Bu işler hep mi böyle 😔

Purpplee

Dünya kaç günlük deyip sarılmalı bugüne..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
12.859
15.027
GÜNCELLEME :

Arkadaşlar bu dava basit yargılama usulune göre yapilacakmis,yani savunmam istendi duruşma olmayacak savci görüşü alinmayacak.Karsi tarafın mahkemeye sunduğu mesaj kayıtlarına baktım,onun söyledikleri buğulandirilmis benimkiler kabak gibi ortada ve konuşmanın öncesini asla almamış.Ben durduk yere yazdım onları tabi !!! Savunmami verdim,mesajların eksik sunulduğunu da belirtip tamamını sundum ben de..Ondan da beyan dilekçesi istendi 15 günlük süre devam ediyor bu sürenin sonunda hüküm verilecek.Dua edin olur mu zalim galip gelemesin 🙏Duanin gücüne çok inanıyorum ❤️
(Ayrı konu açmak yerine güncelleme yapayım dedim)

🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸
Merhabalar,4,5 yıllık evliyim 2,5 yıla yakındır ayri yaşıyorum.4 ay önce açmış olduğum bir çekişmeli boşanma davam var.Karsi taraf anlaşmaya yanaşmadı, yanaşmıyor.Evlilik içinde yapılmaması gereken ne varsa hepsini yaptı ama boşanmak istemediğini yazıyor mahkemeye.

Boşanmak istemediğini söyleyen bu şahıs hem bana dilekçelerde bir sürü iftiralar attı (ki kk da okuduğum konulardan sonra artık normal karşılar oldum davacı tarafa iftira atılmasını) hem de beş ay önceki WhatsApp mesajımı kullanarak benden şikayetçi olmuş,bakalım ne ceza gelecek sana diyerek de telefonda tahrik etti.Once o bana "rahatsız "kelimesini kullandi,sonra ben ona sensiz rahatsız adı mal ş..siz diye yazmıştım ki aynı ev içinde yüzüme karşı ettiği hakaret ve aşağılamalarinin haddi hesabı yoktu.Esas o hakaret eden taraf iken şimdi benim 4 yıllik evlilikte bir defa yazdığım mesajı kullanması sinirimi bozuyor.Uzlastirmaci atandigina dair mesaj almıştım 5 gün önce,henüz aranmadim, demekki karsilikli hakaret gibi olması da umrunda değil,iki kuruş nafaka ödüyor diye intikam alıyor resmen.

Bu insanlar niye böyleler,boşanma konusunda çok medeni biriymiş gibi laflar ederken en gaddari çıktı,tabi o olmalıydı boşanmak isteyen,benim neyime !

Ha bu arada benim ayrı açtığım eve çocuğu görmeye diye gelip gittiği dönemlerde benim kira kontratımın,elektrik faturamın resmini çekmis sinsice,dilekce ekinde görünce şok oldum,bir de eve dön çağrısı yapmışti.Yani demekki o da dava açmaya hazırlanıyordu.Ben açınca olay oldu.

Moralmen çökmüş hissediyorum.Vucudum resmen kasılıyor,başıma ağrılar giriyor.İc dökmek istedim..

Son düzenleme:
Demek cekismelinin hakkını veriyor
Medenî olsa zaten boşanma olmazdi dimi bu davranışlarından ne derece doğru bir karar vermiş.oldugunu gör bence kendini teselli et

En kısa zamanda kurtulmanın yoluna bak

Normalde kötü, eşini bu raddeye getiren kişi biri bu durumlarda daha da çirkinleşir eminim.
Allah işinizi kolaylaştırır inş .

Merhabalar,4,5 yıllık evliyim 2,5 yıla yakındır ayri yaşıyorum.4 ay önce açmış olduğum bir çekişmeli boşanma davam var.Karsi taraf anlaşmaya yanaşmadı, yanaşmıyor.Evlilik içinde yapılmaması gereken ne varsa hepsini yaptı ama boşanmak istemediğini yazıyor mahkemeye.

Boşanmak istemediğini söyleyen bu şahıs hem bana dilekçelerde bir sürü iftiralar attı (ki kk da okuduğum konulardan sonra artık normal karşılar oldum davacı tarafa iftira atılmasını) hem de beş ay önceki WhatsApp mesajımı kullanarak benden şikayetçi olmuş,bakalım ne ceza gelecek sana diyerek de telefonda tahrik etti.Once o bana "rahatsız "kelimesini kullandi,sonra ben ona sensiz rahatsız adı mal ş..siz diye yazmıştım ki aynı ev içinde yüzüme karşı ettiği hakaret ve aşağılamalarinin haddi hesabı yoktu.Esas o hakaret eden taraf iken şimdi benim 4 yıllik evlilikte bir defa yazdığım mesajı kullanması sinirimi bozuyor.Uzlastirmaci atandigina dair mesaj almıştım 5 gün önce,henüz aranmadim, demekki karsilikli hakaret gibi olması da umrunda değil,iki kuruş nafaka ödüyor diye intikam alıyor resmen.

Bu insanlar niye böyleler,boşanma konusunda çok medeni biriymiş gibi laflar ederken en gaddari çıktı,tabi o olmalıydı boşanmak isteyen,benim neyime !

Ha bu arada benim ayrı açtığım eve çocuğu görmeye diye gelip gittiği dönemlerde benim kira kontratımın,elektrik faturamın resmini çekmis sinsice,dilekce ekinde görünce şok oldum,bir de eve dön çağrısı yapmışti.Yani demekki o da dava açmaya hazırlanıyordu.Ben açınca olay oldu.

Moralmen çökmüş hissediyorum.Vucudum resmen kasılıyor,başıma ağrılar giriyor.İc dökmek istedim..
Resmen çirkefin çirkefi olmuş. Korkulur bu adamdan. Allah yardımcınız olsun

Sizinle konuşmuştuk

O mesajdaki hakaretlerden bir şey çıkmaz. Boşanırken her zaman olur böyle şeyler

Adam zaten anlaşmaya yanaşmıyor. Mecbur bu süreci yaşayacaksınız.

Çocuğu da tutup ona vermezler, artı olarak hakaret etseniz bile çocuğunun nafakasını ödemek zorunda. Sizin aranızdaki meseleye çocuğun nafakası karışmaz.

Gerginliğinizi anlıyorum
Ama hasta olacaksınız. Biraz daha rahatlamaya bakın.

Her şey olacağına varır. Elinizden geleni yapın. Dua edin. Allaha bırakın.

Allah sizinle olsun

Uzun uzun yazdım
Mesaj silindi niyeyse 😣

Yolun başında bu kadar geriliyorsanız herşeyi elinizin tersiyle itip anlaşmalı boşanın . 3. Yılda zaten kanunen boşanıyorsunuz .

Sizin evin kontratını faturalarını vs ne diyerek dilekçeye eklemiş

Uzun uzun yazdım
Mesaj silindi niyeyse 😣

Yolun başında bu kadar geriliyorsanız herşeyi elinizin tersiyle itip anlaşmalı boşanın . 3. Yılda zaten kanunen boşanıyorsunuz .

Sizin evin kontratını faturalarını vs ne diyerek dilekçeye eklemiş
Evi terk etti demek için.Oysaki kendisi sürekli kovuyordu.
Geçen gün dedim bu böyle olmicak sagligimdan olmak istemiyorum,gel nafaka verme anlaşmalı olsun dedim ona da hayır dedi, hesaplar kapanmaliymis öyle kolsy değilmiş

Her gecenin ardında bir sabah vardır. Sabredin. Doğru davranmaya çalışın. Güvenmeyin. Umarım gelecekte büyük mutluluklar sizin olur.

Sizinle konuşmuştuk

O mesajdaki hakaretlerden bir şey çıkmaz. Boşanırken her zaman olur böyle şeyler

Adam zaten anlaşmaya yanaşmıyor. Mecbur bu süreci yaşayacaksınız.

Çocuğu da tutup ona vermezler, artı olarak hakaret etseniz bile çocuğunun nafakasını ödemek zorunda. Sizin aranızdaki meseleye çocuğun nafakası karışmaz.

Gerginliğinizi anlıyorum
Ama hasta olacaksınız. Biraz daha rahatlamaya bakın.

Her şey olacağına varır. Elinizden geleni yapın. Dua edin. Allaha bırakın.

Allah sizinle olsun
Ay Allah korusun, sagligimdan endişeliyim.
Evet öyle bir şey olmayacaktır büyük ihtimalle çünkü onun da sözü var ama kendine bakmadan bana saldırıyor ya o canımı sıkıyor,takmayip hayatıma bakmam gerekiyor aslında.
Amin inşallah 🙏

İftira var tehdit var bosanamasin diye .
Benden boşanda peşine adam takayım işyerinde seni rezil ettireyim Ler var
Neler neler var .
Kendi dost hayatı yaşıyor milletle.
Ablam da işi gereği jandarmaya şunu halledin diye emir verse erkeklerle nasıl konuşursun diye katliam yapıyor filan manyak ruh hastasi
Sebepsiz terk suç ama kovan kişi terk etmiş sayılıyor

O da mı iftiracı

Son düzenleme:
Medeni boşanan insan sayısı sanırım artık kalmadı.
Üzülmeyin, birçok boşanmanın altından çook çirkin hikayeler duyuyoruz maalesef.
Rabbim bundan sonranızı güzel yazmıştır inşallah.
Meğer çekişmelinin yıpratıcı olma nedeni buymuş, yaşayarsk öğreniyorum 😔
Çok teşekkür ederim amin
Demek cekismelinin hakkını veriyor
Medenî olsa zaten boşanma olmazdi dimi bu davranışlarından ne derece doğru bir karar vermiş.oldugunu gör bence kendini teselli et

En kısa zamanda kurtulmanın yoluna bak
Amin inşallah sağolun.
Evet tam anlamıyla hakkını veriyor ve kesinlikle tek iyi yanı verdiğim en doğru karar olduğunu görmek
Resmen çirkefin çirkefi olmuş. Korkulur bu adamdan. Allah yardımcınız olsun
Amin çok teşekkür ederim 🙏
Adam bu karakterde olmasa bosanmazdiniz zaten. Sizin adiniza üzüldüm. Ama simdiye kadar "Evet hakimim, ben Y** önde gideniyim. Bu kadin dedigi herseyde hakli" diyeni görmedim
Boşanma davasındaki iftiralaruni artık çok görmüyorum ama ceza davası ne ya gerçekten çok kötü bir insanla evlenmişim

İftira var tehdit var bosanamasin diye .
Benden boşanda peşine adam takayım işyerinde seni resim ettireyim Ler var
Neler neler var .
Kendi dost hayatı yaşıyor milletle.
Ablam da işi gereği jandarmaya şunu halledin diye emir verse erkeklerle nasıl konuşursun diye katliam yapıyor filan manyak ruh hastasi
Hazmedemiyorlar kesinlikle

X