıktım. Bizi istemeyeni ben hiç istemem.

Yok öyle birşey demedim sadece kınamamak gerekiyor belli olmuyor hayatın ne getireceği. Mesela bir konuyu güzelce anlatıyorum isteklerimi söylüyorum tamam diyor sonra zıddını yapınca sinirleniyorum. Örnek veriyorum babaannelik yapmadan çocuğumu göremeyecek buraya gelecek önce sonra yanına götürürüm çocuğu derken bayramda bi anda çocuğu anneme götürcem ben diye kendi başına karar verdi. Önce nedenlerini açıkladım sonra son kararın mı madem öyle ben de bundan sonra ona göre davranacağım diyerek yemeğe gidiyorduk bi anda eve döndü gezme yemek falan yok sana eve diyoruz diye yani böyle biri damarıma basınca çıldırıyorum ister istemez. He bende şurda hata var aşkım bebeğim diyemiyorum öyle kadınlık numaraları yapamıyorum. Direkt böyle böyle diye söylüyorum
Çocuğu doğurdunuz diye tek sizin olmuyor. Babası babaannesine götürebilir siz gitmeseniz de.

Aramaz erkekler evliyken baba oluyor. Boşanınca ayrılınca babalıkta bitiyor.
Deprem bölgesindeyim 2 çocuğum var biri bebek. Boşandık biz. Depremde bile umrunda olmadı çocuklar. Aç kaldık sokakta kaldık. O başka şehirde sıcacık yatağında karı kız peşinde gezdi.
Neyse işte boşanacaksan bunlara alışmalısın

Çok şükür eşim destek ama 12 haftalık hamileyim şu an ve 12 haftanın her günü atak ve ağlamalarla geçtiği için o da artık yeter ama geçer sandım geçmiyor alış artık diyor. Sağolsun herşeyimle ilgileniyor fakat akşam işten geldiğimde her gün 22:00 gibi uyuyorum ve uyandığımda gece 12-1 oluyor. O saatten sonra da ataklar nefes daralmaları ağlama krizleri ve o yeter artık yine mi ağlıyorsun bakışı. Ona da hak veriyorum 11. Haftaya kadar her akşam benimle konuştu teselli vermeye çalıştı sonrasında sabır taşı çatladı. Ben ister miyim böyle olayım böyle bir hamilelik geçireyim vicdanım sızlıyor yeterince zaten kendimi suçlu buluyorum. Evet hamilelik böyleyse şimdiden lohusalık depresyonunda ne yaparım diye düşünüyorum. Endişem sadece 1 tane değil ki bebek tekmelemeye başlarsa içimde bir canlı olduğunu hissedeceğim ne yaparım, nasıl doğururum, ya doğumda ölürsek, kalp rahatsızlığım var ya kalbim durursa ya aklımı yitirirsem, 2 kişi gidip 3 kişi döneceğiz ya bu duruma alışamazsam ya çocuğa bakamazsam ya hayatım biterse artık… Terapiye de gidiyorum her hafta artık maddi manevi olarak tükendim yine de fayda etmiyor, ilaç kullanmayı da doktorum istemiyor. Böyle kalakaldım bir okyanusun ortasında çaresiz Allah tüm bu hastalığı yaşayanlara derman versin çok çok zor… hele ki hamilelikte. Fiziksel bir hastalık olsa tedaviye başlanır ama bu hastalık çok farklı. Umarak tek dileğim bebeğimi kucağıma aldığımda ay ne saçma şeyler yaşamışım iyi ki de evladım olmuş hem de sağlıklı binlerce şükürler olsun derim. Sizin eşinizi anladığınıza eminim sadece yaşayan kendisi olduğu için insanın eşi bile bazen destek olamıyor acıyı çeken bilir ancak çünkü. Allah herkese şifa versin kurtarsın bizi bu illetten.. desteğiniz için teşekkürler

X

Canım bak neler yasamissin kolay şeyler değil kafan karisik belkide biraz ayrı kalın iyi gelicek acele etme sakın ol
Tedavi olsan keşke
Çok acı çekiyorsun sanki

Aramaz erkekler evliyken baba oluyor. Boşanınca ayrılınca babalıkta bitiyor.
Deprem bölgesindeyim 2 çocuğum var biri bebek. Boşandık biz. Depremde bile umrunda olmadı çocuklar. Aç kaldık sokakta kaldık. O başka şehirde sıcacık yatağında karı kız peşinde gezdi.
Neyse işte boşanacaksan bunlara alışmalısın
Bu durum seni üzdü mü peki

X