Boşanma sürecine giriyoruz galiba 🥲

M i h r a

Güçlüyüm ama kalbim hassas.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2019
2.026
4.447
Merhaba hanimlar,

Ay bu 2020 yedi bitirdi beni. Sanırim 2021 e de stresli ve boşanla sürci ile girecegim. En son actıgim konuda esimle probmlemlerimizi ayrintili anlatmisstim. Asagiya linkini birakiyorum üsenmeyip okumak isteyenlere için 👇🏻

Boşanmaya ramak kaldı !

şimdi gelelim asıl mevzuya.anlatmaya bile gücüm halim yok hissediyorum okadar tükendim bu konulardan. 3 yillık evliligimizi bitirmeye kararı aldık bugun. Konu linke tıklayip goz atmayanlar bilmiyor o yuzden kisa ozet geçeceyim 🥲
Eşim yotubeden para kazanma yotuber olma, eger tutulursada suan calistigin isten cikmak istedigini belirtmisti. Benimde istedigim cocuk sahibi olmaktı saglik sorunlarindan dolayi tup bebek basvurucaktik 2021 de tedaviye baslicaktik kenra para toplamistik falan ama iste esim bu islere oncelik vermek istedigini soyleyip cocuk isini sonraki zamana ertelemek istemisti ben kiyameti koparip vay biz aile olamadik artik cocugumuz olsun falan soylenmistim kavgalara tutusmustuk... konubactim hatta iste yorumlar cok fazla iyi geldi bana Ve ben de anladim ki cocuk tek tarafin istemesiyle olucak is degil. Ve de esim 25 ben 24 yasindayim daha cok genciz oturmayan bir evliligimiz var cocuk ne haddimize demek ki bir hayirli varmis olmamasinin. Neyse otruduk konustuk dedim ki cocuk isi ertrlemek en mantiklisi senin istedigini gerceklestirelim al bilgisayarini masani vs kur cek oyun videolarinin editlerim yardim ederim nasil olsa iş de bulamadim pandeminin başindan issiz kaldim hala işsizim malesef. Oyalanirim kafam dagilir falan istedigin olsun birde seni dinleyelim bakalim diyip tartismamiza son noktayi koydum.

Ertesi gun hemen bilgisayar parcalari masasi mikrofonu vs siparis verdi led ışiklarinankadar ( ne gerek varsa isigina kadar) oyuncu koltugu dedim baktim 800 falan sacmalama normal sandalyede otur ne olcak dedim para kazanirsan bu videolarinda alirsin o parayla dedim kasa bakiyor yeni nesil bilmem cart curt olmasi lazimmis 9.000 10.000 arasi fiyat gosteriyor tabi o sirada kan beynime geliyor ama belli etmiyorum :kızgın:ımmm odeyecek olan sesin sen bilirsin diyorum. 1 hafta gecti boyle. (son actigim konumda eşin zaten cocuk gibi olgunlasmamis niye cocuk istiyorsun vs diyelenler sonuna kadar haklisiniz 👏🏽👏🏽 bu yaptiklari cocukluktan baska sey degil bunlari yasarken aklima yazdiginiz yorumlar geldi valla 😅)

Gel gelelim konuya bugun mutfakda esim kuzeniyle konusuyor tiwitch diye bir siteden (bilmeyenler icin soyliyim canli yayin acilan bir site) kuzeniyle konusmasinin sebebide kuzenin arkadaslarida bu isi yapiyormus yenilermis az cok abonelrri falan varmis bu kuzenide onlarla yardim ediyormus video konusunda bizimki de yardim etsinler bilgisayar parcasi konusunda edit konusunda fikir sunsunlar diye konusuyor. Sabah kahvaltidan sonra hemen cocugu aradi cevap vermedi " ya uyuyormu " diye soylendi birak uyuyor demek ki pazar bugun darlama insanlari diyede uyardim he😒 neyse mutfakda bu konusuyor ben salondayim duyuyorum aynen sunlari diyor "kalan 6 ay taksidi ben oderim sen bk begendigininal hallederiz bende o sen bak bul bana at 6 ay taksit bende sonrakinaylar sende " falan diyor allah allah ne taksidi ne 6 ayi ne oluyorndiye girdim mutfaga telefonunun ekranindan ses kapatma butonuna bastım hic birsy demeden ona noluyornya napiyorsun falan dedi. Ne 6 ayi dedim kime ne aliyorsun ? Kuzenime kasa alicam arkadaslari canli yayin aciyor o telefondan giriyor ezik kalmasin onunda bilgisayari olsun diyor. Şaka mi yapiyorsun ya sen dedim sinirden guldum bir on saniye falan bana sormadan kendi kafana gore kime ne aliyorsun allahbaskina bizimde paraya ihtiyacimiz var sadece sen calisiyorsun bu evde ben issizim is bakiyorum kafama takiyorum birseyleri alicagim zaman 2 kere dusunuyorum en ufak seyde bile sen bana kendine yaptigin masaraf yetmiyirmus gibi kuzeninede alicagini soyluyorsun dedim. Vay efendim sana mi sorucagima kimse ne alicagimi ben calisiyorum kazaniyorum demek kinparam var herseye etiyorum ayrica o benim kuzenim iyiliknyapicm ona sana mi sorucam dedi.. ya dedim bir bana da danissan keske bana da soylesen keske, duymasa kapida hic haberim bile olmicakti belki dedim. Konusmamiz sirasinda sesi hep yüksek bu arada onun. Birbirmizie girdik sustum ben tartismamak icin daha fazla.

Sonra camasirlari katlamak icin odaya gittim arkamdan geldi hal soyleniyor sesimi cikarmiyorum o yokmus gibi tekrar odaya girip soylenip cikiyor 20 sn de bir. En sonra bagirdim agir konustuk makyaj aynasinin onundeki sandalyeyi tuttup yataga firlatti! Napiyorsun ya sen dedim noluyor sana? Ha kafama atmissin ha yataga!? Bak dedi boyle olmuyor kangren olmus birnkol herzaman acitir en iyisi kesip atmak dedi. Konuyu bosanmaya getirdi yani. Ee dedim ne yapilmasi gerekiyorsa yapalim dedi. Yani boşanmya karar verdik daha oceden de coknkez konusmustuk bunu hopndiye katar vermedik bu arada. En basindan beri kavgalarimizda birbrimize sans verio olmaz ise boyle son secenek bu dedik en azindan denedik deriz dedik birbrimize. Haftaici anlasmali bosanma davasi acmaya gidicez. Ben ailemin yanina gidiem bu evide ne yapiyorsa yapsin esyalari satariz 2. Elden gelen parayi sana vermek istiyorum dedi.. yani agzinda hep bosanma vardi zaten en son bu kavgada diyisinde tamam diyip kabul ettim, istedigi de oldu.

beni bu sürecde neler bekliyor? Ne yapmaliyim ya daha cok gencim birde etrafimda bosanan kimsede yok surec nasil ilerler bilmiyorum bana ögüt, bilgi, öneri yazarmisiniz? Olumlu olumsuz yorumlara acıgim bu arada herkesin dusuncesini bilmek isterim.

saygılar Hoppa

bu süreçte yapacağınız en önemli şey sakin kalmak, bol uyumak, verdiğiniz kararın arkasında durmak
gitsin kuzeniyle yaşasın
Artık okadar canima tak etti ki her kavganin tartismanin sonu ayriliga vs geldii icin artik bunu fiilen gerceklestirmeue kararliyi.. heke ki şu bilgisayar ve oyun takintili benim icimi kemiriyor resmen daha nekadar dayanicam ki şuncacik yasimda :kızgın:

İki tarafinda kücücük oldugu evliliklerin sonu hep boşanma ya da devamli catişma oluyor zaten.
Erkek için 22 yaş koca olacak yaş değil goruldugu uzere degisik degisik hevesleri var, parasinin hesabini vermek istemiyor vs. Sizse cocuk yapayim kafasindasiniz...

Hayirlisi olsun.
Suan o kafada degilim ama, konu bambaska farkindamisiniz :işsiz:

Bencede boşanın .O kocadan olmaz .Olmamış yani daha buyumemıs.Önce bıraz zor olucak sonra aşısacaksın.
Bende oyle umuyorum ama işsizim malesef ailemin yanina gidince calismadan yanlarinda kalmakta uzuyor beni 😔 ama hayirlisi artik

boşanma konularını genelde üzülerek okurum sizinkine gülümsedim 😊 anlatım tarzınız çok tatlı hiç fikre ihtiyacınız yok böyle devam edin 🤗
Normal hayatta hep pozitifimdir aslinda herseye iyi tarafindan bakmakdan boynum tutuldu 🥲Güclu kalmak en onemli şey şu surecde sanirim 🤗

Özeti yazip ugraşmişsiniz ona da yorum yaptim, konunuzu okumamistim daha once. Madem o konuda yorum duymak istemiyorsunuz yazmasaydiniz.
Ben bu son konumla ilgili yorum duymak istiyorum ama onun linkini ayrintilar var diye ekledim, üsenmeyip okumussunuz tesekkur ederim ben yinede 🤗 eski konuyu tekrar hatirlayip daha da delleniyorum sonra olaylara 😅😅 o yuzden sadece bu konu fikir istiyorum Hoppa o konuyla ilgili konussakda birsey drgismez ki resmen bo şa nı yo rumm 🥲🥲🥲🥲

Açıkcası boşanma nedeni göremedim ben.
Yani şu açıdan göremedim,
Geçimsizlik, anlaşamamak, bunlar tabiki boşanma nedenleri.
Ama bana bu evlilikte 3. Yıl (bazıları 2.yıl da der) sendromu gibi geldi.
O nedir derseniz,
Hani çocukların 2 yaş sendromu olur ya aslında onun gibi bişey.
Bu süreci anlaşmaya vararak atlatabilirseniz
Evlililiğiniz uzun yıllar sürebilir.

Merhaba hanimlar,

Ay bu 2020 yedi bitirdi beni. Sanırim 2021 e de stresli ve boşanla sürci ile girecegim. En son actıgim konuda esimle probmlemlerimizi ayrintili anlatmisstim. Asagiya linkini birakiyorum üsenmeyip okumak isteyenlere için 👇🏻

Boşanmaya ramak kaldı !

şimdi gelelim asıl mevzuya.anlatmaya bile gücüm halim yok hissediyorum okadar tükendim bu konulardan. 3 yillık evliligimizi bitirmeye kararı aldık bugun. Konu linke tıklayip goz atmayanlar bilmiyor o yuzden kisa ozet geçeceyim 🥲
Eşim yotubeden para kazanma yotuber olma, eger tutulursada suan calistigin isten cikmak istedigini belirtmisti. Benimde istedigim cocuk sahibi olmaktı saglik sorunlarindan dolayi tup bebek basvurucaktik 2021 de tedaviye baslicaktik kenra para toplamistik falan ama iste esim bu islere oncelik vermek istedigini soyleyip cocuk isini sonraki zamana ertelemek istemisti ben kiyameti koparip vay biz aile olamadik artik cocugumuz olsun falan soylenmistim kavgalara tutusmustuk... konubactim hatta iste yorumlar cok fazla iyi geldi bana Ve ben de anladim ki cocuk tek tarafin istemesiyle olucak is degil. Ve de esim 25 ben 24 yasindayim daha cok genciz oturmayan bir evliligimiz var cocuk ne haddimize demek ki bir hayirli varmis olmamasinin. Neyse otruduk konustuk dedim ki cocuk isi ertrlemek en mantiklisi senin istedigini gerceklestirelim al bilgisayarini masani vs kur cek oyun videolarinin editlerim yardim ederim nasil olsa iş de bulamadim pandeminin başindan issiz kaldim hala işsizim malesef. Oyalanirim kafam dagilir falan istedigin olsun birde seni dinleyelim bakalim diyip tartismamiza son noktayi koydum.

Ertesi gun hemen bilgisayar parcalari masasi mikrofonu vs siparis verdi led ışiklarinankadar ( ne gerek varsa isigina kadar) oyuncu koltugu dedim baktim 800 falan sacmalama normal sandalyede otur ne olcak dedim para kazanirsan bu videolarinda alirsin o parayla dedim kasa bakiyor yeni nesil bilmem cart curt olmasi lazimmis 9.000 10.000 arasi fiyat gosteriyor tabi o sirada kan beynime geliyor ama belli etmiyorum :kızgın:ımmm odeyecek olan sesin sen bilirsin diyorum. 1 hafta gecti boyle. (son actigim konumda eşin zaten cocuk gibi olgunlasmamis niye cocuk istiyorsun vs diyelenler sonuna kadar haklisiniz 👏🏽👏🏽 bu yaptiklari cocukluktan baska sey degil bunlari yasarken aklima yazdiginiz yorumlar geldi valla 😅)

Gel gelelim konuya bugun mutfakda esim kuzeniyle konusuyor tiwitch diye bir siteden (bilmeyenler icin soyliyim canli yayin acilan bir site) kuzeniyle konusmasinin sebebide kuzenin arkadaslarida bu isi yapiyormus yenilermis az cok abonelrri falan varmis bu kuzenide onlarla yardim ediyormus video konusunda bizimki de yardim etsinler bilgisayar parcasi konusunda edit konusunda fikir sunsunlar diye konusuyor. Sabah kahvaltidan sonra hemen cocugu aradi cevap vermedi " ya uyuyormu " diye soylendi birak uyuyor demek ki pazar bugun darlama insanlari diyede uyardim he😒 neyse mutfakda bu konusuyor ben salondayim duyuyorum aynen sunlari diyor "kalan 6 ay taksidi ben oderim sen bk begendigininal hallederiz bende o sen bak bul bana at 6 ay taksit bende sonrakinaylar sende " falan diyor allah allah ne taksidi ne 6 ayi ne oluyorndiye girdim mutfaga telefonunun ekranindan ses kapatma butonuna bastım hic birsy demeden ona noluyornya napiyorsun falan dedi. Ne 6 ayi dedim kime ne aliyorsun ? Kuzenime kasa alicam arkadaslari canli yayin aciyor o telefondan giriyor ezik kalmasin onunda bilgisayari olsun diyor. Şaka mi yapiyorsun ya sen dedim sinirden guldum bir on saniye falan bana sormadan kendi kafana gore kime ne aliyorsun allah askina bizimde paraya ihtiyacimiz var, sadece sen calisiyorsun bu evde, ben issizim is bakiyorum kafama takiyorum ,birseyleri alicagim zaman 2 kere dusunuyorum en ufak seyde bile. kendine yaptigin masraf yetmiyormus gibi kuzeninede alicagini soyluyorsun dedim. Vay efendim sana mi sorucagima kime ne alicagimi ben calisiyorum kazaniyorum demek ki param var herseye etiyorum ayrica o benim kuzenim iyiliknyapicm ona sana mi sorucam dedi.. ya dedim bir bana da danissan keske bana da soylesen keske, duymasa kapida hic haberim bile olmicakti belki dedim. Konusmamiz sirasinda sesi hep yüksek bu arada onun. Birbirmizie girdik sustum ben tartismamak icin daha fazla.

Sonra camasirlari katlamak icin odaya gittim arkamdan geldi hal soyleniyor sesimi cikarmiyorum o yokmus gibi tekrar odaya girip soylenip cikiyor 20 sn de bir. En sonra bagirdim agir konustuk makyaj aynasinin onundeki sandalyeyi tuttup yataga firlatti! Napiyorsun ya sen dedim noluyor sana? Ha kafama atmissin ha yataga!? Bak dedi boyle olmuyor kangren olmus birnkol herzaman acitir en iyisi kesip atmak dedi. Konuyu bosanmaya getirdi yani. Ee dedim ne yapilmasi gerekiyorsa yapalim dedi. Yani boşanmya karar verdik daha oceden de coknkez konusmustuk bunu hopndiye katar vermedik bu arada. En basindan beri kavgalarimizda birbrimize sans verio olmaz ise boyle son secenek bu dedik en azindan denedik deriz dedik birbrimize. Haftaici anlasmali bosanma davasi acmaya gidicez. Ben ailemin yanina gidiem bu evide ne yapiyorsa yapsin esyalari satariz 2. Elden gelen parayi sana vermek istiyorum dedi.. yani agzinda hep bosanma vardi zaten en son bu kavgada diyisinde tamam diyip kabul ettim, istedigi de oldu.

beni bu sürecde neler bekliyor? Ne yapmaliyim ya daha cok gencim birde etrafimda bosanan kimsede yok surec nasil ilerler bilmiyorum bana ögüt, bilgi, öneri yazarmisiniz? Olumlu olumsuz yorumlara acıgim bu arada herkesin dusuncesini bilmek isterim.

saygılar Hoppa
Bu kadar aptal bir adami bosayacagin icin oncelikle seni tebrik ederim. 2 el esyalara satacak parasini verecek ya ise aldigi o sacma sapan seyleri satmakla baslasin.yerinde olsam cekismeli acarim yaptiklarini anlatirim. Guzel bir avukat bul is bul. Her zman kadinin ekonomik ozgurlugunden yanayim.birde seye takildim nasil is bulamiyorsunuz is begenmeme gibi durumunz olabilirmi. Cunku magazalarda bile tecrubesiz satis danismani isteyen bazi markalar firmalar var. Insan en kotu bim şok oaralara basvurur. Geliri 2 bucugu buluyi kaldiki asgari ucrettir en kotu. Ben issiz kaldigimda oralarada basvurmustum hemen dnmuslerdi. Insanin kendi parasinin tatliligi herzman cok iyidir. Hersey gonlunuzce olsun.hakkinizi birakmayin

Açıkcası boşanma nedeni göremedim ben.
Yani şu açıdan göremedim,
Geçimsizlik, anlaşamamak, bunlar tabiki boşanma nedenleri.
Ama bana bu evlilikte 3. Yıl (bazıları 2.yıl da der) sendromu gibi geldi.
O nedir derseniz,
Hani çocukların 2 yaş sendromu olur ya aslında onun gibi bişey.
Bu süreci anlaşmaya vararak atlatabilirseniz
Evlililiğiniz uzun yıllar sürebilir.
3.yil sendromudami varmis yaaa olaya bak 😂

X