Çin Takvimi

Otomatik hesaplayan çin takviminin linkini paylaşırmısınız arkadaşlar...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kızlar kızımdada tuttu oğlumdada ama güncel olan ve otomatik hesaplayan takvim bulursanız doğru. tutup eskiden kalma bir takvim bulup bakarsanız yanlış çıkar çünkü baısı +1 bazısı +2 bazısı - oluyor ben öyle beceremiyorum otomatik olarak yazıyom bilgileri doğru çıkıyo.

rus takvimiylede uyumlu.

Şubat doğumluyum. +2 eklediğim zaman doğmuş olan erkek çocuklarım kız gözüküyor. Eklenmemiş hali doğru çıkıyor. Yani otomatik yanlış, eski tablo doğru :)

Benim çin takvimine göre de rus takvimine göre de kız çıktı 😊
Pek inandırıcı gelmedi ama bana yapıpta doğru çıkan var mı?

Benim ilk çocuğumda sat 17 Ekim olduğundan Ekim'de mi kaldım Kasım'da mı bilemedim o yüzden Çin takvimi bir ayda erkek diğer ayda kız gösteriyordu ve kızım oldu tutup tutmadığını anlayamadım ama şuan ikinci hamileliğim ve sat 28 Mart yani kesinlikle Nisan ayında kaldım ve yaşımıda hesaplasam +1 de koysam ki otomatik hesaplayıcıdada hesapladım kız çıkıyor ama çocuğum erkek. Bu nedenle sadece eğlence amaçlı oldu benim için:)

Benim tuttu 29 yaşındayım ocak ayında hamile kaldım ve kızım oluyor :nazar::21:

Son düzenleme:
Hayırlı olsun öncelikle :) hangi yollarla öğrendiniz doktor söylemeden.. Ben de hamile olduğumu öğrendiğimden beri erkek olcak diye hissediyorum, çin takviminde, hücre yenilenme testinde vs. de hep erkek çıkıyo 11 haftaya yeni girdik henüz cinsiyetini öğrenmedim ama resmen internetten falan hep erkek kıyafeti bakıyorum :)

Ben de sizinle aynı durumdayım bu arada sizin cinsiyet belli oldumu

Ben de sizinle aynı durumdayım bu arada sizin cinsiyet belli oldumu

Evet benim gebeliğim 23. Haftaya girdi; 12. Haftada öğrendim erkekmiş bebeğim :) yani anneler gerçekten hislerinde yanılmıyormuş :KK66:

çin takvimi bende de yanıldı :KK50: ona göre kız gösteriyor ama doktora göre erkek çıktı, gerçi cinsiyeti belli olana kadar her kes bana hep erkek dedi, kız diyen sayılıydı... şimdi 18+5 hamileyim önümüzdeki salı günü kontrolüm var bakalım oğlum bana el sallıycak mı? :KK49::nazar:

Çin takvimine hamile kaldığımda bakmıştım erkek çıkmıştı. Şimdi cinsiyeti öğrendik erkek olcakmış. Ya tesadüf ya da bu takvim doğruyu buluyor 😄

Benim de tuttu kız oldu... Çevremde 6-7 kisinin sağlamasını yaptım hamile kalıp doğuran, söylenen +1 ekle +2 ekle hesabı kesinlikle yanlış, bunu sağlamalarla keşfettim. Direkt olarak gercek yasını yazıyorsun dogru olan o.. Tutmayanlar belki bundan dolayı tutmuyordur.. Mesela 2014teyiz ve 82 doğumlu biri Eylül doğumlu olsun.... Ağustos'ta hamile kalırsa 32ye degil, henuz dogum gunu gelmediği icin 31e bakmalı... Bu sekilde tutuyor..

ya kızlar zaten 2 ihtimal var %50 %50 sansi var tutarsa tutuyor tutmazsada yanılıyor, inanmak icin bahane aramayalim bence, cunku tutmadigida cok dedigim gibi %50 yüksek bir oran tutmasida yüksek tutmamasıda :) :KK70:

Kizlar bende tutmadi bu cik takvimi kizim olacak allah nasip ederse acaba bnmi yanlis bakiyorum haziran 1990 dogumluyum nisan ayinda hamile kaldim 24yasndayim erkek yaziyor bide siz bakarmisiniz

Kizlar bisey sorucam yasiniza +1 Yada +2 ekleyerek mi dogru çıktı ben eklediğim de farkli cinsiyet cikiyor da merak ediyorum 8+6 haftalık hamileyim cok merak ediyorum bebegimizin cinsiyetini

arkadaşlar annemde de bende de tutuyor.. yalnız doldurduğunuz yaş üzerinden takvime bakacaksınız.. yani mesela ben kasım 1987 doğumluyum.. geçtiğimiz mayısta hamile kaldım.. 2014-1987 diye hesap yaparsanız 27 çıkıorm fakat en son 26 yaşını doldurup bitirdiğim, 27 yaşı kasımda dolduracağım için 26nın mayısına bakmam lazım ki erkek çıkıyor o da..
cinsiyetini öğrenene kadar 27 yaşın mayısına bakıyordum inatla kız diyordum ama o şekilde bakan kimsede doğru çıkmıyor..

X