Boşanmaya karar veremiyorum

Merhaba arkadaşlar eşimle iletişim problemimiz var sürekli sorun yaşıyoruz eşimin narsiste yakın bi kişiliği var ben duygularımı paylaşmak isterim o haklı oldugunu iddia eder 7 yıllık evliyiz 4 yaşında bir kızımız var.cocuk bakımı ev idaresiyle ilgili sürekli karışır başta asla böyle değildi evlendikten 1,5 yıl sonra değişmeye başladı başta anlamadim konduramadim ama sonra aslında gerçek kişiliği olduğunu farkettim.şu an çalışmıyorum yaşadığım yerde iş olanakları çok kısıtlı kiralar çok yüksek.annemlerde kalmak istemiyorum çünkü kızımı burdan alıp oraya soksam hiç bişey farketmez orda da sürekli kavga annem beni sürekli eleştirir eşimin kopyası gibi su an kaldirabiliyorum ama beraber yaşasak surekli tartışırız.bulabileceğim en iyi maaş asgari ücret tek başına çocuğuyla yaşayan anneler var mı acaba daha mı mutsuz olurum ondan korkuyorum..çünkü yardımsız çocuk bakmak gerçekten çok çok zor biliyorum lütfen tecrübesi olanlar yardım edebilir mi
İş bulun çalışın öncelikle, çocuğunuzu da kreşe falan yazdırın. Asgari ücretle de olsa çalışmak daha net karar vermenizi sağlayacaktır. Şu an sürekli evde ve rahat olduğunuz için orayı konfor alanınız olarak belirlemişsiniz ve dışarısı sizi ürkütüyor. Bir süre sonra da dava açarsınız ve boşanırsınız. Evet geçinmesi çok zor ama yaşlandığınızı düşünün. Kocanızla aynı evde tartışarak mı, çocuğunuzu büyüterek tek başınıza kafa dinleyip olursa emekli olarak mı yaşlanmak istersiniz?

Sizin yerinizde olsam boşanmazdım. Arada çocuk var.

Ofisteki arkadaşlarımdan kreş ve anaokulu fiyatlarını duyunca şok oldum. Servis ücretleri de epey yüksekmiş.

Görmezden gelmek en mantıklısı.
Aradaki çocuk için düşünüyorum en çok da.çünkü aradaki çocuk olmak ne demek çok iyi biliyorum.evet ben de zaten maddi tarafını düşünüyorum bu şartlarda en fazla devlet kresine verip annemlerde yaşayabilirim gibi duruyo ama en azından sartlarimi zorlayıp bakacağım.yillardir görmezden gelmeye çalışıyorum ama artık boşanma düşüncesi çok sık kafamı kurcalıyor

Genç yaşta evlenmedim su an 32 yaşındayım normal bir yasti bence kaçmak için de değil aşık olduğum için evlendim o zamanlar annem bu kadar eleştirel biri değildi neden bilmiyorum ben anne olunca delirdi bu arada kötü ihmalkar bir anne olduğumu asla düşünmüyorum zaten ikisi de yerdiği kadar övüyor anneliğimi ama işte karışmadan konusmadan duramiyorlar.devlet kresine yollayabilirim onu düşündüm bi tık daha ucuz ama 5te çıkacak ben işten çıkana kadar yine birine muhtacım özel sektörde çalışıp 5te işten çıkabilen görmedim.iş arıyorum ama yine de kızım buyuyene kadar annemlere mecbur kalacağım gibi duruyor
Yaşınızı daha küçük zannetmiştim ben pardon.
Yine de birinden uzaklaşıp benzer birine gitmişsiniz maalesef.
Allah yardımcınız olsun.

İş bulun çalışın öncelikle, çocuğunuzu da kreşe falan yazdırın. Asgari ücretle de olsa çalışmak daha net karar vermenizi sağlayacaktır. Şu an sürekli evde ve rahat olduğunuz için orayı konfor alanınız olarak belirlemişsiniz ve dışarısı sizi ürkütüyor. Bir süre sonra da dava açarsınız ve boşanırsınız. Evet geçinmesi çok zor ama yaşlandığınızı düşünün. Kocanızla aynı evde tartışarak mı, çocuğunuzu büyüterek tek başınıza kafa dinleyip olursa emekli olarak mı yaşlanmak istersiniz?
Zaten çalışıyordum çocuktan önce çocuktan sonra da geçen yıl çalıştım ama hem çocuk için iyi olmadı hem de iş şartları kötüydü diye ayrıldım çalışmak istiyorum zaten uzun zamandır evde durmak çok kötü

eşinizin zaman içerisinde gerçek kişiliği ortaya çıkmış sanırım. Çalışmadığı için mecburen evli kalan o kadar çok kadın var ki.. Mutsuz sürdürülen bir evlilikte de olan en çok çocuklara oluyor. Bence siz olasılıkları bir değerlendirin eşinizle aynı evde yaşayıp hayat sürdürmek mi? çocuğu annenize bırakıp çalışıp en azından bir meslek sahibi olmak mı? Bence 2. ihtimal daha ileriye dönük duruyor yine de siz bilirsiniz tabii Allah yardımcınız olsun.
O yüzden ben de diyorum ki çocuk olmasın.ne işe yarıyor ki bu çocuk.aynı rezillikleri tekrar tekrar başkalarına yaşatıp duruyoruz.hayat acıdan başka birşey değil.yaa hiç mi demiyorsunuz bu dünyada ağlaya ağlaya nevrim döndü.neden başkalarını da bu acılarla dolu hayata mahkum ediyorum diye.

Bence 2 yıl daha sabredip Kpss’ye çalışın. Atandıktan sonrası çok daha kolay olur. Hem çocuğunuz okul çağına da gelir o zaman.

O yüzden ben de diyorum ki çocuk olmasın.ne işe yarıyor ki bu çocuk.aynı rezillikleri tekrar tekrar başkalarına yaşatıp duruyoruz.hayat acıdan başka birşey değil.yaa hiç mi demiyorsunuz bu dünyada ağlaya ağlaya nevrim döndü.neden başkalarını da bu acılarla dolu hayata mahkum ediyorum diye.
O zamanlar eşimin işi çok kötüydü ve o yüzden böyle zor bi dönem gecirdigini düşündüğüm için hamile kaldım ağlaya ağlaya nevrim dönmedi şükür çocuğun görevi bi ise yaramak değil ayrıca çocuğun acı dolu bir hayatı da yok babası ona karşı ilgili hatta şu an oyun grubundan aldık tiramisu yiyip sıcak çikolata içiyor kafede.boşansak da babası çok ilgili olur büyüyünce surtusurler tabi ama aynı evde olmaktan daha iyi değil mi.ayrica anneanne ve dedesi de çok ilgili oyunlar oynuyorlar gezmeye goturuyolar.ama o bana aşırı düşkün beni kopyalıyo ve ben de onun için iyi bi anne olmak istiyorum çocuğumu hiç biseye değişmem anne olmadan anlanabilecek bir his değil

Bence boşanmadan çalışmaya başlayın. Biraz birikim yapıp yola şıkın yoksa çok zorlanıp yine barışmaya niyetlenebilirsiniz

Bence boşanmadan çalışmaya başlayın. Biraz birikim yapıp yola şıkın yoksa çok zorlanıp yine barışmaya niyetlenebilirsiniz
Zaten birden öylesine adım atamam önceden konuştuğumuzda da bana zaman ver iş bulayım demiştim yine eminim kolay olmaz herkes işin içine girer ama bakalım..

Antinatalist misin?

O zamanlar eşimin işi çok kötüydü ve o yüzden böyle zor bi dönem gecirdigini düşündüğüm için hamile kaldım ağlaya ağlaya nevrim dönmedi şükür çocuğun görevi bi ise yaramak değil ayrıca çocuğun acı dolu bir hayatı da yok babası ona karşı ilgili hatta şu an oyun grubundan aldık tiramisu yiyip sıcak çikolata içiyor kafede.boşansak da babası çok ilgili olur büyüyünce surtusurler tabi ama aynı evde olmaktan daha iyi değil mi.ayrica anneanne ve dedesi de çok ilgili oyunlar oynuyorlar gezmeye goturuyolar.ama o bana aşırı düşkün beni kopyalıyo ve ben de onun için iyi bi anne olmak istiyorum çocuğumu hiç biseye değişmem anne olmadan anlanabilecek bir his değil
Ee tamam memnunmuşsunuz.sorun ne?.konuyu kapatın bari.kaynanalara kadar savunmuşsunuz.

Eşimin babalığından memnunum kocaligindan değil.annemin babamın anneanne dedeliğinden memnunum anne babalığından çok sayılmaz.kaynanamdan nerde bahsettim
çocuğunun doğumunda yanında olmayan ölü mü sağ mı merak etmemiş adamın babalığından memnunsan herşeyden memnun olmalısın ya neyse.

Evet.hayat bence tam bir trajedi.
Ben de sorguluyorum hatta kendim de neden dünyaya getirildim diye ama bu düşüncenin bu konu başlığına bi faydası yok. Konu sahibinin halihazırda bir çocuğu var zaten o yüzden maddi açıdan çok etkilenmeden nasıl boşanabilir diye yol gösterilmesini istiyor. İnsan çıkmazdayken 3. Taraflardan bir fikir duymak isteyebiliyor.

Ben de sorguluyorum hatta kendim de neden dünyaya getirildim diye ama bu düşüncenin bu konu başlığına bi faydası yok. Konu sahibinin halihazırda bir çocuğu var zaten o yüzden maddi açıdan çok etkilenmeden nasıl boşanabilir diye yol gösterilmesini istiyor. İnsan çıkmazdayken 3. Taraflardan bir fikir duymak isteyebiliyor.
Konu sahibi kocayı ve ailesini savunmaya başlamış bile 😀😀 o yüzden kafa yorma canim.yine tencere kapak olayı anlayacağın.kendisini hastanede bırakıp, çocuğu sağ mı ölü mü merak etmeyen adamın babalığından memnunum yazdı bana.kocalığında eksikleri varmış beyefendinin.kaynanayı da övdü de şimdi inkâ ediyor.😄 dünya böyle bir yer işte.içten içten dertleniyorsun kadınlara, kafa patlatıyorsunuz sonuç bu.anne olmayan bıdı bıdısını da yaptı bana.

Son düzenleme:
Konu sahibi kocayı ve ailesini savunmaya başlamış bile 😀😀 o yüzden kafa yorma canim.yine tencere kapak olayı anlayacağım.kendisini hastanede bırakıp, çocuğu sağ mı ölü mü merak etmeyen adamın babalığından memnunum yazdı bana.kocalığında eksikleri varmış beyefendinin.kaynanayı da övdü de şimdi inkâ ediyor.😄 dü ya böyle bir yer işte.içten içten dertleniyorsun kadınlara, kafa patlatıyorsunuz sonuç bu.
Kaynanasını nerede savundu? Bana cümleyi gösterir misiniz? Ben öyle bir şey okumadım. Yukarıda alıntıladığınız bir mesajının altına, kaynananızı savunmuşsunuz yazmışsınız ama orada anneanne ve dede hakkında yazmış konu sahibi. Siz yanlış anladınız veya yanlış okudunuz bence.

Kaynanasını nerede savundu? Bana cümleyi gösterir misiniz? Ben öyle bir şey okumadım. Yukarıda alıntıladığınız bir mesajının altına, kaynananızı savunmuşsunuz yazmışsınız ama orada anneanne ve dede hakkında yazmış konu sahibi. Siz yanlış anladınız veya yanlış okudunuz bence.
Konuyu mu karıştırdım acaba.neyse bir süre dinlenip buraya bakmayayim bari.

X