Çalışan hanımlar maaşını sizi memnun ediyor mu?

Arkadaşlar maaşıma takmış durumdayımdayım ama piyasa ne kadar ne alıyor onu da bilmiyorum. Asgari ücret zammından sonra benim de maaşıma zam yapıldı, 12bin alırken 18 bin oldu maaşım,
Home office müşteri yöneticisi olarak çalışıyorum. Düşük aldığımı ilettim ancak genel ekonomik sıkıntıları öne sürerek zam konusunda bir şey yapamayız dediler, çalışan hanımlarda durumlar nedir? Fikir olması için paylaşır mısınız.
ekonomik kaygılar gütmemek için çalıştım çırpındım gecem gündüzüm olmadan ders çalıştım ve doktor oldum. Bal gibi ekonomik kaygı güdüyorum. Bu muydu dedim ben bunun için mi yıllarımı verdim hala veriyorum ? Eşim de doktor ama çocuğuma mükemmel bir gelecek sunamayacağım bir şeyler bırakamayacağım, orda burda indirim kovalamamak için çalıştık biz ama yol parası hesaplar olduk. Kimse maaşından memnun değil kısacası, bu pahalılıkta olunmaz

Benim de bir sorum var. Calisan evli hanimlar maasiniz sizin mi ? 😂 Ekonomik ozgurlugumuz var sozde ama cogu ailede butceyi erkek yonetiyor kadin maasini esine gonderiyor. Ben dahil malesef. Bu durum nasil olacak. Esim borc oderken ona katki saglamasam olmaz saglasam kenarda birikimim yok yarin obur gun ne olacagi belli degil. Kadin olmak cok zor
Bizim ortak bir hesabımız var oraya her ay belirli bir miktar para gönderiyoruz, evin tüm ihtiyaçları ordan karşılanıyor, diğer kişisel şeylerimizi bize kalan miktardan alıp karşılıyoruz. Ben borcumu kendim ödedim mesela, eşim de borcuma bir miktar katkı sağladı. Çok küçük bir miktar

hiiiiiç memnun değilim. bu zamana kadar ev, araba alamamış kişilere üzülüyorum. başta kendime üzülüyorum. bu zamandan sonra bir şey sahibi olmak çok daha zor. kendim için umudum yok. her şey o kadar zamlanmışken, patronların giderleri olduğu kadar gelirleri de artmışken, hala iyi kar elde edip ama çalışanlara damla damla maaş vermeleri acımasızca. hiçbir şeyden umudum yok. çalışma saatim, çalışma yoğunluğum gerçekten değmiyor ama iş de yok maalesef

Benim de bir sorum var. Calisan evli hanimlar maasiniz sizin mi ? 😂 Ekonomik ozgurlugumuz var sozde ama cogu ailede butceyi erkek yonetiyor kadin maasini esine gonderiyor. Ben dahil malesef. Bu durum nasil olacak. Esim borc oderken ona katki saglamasam olmaz saglasam kenarda birikimim yok yarin obur gun ne olacagi belli degil. Kadin olmak cok zor
Katılmıyorum. Asla eşime maaşımı göndermem gonderenleri de anlamam. Tabi ki eve destek oluyoruz o ayrı aksi mümkün değil aileyiz biz..ama şu kadar maaş aldım al paramı sen hesaplari yap bana harçlık ver demek bana acizlik geliyor açıkçası..destek olurum ama maaşım komple benimdir boşuna calismiyorum

Eşime maaşımı göndermedim hiç, o da bana göndermedi. Ev kredisi eşimde, kreş bende, bazı faturalar onda bazısı bende gibi paylaşmış durumdayız. Şartlara göre değişkenlik gösterebiliyor tabi ki bu kalemlerin paylaşımı. İkimizin de kredi kartlarımız var. Birbirimizin ekstrelerini görmeyiz, incelemeyiz. Günün sonunda benim ona destek olduğum da olur, onun bana destek olduğu da. Son zamanlarda o terfi aldığı için kazancı arttı. Birikim yapma işi onda.

Eşim bütün maaşını bitirene kadar ödemeleri yapar. Sonra benden harcarız. Birikimi de ben yaparım. Ama direk maaşımı göndermiyorum.

Hiç göndermedim o da istemedi ,tabi ki eve katkı sağladım ama hep kendi paramın yönetimi ben de oldu..uzun zamandır çalışmıyorum eşim artık kendi işini yapıyor ve ordan maaşım var,istediğimi yapıyorum çok şükür..çalışmayı bilen bi kadının parasını nasıl harcayacağını da bildiğini düşünüyorum neden tüm paramı ona vereyim ki?

İşten ayrılmanız durumunda beni alabilirsiniz işe çıkmadan🫠 Özel eğitimde psikoloğum 40 saat derse giriyorum onun haricinde teneffüs ve öğle aralarında toplantılar dosyalar vs aşırı bir iş yüküm var yol ücreti vermiyor ve maaşım 12🥲
çok düşük yeni mezun musunuz? bu hiç adil değil şuan seans ücretleri 1200

Bizde yonetim bende😬 finasciyim diye esim komple bana birakti. kendi harcayacagini alip diger tum gelen odemelerini bana gonderiyor.hic hoslanmiyor hesap kitap islerinden🤣 evin birikim ve harcama butcesini ben yonetiyorum.

Evet tabi ki benim, bütçe yönetimi ortak. Ama genelde kararları tek alirim, eşim sıkısırsam destek atar. Gerçi artık ona gerek kalmıyor, ek gelir olmadan maaşla yaşamamız 3 senedir imkansız, eşim onları bile pek sormaz. Belli ödemeler onda, kalani da günlük takılıyoruz ve bu güne kdr 1 kez bile para için tartismadik.

Arkadaşlar tek çare var dolar kazanmanın yolunu bulacaksınız, 3 ay önce acaba diye kalkıştigim bir borç şu an kuş kadar kaldı, onumuzde 1.5 yıl zor ama sonra iyi günler geleceğine eminim sağ kalabilen rahat edecek biraz daha sabır.

İşten ayrılmanız durumunda beni alabilirsiniz işe çıkmadan🫠 Özel eğitimde psikoloğum 40 saat derse giriyorum onun haricinde teneffüs ve öğle aralarında toplantılar dosyalar vs aşırı bir iş yüküm var yol ücreti vermiyor ve maaşım 12🥲
Nasıl ya :KK43: benim oğlan haftada 1 psikolog ile durtusellik için çalışıyor. Saatlik ücretimiz 700 TL. Gerçekten çok çok az ödeniyormus. Resmen sömürü bu...

Nasıl ya :KK43: benim oğlan haftada 1 psikolog ile durtusellik için çalışıyor. Saatlik ücretimiz 700 TL. Gerçekten çok çok az ödeniyormus. Resmen sömürü bu...
Malesef rehabilitasyonlarda genel piyasa bu şekilde. Zamanında ailesinin yanında yaşayan yeni mezun arkadaşlar tecrübe kazanıyım diye asgariyi kabul ettiği için ücretler düştü, şimdi de sen olmazsan yeni mezun birini alırım işine gelirse olayına çevrildi iş.

Arkadaşlar tek çare var dolar kazanmanın yolunu bulacaksınız, 3 ay önce acaba diye kalkıştigim bir borç şu an kuş kadar kaldı, onumuzde 1.5 yıl zor ama sonra iyi günler geleceğine eminim sağ kalabilen rahat edecek biraz daha sabır.
Önümüzde 1.5 yıl kaldı demişsiniz ya bunu merak ettim neye dayanarak 1.5 yıl kaldı?

Herkese merhaba başlığı okuyunca Bende bundan muzdarip oldgm dan yazma gereği hissettim okulda öğretmenim aldığım maaş 6 bin TL siz mi gülersnz buna benmi güleyim şimdi bide izindeyim. İyice bunalıma girdim arkadaşlar

Valla aldığınız maaşın üstünü alıyorum eşimde öyle eve giren parayı baz alırsak diyorum ki çok iyi ay sonu gelince bakıyorum eksilerdeyiz.

Bir ürün alırken de ucuz mu pahalı mı ayıramıyorum artık normal diyorum. Normal olan ne onu da bilmiyorum.

Şuan memlekette maaş,yaşam koşullarını düşünürsek kimse birşeyden memnun değil bence hepimizin devrelerde yandı, psikolojik olarakta çöktük.Sektöre göre maaşınız cidden azsa bile iş bırakıp yeni arayışa girmek dehşet risk şuan.

Kısacası maaş,ev gelir gider hiç birşeyden memnun değilim,ölmemek için karnımızı doyuruyoruz işte bi de totomuzu kapatacak iki kumaşa çalışııyoruz o kadar.

X