Çekişmeli Boşanma

Nafaka konusuda halen daha haksızlık yapıldığını düşünüyorum, avukatım ayda 1 dilekçe verdi neredeyse ama hakim sağır dilsiz sanki olumlu olumsuz hiçbir karar vermedi
Hem salaksın hem arsızsın. Kaldır kıçını çalış. Kimse seninle bir imza atıp sevişti diye sana bakmak zorunda değil. Gurursuzluk abidesi olmuşsun.

Şok içinde okudum konunuzu ve alttaki yorumları. Darp, şiddet yokken karakola şikayet edip sonrada ben özledim bilmem ne, yapmayın. Adam sizden kurtulmuş gerçekten. Tehlikede hissettim demişsiniz. O hissiniz nasıl oldu da geçti bir anda. Ayrıca insanlar ölüm tehlikesi altındayken 5 ay uzaklaştırma alamıyorlar, size bunlar yokken nasıl verilmiş o uzaklaştırma neler anlattınız gerçekten aklım almadı.

Eşim memur 30bin civarı maaşı var.

Avukatım ile birlikte mahkemeden tedbir nafakası ve yoksulluk nafakası istedik.

Yani ne bileyim en azından bir iş bulana kadar idare ederdi beni. Kpss felan hazırlanıcam

Kanuni hakkım değil mi neden etmeyim
değil
Ailem var tabiki ama bu süreçte zaten ailem çok destek çıktı daha fazla yük olmak istemiyorum babama

Nafakanın öbür boyu ödenmesi bende karşıyım ama kadın hayatını düzene sokana kadar erkeğinden maddi gücü varsa nafaka verilmesini doğru buluyor. Yoksa bazı kadınlar istemeden kütü yola düşer. Zaten bunu engellemek için kadına nafaka veriliyor.
Hatırladım ben bu konuyu.Üstelik 2 üyeliymiş. Kaç kelle gitmişti konusunda.

sizin gibiler yüzünden olan gerçekten nafakaya ihtiyacı olan kadınlara oluyor ya. Şimdi bir şey yazacağım banlanırım diye yazamıyorum. Adam en yakın zamanda kazasız belasız kurtulur sizden de çok mutlu olur inşallah. Burada bana erkek savundurttunuz ya hayret bir şey :KK70:

Size şiddet uygulamamış birini neden karakola şikayet ettiniz ki, üstelik arkadaşlar yazmış tazminat alma peşine düşmüşsünüz 3 aylık evlilikte şimdi siz söyleyin siz olsanız böyle bir kadına döner miydiniz?

Dediğiniz doğru fakat bu şekilde dönem çok insan gördüm.
Kendi başını yakacak böyle giderse, hala nafaka da nafaka. Etrafında aklı selim kimse yok mudur nedir. Evden giderken düğün takılarını da almış, çok hakim ya kanunlara, benim değil mi, aldım tabiki tarzı şeyler yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Adam nasıl yaka silktiyse artık altın peşine bile düşmemiş ki biliyoruz bu konudaki bakış açılarını erkeklerin. En son adam "beni dolandırmak için evlendi, altınları alıp kaçtı vs diye açacak yeni dava görecek gününü, ki muhtemel habire o uzaklaştırmaların sebebi de elde birşeyler olsun tarzı düşündükleri için. Darp yok, hakaret/küfür yok, hiç birşey yok ama aylarca alınan uzaklaştırma var. Bir de daha ilk günlerde terk etmişti evi, çok iyi hatırlıyorum, hatta gerdek gecesinden sonra mı terk ettiniz evi diye yorum yazmıştım eski konusuna. Konu sahibinin olaya bakış açısını/niyetini daha iyi anlatıyordu bu durum.

Tam günü hesapmı etmem gerekiyor 3-4 aylık işte tam 4 ay değil neyse pişmanım işte nasıl döndürebilirim ben bu adamı gerçekten çok pişman oldum ama adam hiç umrumda değil ya bir kere bile aramızmı bir insan tek bir mesaj atmaz mı bunca zamandır
Valla ben eşinin yerinde olsam her gün arar, her gün mesajlar atardım.
Ağzıma ne geliyosa sayar yedi düvel söverdim.
Sabırlı adammış vesselam. Aferin ona böyle devam.. 👍

Nafaka konusuda halen daha haksızlık yapıldığını düşünüyorum, avukatım ayda 1 dilekçe verdi neredeyse ama hakim sağır dilsiz sanki olumlu olumsuz hiçbir karar vermedi
Ne haksızlığı? Sen evlendin diye babanın nüfusundan çıkıp kocanın nüfusuna “çocuk” olarak yatay geçiş mi yaptın?
3 ay evli kalmışsın ne nafakası?
Adam sana üç ay evli kaldı diye neden nafaka verecek, neyin bedeli bu?

Senin kocandan korkup karakola şikayet ettiğin de yalan. Bi anlık sinirle hareket ettin, burnu sürtsün istedin, yetmedi boşanma davası açtı diye sırf intikamdan uzaklaştırma aldırdın şimdi de pişmanım. Biraz büyü şirine. Adamı da rahat bırak bak altınları da almışsın ikinci evliliğe kadar idare eder seni.

Nafaka kanuni hakkınızdır. Tedbir nafakası mahkemelerin yoğunluğu dolayısıyla geç bağlanabiliyor.

Yalnız şu anda alabileceğiniz nafaka miktarı max. 3.500 tl . Asla geçinemezsiniz.

Siz buradaki üyeleri sallayın gitsin kendi başlarına gelince başka türlü tavır alırlardı.

Ben de kısa süre evli kaldım. Çok aşağılandım. İntihara ramak kalmıştı.

Ne yaptım biliyor musunuz ? Evden çıkmayacaksın hiçbirşekilde dedi avukatım.

Verilen nafaka ile geçinmem mümkün değildi.

Nafaka rakamları çevremden de biliyorum komedi. Çerez parası dilenciye sadaka verilmeyecek cinsten.

Davranışların sonuçları vardır. Evden çıkmadım 1 yıl. Sigortasız çalıştım kimseye ses etmedim. Sakız parası nafakamı da aldım. Nafakayı da indirmek için başvurdu hakim

Bu ülkede 500 tl nafaka alan kadınlar var. Sayıları o kadar fazla ki.

Siz evden aslaaaa ayrılmayın. Evi koz olarak kullanın. İstediğim tazminatı vermez isen evden çıkmıyorum diyeceksin.

Bu da böyle karaktersiz adamlara ders olur. Bir daha hiçbir gençkızın gururyla, hayalleriyle, umutlarıyla oynayamaz.

Hem bedava sex, hem aşağılama, hem de önüne yemek temizlik, hem de maaşını ver..neden? sen kadınsın

Aklını kullan bacım ! Donuna kadar al süründür !!

Ne haksızlığı? Sen evlendin diye babanın nüfusundan çıkıp kocanın nüfusuna “çocuk” olarak yatay geçiş mi yaptın?
3 ay evli kalmışsın ne nafakası?
Adam sana üç ay evli kaldı diye neden nafaka verecek, neyin bedeli bu?

Senin kocandan korkup karakola şikayet ettiğin de yalan. Bi anlık sinirle hareket ettin, burnu sürtsün istedin, yetmedi boşanma davası açtı diye sırf intikamdan uzaklaştırma aldırdın şimdi de pişmanım. Biraz büyü şirine. Adamı da rahat bırak bak altınları da almışsın ikinci evliliğe kadar idare eder seni.
Verir tabi de, o nafakayla geçinmek diye bir şey yok, onu bi unutsun. Tazminatı da rüyasında falan görür, adamın bir suçu yok, sonuçta uzaklaştırmaları da sırf elimde bişey olsun diye alıyor, ne bir darp raporu var ortada ne bir sadakatsizlik kanıtı. Kafa dağıtmak için iş arayan birinden bahsediyoruz, bi koca daha bulur ışık hızıyla evlenir, çalışmamak için de hemen hamile kalır. Çalışmak bazıları için asla seçenek değil. Bi dahakine zengin bulsun, belki kayınpederin tükkanına sigorta yazdırırlar. Ama ondan da boşanırsa işi zor, yatanlar silinmesin diye gık çıkaramadan boşanmak zorunda kalır.

Siz evden aslaaaa ayrılmayın. Evi koz olarak kullanın. İstediğim tazminatı vermez isen evden çıkmıyorum diyeceksin.

Bu da böyle karaktersiz adamlara ders olur. Bir daha hiçbir gençkızın gururyla, hayalleriyle, umutlarıyla oynayamaz.

Hem bedava sex, hem aşağılama, hem de önüne yemek temizlik, hem de maaşını ver..neden? sen kadınsın

Başka konuya yazacakken yanlışlıkla buraya mı yazdınız diye soruyor insan okuyunca yazdıklarınızı, zira konu sahibiyle hiç alakası olmayan şeyler.

Bir de konudaki eş kişisinin karaktersiz olduğunu nasıl anladınız merak ettim?

Başka konuya yazacakken yanlışlıkla buraya mı yazdınız diye soruyor insan okuyunca yazdıklarınızı, zira konu sahibiyle hiç alakası olmayan şeyler.

Bir de konudaki eş kişisinin karaktersiz olduğunu nasıl anladınız merak ettim?
Tazminat verecek bir suçu olmaması olabilir ya.

Nafaka kanuni hakkınızdır. Tedbir nafakası mahkemelerin yoğunluğu dolayısıyla geç bağlanabiliyor.

Yalnız şu anda alabileceğiniz nafaka miktarı max. 3.500 tl . Asla geçinemezsiniz.

Siz buradaki üyeleri sallayın gitsin kendi başlarına gelince başka türlü tavır alırlardı.

Ben de kısa süre evli kaldım. Çok aşağılandım. İntihara ramak kalmıştı.

Ne yaptım biliyor musunuz ? Evden çıkmayacaksın hiçbirşekilde dedi avukatım.

Verilen nafaka ile geçinmem mümkün değildi.

Nafaka rakamları çevremden de biliyorum komedi. Çerez parası dilenciye sadaka verilmeyecek cinsten.

Davranışların sonuçları vardır. Evden çıkmadım 1 yıl. Sigortasız çalıştım kimseye ses etmedim. Sakız parası nafakamı da aldım. Nafakayı da indirmek için başvurdu hakim

Bu ülkede 500 tl nafaka alan kadınlar var. Sayıları o kadar fazla ki.

Teşekkürler yorumun için ilk defa konuyu başka yerlere çekmeden birisi yorum yapıyor. Ben şuan onun evinde değilim ailemin yanındayım, ayrıldığım günden sonra hiç görüşmedik. Tedbir nafakasına gelicek olursak miktar önemli değil, önemli olan ondan azda olsa o paraya çıkarmaktı burnu sürtsün diye ama hakim onu bile vermedi şuan. Dava açılalı 8 ay oldu

uff aynen her kötülüğü siz yaşadınız hep sizin başınıza geldi amaan polemiğe giremeyeceğim kimseyle ne haliniz varsa görünüz.

Konu sahibinin de etrafındakiler, bu üye arkadaş gibi sanırım ki milyonluk tazminat, 15 bin nafaka falan isteyebiliyor. Eee birilerinin böyle gaz vermesi gerekiyor sanırım...
Azcık zengin bulacaktı onun için işte. Memur adamdan anca üj bej bilezik kaçırabiliyon. Memur adam evinden çık diye sana 1 melyon tazminat da vermez. Boşanma gerçekleşince evlilik içinde edinilen mal değilse paşa paşa çıkarsın zaten evden. Adamın parası yoksa acelesi de olmaz yani.

Teşekkürler yorumun için ilk defa konuyu başka yerlere çekmeden birisi yorum yapıyor. Ben şuan onun evinde değilim ailemin yanındayım, ayrıldığım günden sonra hiç görüşmedik. Tedbir nafakasına gelicek olursak miktar önemli değil, önemli olan ondan azda olsa o paraya çıkarmaktı burnu sürtsün diye ama hakim onu bile vermedi şuan. Dava açılalı 8 ay oldu
Yoo miktar önemliydi beni geçindirsin kpss çalışacağım ben demediniz mi?

Yoo miktar önemliydi hatta hakime is öğretmeye kalkıyorsunuz:KK70:
Ne oldu bir bardak su dimi :KK70:
Hadi şimdi paşa pasa ders çalışmaya kimse sizi gecindirmeyecek :KK70:

X