Boşanmaya karar veremiyorum

yamukprenses1

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2023
35
18
29
Merhaba arkadaşlar eşimle iletişim problemimiz var sürekli sorun yaşıyoruz eşimin narsiste yakın bi kişiliği var ben duygularımı paylaşmak isterim o haklı oldugunu iddia eder 7 yıllık evliyiz 4 yaşında bir kızımız var.cocuk bakımı ev idaresiyle ilgili sürekli karışır başta asla böyle değildi evlendikten 1,5 yıl sonra değişmeye başladı başta anlamadim konduramadim ama sonra aslında gerçek kişiliği olduğunu farkettim.şu an çalışmıyorum yaşadığım yerde iş olanakları çok kısıtlı kiralar çok yüksek.annemlerde kalmak istemiyorum çünkü kızımı burdan alıp oraya soksam hiç bişey farketmez orda da sürekli kavga annem beni sürekli eleştirir eşimin kopyası gibi su an kaldirabiliyorum ama beraber yaşasak surekli tartışırız.bulabileceğim en iyi maaş asgari ücret tek başına çocuğuyla yaşayan anneler var mı acaba daha mı mutsuz olurum ondan korkuyorum..çünkü yardımsız çocuk bakmak gerçekten çok çok zor biliyorum lütfen tecrübesi olanlar yardım edebilir mi

eşinizin zaman içerisinde gerçek kişiliği ortaya çıkmış sanırım. Çalışmadığı için mecburen evli kalan o kadar çok kadın var ki.. Mutsuz sürdürülen bir evlilikte de olan en çok çocuklara oluyor. Bence siz olasılıkları bir değerlendirin eşinizle aynı evde yaşayıp hayat sürdürmek mi? çocuğu annenize bırakıp çalışıp en azından bir meslek sahibi olmak mı? Bence 2. ihtimal daha ileriye dönük duruyor yine de siz bilirsiniz tabii Allah yardımcınız olsun.

Amaan boşver bak hayatına tinlama onu diyorum ama basaramiyorum sürekli hayatını boşa harciyomusum hissi var içimde boğuluyorum sanki ve bu hislerim kızıma da geçiyor sanki.mesela eşim dün 5 günlük eğitimden döndü bana karşı çok iyiydi gece kızım uyudu yanıma geldi koltukta yatıp sohbet ediyorduk (normalde nadir sohbet ederiz) sonra beni öptü ben de modumda değilim belim de ağrıyo dedim birden yanımdan kalktı 5 gün oldu saçmalama falan filan dedi kızarak o zaman ben banyoya gidiyorum kendim hallederim dedi ve gitti....ben de şok oldum üzüldüm ve mesaj atıp yattım çünkü konuşsam bı boka yaramayacak biliyorum sadece iyice sinir olcam.banyodan çıktı mesajı okudu yüzüme de söyleyebilirdin ben seni öpcem diye sakal tıraşı bile oldum dedi..yani asla benim duygularımın önemi yok adam görmüyor hep mağdur kendisi böyle yüzlerce hikayemiz var ben de hiç bişey demedim gidip yatağa yattım bugün hiç bişey olmamid gibi davranıp konuşuyor ben de çocuk harici konuşmuyorum

eşinizin zaman içerisinde gerçek kişiliği ortaya çıkmış sanırım. Çalışmadığı için mecburen evli kalan o kadar çok kadın var ki.. Mutsuz sürdürülen bir evlilikte de olan en çok çocuklara oluyor. Bence siz olasılıkları bir değerlendirin eşinizle aynı evde yaşayıp hayat sürdürmek mi? çocuğu annenize bırakıp çalışıp en azından bir meslek sahibi olmak mı? Bence 2. ihtimal daha ileriye dönük duruyor yine de siz bilirsiniz tabii Allah yardımcınız olsun.
Kesinlikle haklısınız benim annem de onlardan biri..zaten boşanmayi en çok kızım için düşünüyorum ve üniversite mezunuyum ama küçük bir ilçede yaşıyorum iş için taşınsam tek başıma idare edemem bakıcı kreş çok masraflı.kpssye çalışsam malesef 2 yıla kadar ihtiyacım olur.bilemiyorum gerçekten maddiyat zorluyor eşim de kızını çok sever ama boşanmak istesem eminim kolaylaştirmaz çünkü sıkışınca ama ben seni seviyorum diyor kötü adam olmak istemiyo

Kesinlikle haklısınız benim annem de onlardan biri..zaten boşanmayi en çok kızım için düşünüyorum ve üniversite mezunuyum ama küçük bir ilçede yaşıyorum iş için taşınsam tek başıma idare edemem bakıcı kreş çok masraflı.kpssye çalışsam malesef 2 yıla kadar ihtiyacım olur.bilemiyorum gerçekten maddiyat zorluyor eşim de kızını çok sever ama boşanmak istesem eminim kolaylaştirmaz çünkü sıkışınca ama ben seni seviyorum diyor kötü adam olam

Amaan boşver bak hayatına tinlama onu diyorum ama basaramiyorum sürekli hayatını boşa harciyomusum hissi var içimde boğuluyorum sanki ve bu hislerim kızıma da geçiyor sanki.mesela eşim dün 5 günlük eğitimden döndü bana karşı çok iyiydi gece kızım uyudu yanıma geldi koltukta yatıp sohbet ediyorduk (normalde nadir sohbet ederiz) sonra beni öptü ben de modumda değilim belim de ağrıyo dedim birden yanımdan kalktı 5 gün oldu saçmalama falan filan dedi kızarak o zaman ben banyoya gidiyorum kendim hallederim dedi ve gitti....ben de şok oldum üzüldüm ve mesaj atıp yattım çünkü konuşsam bı boka yaramayacak biliyorum sadece iyice sinir olcam.banyodan çıktı mesajı okudu yüzüme de söyleyebilirdin ben seni öpcem diye sakal tıraşı bile oldum dedi..yani asla benim duygularımın önemi yok adam görmüyor hep mağdur kendisi böyle yüzlerce hikayemiz var ben de hiç bişey demedim gidip yatağa yattım bugün hiç bişey olmamid gibi davranıp konuşuyor ben de çocuk harici konuşmuyorum

Yalnız ben de reddedilince inanilmaz sinirleniyorum, başka örneğiniz var mı?

İşte bu yüzden genç yaşta aileden uzaklaşmak amacıyla evlenilmemeli.
O yaşlarda görülmüyor ama kaçmak istediğin kişinin aynısı ile evleniyor insan maalesef.
Kızınız 4 yaşında imiş. Devlet okulu yaşı gelmiş bile. Onu anaokuluna yollayın diyeceğim var mı bulunduğunuz yerde ?
Siz de işe girip çalışın. Uzun vadeli plan yapın annenizden size fayda gelmez galiba.

İşte bu yüzden genç yaşta aileden uzaklaşmak amacıyla evlenilmemeli.
O yaşlarda görülmüyor ama kaçmak istediğin kişinin aynısı ile evleniyor insan maalesef.
Kızınız 4 yaşında imiş. Devlet okulu yaşı gelmiş bile. Onu anaokuluna yollayın diyeceğim var mı bulunduğunuz yerde ?
Siz de işe girip çalışın. Uzun vadeli plan yapın annenizden size fayda gelmez galiba.
Genç yaşta evlenmedim su an 32 yaşındayım normal bir yasti bence kaçmak için de değil aşık olduğum için evlendim o zamanlar annem bu kadar eleştirel biri değildi neden bilmiyorum ben anne olunca delirdi bu arada kötü ihmalkar bir anne olduğumu asla düşünmüyorum zaten ikisi de yerdiği kadar övüyor anneliğimi ama işte karışmadan konusmadan duramiyorlar.devlet kresine yollayabilirim onu düşündüm bi tık daha ucuz ama 5te çıkacak ben işten çıkana kadar yine birine muhtacım özel sektörde çalışıp 5te işten çıkabilen görmedim.iş arıyorum ama yine de kızım buyuyene kadar annemlere mecbur kalacağım gibi duruyor

Yani sadece bumu ev işlerine fazla karışmasımi sorun ?Sanki siz çok sogumussunuz ufak tefek bir sürü şey birikmiş dağ olmuş.
Hayır değil tabi yorumda da dün geceden bir örnek verdim yıllardır bir sürü tartismamiz oldu o bişey yapıyor ben kirildigimi neden kirildigimi falan anlatıyorum o da bana yaptığı şeyde çok haklı olduğunu söylüyor ısrarla..onun dışında ailesiyle de çok problem yaşadım ama asla cevap bile vermedim o da müdahil olmadı yine sürekli ağırladım susarak.en son yazin terapiye gidelim ya bosanicam biraz bekle dedim terapiye gittik psikolog ona bir sürü tavsiye verdi bir iki uygulamaya çalıştı o sırada çok pahalı diye bırakmaya ikna etti fakat düzgün davranışları devam ettiremedi.baskasi söyleyince ikna oluyor gibi davranıyor sonra yine aynı..3 günde bir gece evde ilişki yaşıyoruz başka etkileşimimiz yok bu kadar sürekli elinde telefon.ben de artık iyice suskunlastim dinlenmedikce

Yani sadece bumu ev işlerine fazla karışmasımi sorun ?Sanki siz çok sogumussunuz ufak tefek bir sürü şey birikmiş dağ olmuş.
Bir de evde soğukluk sürekli tartışma olunca çocuk da anlıyor ve mutsuz huysuz oluyor.ben de böyle bir evde büyüdüm o yüzden kızımın büyümesini istemiyorum

Madem siz bu düşünceyi benimsediniz çıkın yola iş güç bulmak kalacak yere sahip olmak gerek.Birikiminiz varmı ne bileyim Annenizi köprüyü geçene kadar idare edebilir misiniz bunları tartın ölçün biçin.

Kafaya koyunca gerisi çorap söküğü yani kurtarmayı sürdürmeyi denemissiniz ben sizde aşırı bıkkınlık hissettim yanılıyor olabilirim de durum buysa ne ilk boşanan olacaksınız ne son

Eğer ki boşanacaksanız acilen bir yola girin,en azından çocuk küçükken boşanın ki büyüdüğünde sizi daha iyi anlasın. Ailenizin yanına gidersiniz,çocuk bakımında faydaları olur size. Siz de çalışır şartları olgunlaştırmaya çabalarsınız. Yok boşanmam derseniz de asgari ücretle de olsa bir an önce bir işe girin en azından. Böyle hiç bir şey yapmadan oturmaktan iyidir.

Kafaya koyunca gerisi çorap söküğü yani kurtarmayı sürdürmeyi denemissiniz ben sizde aşırı bıkkınlık hissettim yanılıyor olabilirim de durum buysa ne ilk boşanan olacaksınız ne son
Evet bıkkınlık var artık o çırpınışlara hiç halim kalmadı zaten işe yaramıyor.çocuğum için diye de kendimi kandıramıyorum biliyorum ki ben iyi olmazsam o olmaz ,zaten de aşırı anneci bi çocuk.surekli hayatımı boşa harcıyorum hissi var zaten yıllardır depresyon ve anksiyete uğraşıyorum ben kendimi topladikca adam tekme atıyor resmen bekarkenki ışılltim enerjim hepsi söndü gitti..çok az birikimim var ilk ev tutma masrafına yeter şu an iş arıyorum inşallah bulup işin sürekliliği varsa harekete gecicem

Eğer ki boşanacaksanız acilen bir yola girin,en azından çocuk küçükken boşanın ki büyüdüğünde sizi daha iyi anlasın. Ailenizin yanına gidersiniz,çocuk bakımında faydaları olur size. Siz de çalışır şartları olgunlaştırmaya çabalarsınız. Yok boşanmam derseniz de asgari ücretle de olsa bir an önce bir işe girin en azından. Böyle hiç bir şey yapmadan oturmaktan iyidir.
Evet şu an iş arıyorum bakalım bulunca bi süre işi tartıp harekete geçeceğim aileden destek almadan imkansız gibi duruyo zaten bakalım

Evet bıkkınlık var artık o çırpınışlara hiç halim kalmadı zaten işe yaramıyor.çocuğum için diye de kendimi kandıramıyorum biliyorum ki ben iyi olmazsam o olmaz ,zaten de aşırı anneci bi çocuk.surekli hayatımı boşa harcıyorum hissi var zaten yıllardır depresyon ve anksiyete uğraşıyorum ben kendimi topladikca adam tekme atıyor resmen bekarkenki ışılltim enerjim hepsi söndü gitti..çok az birikimim var ilk ev tutma masrafına yeter şu an iş arıyorum inşallah bulup işin sürekliliği varsa harekete gecicem

Sizin yerinizde olsam boşanmazdım. Arada çocuk var.

Ofisteki arkadaşlarımdan kreş ve anaokulu fiyatlarını duyunca şok oldum. Servis ücretleri de epey yüksekmiş.

Görmezden gelmek en mantıklısı.

X