Boşanmış olan bayanlar yardım edin bana

Ay erkek olsam ben de boşardim sizi. İçiniz öfke ve nefret dolu. Sevgi dilini kaybetmissiniz maalesef.
Eşini döven adam duyunca sevgi dilim içeri kaçıyor maalesef. Erkek olsanız nasıl bir erkek olacaktınız,tahmin etmesi zor değil. Böyle bir adamla evli olma ihtimalim yoktu zaten 😊hadi selametle

Benim birtane arkadaşım vardı ilk evlendiği sene kocası her tartışmada vuruyormuş öyle evire çevire dövme değil ama vuruyormuş işte. Normal zamanlarda yani tartışmadıkları zamanlarda adam çok iyimiş. 5 senelik evliler ilk 1-1.5 sene böyle şiddetle geçmiş ama sonra adam birden değişmiş dayak atmayı bırakmış ne kadar sinirlenirse sinirlensin bir fıske vurmamış. Bende şaşırdım anlattığında düzelme olabilir mi siz nasıl değerlendiriyorsunuz bu durumu
Kiz sen ne bakıyorsun bunlara, vahşi katil oldu, sonradan iman etti sahabe oldu, yahşi oldu desem. Hz vahsiyi de boşar bunlar :)

İnsan karakteri ve kişiliği zamanla iyi ya da kötü yönde değişebilir. Aksi bilime aykırıdır. Bir insan 7 sinde neyse 70 inde de odur gibi saçma beylik laflar bizim gibi bilimsel olmayan korku kültürünün egemen olduğu toplumlarda var zaten. Elin oğlu alimi alıp zalim, zalimi alıp alim ediyor vallahi. Terapi falan derken

Kiz sen ne bakıyorsun bunlara, vahşi katil oldu, sonradan iman etti sahabe oldu, yahşi oldu desem. Hz vahsiyi de boşar bunlar :)
Yani bilemedim şiddetin dozuna göre düzelme olabilir benim arkadaşımın anlattığına göre sadece tartışma sırasında oluyormuş. Ama sonradan baya baya düzelme oldu artık hiç öyle problemimiz kalmadı dedi

Yani bilemedim şiddetin dozuna göre düzelme olabilir benim arkadaşımın anlattığına göre sadece tartışma sırasında oluyormuş. Ama sonradan baya baya düzelme oldu artık hiç öyle problemimiz kalmadı dedi
Dedim ya bunlar sevgi dilini yitirmiş. Yaşanmış bir hikâye anlatıyorsun. Sus yalan söyleme olmaz arkadaşın yalan söylüyor diyorlar . İnanmak istemiyorlar

Dedim ya bunlar sevgi dilini yitirmiş. Yaşanmış bir hikâye anlatıyorsun. Sus yalan söyleme olmaz arkadaşın yalan söylüyor diyorlar . İnanmak istemiyorlar
Haklısınız gerçekten ben şahsen birine anlamadan etmeden direkt boşan diyemem ama burda bazıları çok kolay diyebiliyor

Siz ne anlatıyorsunuz ya😅
Konu sahibine her şeyi denediniz mi boşanma diyorsunuz sevgi dili bilmem ne diyorsunuz.
Burda konuya iki yazana erkek olsam sizi boşardım diyorsunuz nerde kaldı sevgi diliniz?
Erkek gözüyle bakıyorsunuz kendi yaşadığınız ve içinden çıkamadığınız durumlardan dolayı sanırım.
Her şeyi denemesi derken de terapi harici ne öneriyorsunuz anlamadım,şiddet uygulayan adam haa hadi terapiye gidelim diyecek sanki hemen

Cocuklarim olmadan nasıl yaşarım diye soracağına başka şeyleri dert edinmiş oysa en önemli olan çocukları olmalı ama konu sahibi kendinin psikolojisini dusunuyor o çocuklara yazık çok uzuldum

Adamı değil canım bir yuva acaba sizin tabirinizle karalanmis iken aklanabilir mi sorunlar çözülebilir mi diye baktım. Boşanmak çok kolay iki imza biter asıl mesele sonrasında başlıyor zaten.
İkinci cümlenize katılıyorum. Diğerlerine hiç katılmıyorum.

Çocuk kararı veren anneler mutlaka ama mutlaka en kötü senaryoyu düşünmeli. Burada defalarca konuda boşanma sonrasına güvenilerek adım atılmaz dediğimde tepki çekmişimdir. Henüz evlilikte kontrol edemediğiniz için boşandığınız değişkenleri boşanma sonrası hiç kontrol edemezsiniz.
Kadınların anne olurken her duruma karşı mutlaka bir B planı olmalı. B planı (ekonomik anlamda) olmayan kadınların hem çocuk yapıp hem de çekmeyeceğim demesi maalesef lükse giriyor. Kimseye muhtaç olmadan, (çünkü çok sağlıksız destek olmayan aileler de var) ekonomik ve sosyal anlamda bir yeterlilik göstermeyen kadın hayat boyu muhtaç kalır. Buna da hayat kurmak denmez.
Bu yeterliliği olmayanlar çocuğu yaparken düşünmedilerse boşanırken 2 kez düşünmeliler.

Bence siz erkeksiniz,boyle mesajlarda ay canım ayol mayol,yok kız ne bilim filan gibi sozlerinizde bunu gizlemek için diye düşünüyorum,burda çoğu kisi bunları kullanıyor ama sizde kulaga çok farklı geliyor. Mune Mune Kazen Kazen ,teyit edilmesi mümkün mü

Neden ? Kadın anne olunca ilahi bir şekilde kalbine merhamet mi yükleniyor ? Benim akrabam "kadın" çocuklarının karnını bile doyurmuyordu, marketten çikolata alsa yolda bitiriyordu ki çocuklarına vermesin. Başka adamla kaçtı çocuklara da babası bakıyor hem de gül gibi sabah kahvalti yaptırmadan okula göndermiyor, sürekli ilgileniyor temizlikten yemeğe herseyleriyle evlenmedi de çocuklarım üniversite kazanana kadar başka kadın hayatıma almam dedi. Bu kadın öyledir demiyorum da bırakmak zorundaymis bırakmış gitmiş niye direk " çocukları babaya mi biraktin ?" Şeklinde zorbalaniyor. Tanıyor musunuz ?
İşte toplumumuzun minik bı örn
Arkadaşınız boşanmamak için yalan söylüyor :işsiz:
😅😅

Siz iyi misiniz? Fiziksel şiddet sadece tartışma sırasında olur zaten. Adamlara bir bahane gerekir çünkü. Önce tartışmayı çıkarırlar sonra da vururlar. Başka türlüsü tam olarak psikopatlığa girer. Bakın, ataerkinin toksik eğitimine maruz kalmış erkeklere göre kadına vurmak kendisinin en doğal hakkıdır. Ataerkinin toksik zihniyetiyle yoğrulmuş toplumda büyüyen kadınlar da erkeği aklamaya, erkeğe acımaya ve hareketlerinin altındaki sebebi anlamaya çalışır kendince. Arkadaşınız 1,5 yıl dayak yemiş her tartışmada(vurmak da dayak atmaktır, böyle adlandıramıyorsunuz bile!) ve artık dayak yemiyormuş öyle mi? Adam sihirli bir değnek değmiş gibi düzelmiş ve o dönemde yaptıklarını da kadın hemen unutmuş, kalp kırıklıkları düzelmiş, aşağılanmışlık ve değersizlik hisleri sihirli değneğin etkisiyle bir anda yok olmuş, şimdi çok mutlular öyle mi? O kadın dengesiz kocasından hiç korkmuyor, ürkmüyor yani? Peki çok merak ediyorum, 1,5 yıl sonra ne olmuş da adam bir anda kesmiş dayak atmayı? Bu kişi arkadaşınız değil de siz misiniz yoksa?

Siz iyi misiniz? Fiziksel şiddet sadece tartışma sırasında olur zaten. Adamlara bir bahane gerekir çünkü. Önce tartışmayı çıkarırlar sonra da vururlar. Başka türlüsü tam olarak psikopatlığa girer. Bakın, ataerkinin toksik eğitimine maruz kalmış erkeklere göre kadına vurmak kendisinin en doğal hakkıdır. Ataerkinin toksik zihniyetiyle yoğrulmuş toplumda büyüyen kadınlar da erkeği aklamaya, erkeğe acımaya ve hareketlerinin altındaki sebebi anlamaya çalışır kendince. Arkadaşınız 1,5 yıl dayak yemiş her tartışmada(vurmak da dayak atmaktır, böyle adlandıramıyorsunuz bile!) ve artık dayak yemiyormuş öyle mi? Adam sihirli bir değnek değmiş gibi düzelmiş ve o dönemde yaptıklarını da kadın hemen unutmuş, kalp kırıklıkları düzelmiş, aşağılanmışlık ve değersizlik hisleri sihirli değneğin etkisiyle bir anda yok olmuş, şimdi çok mutlular öyle mi? O kadın dengesiz kocasından hiç korkmuyor, ürkmüyor yani? Peki çok merak ediyorum, 1,5 yıl sonra ne olmuş da adam bir anda kesmiş dayak atmayı? Bu kişi arkadaşınız değil de siz misiniz yoksa?
Konuyu geçtimde niye bana zıpladınız onu anlamadım olanı söylüyorum herkes sizinle aynı düşüncede olmak zorunda değil arkadaşım öyle istemiş öyle yapmış. Merak etmeyin ben değilim içiniz rahat olsun

Konuyu geçtimde niye bana zıpladınız onu anlamadım olanı söylüyorum herkes sizinle aynı düşüncede olmak zorunda değil arkadaşım öyle istemiş öyle yapmış. Merak etmeyin ben değilim içiniz rahat olsun
Güya alttan alta “Yeterince sabrederseniz dayak atan erkek de düzelir. Yeter ki boşanmayın!” mesajı vermeye çalışıyorsunuz. Öyle bir arkadaşınız ve öyle bir olay olmayabilir bile. Ancak bu yaptığınız çok kötü. Burayı okuyan insanlara olması imkânsız ümitler veriyorsunuz. Ayıp gerçekten!

Bunlar çözülmeyecek meseleler değilki. Yani takıldığı eski meseleler ne bilmiyorum ama bunu psikologlar psikiyatırlar halleder yani. İkna edebilirsen terapi ile düzelir diye düşünüyorum.
hayal dünyasında yaşıyorsunuz. Lütfen bir daha şiddet görüyorum diyen bir kadına böyle saçma sapan, gerçeklikten uzak bir yorum yapmayın. Siz özel hayatınızda dayağı yiyip oturup, kocam o sever de döver de diye toksik bir bakış açısına sahipseniz o sizin bileceğiniz iş ama sakın bu zehirli fikirlerinizi burda çare arayan kadınlara satmayın!

Herkese iyi geceler.Bu kulübe genelde bakıyordum ama sadece okuyordum.Şimdi bende bana yardımcı olacak arkadaşlardan yardım istiyorum.Ben boşanma aşamasında olan bi bayanım yaşım 29 vede 2 tane çocuğum var.11 sene oldu evleneli.Şu anda boşanma aşamasındayım .Çocuklarım babalarında çünkü benim yanıma alacak durumum yok annesi ile bakıyorlar.Evet biten bir evlilik ben istemiyorum karalıyım ama bazende içime bir hüzün çöküyor.Sanki hayatımda bütün herşey bitmiş gibi geliyor.boşanıp hayatına devam eden hemcinslerimden akıl almak istiyorum.Bundan sonra hayatımın nasıl olacağı hakkındada bi fikrim yok ama sanki daha kötü olur mu diye düşünmüyor değilim.
Ben çocuklarımdan ayrı duramazdim.Eger ki olsaydı.

X