Bu altın hangi tarafa takılacak

waylander

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2023
33
12
31
Yakın zamanda gercekleşecek bir düğünde kız ve erkek tarafını aile dostuyuz. Madiyatımız iki altın almaya yetmiyor. Sİzce hangi tarafa altın takmalıyım doğrusu usulu nedir. Kız tarafı babamın iş yerınden arkadası .Erkek tarafı benim cocukluk arkadaşım. Çok kararsız kaldım .

Yakın zamanda gercekleşecek bir düğünde kız ve erkek tarafını aile dostuyuz. Madiyatımız iki altın almaya yetmiyor. Sİzce hangi tarafa altın takmalıyım doğrusu usulu nedir. Kız tarafı babamın iş yerınden arkadası .Erkek tarafı benim cocukluk arkadaşım. Çok kararsız kaldım .
Ben olsam çocukluk arkadaşıma takardım altını.

Ben de çocukluk arkadaşıma takarım. Babamın iş arkadaşı ayrı benim çocukluk arkadaşım ayrı. Babanız iş yerinden arkadaşına bir şeyler takmaz mı? Her türlü aileden 2 altın veya zarf gidecek zaten. Babanız kendi iş arkadaşına taksın siz kendi çocukluk arkadaşınıza takın. Babanız da sizinle ortak olacaksa o zaman ortak hediyemiz diyebilirsiniz

Altın borcu var ise adede göre yol izlenir :) Ha yok içimden geldi ailecek ona göre takacak iseniz, ister bir takın ister iki.. Maddiyat yok ise de durum değişir. Takı üzerinde ne yazdığı önemli, aile adına takılacak ise babanınkine göre ama yok ben tek takacağım benim adım yazacak dersen ona sen karar vereceksin 🤷🏻‍♀️ sonuçta herkes o altının üstüne ad soyad yazıyor :)
Bir çeyrek altın ise parayı bölüşün yarısını geline yarısını damada takın 😁 bu da bir alternatif yine onda da zaten isim olacak 😁

Altın borcu var ise adede göre yol izlenir :) Ha yok içimden geldi ailecek ona göre takacak iseniz, ister bir takın ister iki.. Maddiyat yok ise de durum değişir. Takı üzerinde ne yazdığı önemli, aile adına takılacak ise babanınkine göre ama yok ben tek takacağım benim adım yazacak dersen ona sen karar vereceksin 🤷🏻‍♀️ sonuçta herkes o altının üstüne ad soyad yazıyor :)
Bir çeyrek altın ise parayı bölüşün yarısını geline yarısını damada takın 😁 bu da bir alternatif yine onda da zaten isim olacak 😁
ben bi araştırıyım babamın arkadaşı bizim düğüne gelip altın takmısmı ona göre hareket edeyim.

Ya zaten düğünda altın kadına kalıyor, ee bunlar evli, büyük ihtimal altınlarla borç ödeyecekler. Bu pek ayrımı olacak konu değilki.

Çocukluk arkadaşına tak. Babanın iş yerinden arkadaşı dıdısının dıdısı gibi.

Daha önce size altın getirildiyse ve hangisi getirdiyse ona takılır. Bekarsanız ve kardeşinize getirilen altın ise babanızı ilgilendirir zaten. Evli iseniz de arkadaşınıza takmanız daha doğru olur. Yine bekarsanız davetiye kimden geldiyse ona.

tabiki çocukluk arkadaşınıza takın o daha yakın.

Üzerime hiç altın taktirmadim. Hepsini keseye attırdım. İnşallah sizinkiler de öyle yapar. Ama yapmazsa da kime taktiginiz hiç farketmez o an duruma göre karar verin

Çok altın takmam ama takacaksam erkek tarafiysam kıza, kız tarafiysam erkeğe takarım jest olsun diye:) ne önemi var ki?

X