Calisan kadin ve ev isleri

Lamiha

MEOW!
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2015
1.351
647
Merhaba kizlar

Ben pazartesinden cumaya kadar 9-17 calisan bi kadinim. Sirketin bi bolumunden sorumluyum yani bi mesuliyetim var is yerinde. Yillardir calisiyorum.

Esimle dort ay olacak evleneli. Evlendigim gunden beri bir gun bile izin almadim. Hem maasima onem verdigim icin hemde oyle pat diye gelmiyorum diyemem bi mesuliyetim oldugu icin.

17:30gibi evde olup uzerimi degismeden yemek hazirliyorum. Pilav tavuklu bi yemek ve salata. Oyle sevdigi icin esim. Zamanim kalirsa yanina patates mesela.
Camasirla ilgileniyorum hizli bir evi supuruyorum misal. Esimde calisan bi insan saat 19 gibi evde oluyo. Ocak biraz yavas anca hazirliyorum. Ikincu gun ayni yemegi tercih etmez esim bu arada.

Herneyse esim tabi annesinin evinde farkli alismis. Annesi 60 yas ustu evde olan ve zamani olan bi kadin. Esimin gozunde hicbirsey yapmiyorum yemek yarim saatlik is der hep. Begendiremiyorum ve artik tartismalar cogaliyo.

Ben ev kadini degilimki? Yani ev kadini olmakta basli basina bir meslek benim gozumde. Ben disarda calisan bi insanim kendime dahi zamanim olmuyo adapte olmaya calisiyorum yeni duzenime cunku ailemin evinde rahatti tabi.

Size sormak istiyorum yanlismiyim yada tembelmiyim. Yoksa esim mi beklentileri yuksek?

Bu arada yeni denedigim yemekleri koklar oyle yer. Koklar sevmezse geri tabagima koyar ve bu gibi seyler motivemi dusurup yemek yapmadigim gunlerde oluyo. Artik gercekten saskinim piskolojime etki yapti. Kendimi yetersiz bi kadin goruyorum.

Bi kucuk evi toparlayamiyosun benden ev kadini olmami bekliyosun dedi halbuki tek sordugum biraz destek ve hosgoru. Buda olan iletisim sorunu neyse.

Bu arada ev daginik falan kesinlikle degil. Kucuk oda var erzak dolabi gibi orasi biraz daginik evet kabul ediyorum ama oraya istedigim seyleri almak icin para biriktiriyorum. Duzene sokmak icin.

Fikirlerinize ihtiycim var.

kucuk evi toparlayamiyosun benden ev kadini olmami bekliyosun dedi
Sen de benden evin erkeği olmamı bekliyorsun de bir dahakine. Dört dörtlük hanımlık bekleyen erkek evi de geçindirsin o zaman senden para istemesin. Ama yok senin gelirine ihtiyaç yoksa maaşın sana kalıyorsa eve yardımcı tut, ev yemeği yapan bir yerle anlaş ve haftaiçi ordan paket yaptırıp eve getirin.

Eşiniz yemekleri beğenmiyorsa kendisi yapsın. Bu ne böyle sinirlenmemek elde değil. Hem çalışacaksınız hem eve gelip tüm yükü siz sırtlayacaksınız ohh. Tamam saatlerden dolayı yemek hazırlamak size kalmış olabilir ama sonrasında sofrayı toplayıp makineye diziyor mu? Artanları güzelce kapatıp dolaba kaldırıyor mu? Çünkü görev dağılımı denen şey budur

Yaptığım yemeği koklayarak yiyen biri olsa tabağı kafasına geçiririm. Ayrica neden kendinizde ev isi sorumluluğu görüyorsunuz anlamadım, eli kolu tutuyorsa kalksin kendisi yapsın. Böyle adamlar da evlenebiliyor ya gerçekten aklım almıyor. Her kör satıcının bir kör alıcısı oluyor demek ki.

İkinizde çalışıyorsanız evde ki her iş eşit bir şekilde yapılmalı. Ben de çalışırken akşamları eşimle eve birlikte gelirdik ve yemeğimizi birlikte hazırlardık. Haftasonları da evin temizliğini birlikte yapardık. Şimdi çalışmıyorum evdeyim ve evde olduğum halde eşim hep yardımcı oluyor. Kendinizden ödün vermeyin elinizden geleni yapıyorsunuz ve beğenmiyorsa kendisi yapsın.

Sen de benden evin erkeği olmamı bekliyorsun de bir dahakine. Dört dörtlük hanımlık bekleyen erkek evi de geçindirsin o zaman senden para istemesin. Ama yok senin gelirine ihtiyaç yoksa maaşın sana kalıyorsa eve yardımcı tut, ev yemeği yapan bir yerle anlaş ve haftaiçi ordan paket yaptırıp eve getirin.
Evet maasim bana kaliyo. Esim evin giderleri ve alisveris ile mesul. Benim maasim kendime bende biriktiriyorum. Oyle anlasmistik. Kesinlikle yardimci istemiyo. Bana dedigi sey; bide kendine kadinim diyosun. Yani inaninki illa daginik yerler vardir ama evin genel goz onunde olan kismi oturma odasi ve mutfak hep topludur. Bana oyle dedikren sonra tek bir is bile yapmiyorum. Bugun videoya cekti evin daginikligini ki cocu kendi yedigi ictigi sehler bikax gundur konusmuyodum bugun sinir krizi gecirdim

4 aylik evlisin ve şimdiden tüm yükü ustlenmissin.. ilerde bebek olunca daha da yük binecek üzerine.. iş bölümü yap mutlaka küçük bey de beğenmiyorsa anasının evine donsun
Bende oyle soyledim. Bura annenin evi degil burda boyle bukadari geliyo elimden dedim. Evim cok buyuk degil ama tahammulum kesinlikle kalmadi kendisine.

Çalışan kadın evin maddi yüküne destek, adam da ev işlerine destek olacak. Koklarmis da yemezmiş. Aç kalsın o zaman Ziya bence hiç şimartmayin bunu. Paranız ile bolca yardımcı alın eve de.
Az konuşsun çok işe yarasin.
Erkeğin öylesi makbul.

Lamiha seni hatırlıyorum. Bu ikinci evliliğin miydi senin ? Maalesef gene yanlış bir eş tercih etmişsin. :KK43: Tüm yükü üzerine almışsın. Herifi rahata alıştırma. O senin çocuğun değil. Halihazırda çalışıyor iken onun karnının açlığı tokluğu senin sorunun değil.
Evet. Lutfen eski konularim uzerinden yorum yapmayin.. ve disari arkadasimi gormek istedigim zaman ben ne yicem dio mesela.

İkinizde çalışıyorsanız evde ki her iş eşit bir şekilde yapılmalı. Ben de çalışırken akşamları eşimle eve birlikte gelirdik ve yemeğimizi birlikte hazırlardık. Haftasonları da evin temizliğini birlikte yapardık. Şimdi çalışmıyorum evdeyim ve evde olduğum halde eşim hep yardımcı oluyor. Kendinizden ödün vermeyin elinizden geleni yapıyorsunuz ve beğenmiyorsa kendisi yapsın.
Benim esim tam bir nankor. Is arkadaslarim goruyo her gun ne yemek yapsam diye dusunuyorum o ise yapmadigim gunleri ornek gosteriyo

Bu arada her gün ev süpürmeye gerek oluyor mu ben haftada bir yapıyorum pazar günleri o da. Kendinizi çok yormayın akşam dinlenin keyif yapın biraz. Evin işi hiçbir zaman bitmez.
Hayir her gun supurmek gerek olmuyo dogru. Iki gunde bir tozlandigi icin taslar siyah belli oluyo. Ornek vermek icin dedim yani elimden geleni yapiyorum anlaminda.

X