Boşanmaya karar veremiyorum

Konu sahibi kocayı ve ailesini savunmaya başlamış bile 😀😀 o yüzden kafa yorma canim.yine tencere kapak olayı anlayacağın.kendisini hastanede bırakıp, çocuğu sağ mı ölü mü merak etmeyen adamın babalığından memnunum yazdı bana.kocalığında eksikleri varmış beyefendinin.kaynanayı da övdü de şimdi inkâ ediyor.😄 dünya böyle bir yer işte.içten içten dertleniyorsun kadınlara, kafa patlatıyorsunuz sonuç bu.anne olmayan bıdı bıdısını da yaptı bana.
Bir de “kendisini hastanede bırakıp çocuğu sağ mı ölü mü merak etmeyen adam” demişsiniz ama geçmiş mesajlarını da okuduğumda böyle bir bilgi hiç görmedim. Siz başka bir üyeyle mi karıştırdınız acaba?

çocuğunun doğumunda yanında olmayan ölü mü sağ mı merak etmemiş adamın babalığından memnunsan herşeyden memnun olmalısın ya neyse.
Ne kaynanası ne doğumda yanımda olmamış kocası.ben hiç öyle bişey yazmadım kaynananin k'sini de geçirmedim kadın vefat etti zaten.sallamak için salliyosunuz yanlış insana denk geliyo

Konudaki mastürbasyon olayı beni aşırı irite etti.
Her 5 günde bir seks yapıyosun zaten, 6. Günü beklesen ne olacak. O kadar mı düz duvara tırmanmalık durumdasın, ölmüşsün, bitmişsin sekssizlikten. Yarını beklesene adam. Kadını sadece boşalma aracı olarak gören adamların iğrenç davranışları.
Kocam şunu yapsa, elleri ve kendisine bir ömür boyu mutluluklar dilerim.

Konudaki mastürbasyon olayı beni aşırı irite etti.
Her 5 günde bir seks yapıyosun zaten, 6. Günü beklesen ne olacak. O kadar mı düz duvara tırmanmalık durumdasın, ölmüşsün, bitmişsin sekssizlikten. Yarını beklesene adam. Kadını sadece boşalma aracı olarak gören adamların iğrenç davranışları.
Kocam şunu yapsa, elleri ve kendisine bir ömür boyu mutluluklar dilerim.
Normalde 5 günü bulmuyor 2 gece çalışıyor 3.gün evde yani 3 günde bir.bu sefer eğitime gitmişti şehir dışına o yüzden 5 gün sürdü bir de.kizim aşırı huysuzdu o yokken ve mental olarak çok yoruldum bi de belim ağrıyordu isteksizdim yani.bugun de hiç bişey olmamış gibi davranıyo normal konuşmaya çalışıyo hep böyle yapar görmezden gelir kiskirtacak şeyler yapar ben surat asarım ya da ters bişey derim hooop beni suçlu yapar.narsist davranışı

Normalde 5 günü bulmuyor 2 gece çalışıyor 3.gün evde yani 3 günde bir.bu sefer eğitime gitmişti şehir dışına o yüzden 5 gün sürdü bir de.kizim aşırı huysuzdu o yokken ve mental olarak çok yoruldum bi de belim ağrıyordu isteksizdim yani.bugun de hiç bişey olmamış gibi davranıyo normal konuşmaya çalışıyo hep böyle yapar görmezden gelir kiskirtacak şeyler yapar ben surat asarım ya da ters bişey derim hooop beni suçlu yapar.narsist davranışı
Şuursuz. Saygısız.
Bi de utanmadan söylüyor kendim yaparım diye.
Partnerin banyoda kendini tatmin etmesi ve bunu o an biliyor olmak tiksindirici.

Kesinlikle haklısınız benim annem de onlardan biri..zaten boşanmayi en çok kızım için düşünüyorum ve üniversite mezunuyum ama küçük bir ilçede yaşıyorum iş için taşınsam tek başıma idare edemem bakıcı kreş çok masraflı.kpssye çalışsam malesef 2 yıla kadar ihtiyacım olur.bilemiyorum gerçekten maddiyat zorluyor eşim de kızını çok sever ama boşanmak istesem eminim kolaylaştirmaz çünkü sıkışınca ama ben seni seviyorum diyor kötü adam olmak istemiyo

Terapi şartı koyun. Aile danışmanlığı alalım madem gerçekten seviyorsun deyin. Ilımlı yaklaşın belki gerçekten iyi gelecektir. Eleştirileri vs noktasında daha kontrollü olacaktır. Çünkü şu an yazdığınız şartlarda boşanmak çok mantıklı değil. Ancak insan kendine eziyet ederek de bir evliliği sürdürmemeli. O sebeple sorunları çözerek aile birliğini sağlama yolunu denemelidir.

Terapi şartı koyun. Aile danışmanlığı alalım madem gerçekten seviyorsun deyin. Ilımlı yaklaşın belki gerçekten iyi gelecektir. Eleştirileri vs noktasında daha kontrollü olacaktır. Çünkü şu an yazdığınız şartlarda boşanmak çok mantıklı değil. Ancak insan kendine eziyet ederek de bir evliliği sürdürmemeli. O sebeple sorunları çözerek aile birliğini sağlama yolunu denemelidir.
Yazmıştım daha önce terapi aldık bi süre ama eski haline döndü maalesef tekrar o yola girmez diye düşünüyorum zaten ona ayıracak bütçemiz de yok diyecek ki haklı.ben de çözmek istiyorum kimse durup dururken bekâr anne olmak istemez ya da anne babasının evine dönmek hiç istemez.ama dediğim gibi uzun süredir değişeceğine inancım kalmadı son raddeye kadar ben haklıyım diye direnip iş ciddiye binince ben seni seviyorum ayaklarına yatıyo.dedigim gibi narsist tanımına çok yakın ama işte ben bir narsistin idare edebileceği bı kadın değilim.terapist ona çok şanslısınız ki karınız size ne istediğini çok açık ifade ediyo zaten demişti yani daha ne diyim ne trip atarım ne bişey kendi halinde biriyim iyice de duyulmadikca suskun oldum kendime bile bakasim kalmadı aynaya bakınca iyice umutsuzluğa düşüyorum taniyamiyorum kendimi

Yazmıştım daha önce terapi aldık bi süre ama eski haline döndü maalesef tekrar o yola girmez diye düşünüyorum zaten ona ayıracak bütçemiz de yok diyecek ki haklı.ben de çözmek istiyorum kimse durup dururken bekâr anne olmak istemez ya da anne babasının evine dönmek hiç istemez.ama dediğim gibi uzun süredir değişeceğine inancım kalmadı son raddeye kadar ben haklıyım diye direnip iş ciddiye binince ben seni seviyorum ayaklarına yatıyo.dedigim gibi narsist tanımına çok yakın ama işte ben bir narsistin idare edebileceği bı kadın değilim.terapist ona çok şanslısınız ki karınız size ne istediğini çok açık ifade ediyo zaten demişti yani daha ne diyim ne trip atarım ne bişey kendi halinde biriyim iyice de duyulmadikca suskun oldum kendime bile bakasim kalmadı aynaya bakınca iyice umutsuzluğa düşüyorum taniyamiyorum kendimi

Belediyelerin pek çoğunda aile danışmanlığı merkezleri var. Belki öyle kurumlardan faydalanabilirsiniz. Umarım en kısa zamanda çözüme ulaşabilirsiniz.

Genç yaşta evlenmedim su an 32 yaşındayım normal bir yasti bence kaçmak için de değil aşık olduğum için evlendim o zamanlar annem bu kadar eleştirel biri değildi neden bilmiyorum ben anne olunca delirdi bu arada kötü ihmalkar bir anne olduğumu asla düşünmüyorum zaten ikisi de yerdiği kadar övüyor anneliğimi ama işte karışmadan konusmadan duramiyorlar.devlet kresine yollayabilirim onu düşündüm bi tık daha ucuz ama 5te çıkacak ben işten çıkana kadar yine birine muhtacım özel sektörde çalışıp 5te işten çıkabilen görmedim.iş arıyorum ama yine de kızım buyuyene kadar annemlere mecbur kalacağım gibi duruyor
Benim annem ve eşimde öyleydi hatta demiştim yağmurdan kaçarken doluya tutuldum diye benimkisi cahillikten ama 21 yaşındaydım suan 30 yaşındayım esim tıpkı anlattığınız gibiydi ve daha neler neler ama sonradan kendini düzeltti artık eskisi gibi karışmıyor eleştirmiyo ama ne yazık ki o soğukluk geçmiyor insanın içi soğudu mu ısınmıyor

Merhaba arkadaşlar eşimle iletişim problemimiz var sürekli sorun yaşıyoruz eşimin narsiste yakın bi kişiliği var ben duygularımı paylaşmak isterim o haklı oldugunu iddia eder 7 yıllık evliyiz 4 yaşında bir kızımız var.cocuk bakımı ev idaresiyle ilgili sürekli karışır başta asla böyle değildi evlendikten 1,5 yıl sonra değişmeye başladı başta anlamadim konduramadim ama sonra aslında gerçek kişiliği olduğunu farkettim.şu an çalışmıyorum yaşadığım yerde iş olanakları çok kısıtlı kiralar çok yüksek.annemlerde kalmak istemiyorum çünkü kızımı burdan alıp oraya soksam hiç bişey farketmez orda da sürekli kavga annem beni sürekli eleştirir eşimin kopyası gibi su an kaldirabiliyorum ama beraber yaşasak surekli tartışırız.bulabileceğim en iyi maaş asgari ücret tek başına çocuğuyla yaşayan anneler var mı acaba daha mı mutsuz olurum ondan korkuyorum..çünkü yardımsız çocuk bakmak gerçekten çok çok zor biliyorum lütfen tecrübesi olanlar yardım edebilir mi
Askeri ücretle de geçinmek hele kirada çok zor çocuğunuzu kreşe vereceksiniz daha da zor bu dönemde eşinizle iyi geçinmelisiniz ki kayda değer bi nafaka alabilesiniz erkekler çok nafaka da vermek istemiyor çocuğun kreş masrafını karşılasa çok iyi hayırlısı olsun inşallah hakkınızda

Ben boşanmış ve çocuksuz bir kadınım.

Amcamın kızı da boşanıyor. İki avukattan bilgi aldık az önce. Birisi hukuk profesörü diğeri de aile avukatımız ve benim boşanma avukatımdı.

Amcamın kızının 5 yaşında bir kızı var. Bağlanacak olan nafaka 4.000 TL !

Kuzenim boşanmaktan vazgeçme kararı aldı.
Bu nafaka ile ev kirası mı ödeyecek yoksa yuva mı, servis ücreti mi ?

Kuzenim elektronik mühendisi/yönetici ve kurumsal bir firmada çalışıyor. Buna rağmen göze alamadı.
Hala kararsız inanılmaz üzgün.

Hayatın gerçekleri bambaşka maalesef.

Erkekler komik miktarda nafaka veriyor ve bekar gibi hayatlarına devam ediyor.

Asgari ücretle üzgünüm bu ekonomide aslaaa ayakta kalamazsınız. Aile evinde de çok yıpranırsınız.

Asla avukata danışmadan hareket etmeyin. Haklı iken haksız duruma düşersiniz.

Gelirinizi arttırmadan boşanmayın bence

Şuursuz. Saygısız.
Bi de utanmadan söylüyor kendim yaparım diye.
Partnerin banyoda kendini tatmin etmesi ve bunu o an biliyor olmak tiksindirici.
Sesini d
Belediyelerin pek çoğunda aile danışmanlığı merkezleri var. Belki öyle kurumlardan faydalanabilirsiniz. Umarım en kısa zamanda çözüme ulaşabilirsiniz.
Çok teşekkürler arastircam

Benim annem ve eşimde öyleydi hatta demiştim yağmurdan kaçarken doluya tutuldum diye benimkisi cahillikten ama 21 yaşındaydım suan 30 yaşındayım esim tıpkı anlattığınız gibiydi ve daha neler neler ama sonradan kendini düzeltti artık eskisi gibi karışmıyor eleştirmiyo ama ne yazık ki o soğukluk geçmiyor insanın içi soğudu mu ısınmıyor
En çok ondan korkuyorum

Askeri ücretle de geçinmek hele kirada çok zor çocuğunuzu kreşe vereceksiniz daha da zor bu dönemde eşinizle iyi geçinmelisiniz ki kayda değer bi nafaka alabilesiniz erkekler çok nafaka da vermek istemiyor çocuğun kreş masrafını karşılasa çok iyi hayırlısı olsun inşallah hakkınızda
Amin sağolun kreş masrafını verir diye düşünüyorum ama en kötü senaryoyu yazıyorum çünkü eminim ki tekrar evlenir ondan sonra ne olur garantisi yok

Amcamın kızı da boşanıyor. İki avukattan bilgi aldık az önce. Birisi hukuk profesörü diğeri de aile avukatımız ve benim boşanma avukatımdı.

Kuzenim elektronik mühendisi/yönetici ve kurumsal bir firmada çalışıyor. Buna rağmen göze alamadı.

Asgari ücretle üzgünüm bu ekonomide aslaaa ayakta kalamazsınız. Aile evinde de çok yıpranırsınız.

İşte o yüzden bu postu açtım mutlu olmak için boşanıp da maddi sorunlarla bogusup iyice mutsuz olan bi anne olmak istemiyorum teşekkürler çok yardımcı oldu yazdığınız kendimize ev tutmak hayal gibi bişey zaten asgari ücretle.bizim yasayabilecegimiz bir mahallede en kötü ev kirası 10 bin çünkü

Hatırladım bı ara bana bu kadar begenmiyosan beni bırak git diyodu ben de canımı yakmaya çalıştığı için ben salak mıyım ben gidip 3 kuruşla çalışıp yetirmeye çalışan bekâr anne olcam sen de gidip başkasıyla evleneceksin ve ona prenses gibi davranacaksın niye seni rahat ettireyim demiştim bir zamanlar daha tahammüllüydüm sanırım ve uzun zamandır boka batmışız..

Hatırladım bı ara bana bu kadar begenmiyosan beni bırak git diyodu ben de canımı yakmaya çalıştığı için ben salak mıyım ben gidip 3 kuruşla çalışıp yetirmeye çalışan bekâr anne olcam sen de gidip başkasıyla evleneceksin ve ona prenses gibi davranacaksın niye seni rahat ettireyim demiştim bir zamanlar daha tahammüllüydüm sanırım ve uzun zamandır boka batmışız..

Siz boşanmak istemekte haklısınız. Hem de sonuna kadar.

Ama ülkemizde kanunların işleyişi bu şekilde.

Ben sizi çok ama çok iyi anlıyorum.

Siz annenizin evinde sığıntı gibi yaşayacaksınız. Kendi mutfağınız düzeniniz v.s olmayacak. Eve giriş çıkış saatlerinize müdahele edilecek. Hönkürerek ağlamak isteyeceksiniz ama özel alanınız olmadığı için gözyaşlarınızı bile içinize akıtacaksınız. Sizi size bırakmayacaklar, kafanızı toplayamayacaksınız.

Sürekli kafanızda birşeyleri hesap yapacaksınız.

Ailenizden ayrı eve çıkmak isteyeceksiniz. Bekar bir anne olduğunuz için ev sahipleri size önyargıyla yaklaşacak. Geliriniz ev kirasını, faturaları, çocuğunuzun masraflarını karşılamaya yetmeyecek.

Eski eşiniz ise sosyal medyadan veya reel hayattan kızlara yemek içki ısmarlayacak, onların sponsoru olacak tek gecelik ilişkiler yaşayacak. Evlenedebilir.

Boşandığınız takdirde hayat kaliteniz inanılmaz düşecek. Nafaka rakamları çok komik.

Boşanmanız bu adamın lehine olur. Siz birikim yapın, eşinizin telefonunu kurcalayın kanıt toplayın. Muhakkak bir avukata danışın. Tek başınıza birilerinin gazıyla hareket etmeyin.

Maddi olarak güçlendiğinizde boşanın.

Benim gibi çocuksuz olsaydınız ardınıza bakmayın derdim

Yanımda olsaydınız size kocaman sarılırdım
Kırıcı olduysam affola..

X