Çekişmeli dava açıp sonuna kadar giden var mı?

Ah ne güzel teyzeniz kısa sürede kurtulmuş🙏 ben de çekişmeli sürecine yeni girdim..avukatım bi 4-5 yılı gözden çıkar dedi:KK43: benimki süper takıntılı bişey:/

Ah ne güzel teyzeniz kısa sürede kurtulmuş🙏 ben de çekişmeli sürecine yeni girdim..avukatım bi 4-5 yılı gözden çıkar dedi:KK43: benimki süper takıntılı bişey:/
Aynı durumdayım gelgitleri olan bir seviyorum diyip bir sktrgt diyen defalarca boşa beni boşanalim diyip dava açınca kimin için bosaniyorsun anlaşalım cirkinlesmesin herşey arada çocuk var dediğimde acelen ne kim var diyen biriyle dava sürecim var şimdiden yoruldum... av bana da 3 4 yıl sürer dedi acelem yok ama bu süreç çok fazla.yipratici

Ben de Şuan sürece girdim 13 aralıkta duruşmamız var, ama avukatım sürekli uyarıyor anlaşalım diyor 3-4 sene sürer diyor. Yıpranırsınız falan diyor. Bilmiyorum galiba pes edeceğim

Aynı durumdayım gelgitleri olan bir seviyorum diyip bir sktrgt diyen defalarca boşa beni boşanalim diyip dava açınca kimin için bosaniyorsun anlaşalım cirkinlesmesin herşey arada çocuk var dediğimde acelen ne kim var diyen biriyle dava sürecim var şimdiden yoruldum... av bana da 3 4 yıl sürer dedi acelem yok ama bu süreç çok fazla.yipratici
Aynı durumdayım inanın😑 ben olabilir misiniz acaba siz://

Ben de Şuan sürece girdim 13 aralıkta duruşmamız var, ama avukatım sürekli uyarıyor anlaşalım diyor 3-4 sene sürer diyor. Yıpranırsınız falan diyor. Bilmiyorum galiba pes edeceğim
Benim av da tam tersi her türlü dirayetli ol tazminat alirz sunu yaparız vs olay para değil ki ortada oğlum var illaki muhatap olunacak ve ben bu adamdan sadece nafaka ver oğluna dedim ona rağmen paragöz dedi bana yani hiçbirsey istemesem de sen yaptın ettin dağıttın yıktın hep suçlayacak bari bedel ödesin diyorum uğraşmakta istemiyorum

Benim av da tam tersi her türlü dirayetli ol tazminat alirz sunu yaparız vs olay para değil ki ortada oğlum var illaki muhatap olunacak ve ben bu adamdan sadece nafaka ver oğluna dedim ona rağmen paragöz dedi bana yani hiçbirsey istemesem de sen yaptın ettin dağıttın yıktın hep suçlayacak bari bedel ödesin diyorum uğraşmakta istemiyorum
Ah benimki de nafaka ve 5 kuruş istememe üstüne de çocuklarımı alma şartıyla kabul edecekmiş boşanmayı..bütün birikimimizi borsada batırıp benden de 2 milyon tazminat talep etmiş bir de😑

Karşı tarafın anlaşmalı için talepleri neler biliyor musunuz? Çocuk varsa velayetle ilgili yada çocuğun nafakasıyla ilgili.

Çekişmelide davalara katıl, ikna açısından daha etkili ve gerçekçi oluyor diyen de var, davalara katılma hem eşle yüz göz olma, hem de yorulma diyen de. Hangisi doğru tecrübeli arkadaşlar fikir sunarsa çok iyi olur.

Bir de tazminat davası açan ve sonuçlandıran arkadaşlar var mı süreç sanırım daha da yorucu oluyor, doğru mu?

En azından ilk duruşmaya katılıp kendini/derdini ifade etmek anlamında hakime görünmen gerekir dendi bana..ben katılacağım ilk duruşmaya kesin, sonrasını bilmiyorum..mesafe çok uzak, katılmayabilirim

Bu arada benim eşim hakkında “kadına şiddet, öldürme tehdidi” suçlarından kamu davası da açıldı, o da görülüyor..onun alacağım tazminatı 2’ye katlayacağını söyledi avukatım..bu konuda bilgisi olan var mı🙏

Bir de çekişmeli davada avukat ücretini soracağım. Sanırım dava karşılıklı açılıyor, yani hem davalı hem davacı olunuyor. Eş tarafından da mı eşin kendi avukatına aynı şekilde ücret ödemesi oluyor? Yoksa davayı ilk açan mı daha çok ödüyor?

Merhaba çekişmeli boşanma davası açan ve dirayetle sonuna kadar giden var mı kaç yıl sürdü ? Ve talep ettiğiniz haklarınızı alabildiniz mi ? Teşekkürler
Aksamalar ile birlikte 1.5 yıl sürdü. Hakim değiştiği için hak ihlali oldu. Boşandım kurtuldum, Allah'a havale ettim.

Bir de çekişmeli davada avukat ücretini soracağım. Sanırım dava karşılıklı açılıyor, yani hem davalı hem davacı olunuyor. Eş tarafından da mı eşin kendi avukatına aynı şekilde ücret ödemesi oluyor? Yoksa davayı ilk açan mı daha çok ödüyor?
Önce ben açtım davayı, 3 ay sonra karşı dava açtı. Hem davacı hem davalı oldu iki tarafta.
Ben avukatıma anlaştığım şekilde ödemeleri yaptım, karşı tarafı bilmiyorum. Ama hakim iki davayı da kabul etti karar duruşmasında ve karşılıklı olarak avukatlara mahkemenin çıkardığı ücreti de ödedik.

Bunca yıl duymadığım kadar yalanlar ve iftiralar duyunca iğrendim hepsinden. İstinafa gitmedim daha fazla yıpranmamak için.

Önce ben açtım davayı, 3 ay sonra karşı dava açtı. Hem davacı hem davalı oldu iki tarafta.
Ben avukatıma anlaştığım şekilde ödemeleri yaptım, karşı tarafı bilmiyorum. Ama hakim iki davayı da kabul etti karar duruşmasında ve karşılıklı olarak avukatlara mahkemenin çıkardığı ücreti de ödedik.

Bunca yıl duymadığım kadar yalanlar ve iftiralar duyunca iğrendim hepsinden. İstinafa gitmedim daha fazla yıpranmamak için.
Kanıtı olmadan yalan söylemesi dikkate alınıyor mu mahkemede?

Benim kaynana dava açtıydı kocasına. Boşanma gerçekleşti,600bin tazminat ve düğün takılarını istemişti,32bin tazminat alanildi,takıları alamadı. Mal paylaşımı davası 6 senedir sürüyor,evin arabanın yarısını hala alamadı. Böyle de gider uzun süre diye düşünüyorum çünkü kpin avukatı çok başarılı işinde.

X