Çalışan hanımlar maaşını sizi memnun ediyor mu?

11 yılım bitti memurlukta bu ay 25 bin civari alacağım. ben maaşımdan memnunum allahim olmayanlara da versin😍 benim evim var arabamın kredisi bu maaşa göre oldukça düşük kldi. ev araba olunca kazanilanla geçinmek zor değil. eşimde calisiyor tabi o mühendis onun zamlı maaşı yarın belli olacak. muhtemelen en düşük 25 bekliyoruz 30 bin de ihtimaller arasinda
Ben şu aralar iş başvurusu yapıyorum.Asgari ücret hep.

Herkese merhaba başlığı okuyunca Bende bundan muzdarip oldgm dan yazma gereği hissettim okulda öğretmenim aldığım maaş 6 bin TL siz mi gülersnz buna benmi güleyim şimdi bide izindeyim. İyice bunalıma girdim arkadaşlar
Özel okul mu branş nedir?

Maaşım az önce belli oldu
20 bin
12500 dü.
İtiraz edemedim, muhasebeciyim.
Oran olarak iyi yapılmış tabi bu ülke şartlarında kurtarmaz orası ayrı da merak ettim ön muhasebe mi genel muhasebe departmanında mı çalışıyorsunuz bende ön muhasebeyim de aşırı az oran verildi ve istifa ettim 8 aydır buradaydım bu cuma son :)

Arkadaşlar tek çare var dolar kazanmanın yolunu bulacaksınız, 3 ay önce acaba diye kalkıştigim bir borç şu an kuş kadar kaldı, onumuzde 1.5 yıl zor ama sonra iyi günler geleceğine eminim sağ kalabilen rahat edecek biraz daha sabır.
Çok iyimsersiniz ya da benim umudum kalmadı artık

Herkese merhaba başlığı okuyunca Bende bundan muzdarip oldgm dan yazma gereği hissettim okulda öğretmenim aldığım maaş 6 bin TL siz mi gülersnz buna benmi güleyim şimdi bide izindeyim. İyice bunalıma girdim arkadaşlar
Bakıcı teyze 14e geliyor İstanbul’da.. yanarım yanarım da ailelerimizin ve bizim okumak için verdiğimiz emeğe yanarım..

İyimserlik değil de bugünlerde yaşanan herseyi bekliyordum o yüzden çok umutsuz değilim yine atılan adımların karşılığı ve ihtimallere dair fikirlerim var bugünler asla değişmeyecek sonuçtu yaşamak zorundayız atılan adımlar gerçekten umut verici o kdr üzülmeyin ekonomide önemli olan istikrardir düşük kur beklentisi değil ki. Bakın bugün kredi notunda pozitif bir gelişme oldu uzun sürecek ama iyi günler de ihtimal dahilinde

Tabi bizim her alanda yaptığımız sonsuz fırsatçılıga asla çözüm yok. O kısımda bu coğrafyada kader.

Birde bu dönemlerde en büyük ve belkide tek bedeli çalışanlar hatta kamu personeli öder o yüzden ek gelir şart. Bir dip not daha bugünler iyi kotu para donüyor eğer durgunluk talebi başarılı olursa o zaman yanarız biteriz çok şey kaybederiz işsizlik tavan yapar

Birde bu dönemlerde en büyük ve belkide tek bedeli çalışanlar hatta kamu personeli öder o yüzden ek gelir şart. Bir dip not daha bugünler iyi kotu para donüyor eğer durgunluk talebi başarılı olursa o zaman yanarız biteriz çok şey kaybederiz işsizlik tavan yapar
Heh işte o en büyük bedeli ödeyen gruptayım ben de umutsuzluğum belki de bu yüzden.. bir de hükümetin gelecek yol için zam teklifini duyunca 🙈 enflasyon beklentilerinin bile altında zam teklif ettiler buçuk fazlasını alır susar memnun sen

Heh işte o en büyük bedeli ödeyen gruptayım ben de umutsuzluğum belki de bu yüzden.. bir de hükümetin gelecek yol için zam teklifini duyunca 🙈 enflasyon beklentilerinin bile altında zam teklif ettiler buçuk fazlasını alır susar memnun sen

Amac bu ztn, bu yapılan hiç bir kanunla yasalaşmayan zam da yerel seçimler için, çünkü küçük belediyelerde kimseyi calistiramazlardi. Bu zam umarım emekli maaşına yapılan gibi olmaz, asıl olay orda kopar.

Kullandığım toplu taşımaya yeni zam geldi. Düne kadar kart / nakit farkı isteyen yoktu. Bugün akşam şoförü 2 tl fazla para istedi+ ilkokul çağındaki tüm çocuklardan tam para aldı kimse birsey bilmiyor ztn. Sorsan enflasyondan en çok o ağlar peşine de ordu takar. Ama bu kötülüğü görünce bu ülkede iyi bile yaşıyoruz aslında diyorum. Bu saf kötülük ve caresi yok

Sad
Oran olarak iyi yapılmış tabi bu ülke şartlarında kurtarmaz orası ayrı da merak ettim ön muhasebe mi genel muhasebe departmanında mı çalışıyorsunuz bende ön muhasebeyim de aşırı az oran verildi ve istifa ettim 8 aydır buradaydım bu cuma son :)
Sadece beyanname yapmıyorum öyle diyeyim :)

Milyormilyon da alsam alım gücü düşük olduğu sürece bir işe yaramiyor .yanj cevabim hayır memnun etmiyor :KK43:(
Arkadaşlar maaşıma takmış durumdayımdayım ama piyasa ne kadar ne alıyor onu da bilmiyorum. Asgari ücret zammından sonra benim de maaşıma zam yapıldı, 12bin alırken 18 bin oldu maaşım,
Home office müşteri yöneticisi olarak çalışıyorum. Düşük aldığımı ilettim ancak genel ekonomik sıkıntıları öne sürerek zam konusunda bir şey yapamayız dediler, çalışan hanımlarda durumlar nedir? Fikir olması için paylaşır mısınız.

Sad
Sadece beyanname yapmıyorum öyle diyeyim :)
Açıkcası bende hemen hemen o kıvamdayım adı ön muhasebe ama ne ararsan var faturasından kdv ayrımına fişlerine banka işlemlerinden aylık tablolara kadar mizan kontrollerinden vergi ödemelerine hepsi beni kapsıyordu mali müşavir işte karşılıklı mutabakat kontrol sonrası beyannameyi veriyor neyse zaten herkese karşı işinize gelirse bu %30dan 1 bile oynamam gibi tavırla gelince gerek yok daha verme diyesim geldi istifa ettim :)

İstanbulda. yatılı değil. Üniversite mezunu. Sigorta yol dahil. 8-17.00 çalışma 5 gün.
dolar bazında bile benden yüklü bir zam istemiş oldu.
Ben zaten yıl sonu gelmiş brütten anlaşmışım maaşım günden güne eriyor. Aldığım zammı görmüyorum.
Bakıcımın maaşını 500 dolardan 900 dolara çıkaracağım.
Özel bir sağlık sorunumuz çıktı. Kreşe başlatacaktık. Ama başlatamıyoruz. Fırsatçılık yaptığını düşünüyorum. Ondan vazgeçemeyeceğimiz bir yerdeyiz. Çok üzgünüm. Geçinemiyorum diye ağlıyor. Ben de geçinemiyorum. Senin geçinememen benim problemim değil diyorum.
Böyle çok götüremem benim de etim budum belli. Sıkıntılarımız çözülsün ben de önüme bakarım.
Çocuğa ne katıyor bu hanımefendi? Eğitici öğretici biri mi? En az bir yabancı dili akıcı şekilde öğretiyor mu?
Çocuğu yedir içir uyut geri kalanda tv açık oturuyorsa konu komşuya kapıcı eşine verin o da bakar.
Ben de bakıcılarla büyüdüm annem çalışıyordu apartman görevlisinin eşi bile bakmıştı bir dönem bana 😀
Yani 24.000₺ ye çocuğa ne katıyor çok merak ettim. Haftasonu tatil üstelik 8-17 hay masallah mesai de yok, fırsatçılığa bak. Sizden başka kimseden koparamaz bu parayı bence alternatif bakacak kişiler varmış gibi davranın kendisine

Maaş azdır çoktur, kişiden kişiye ve yaşantısına göre değişir ama bir adaletsizlik olduğu kesin. Okuyanın, çabalayanın kafa patlatanın cezalandırıldığı, havadan işe girenin ya da vasıfsız işler yapan torpillilerin ödüllendirildiği bir dönemdeyiz. İnsanlarım memnuniyetsizliğinin en büyük sebebi bu bence. Enayi gibi hissediyorum çoğu zaman.

İş arıyorum.İlanlara bakıyorum.Duz asgari ücret yol yemek yok.Ve eve yakın değil.Gunluk 60 70 lira yol parasi.Torpil desen bir işe yaramiyor.

X