Boşanmaya karar veremiyorum

Siz boşanmak istemekte haklısınız. Hem de sonuna kadar.

Ama ülkemizde kanunların işleyişi bu şekilde.

Ben sizi çok ama çok iyi anlıyorum.

Siz annenizin evinde sığıntı gibi yaşayacaksınız. Kendi mutfağınız düzeniniz v.s olmayacak. Eve giriş çıkış saatlerinize müdahele edilecek. Hönkürerek ağlamak isteyeceksiniz ama özel alanınız olmadığı için gözyaşlarınızı bile içinize akıtacaksınız. Sizi size bırakmayacaklar, kafanızı toplayamayacaksınız.

Sürekli kafanızda birşeyleri hesap yapacaksınız.

Ailenizden ayrı eve çıkmak isteyeceksiniz. Bekar bir anne olduğunuz için ev sahipleri size önyargıyla yaklaşacak. Geliriniz ev kirasını, faturaları, çocuğunuzun masraflarını karşılamaya yetmeyecek.

Eski eşiniz ise sosyal medyadan veya reel hayattan kızlara yemek içki ısmarlayacak, onların sponsoru olacak tek gecelik ilişkiler yaşayacak. Evlenedebilir.

Boşandığınız takdirde hayat kaliteniz inanılmaz düşecek. Nafaka rakamları çok komik.

Boşanmanız bu adamın lehine olur. Siz birikim yapın, eşinizin telefonunu kurcalayın kanıt toplayın. Muhakkak bir avukata danışın. Tek başınıza birilerinin gazıyla hareket etmeyin.

Maddi olarak güçlendiğinizde boşanın.

Benim gibi çocuksuz olsaydınız ardınıza bakmayın derdim

Yanımda olsaydınız size kocaman sarılırdım
Kırıcı olduysam affola..
Ben bu yoruma çok katılıyorum sadece bu kadar soğumuş bıkmış bir kadın böyle bir evliliğe nasıl devam eder bunun cevabını bulamıyorum.Yani görmezden gelin onu takmayın falan desem adamın konu sahibine ciddi rahatsızlık verdiği konular var.Zorlamasi falan çok kötü birşey.Yani düşündükçe kötü oldum ben.İnsan psikolojisi bunu ne kadar süre kaldırabilir.Yani buda es geçilecek birşey değil.Zoraki birliktelik zoraki hizmet .Buna nereye kadar dayanabilir.Yani insan vücudu bu beyinden ne kadar ayırıp görmezden gelinir.Yani o yatağa zorlanmadan çapraz tek başıma yatmak bile değer dedirtirdi bana bilemedim.

Amaan boşver bak hayatına tinlama onu diyorum ama basaramiyorum sürekli hayatını boşa harciyomusum hissi var içimde boğuluyorum sanki ve bu hislerim kızıma da geçiyor sanki.mesela eşim dün 5 günlük eğitimden döndü bana karşı çok iyiydi gece kızım uyudu yanıma geldi koltukta yatıp sohbet ediyorduk (normalde nadir sohbet ederiz) sonra beni öptü ben de modumda değilim belim de ağrıyo dedim birden yanımdan kalktı 5 gün oldu saçmalama falan filan dedi kızarak o zaman ben banyoya gidiyorum kendim hallederim dedi ve gitti....ben de şok oldum üzüldüm ve mesaj atıp yattım çünkü konuşsam bı boka yaramayacak biliyorum sadece iyice sinir olcam.banyodan çıktı mesajı okudu yüzüme de söyleyebilirdin ben seni öpcem diye sakal tıraşı bile oldum dedi..yani asla benim duygularımın önemi yok adam görmüyor hep mağdur kendisi böyle yüzlerce hikayemiz var ben de hiç bişey demedim gidip yatağa yattım bugün hiç bişey olmamid gibi davranıp konuşuyor ben de çocuk harici konuşmuyorum
Yalnız burada eşin haklı,adama hiç muamelesi yapmışsın gibi duruyor.Mesaj atmışsın,konuşsaydın demiş, iletişimi problemki olan sensin sanki.
Bir de boşanmak için gerçekten elle tutulur nasıl bir nedeniniz var kusura bakmayın ben anlamadım.Sıkıldım, yoruldum hadi boşanayım, çocuk varken insan nasıl böyle kolay kişisel çıkarımlar yapabilir .Hayat artık sadece sizin değil,çocuğunuzun hayatıyla ilgili de karar alıyorsunuz.Her şey böyle basit olmamalı.

Siz boşanmak istemekte haklısınız. Hem de sonuna kadar.

Ama ülkemizde kanunların işleyişi bu şekilde.

Ben sizi çok ama çok iyi anlıyorum.

Siz annenizin evinde sığıntı gibi yaşayacaksınız. Kendi mutfağınız düzeniniz v.s olmayacak. Eve giriş çıkış saatlerinize müdahele edilecek. Hönkürerek ağlamak isteyeceksiniz ama özel alanınız olmadığı için gözyaşlarınızı bile içinize akıtacaksınız. Sizi size bırakmayacaklar, kafanızı toplayamayacaksınız.

Sürekli kafanızda birşeyleri hesap yapacaksınız.

Ailenizden ayrı eve çıkmak isteyeceksiniz. Bekar bir anne olduğunuz için ev sahipleri size önyargıyla yaklaşacak. Geliriniz ev kirasını, faturaları, çocuğunuzun masraflarını karşılamaya yetmeyecek.

Eski eşiniz ise sosyal medyadan veya reel hayattan kızlara yemek içki ısmarlayacak, onların sponsoru olacak tek gecelik ilişkiler yaşayacak. Evlenedebilir.

Boşandığınız takdirde hayat kaliteniz inanılmaz düşecek. Nafaka rakamları çok komik.

Boşanmanız bu adamın lehine olur. Siz birikim yapın, eşinizin telefonunu kurcalayın kanıt toplayın. Muhakkak bir avukata danışın. Tek başınıza birilerinin gazıyla hareket etmeyin.

Maddi olarak güçlendiğinizde boşanın.

Benim gibi çocuksuz olsaydınız ardınıza bakmayın derdim

Yanımda olsaydınız size kocaman sarılırdım
Kırıcı olduysam affola..
Çok teşekkür ederim beni anlamanız bile bana çok iyi geldi başkalarına göre belki büyük sebepler yok insanlar anlamaya çalışmıyor gerçekten kızım olmasa arkama bakmazdim illa ki başımı sokacak bi yer bulurdum ama onun hayat standartlarını düşürüp kendimi çıkmaza sürükleyip de mutlu olmayacağız.sanırım böyle böyle benim için anlamı bitecek ve o yokmuş gibi yaşayacağım aynı annem gibi..ya da hayat başka güzel kapılar açacak bakalım

Merhaba arkadaşlar eşimle iletişim problemimiz var sürekli sorun yaşıyoruz eşimin narsiste yakın bi kişiliği var ben duygularımı paylaşmak isterim o haklı oldugunu iddia eder 7 yıllık evliyiz 4 yaşında bir kızımız var.cocuk bakımı ev idaresiyle ilgili sürekli karışır başta asla böyle değildi evlendikten 1,5 yıl sonra değişmeye başladı başta anlamadim konduramadim ama sonra aslında gerçek kişiliği olduğunu farkettim.şu an çalışmıyorum yaşadığım yerde iş olanakları çok kısıtlı kiralar çok yüksek.annemlerde kalmak istemiyorum çünkü kızımı burdan alıp oraya soksam hiç bişey farketmez orda da sürekli kavga annem beni sürekli eleştirir eşimin kopyası gibi su an kaldirabiliyorum ama beraber yaşasak surekli tartışırız.bulabileceğim en iyi maaş asgari ücret tek başına çocuğuyla yaşayan anneler var mı acaba daha mı mutsuz olurum ondan korkuyorum..çünkü yardımsız çocuk bakmak gerçekten çok çok zor biliyorum lütfen tecrübesi olanlar yardım edebilir mi
Sorununuz tam olarak ne anlayamadım. Daha net anlatsanız.Ne gibi sorunlarınız var eşinizle

Ben bu yoruma çok katılıyorum sadece bu kadar soğumuş bıkmış bir kadın böyle bir evliliğe nasıl devam eder bunun cevabını bulamıyorum.Yani görmezden gelin onu takmayın falan desem adamın konu sahibine ciddi rahatsızlık verdiği konular var.Zorlamasi falan çok kötü birşey.Yani düşündükçe kötü oldum ben.İnsan psikolojisi bunu ne kadar süre kaldırabilir.Yani buda es geçilecek birşey değil.Zoraki birliktelik zoraki hizmet .Buna nereye kadar dayanabilir.Yani insan vücudu bu beyinden ne kadar ayırıp görmezden gelinir.Yani o yatağa zorlanmadan çapraz tek başıma yatmak bile değer dedirtirdi bana bilemedim.
Aslında normalde cinselliğimizde herhangi bir zorlama yok istemezsem yapmam ama ilk defa dün bu şekilde tepki verdi zaten duygularımı görmezden geliyor ama ilk defa bu konuda görmezden geldi ve yaptığı resmen saygısızlıktı.gercekten çok yorucu üstelik ben bu adamı dünyanın en iyi adamı sanarak evlendim ve iyi kalpli diye aşık oldum...sadece ben değil hiç kimse taniyamiyor artık ne bileyim çok büyük bi hayal kırıklığıyla kalakaldım ve dediğim gibi onunla hayatımı ziyan ediyormusum hissi aklımdan çıkmıyor.ama bı anne olarak mecburen en mantıklı kararı vermeliyim

Yalnız burada eşin haklı,adama hiç muamelesi yapmışsın gibi duruyor.Mesaj atmışsın,konuşsaydın demiş, iletişimi problemki olan sensin sanki.
Bir de boşanmak için gerçekten elle tutulur nasıl bir nedeniniz var kusura bakmayın ben anlamadım.Sıkıldım, yoruldum hadi boşanayım, çocuk varken insan nasıl böyle kolay kişisel çıkarımlar yapabilir .Hayat artık sadece sizin değil,çocuğunuzun hayatıyla ilgili de karar alıyorsunuz.Her şey böyle basit olmamalı.
Normalde saatlerce konuşur nasıl hissettiğimi anlatmaya çalışırdım fakat terapide psikolog bile ikna edemedigi için bı zaman sonra bıraktım aslinda dün de bişey demezdim ama içimde kalmasın diye yazdım hiç beklentiye girmeyerek.tek başına banyoya gidip biseyler yapmasında sorun görmediyseniz ben de sizi anlamadım.ve ben bu adamla 7 yıldır evliyim 4 yılı çok sorunluydu ayda bir kafeye gideriz ailecek geri kalan evde elinde telefon ilişkiden anladığı sadece seks istediğini söyler yapar yani narsist nedir bi araştırın isterseniz.boyle düşünmek gerçekten basit değil ama anne mutlu değilse çocuk da olamıyor yüzüm asıldığı an peşimde geziyor bi gerginlik hissetigi an babasına cephe alıyor ve yine suçlu ben oluyorum nasılsa.böyle de kolay değil

Sorununuz tam olarak ne anlayamadım. Daha net anlatsanız.Ne gibi sorunlarınız var eşinizle
Eşimin narsiste yakın bir kişiliği var ya da ben narsist diye kondurmak istemiyorum bilemiyorum.internetten araştırıp bakabilirsiniz genel olarak karakteri bir sorun kırıp döküp hoc bişey olmamış gibi davranmak istiyor ya da beni kiskirtip kendini haklı çıkarmaya çalışıyor sadece haklı olmak istiyor benim duygularım umrunda değil

Merhaba arkadaşlar eşimle iletişim problemimiz var sürekli sorun yaşıyoruz eşimin narsiste yakın bi kişiliği var ben duygularımı paylaşmak isterim o haklı oldugunu iddia eder 7 yıllık evliyiz 4 yaşında bir kızımız var.cocuk bakımı ev idaresiyle ilgili sürekli karışır başta asla böyle değildi evlendikten 1,5 yıl sonra değişmeye başladı başta anlamadim konduramadim ama sonra aslında gerçek kişiliği olduğunu farkettim.şu an çalışmıyorum yaşadığım yerde iş olanakları çok kısıtlı kiralar çok yüksek.annemlerde kalmak istemiyorum çünkü kızımı burdan alıp oraya soksam hiç bişey farketmez orda da sürekli kavga annem beni sürekli eleştirir eşimin kopyası gibi su an kaldirabiliyorum ama beraber yaşasak surekli tartışırız.bulabileceğim en iyi maaş asgari ücret tek başına çocuğuyla yaşayan anneler var mı acaba daha mı mutsuz olurum ondan korkuyorum..çünkü yardımsız çocuk bakmak gerçekten çok çok zor biliyorum lütfen tecrübesi olanlar yardım edebilir mi
Merhaba
Anneniz narsist
Eşiniz narsist
Neden sizi çok eleştiriyorlar diye
Onlar narsist ve siz narsist kurbanısınız.

Anneye gidemezsiniz
Eşle kalamazsınız
Kiralar yüksek
Maaş asgari
İmkansızlık çünkü kurbansınız

Yıllar sonra bir bakarsınız kızınız da sizi eleştiriyor. Yani kızınız da narsist.

Siz kararınızı kurban olup olmamak konusunda verin.
Kurban pozisyonunda kaldığınız sürece her karşılaştığınız sizi eleştirecek ve siz narsist teşhisi koyacaksınız.

boşanma kararından önce Asgari ücretle çalışıp asgari teşhislerinizden uzaklaşıp asgari psiko- destek almayı denemenizi tavsiye ederim. İnanın iyi gelir size

🎈🎈🎈🎈

X