çamaşır makinası hakk.

orionnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2021
1.746
2.095
28
arkadaşlar merhaba,
çamaşır makinam düzgün yıkamıyor sinir krizi geçireceğim artık ben bir yerde yanlış mı yapıyorum ?ariel toz deterjan kullanıyorum ve yumuşatıcı :KK43:
yaa en sevdiğim sweet leke oldu çıkmamış eşim diyo senin sweet evde giymelik olmuş nasıl moralim bozuldu anlatamam .
kullandığım makina hotpoint ariston evdeki tüm beyaz eşyalar hotpoint ariston memnunum bulaşık makinası ve buzdolabından ama ne bileyim ben mi birşeyi yanlış yapıyorum ?

Sıvı deterjan kullanmayı denediniz mi?
Makine temizleyicisi ile makineyi boş çalıştırıp, toka/para vs kaçan yeri kontrol edip, temizleyin.
Sonrasında sıvı deterjanla kıyafetlerinizi yıkamayı deneseniz olmaz mı :KK24:

Sıvı deterjan kullanmayı denediniz mi?
Makine temizleyicisi ile makineyi boş çalıştırıp, toka/para vs kaçan yeri kontrol edip, temizleyin.
Sonrasında sıvı deterjanla kıyafetlerinizi yıkamayı deneseniz olmaz mı :KK24:
sıvı deterjanı leke çıkarıcı kullanıyorum toz ile birlikte

Eski makinem arçelikdi koyu renklerde deterjan kalıntısı bırakıyordu
Yeni makinem ise bosch 4 yıl oldu sanırım alalı
Ondan da öyle aman aman memmun degilim.
Az su ile yıkayınca maalesef temiz alamıyorum beyazlarımı.
Deterjan zaten fazla koyamıyorsunuz köpürme yaptıgı için süre uzuyor.
Organize tül perdelerimi hele yarım fincan deterjan koysam köpükten geberiyor temiz çıkmıyor
Eski makinem en azından tül perdelerime yarım su bardagı deterjan koydugumda temiz veriyordu

Eski makinem arçelikdi koyu renklerde deterjan kalıntısı bırakıyordu
Yeni makinem ise bosch 4 yıl oldu sanırım alalı
Ondan da öyle aman aman memmun degilim.
Az su ile yıkayınca maalesef temiz alamıyorum beyazlarımı.
Deterjan zaten fazla koyamıyorsunuz köpürme yaptıgı için süre uzuyor.
Organize tül perdelerimi hele yarım fincan deterjan koysam köpükten geberiyor temiz çıkmıyor
Eski makinem en azından tül perdelerime yarım su bardagı deterjan koydugumda temiz veriyordu
hangi marka olursa olsun iş yapmıyor bu makinalar anlaşılan

hangi marka olursa olsun iş yapmıyor bu makinalar anlaşılan
Yeni nesil makineler tırt.
Annemin 30 yıllık emektarı çürüdü de attık.
Muhteşem bir makine idi.
Bembeyaz çıkarırdı valla.
Bol su ile yıkardı o makineler.
Şimdikileri anlamıyorum artık.
Tamam evet su kaynaklarımızı dikkatli kullanmamız gerekiyor ama hakikaten temiz yıkamıyorlar :KK70:

ToZ deterjan en az 50 derece ile yikanmali ki eriyip tozu atsin
Deterjan gozune su alirken ve durulama yaparken birer kettle su dokerim
Camasirlar cok dolu konulmayacak
Makineye iki agir tenis topu da koyarim o agirlikla makine donerken camasiri dovme etkisi icin
Yumusatici kullanmam onun yerine kurutma makinesine kokulu mendil atiyorum

Bunlari yapin, sonucu da bana haber verin 🫠

Sıvı deterjana geçtiğim günden beri çamaşırlarda leke yok.
Herhangi bir yemek lekesi için Feat-Leke çıkarıcı spreyden sıkıyorum lekenin üstüne,sonra makinaya atıyorum.
hiç duymamıştım o leke çıkarıcıyı trendiyolda varsa alayım hemen benim kıyafetlerde su lekesi filan olmuyor sadece kendi yaptığım lekeler çıkmıyor

ben de alayım ondan ya.
Kosla kullanıyordum hep

Ben Kosla'dan çok bir fayda görmedim açıkçası. Feat leke çıkarıcıyı da Trendyoldaki yorumlara bakarak satın almıştım. Lekenin üstüne sıkınca etki ediyor.
Beyazlatma için ise, Biobellinda Çamaşır beyazlatıcı toz var, 60 derecede yıkayacağım zaman beyaz çamaşırların üstüne minik kapakla serpiştiriyorum, o zaman leke kalmıyor.

Ben Kosla'dan çok bir fayda görmedim açıkçası. Feat leke çıkarıcıyı da Trendyoldaki yorumlara bakarak satın almıştım. Lekenin üstüne sıkınca etki ediyor.
Beyazlatma için ise, Biobellinde Çamaşır beyazlatıcı toz var, 60 derecede yıkayacağım zaman beyaz çamaşırların üstüne minik kapakla serpiştiriyorum, o zaman leke kalmıyor.
ALLAH razı olsun ya :)

Yeni nesil makineler tırt.
Annemin 30 yıllık emektarı çürüdü de attık.
Muhteşem bir makine idi.
Bembeyaz çıkarırdı valla.
Bol su ile yıkardı o makineler.
Şimdikileri anlamıyorum artık.
Tamam evet su kaynaklarımızı dikkatli kullanmamız gerekiyor ama hakikaten temiz yıkamıyorlar :KK70:
o kadar haklısın ki ne yıkamayı beceriyorlar ne de parasını hak ediyorlar birde uçmuş fiyatları sinir olup yenisini alayım diyorum nerdeeeee

Leke çıkarıcı sıkıp öyle atın makinaya. 4 yaşında oğlum sürekli yemek döküyor üzerine. Salçalı yemek lekeleri zor çıkıyor çünkü kendim yapıyorum salçaları kırmızı biberden, vanishin leke çıkarıcısını kullanıyorum lekeye önce. Hiçbir kıyafetimde leke kalmıyor artık. Bu arada sıvı deterjan da toz da kullanıyorum ben.

Şunu da söyleyeyim, kısa programlar çamaşırları güzel yıkamıyor. Sürekli kısa program kullanıyorsanız uyarayım dedim.

X