Boşanmış olan bayanlar yardım edin bana

Karısını döven erkeklere ayı diyerek yaptığım hakaretten mi bahsediyorsunuz? Evet tekrar da edebilirim dilerseniz, daha beter şeyler de söylenebilir ama maalesef kurallar. Merak etmeyin onların o minnoş kalplerinin(!) bundan etkilendiğini sanmıyorum. Ayrıca siz kendi başınıza gelirse öyle yaparsınız, iflah edene kadar uğraşırsınız. Madem bu kadar üzücü sizin için bu adamları terk etmek.

Onun başına gelmez. Muhtemelen erkek. Çünkü erkek ağzı ile konuşuyor. Hiç empati kuramıyor şiddet gören kadınlarla.

Anladığım kadarıyla siz kadınların erkeklerin elinde dayaktan ölmediği sürece boşanması taraftarı değilsiniz.
Sadece kadın boşanmıyor biliyor musunuz. Tüm aile fertleri boşanıyor bu süreçte. Maalesef şiddet bizim gibi geri kalmış kültürlerde yaygın. Sadece fiziksel olanı değil psikolojik olanı ise had safhada bunu da kadın erkek fark etmez çoğumuz yapıyoruz. İnsanız hata yapabiliyoruz. Yeri geliyor çocuğumuza bağırıp çağırıyor zaman zaman fiziksel müdahale de bile bulanabiliyoruz. Ama bu onları sevmediğimiz anlamına gelmez.

Anladığım kadarıyla siz kadınların erkeklerin elinde dayaktan ölmediği sürece boşanması taraftarı değilsiniz.
Kız ne yapayım gidip adamı bulup saçını başını mı yolayim. Ya da sabaha kadar Rabia ile mi ağlayayım. Ne yaşadığıklarini bilmiyorum ki boşan diyeyim.

Kız ne yapayım gidip adamı bulup saçını başını mı yolayim. Ya da sabaha kadar Rabia ile mi ağlayayım. Ne yaşadığıklarini bilmiyorum ki boşan diyeyim.
Aaaa sakın saçını başını yolmayın adamın, terapiye götürün😂 Siz şunu anlamak istemiyorsunuz, aradaki olayların önemi bitmiş , çünkü bir erkek fiziksel olarak kendisine karşılık veremeyecek güçteki eşini dövmüş. Tabii ki de boşan diyeceksiniz. Hadi onu demiyorsunuz bari yaaa keşke hemen boşanmasaydın gibi akla mantığa sığmayan bir yorum yapmayın. İyi akşamlar.

Biliyorsunuz ki şiddet sadece fiziksel bir şey değildir. Psikolojik, ekonomik, cinsel her türlü şiddete karşıyım ben ama bunun aşılması için de kurumlar var. Asamadiginiz zaman bosanirsiniz. Asilacaksa eğer neden boşansin insan. Belli ki bunu hiç denememis iki tarafta.
Boş boş konuşmayı kesseniz mi acaba? Kadın aşamamis demek ki ayrılmak istiyor. Sanki terapi alinca insanlar bir anda iyilik meleğine dönüyor.

Sadece kadın boşanmıyor biliyor musunuz. Tüm aile fertleri boşanıyor bu süreçte. Maalesef şiddet bizim gibi geri kalmış kültürlerde yaygın. Sadece fiziksel olanı değil psikolojik olanı ise had safhada bunu da kadın erkek fark etmez çoğumuz yapıyoruz. İnsanız hata yapabiliyoruz. Yeri geliyor çocuğumuza bağırıp çağırıyor zaman zaman fiziksel müdahale de bile bulanabiliyoruz. Ama bu onları sevmediğimiz anlamına gelmez.

Şaka mısınız? Gece gece sinirlerimizi bozmak için yorum yapıyorsunuz. Neymiş aileler de boşanıyormuş boşanınca. Şiddet varsa ortada kim bosaniyorsa boşansın. Kurulan sözde aile bağları umurumda değil.

Biliyorsunuz ki şiddet sadece fiziksel bir şey değildir. Psikolojik, ekonomik, cinsel her türlü şiddete karşıyım ben ama bunun aşılması için de kurumlar var. Asamadiginiz zaman bosanirsiniz. Asilacaksa eğer neden boşansin insan. Belli ki bunu hiç denememis iki tarafta.
Siddet goren bir insanin oldugu evlilikte cabalamaya hic gerek yoktur. Anlasamama durumunda tabi ki cabalanir ama siddet varsa bu insanlik disidir ve siddet gosteren hangi taraf olursa olsun magarasina donebilir

Tam olarak çözümü ne hanımefendi iyi misiniz? Şiddet uygulayan insanı karşınıza alıp ‘şey bana bi daha vurmasan olur mu?’ mu diyecek şiddet gören kişi? Bu nasıl bi yaklaşım bir kadın olarak inanamıyorum. Şiddet ve aldatma, ikisinin de ayrılıktan başka çözümü yoktur, nokta.
Şiddet uygulayan insanı karşımıza alıp konuşmanın tabii ki de anlamı yok. Kaçıp kurtulması lazım ki çocukların en azından bir anneleri olsun fakat aldatmayı anlıyorum hiç beklemediğiniz anda bir gün olabilir ve yüzleşebilirsiniz.

Merak ettiğim nokta bu dayanılmayacak noktadaki şiddet olgusunun evlilikte tam olarak ne zaman ortaya çıktığı. Bazı evliliklerde zaten görücü usulu ya da çok az bir tanıma safhasıyla evleniliyor ve şiddet ilk geceden bile başlayabiliyor bunu anlıyorum.

Konu sahibinin evliliğinde bu çocuklar olmadan önce her şey güllük gülistanlıkken birden mi 11 yılın ardından çıkmış? Şiddet çoğunlukla kök aileden öğrenilen bir davranış bozukluğu, ben bunun 5-6 yıl gizli kalıp 2. çocuktan sonra aniden bir gecede belirdiğini düşünmüyorum.

Böyle söyleyince tepki çekiyor olabilir fakat nedense bu şiddet olan evliliklerde mutlaka çok kısa zamanda ard arda çocuklar oluyor, konuları okuyunca çok şaşırıyorum.

Konu sahibi muhtemelen "iyi ki olmuşlar diyecek" fakat en azından ikinci çocukta hiç mi emare yoktu eşinden şiddete dair? Hiç değilse bugün 1 çocuk onun için daha kolay olurdu.

Şiddet uygulayan insanı karşımıza alıp konuşmanın tabii ki de anlamı yok. Kaçıp kurtulması lazım ki çocukların en azından bir anneleri olsun fakat aldatmayı anlıyorum hiç beklemediğiniz anda bir gün olabilir ve yüzleşebilirsiniz.

Merak ettiğim nokta bu dayanılmayacak noktadaki şiddet olgusunun evlilikte tam olarak ne zaman ortaya çıktığı. Bazı evliliklerde zaten görücü usulu ya da çok az bir tanıma safhasıyla evleniliyor ve şiddet ilk geceden bile başlayabiliyor bunu anlıyorum.

Konu sahibinin evliliğinde bu çocuklar olmadan önce her şey güllük gülistanlıkken birden mi 11 yılın ardından çıkmış? Şiddet çoğunlukla kök aileden öğrenilen bir davranış bozukluğu, ben bunun 5-6 yıl gizli kalıp 2. çocuktan sonra aniden bir gecede belirdiğini düşünmüyorum.

Böyle söyleyince tepki çekiyor olabilir fakat nedense bu şiddet olan evliliklerde mutlaka çok kısa zamanda ard arda çocuklar oluyor, konuları okuyunca çok şaşırıyorum.

Konu sahibi muhtemelen "iyi ki olmuşlar diyecek" fakat en azından ikinci çocukta hiç mi emare yoktu eşinden şiddete dair? Hiç değilse bugün 1 çocuk onun için daha kolay olurdu.
Dediklerinize katılıyorum, şiddet baştan beri varsa peşpeşe çocuk yapmayı bencillik olarak görüyorum. Ancak olan olmuş artık, benim sinirlendiğim nokta şiddeti güzelleyen üyenin yorumları oldu. Boşanmasaydın keşke diyor hala, kadın geç bile kalmış zaten dediğiniz gibi.

Tamda kastim buydu biliyor musunuz. Şu anda yaptığınız mesela psikolojik şiddete giriyor. Hakaret, aşağılama psikolojik şiddettir. İkisi de evliliklerde olmamalı. Eski konular belli ki beyefendi de kapanmamış yaralar açmış bu yaraları kapamaya bakmak lazım önce. Ortada 2 çocuk var bosansa bile bu adam hayatından tamamen çıkmayacak ki çocuklar için mecburen yine görüşülecek. Öldürecekse o zaman da öldürür. Size kalsa katilleri hemen idam ederlerdi ama ceza ve infaz evlerine atiyorlar belki iflah olur diye.
Her kapanmamış yara açılan birilerine şiddet uygulayacaksa, cezaevlerindekileri salıverelim 1 gecede. Belki kapanmamış yaraları çok derindir. Şiddetin savunulacak bir yanı yoktur. Şu hayatta ölse sevineceğim bazı insanlar var fakat gidip kimsenin kılına zarar vermedim, peygamber olduğum için değil, hayvan olmadığımdan.
Ortada şiddet varsa, çocuklara rağmen görüşmemeli. Gerekirse şehir değiştirmeli, izini kaybettirmeli. Benim yakın bir tanıdığımın başına geldi, boşandıktan sonra 3-5 yıl kavga gürültü, yok o kadar da yapamaz ya derken en son öldürmeye teşebbüs etti eski eşini. Hapiste şu an adam. Boşandıktan sonra eski eşini nefret objesi haline getiren manyağın biriyle çocuk hatırına ilişki kurarsan ortamı canlı tutarsan en son çocuğun babası hapse, annesi de hastaneye düşer. Emin olun o öldürülenler de son ana kadar zaten "o kadar da yapmaz" diyordur.

Fakat annenin de hayır çocuklara yapmaz demesi ben de kuşku yaratıyor bir yandan, nasıl oluyor da şiddet gösteren bir adama 2 çocuk emanet edebiliyor, benim içim asla almazdı. Ne garantisi var yani? Bir gözünün dönmesine bakar, en sabırlı babalar bile anne kadar şefkatli olamıyor. Ama eğer anlattığı şekildeyse, çocukları da alıp adamdan kurtulması ve göz önünde olmaması lazım.

Ben gayette güzel baktım evlatlarıma bu zmana kadar kusura bakmayın.Şartlardan dolayı böyle oldu.Ne kadar bencilce yorum yapıyorsunuz ya.
O zaman ne olursa olsun o er kişisine çocuk emanet etmeyeceksiniz!!! Bunu hiç bir kadın kabul etmez. Konunuzu dışarıdan okuyunuz lütfen öyle bir kişiye çocuk emanet edilmez

Aaaa sakın saçını başını yolmayın adamın, terapiye götürün😂 Siz şunu anlamak istemiyorsunuz, aradaki olayların önemi bitmiş , çünkü bir erkek fiziksel olarak kendisine karşılık veremeyecek güçteki eşini dövmüş. Tabii ki de boşan diyeceksiniz. Hadi onu demiyorsunuz bari yaaa keşke hemen boşanmasaydın gibi akla mantığa sığmayan bir yorum yapmayın. İyi akşamlar.
Dediğim gibi boşan yahut boşanma demeyi ben kendime had olarak görmüyorum kendi kararını insan kendi verir.

Boşanmanın neticesini göze alabilme cesareti olsa zaten buraya sormazdi. Emin olsa bize sormazdi. 11 senelik evlilik çocukları babaya verme diyorsunuz da bu çocukların ya ikisi ya da birisi yaş olarak anne bakımına muhtaç olma eşiğini aşmış olabilir. Önemli olan tarafların ne dediği değil mahkeme velayeti kime verecek bakalım. Varsayalım karşıya kaldı velayet bununla baş edebilir miyim diye de düşünüyor insan

valla begenmeyen begenmesin, kadin tek mi yapti çocuğu da, babasinda birakmasin diyen de desin, ben asla birakmam bir anne olarak cocuklarimi, aslan gelse alamaz elimden.
Cocuklarim olmadan da bir hayat dusunemem zaten. Once cocuklarim..

Çocuğum olmadan önce ben de böyle bol keseden atıp tutardım. Kendi tercihimle ondan ayrılmak çok uç bir şey şu an ya.

Çocuğum olmadan önce ben de böyle bol keseden atıp tutardım. Kendi tercihimle ondan ayrılmak çok uç bir şey şu an ya.
Aslinda biliyo musun, kimse bakamayacagi cocugu dogurmasa sorun kalmicak gibi.
Demek istedigim şu, mesela ben esim olmadan da, esimle de sınırlamayim, kimse olmadan da suan ayrilma durumu ya da ne bileyim bir sey olsa, cocuklarima yeterim, o gücüm var.
Kendi kendime hep yeterdim, hep de yeterim, herkessiz herseyi basaririm, hayatim alt ust olmaz (büyük konusmayim)
Yani herkes de uremeyiversin, dogurmasin.
Yetebilcegini, her durumda bakabilcegini yapsin.

Daha ne kadar saçmalayabilirsiniz sınırları zorlayın biraz. 😂

Anne ya da baba misiniz bilmiyorum ( yorumlarınız bana erkek olduğunuz izlenimini verdi) kiziniz ileride şiddete maruz kalırsa, "idare et kızım kocandır, sever de döver de..." diyecek kapasite var sizde.
Emin olun kadınlar zaten son raddeye kadar herseye katlanıyor artık beden ve ruh sağlığından olacak kapasiteye gelince boşanmaya karar veriyor.Bizim toplumumuzda boşanmak hiç de kolay değil.
Maddi sorunlar, iletisimsizlik, sevgisizlik hepsi bir tarafa...Bir yere kadar tolere edilebilir fakat şiddet varsa kesinlikle tek çözüm boşanmak.siz kabul edin ya da etmeyin.

X