Çıldırıcam!!

Evet ama öyle bile olsa düğün benim değil çocuğumun ve müstakbel eşinin düğünü. Onların istediği gibi olmadıktan sonra ne anlamı var ki?
Parayı ben veriyorsam istediğimi de yaparım mantığı yanlış bence ama malesef bazı insanlar böyle düşünmüyor.
Bencede yanlış ama bu mantikda insanlar var işte yukarda açıkladım yorumumu

Orada da söyledim siz neden gezdiniz ve beni neden buna sürüklüyorsunuz diye zaten günün sonunda da benim istediğim yerden benim istediğim şeyler alındı ya anlatamıyorum çok garipler ben hiç gormedim böyle bir şey

Söylemen değil olay gitmemen.
Baştan dersin ben nişanlım istediğimiz yerlere bakacağız bitti.

Şu konuya bir açıklık getirmek istiyorum. Başta ben sadece nikah olması taraftarıydım kendileri düğün istediklerini söylediler bende bunun üzerine düğün yapabileceğimizi nişanlımla bununla ilgili maddiyati ayarlayıp ona göre hareket edeceğimizi söyledim. Bu sefer artık gurur mu yaptilar neyse bizi bu konuda yormak istemediklerini düğünü onların karşılayacağını ama her şeyi bizim planlayıp ayarlamamızı istediler. Bizde tamam dedik ben nerden bilebilirim işlerin bu raddeye gelebileceğini
Şu durumda nişanlıyla konuşup sadece nikah tarafına geri çekilmeye mi çalışsanız, istediğiniz gibi olmayacaksa onların istediği hiç olmasın. Kimse burnunu sokmamış olur.

Ben düğün parasını veren karışsın gelinin damadın isteklerini göz ardı etsin demiyorum ve ben tabiki gelin damat bütçe konusunda bütçe benimse uçmasın diyorum.O zaman ben jest olarak içimden gelerek gelinin oğlanın gönlünü yaparım elimden geldiğince onlar seçsin isterim ama mesela bu benim işte herkes böyle düşünse sorun çıkmaz malesef sizin damat aileside böyle düşünmüyor para bizden madem biz seçeriz olarak organize ediyorlar yorumumda anlatmak istediğim buydu
Ben sizi anlıyorum benzer çok fazla yorum gelmiş bende dediğim gibi sinirle tam derdimi de anlatamamışım konuyu açarken o yüzden bu yorumla birlikte o konuyu da açıklayayım istedim

Görümceleriniz nikahta gelinlik giyip gelirlermiş birde 🤣

2 görümcem var 2 eltim var artı birde görümce adayıyım böyle birşey yok vallah görmemişem. Nirvana seninkiler ilerde başın ağrır. Tek tavsiyem nişanını gözlemle. Cevabınıda beğendim hadsize lafını bildireceksin 😅

Görümceleriniz nikahta gelinlik giyip gelirlermiş birde 🤣

2 görümcem var 2 eltim var artı birde görümce adayıyım böyle birşey yok vallah görmemişem. Nirvana seninkiler ilerde başın ağrır. Tek tavsiyem nişanını gözlemle. Cevabınıda beğendim hadsize lafını bildireceksin 😅
Ben bekliyorum o tarz bir hareket 😂 Belki benim yerime cevap bile verebilirler fhjdjd

Şu durumda nişanlıyla konuşup sadece nikah tarafına geri çekilmeye mi çalışsanız, istediğiniz gibi olmayacaksa onların istediği hiç olmasın. Kimse burnunu sokmamış olur.
Kesinlikle bende bu şekilde düşünüyorum benim istediğim olmayacaksa hiç olmasın daha iyi. Boşu boşuna bir ton sinir harbi yaşayacağım birde bunun için çaba sarf edeceğim bir şeyin içine girmek istemiyorum

Benim damarıma basmaları onların zararına olur o kadar parayı dökerler ama ben o düğüne gitmem günün sonunda onlar zararlı çıkar

Böyle sert adımlar sağlam bir evlilik kurulmasında büyük engel
Bu tarz insanlar ile asla bu şekilde baş edemezsin sakinlik en büyük silahın olmalı ama uygulamada bildiğini okumalısın
Daha yolun çok başındasın gün sonunda asıl zararlı çıkan sen olursun düğün kalabalık olur aynı şeyi onlarda yaparsa eşin tek kalırsa ne hisseder onu düşün işleri büyütme net çözümler iste akıllı adımlar at. Burada gaza getiren çok yorum görüyorum bu aile ile gaz ile basetmek imkansız umursamaz net ama varlıklarını kabul edecek şekilde bir yol bulmalısın

Benim damarıma basmaları onların zararına olur o kadar parayı dökerler ama ben o düğüne gitmem günün sonunda onlar zararlı çıkar

Bu tarz insanlar ile asla bu şekilde baş edemezsin sakinlik en büyük silahın olmalı ama uygulamada bildiğini okumalısın
Daha yolun çok başındasın gün sonunda asıl zararlı çıkan sen olursun düğün kalabalık olur aynı şeyi onlarda yaparsa eşin tek kalırsa ne hisseder onu düşün işleri büyütme net çözümler iste akıllı adımlar at. Burada gaza getiren çok yorum görüyorum bu aile ile gaz ile basetmek imkansız umursamaz net ama varlıklarını kabul edecek şekilde bir yol bulmalısın

Kızlar merhaba gerçekten sinirden kafayı yemek üzereyim normalde yatıp uyumam lazim sinirden uyuyamadım bana bir akıl verin vallahi kafam durdu. Konu biraz uzun olabilir ama en baştan başlayacağım olabildiğince toparlayıp anlatmayı deneyeceğim.

Nişanlıyım ve haliyle evlilik, düğün hazırlığı vs yapıyoruz ama yani inanın 2 tane görümcem var her konu hakkında insanın ancak bu kadar fikri olabilir vallahi sinirden kafayı toplayamıyorum. Öncelikle bizim eşya alışverişimize başlı başına karıştılar ben çalışıyorum nişanlımda haliyle çalışıyor. Bunlar kimseye sormadan o dönem kendilerince dükkan dükkan gezip banamobilya baktılar sonrada beni tek tek gezdikleri yerlere götürüp onlara göre benim beğeceğimi düşündükleri mobilyaların hepsini gösterdiler bunun adına da yardım dediler. O dönem için zar zor istediğim mobilyayı aldım bu durumu da çok sıkıntı etmedim heves etmişlerdir diye. Ama bu insanlar bu ve buna benzer her konuda aynı şekilde bana sormadan sürekli hareket etmeye başladılar. Gittim konuştum onlardan yardım istemediğimi de dile getirdim ama anlaşamadık. Ve dediğim gibi buna benzer çok olay yaşadık ve sonunda tatsizliklar oldu ister istemez.

Şu an asıl konu bana sormadan benim için düğün yeri bakmışlar. Yetmemiş gün ayrmışlar! Arkadaşlar kafayı yiyeceğim gelin olan ben değil miyim ben yanlış mı biliyorum bir bana sorsalar ne bileyim bende bir gidip baksam????? Bu arada benim gidip beğendiğim bir yer var ve onların baktığı yerle arasında 20-30 bin lira gibi bir fiyat farki oluyor eğer sorun olacaksa aradaki farkı ödemeyi teklif ettim ama gidip oradan YER TUTMUSLAR. Cıldırdım en sonunda gittim bir güzel kavga ettik.

Size de birer gelinlik alalım çünkü belli ki bu düğüne gelin olarak katılıyorsunuz ben altinlarinizi takarım dedim ortalık karıştı. 😂😂 Ama yok sinirim geçmiyor geçmiyor bu insanlar her şeye burnunu sokuyor. Ne olur tecrübeli olanlar bana bir akıl verin ben bu ikisiyle nasıl başa çıkacağım vallahi kafam durdu artık.

Konuyu da toparlayıp anlatamadım sinirden kusura bakmayın..
Daha yolun başında senin hayatını kontrol etmeye çalışan iki tane garip görümce ile evlenince ne yapacaksın düşündün mü ? Kesinlikle nişanlın sert çizgiler çekmeli , sen yüz göz olmamalısın bu kadar . Nişanlın da sen de mesafe koyup asla işlerinize karıştırmayacaksınız yoksa evliliğinde çoook sorun olur. İş nişanlında bitiyor o çeki düzen verecek bacılarına.

Kesinlikle katılıyorum sert tepki daha da azdırıyor bu tipleri umursamaz olacaksın zaten bi süre sonra vazgeçiyorlar

X