Boşanmış olan bayanlar yardım edin bana

Aslinda biliyo musun, kimse bakamayacagi cocugu dogurmasa sorun kalmicak gibi.
Demek istedigim şu, mesela ben esim olmadan da, esimle de sınırlamayim, kimse olmadan da suan ayrilma durumu ya da ne bileyim bir sey olsa, cocuklarima yeterim, o gücüm var.
Kendi kendime hep yeterdim, hep de yeterim, herkessiz herseyi basaririm, hayatim alt ust olmaz (büyük konusmayim)
Yani herkes de uremeyiversin, dogurmasin.
Yetebilcegini, her durumda bakabilcegini yapsin.

Ben de katıyım bu konularda kendime karşı. Ben de eşimin hayatta veya hayatımızda olmama senaryosuna hazırlıklıyım. He belli olmaz ben de çalışamaz duruma gelirim bir şey olur. Ama elimden geleni yaptım. Yarın öbür gün keşke şunu da yapsaydım diyebileceğim bir şey yok.
Kocası kendisini terk ettiğinde çocuğunun temel ihtiyaçlarını gidermeyecek insanlar bence de üremesin. Herkes çalışmak zorunda değil. Ailen arkandadır. Kocan gider baban sana o rahatlığı vermiştir ok. Bir şey diyemem. Ama bir güvencen yoksa üreme gerçekten. Üremek lüks bu zamanda.

Ben de katıyım bu konularda kendime karşı. Ben de eşimin hayatta veya hayatımızda olmama senaryosuna hazırlıklıyım. He belli olmaz ben de çalışamaz duruma gelirim bir şey olur. Ama elimden geleni yaptım. Yarın öbür gün keşke şunu da yapsaydım diyebileceğim bir şey yok.
Kocası kendisini terk ettiğinde çocuğunun temel ihtiyaçlarını gidermeyecek insanlar bence de üremesin. Herkes çalışmak zorunda değil. Ailen arkandadır. Kocan gider baban sana o rahatlığı vermiştir ok. Bir şey diyemem. Ama bir güvencen yoksa üreme gerçekten. Üremek lüks bu zamanda.
Tamamen ayni fikirdeyiz.
Ben oyle kadinlar calisma hayatinda olsun kafasinda değilim aslinda, tek istegim bunu nasil basariyolarsa artik, kimseye muhtac olmamalari.
Evlendikten sonra o kadar salan var ki, esim calisip getiriyor diye, yarini dusunmeden yasayanlar.
Sonra bir şey olunca da, sudan cikmis baliga dönüyorlar.
Ben de isterim valla evde oturmak, sabahin köründe, karanliginda, karinda kisinda ise gitmek zor, ama parami kazanmam lazim, kimseye muhtac olmamak için.
Ha ben yine esiminkini harcıyom azcaftqv
Neyse iste anladin sen beni, kimseye guvenmem valla, param varsa varimdir, isim varsa varimdir, ne olacagi belli olmaz, Rabbim dusurmesin ama, zor durumda azicik bile olsa gucumuzun olmasi lazim.

Anne ya da baba misiniz bilmiyorum ( yorumlarınız bana erkek olduğunuz izlenimini verdi) kiziniz ileride şiddete maruz kalırsa, "idare et kızım kocandır, sever de döver de..." diyecek kapasite var sizde.
Emin olun kadınlar zaten son raddeye kadar herseye katlanıyor artık beden ve ruh sağlığından olacak kapasiteye gelince boşanmaya karar veriyor.Bizim toplumumuzda boşanmak hiç de kolay değil.
Maddi sorunlar, iletisimsizlik, sevgisizlik hepsi bir tarafa...Bir yere kadar tolere edilebilir fakat şiddet varsa kesinlikle tek çözüm boşanmak.siz kabul edin ya da etmeyin.
Ben onun annesiyim. Kendi kararını kendi vermeli onun yerine geçip karar veremem. Ama verdiği bir karar olursa da destek olmaya çalışırım. Ama ne yapacaksa kendi kararını kendisi verecek ki birey olsun. O vakit koca vesayetinden çıkar ama başkalarının vesayetinde yaşamaya devam eder. Birey kendi kararını kendi verecek olgunlukta olmalıdır. Elbette fikir alır ancak tüm fikirleri kendi mantık süzgecinden geçirdikten sonra kendi kararını kendi verir. Evleneceği erkeği de boşanacaği erkeği de kendi belirler.

Sırf yorum yapmak için yorum yapıyorsunuz.
Neden ? Kadın anne olunca ilahi bir şekilde kalbine merhamet mi yükleniyor ? Benim akrabam "kadın" çocuklarının karnını bile doyurmuyordu, marketten çikolata alsa yolda bitiriyordu ki çocuklarına vermesin. Başka adamla kaçtı çocuklara da babası bakıyor hem de gül gibi sabah kahvalti yaptırmadan okula göndermiyor, sürekli ilgileniyor temizlikten yemeğe herseyleriyle evlenmedi de çocuklarım üniversite kazanana kadar başka kadın hayatıma almam dedi. Bu kadın öyledir demiyorum da bırakmak zorundaymis bırakmış gitmiş niye direk " çocukları babaya mi biraktin ?" Şeklinde zorbalaniyor. Tanıyor musunuz ?

Ben onun annesiyim. Kendi kararını kendi vermeli onun yerine geçip karar veremem. Ama verdiği bir karar olursa da destek olmaya çalışırım. Ama ne yapacaksa kendi kararını kendisi verecek ki birey olsun. O vakit koca vesayetinden çıkar ama başkalarının vesayetinde yaşamaya devam eder. Birey kendi kararını kendi verecek olgunlukta olmalıdır. Elbette fikir alır ancak tüm fikirleri kendi mantık süzgecinden geçirdikten sonra kendi kararını kendi verir. Evleneceği erkeği de boşanacaği erkeği de kendi belirler.
Çok aydınsınız gerçekten hanımefendi :) İlk mesajınız direkt ah canım neden hemen boşandın keşke düzeltmeye çalışsaydın şeklindeydi. Biz de buna tepki gösterdik. Şimdi gelmişsiniz yok bireysellik yok karara saygı falan. Lafı boşa dolandırmayın basbaya bu tarz adamları aklamaya çalıştınız başta.

Çok aydınsınız gerçekten hanımefendi :) İlk mesajınız direkt ah canım neden hemen boşandın keşke düzeltmeye çalışsaydın şeklindeydi. Biz de buna tepki gösterdik. Şimdi gelmişsiniz yok bireysellik yok karara saygı falan. Lafı boşa dolandırmayın basbaya bu tarz adamları aklamaya çalıştınız başta.
Adamı değil canım bir yuva acaba sizin tabirinizle karalanmis iken aklanabilir mi sorunlar çözülebilir mi diye baktım. Boşanmak çok kolay iki imza biter asıl mesele sonrasında başlıyor zaten.

Adamı değil canım bir yuva acaba sizin tabirinizle karalanmis iken aklanabilir mi sorunlar çözülebilir mi diye baktım. Boşanmak çok kolay iki imza biter asıl mesele sonrasında başlıyor zaten.
Maddi özgürlük ile herşey çözülüyor olsaydı zengin çocukları evlenmez baba evinde otururdu. Evlilik sadece maddiyat değil. Hayat da sadece maddiyattan ibaret değil. Adamı iki dakikada katil yapmanın anlamı da yok yani. Tanımıyoruz sonuçta.

Boşanmak hiç kolay değil valla. Karar verene kadar uzun bir süre geçiyor, evliliğinizi öyle kolay harcamıyorsunuz; karar verdikten sonra ise davayı açıyorsunuz ve yıllar sürüyor maalesef. Evlenmek asıl kolay olan. İmzayı at, evlen, bu kadar basit!

Bunlar çözülmeyecek meseleler değilki. Yani takıldığı eski meseleler ne bilmiyorum ama bunu psikologlar psikiyatırlar halleder yani. İkna edebilirsen terapi ile düzelir diye düşünüyorum.
Siz dayak yerseniz öyle yaparsınız.
Konu sahibi arkadaş katlanmak istemiyor. Terapi ile şiddet sorunu aşılamaz,bu tamamen ahlak meselesidir çünkü. Terapiyle ahlaksızın ahlaklı olduğunu görmedim,göreceğimi de sanmıyorum.

Siz dayak yerseniz öyle yaparsınız.
Konu sahibi arkadaş katlanmak istemiyor. Terapi ile şiddet sorunu aşılamaz,bu tamamen ahlak meselesidir çünkü. Terapiyle ahlaksızın ahlaklı olduğunu görmedim,göreceğimi de sanmıyorum.
Ay erkek olsam ben de boşardim sizi. İçiniz öfke ve nefret dolu. Sevgi dilini kaybetmissiniz maalesef.

Ay erkek olsam ben de boşardim sizi. İçiniz öfke ve nefret dolu. Sevgi dilini kaybetmissiniz maalesef.
Mune Mune hanım, bu hanımefendi muhtemelen hanımefendi değil bir erkek. İncelenmesini rica edeceğim. Zira dünden beri şiddet uygulayanları savunuyor, burada düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendiremiyorum çünkü sevgi dili anlayışı şiddet uygulayan erkeklerden boşanılmaması yönünde.

Mune Mune hanım, bu hanımefendi muhtemelen hanımefendi değil bir erkek. İncelenmesini rica edeceğim. Zira dünden beri şiddet uygulayanları savunuyor, burada düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendiremiyorum çünkü sevgi dili anlayışı şiddet uygulayan erkeklerden boşanılmaması yönünde.
Kız ne milletin kocasına ayar oldun beni de ugrastiriyorsun bana ne boşanıyorsa boşansin. Konuyu açtı kaçtı zaten sahibi belki de kocasına dönmüştür:KK66:)

Dayak atan erkeğe sevgi diliyle mi yaklaşmak gerekiyor ? 😂 Siz bu zihniyetle kimseyi boşayamazsınız merak etmeyin. 😂
Ay ne bosayacam kız yer içer keyfime bakarım ben. Bu zamanda koca kolay bulunmuyor iyisini bulmuşum bırakır mıyım:)

Sadece kadın boşanmıyor biliyor musunuz. Tüm aile fertleri boşanıyor bu süreçte. Maalesef şiddet bizim gibi geri kalmış kültürlerde yaygın. Sadece fiziksel olanı değil psikolojik olanı ise had safhada bunu da kadın erkek fark etmez çoğumuz yapıyoruz. İnsanız hata yapabiliyoruz. Yeri geliyor çocuğumuza bağırıp çağırıyor zaman zaman fiziksel müdahale de bile bulanabiliyoruz. Ama bu onları sevmediğimiz anlamına gelmez.
Her hata affedilmek zorunda mı? Şiddet uygulamak gibi bir "hata" yapanı boşuyorsunuz işte. Psikolojik şiddet ilk anda anlaşılmayabilir ama fiziksel şiddeti gözlemlemesi zor değil adamın vurması yetiyor. Gayet net işte zaten konu sahibi de istemiyor.

Benim birtane arkadaşım vardı ilk evlendiği sene kocası her tartışmada vuruyormuş öyle evire çevire dövme değil ama vuruyormuş işte. Normal zamanlarda yani tartışmadıkları zamanlarda adam çok iyimiş. 5 senelik evliler ilk 1-1.5 sene böyle şiddetle geçmiş ama sonra adam birden değişmiş dayak atmayı bırakmış ne kadar sinirlenirse sinirlensin bir fıske vurmamış. Bende şaşırdım anlattığında düzelme olabilir mi siz nasıl değerlendiriyorsunuz bu durumu

Benim birtane arkadaşım vardı ilk evlendiği sene kocası her tartışmada vuruyormuş öyle evire çevire dövme değil ama vuruyormuş işte. Normal zamanlarda yani tartışmadıkları zamanlarda adam çok iyimiş. 5 senelik evliler ilk 1-1.5 sene böyle şiddetle geçmiş ama sonra adam birden değişmiş dayak atmayı bırakmış ne kadar sinirlenirse sinirlensin bir fıske vurmamış. Bende şaşırdım anlattığında düzelme olabilir mi siz nasıl değerlendiriyorsunuz bu durumu
Arkadaşınız boşanmamak için yalan söylüyor :işsiz:

X