Cinsel İlişkide Hiçbir Şey Hissedememe :(

Ben de bir süre daha kendim deneyip olmazsa doktora gitmeyi planlıyorum. Bunun bir ilacı yok deyip sizi geri göndermemiştir umarım. Doktor da bilmiyorsa sebebini biz nereden bileceğiz yanii. Bir de burada gördüğüm kadarıyla baya bir kişi aynı durumu yaşıyor. İlla ki çözümünü bilen vardır. Bakalım...
Bencede illaki bi çözümü vardır ama ne onu bulmak lazım sehir hastanesinde cinsel sağlık bölümü var oraya gitmeyi düşünüyorum acaba bakar mi yada jinekolog mu bakiyor çünkü ben kendimde g noktasını bulamiyorum bende bi eksiklik olduğunu düşünüyorum

Bu daha farkli birsey ama. Partnerinize ilgi duymuyor olabilirsiniz, cok sık beraber oluyorsanız cekici gelmiyor olabilir. Dogum yaptiysaniz yine azalma oluyor
Hiçbiri değil. Daha yeni evliyiz . Eşime istek duyuyorum o an o bölgede bir hissizlik var gibi düşünüyorum. Peki siz bir kere orgazm olduktan sonra her ilişkinizde olabiliyor musunuz

Birebir aynı durumu yaşıyorum. Seksten keyif alamıyorum hiç. Yalnızca klitoris zevk veriyor. Acaba oraya çok alıştığım için vajina aktif değil mi diye düşünmeye başladım. Önerilere ben de açığım.

Ben de bir süre daha kendim deneyip olmazsa doktora gitmeyi planlıyorum. Bunun bir ilacı yok deyip sizi geri göndermemiştir umarım. Doktor da bilmiyorsa sebebini biz nereden bileceğiz yanii. Bir de burada gördüğüm kadarıyla baya bir kişi aynı durumu yaşıyor. İlla ki çözümünü bilen vardır. Bakalım...
Doktor göderdi valla beni bizle alakalı değildedi cinsel terapiste gitdedi ben eşime bişey söylemiyorum olmuyo demiyorum terapiste gidelim diyemem ki herşeyi heryolu deniyor önsevişmemiz uzun uyumda sıkıntı yok ama sorun bende bedd tık yok kendi kendime oluyo ilişki esnasında olmuyo çaredede yok

Bencede illaki bi çözümü vardır ama ne onu bulmak lazım sehir hastanesinde cinsel sağlık bölümü var oraya gitmeyi düşünüyorum acaba bakar mi yada jinekolog mu bakiyor çünkü ben kendimde g noktasını bulamiyorum bende bi eksiklik olduğunu düşünüyorum
Cinsel sağlık adlı ayrı bir alan olduğunu bilmiyordum, oraya başvurabilirsiniz bence. Eğer fiziksel bir engeliniz yoksa (hormon dengesizliği vb.) tatmin olamama sorununa jinekoloji bakmaz diye biliyorum. Psikiyatr/psikologların çalışma alanına giriyor cinsel işlev bozuklukları. Hiç orgazm olamıyorsanız kadında orgazm bozukluğu olarak adlandırılır bu rahatsızlık, ara sıra orgazm olamamak normal ama 6 aydan uzun süredir cinsel deneyimlerinizin %75+sında orgazm olamıyorsanız kendi kendinize denemeye ek olarak bir uzmana gitmek gerek. Devlet hastanelerinde bu sorunla ilgilenecek imkan yok, üniversite ve eğitim araştırmalarda (şehir hast.) belki bu imkan vardır, şansınızı deneyin. Olmazsa cinsel terapiye başvurmak en mantıklısı. Terapi aldığınız kişi mutlaka psikoloji+klinik psikoloji ya da tıp+psikiyatri eğitimli olsun. Şehrinizde güvenilir terapist ya da kurum bulabileceğiniz listeyi ekliyorum. https://www.cetad.org.tr/cetad-terapist-listesi

Cinsel sağlık adlı ayrı bir alan olduğunu bilmiyordum, oraya başvurabilirsiniz bence. Eğer fiziksel bir engeliniz yoksa (hormon dengesizliği vb.) tatmin olamama sorununa jinekoloji bakmaz diye biliyorum. Psikiyatr/psikologların çalışma alanına giriyor cinsel işlev bozuklukları. Hiç orgazm olamıyorsanız kadında orgazm bozukluğu olarak adlandırılır bu rahatsızlık, ara sıra orgazm olamamak normal ama 6 aydan uzun süredir cinsel deneyimlerinizin %75+sında orgazm olamıyorsanız kendi kendinize denemeye ek olarak bir uzmana gitmek gerek. Devlet hastanelerinde bu sorunla ilgilenecek imkan yok, üniversite ve eğitim araştırmalarda (şehir hast.) belki bu imkan vardır, şansınızı deneyin. Olmazsa cinsel terapiye başvurmak en mantıklısı. Terapi aldığınız kişi mutlaka psikoloji+klinik psikoloji ya da tıp+psikiyatri eğitimli olsun. Şehrinizde güvenilir terapist ya da kurum bulabileceğiniz listeyi ekliyorum. https://www.cetad.org.tr/cetad-terapist-listesi
Çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz link gerçekten hayat kurtarıcı. Müsait bir zamanımda bakacağım. Umarım faydasını görür ve buraya yazarım.

Merhabalar. Daha önce burada konu açmıştım ama o zamanki deneyimlerim ile şu an yaşadıklarım değiştiği için yeni başlık açmak istedim.
Erkek arkadaşım ile beş yılı aşkın süredir beraberiz. Önümüzdeki yaz nişanımız var. 1.5 yıl önce ilk defa cinsel ilişkiye girdik. Onun için de benim için de ilk oldu. İlk birkaç gün cinsel birliktelik tam olamadı, zorlandık. Vajinismustan korkarken neyse ki birkaç gün içinde kegel egzersizi vs. durumu çözdüm (buradan yardımcı oldunuz çok sağ olun) Ancak şu anda cinsel birliktelik tam anlamıyla, acısız şekilde olsa dahi ben zevk almıyorum. Erkek arkadaşımı içimde hissediyorum lakin zevk almaya dair hiçbir şey yok. Elime dokunmasıyla aynı his diyeyim size. Böyle açıklıyorum çünkü klitorisime dokunduğunda ne hissettiğimi biliyorum. Orgazm olmadan önce bile o süreçten nasıl zevk alındığını biliyorum yani. Fakat vajinal ilişkide bu kesinlikle yok. Çok nadir, bazı pozisyonlarda kasıklarımda baskı ve beraberinde çiş hissiyatı duyuyorum. Fakat bu kesinlikle zevk gibi hissettirmiyor. Uzun sürse dahi rahatsızlık yaratıyor. Ön sevişmeyi de gayet uzun tutuyoruz. Hatta klitoris ile zirveye tam ulaşmadan önce onu durduruyorum ve hemen öyle başlıyoruz. (Fazla detay veriyorsam kb.) Erkek arkadaşımı çok seviyorum ve kendisi gerçekten ilgili. Eliyle vs. de malum G noktasını çok bulmaya çalıştı. Nitekim ben de tek başımayken denedim ama bir türlü vajinamda zevk hissetmedim. Bu durum giderek canımı sıkmaya başladı. Onun da morali bozuluyor açıkçası benim bir şey hissetmediğimi bilirken ilişkiye girmek onu da zorluyor. Daha önce böyle bir durum yaşayan varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim. Doktora mı gitmeliyim artık? Yoksa bir terapiste mi? Bu hissizliğin kaynağı, sebebi nedir? :KK43:
(Bahsettiğim şey orgazm değil, zevk. Ben zevkle beraber ulaşılan orgazmı değil, direkt olarak zevkin kendisini hissetmiyorum)
Galiba kafamız başka yerde oluyor aynı durum bende de var eşimle olunca.

Birebir aynı durumu yaşıyorum. Seksten keyif alamıyorum hiç. Yalnızca klitoris zevk veriyor. Acaba oraya çok alıştığım için vajina aktif değil mi diye düşünmeye başladım. Önerilere ben de açığım.
Bende ayni durumdayim. Esimlede sorun yasiyoruz bazen bu yuzden. O da klitorise alistirmissin kendini ondan vajinal orgazm olamiyosun falan diyo surekli. Bence alakasi yok. Ben bunun bi sorun olduğunu da düşünmüyorum artik. Bi kadin takip ediyorum instagramda. Selcen bahadir. Cinsel tip uzmani. Youtubeda flu tv kanalinda videolari var. Kadin orgazmi diye bi videosu var. Link birakabilirim ama yasak mi degilmi bilemedim tarif ettim o yuzden. Kadin net bi sekilde penisin vajinaya git gel yapmasi sadece erkegin orgazmini saglar klitoris uyarisi olmadan kadin orgazmindan bahsetmek mumkun degil diyo net bi sekilde. Onu izledikten sonra kendimde hissettigim eksiklik hissinden kurtuldum. Kadin ve erkegin orgazm yontemlerinin farkli oldugunu düşünüyorum.

Bende ayni durumdayim. Esimlede sorun yasiyoruz bazen bu yuzden. O da klitorise alistirmissin kendini ondan vajinal orgazm olamiyosun falan diyo surekli. Bence alakasi yok. Ben bunun bi sorun olduğunu da düşünmüyorum artik. Bi kadin takip ediyorum instagramda. Selcen bahadir. Cinsel tip uzmani. Youtubeda flu tv kanalinda videolari var. Kadin orgazmi diye bi videosu var. Link birakabilirim ama yasak mi degilmi bilemedim tarif ettim o yuzden. Kadin net bi sekilde penisin vajinaya git gel yapmasi sadece erkegin orgazmini saglar klitoris uyarisi olmadan kadin orgazmindan bahsetmek mumkun degil diyo net bi sekilde. Onu izledikten sonra kendimde hissettigim eksiklik hissinden kurtuldum. Kadin ve erkegin orgazm yontemlerinin farkli oldugunu düşünüyorum.
İlişki esnasında eşiniz ya da siz klitorisinizi okşasaniz zevk alırsınız bence. Ben o şekilde orgazmı yakaladım ama buna gerek olmadan eşinizin üzerindeyken klitorisi penise sürterek orgazm olan da varmış . Onu da ben başaramadım maalesef

İlişki esnasında eşiniz ya da siz klitorisinizi okşasaniz zevk alırsınız bence. Ben o şekilde orgazmı yakaladım ama buna gerek olmadan eşinizin üzerindeyken klitorisi penise sürterek orgazm olan da varmış . Onu da ben başaramadım maalesef
Evet evet aynen oyle yapiyorum ben de o sekilde keyifli oluyo sadece. O yuzden orgazm olamayanlara onerebilcegim sey bu iliski esnasinda klistorise dokunmak

Konuları alıntılamadım ama genel olarak bir kaç şeye temas etmek isterim ;
1. G spot diye bir yerin olmadığı, efsane olduğu bilimsel olarak ispatlandı.
2. Vajinal orgazm diye bir şey yoktur, tüm orgazmlar klitoraldir. Klitoris sadece dışarıdan görünen küçük bir organ değil vajina ve iç duvarın da bir kısmını içine alan bir alandır. Vajinal orgazm denilen şey de aslında klitoral orgazmdır. Sadece vajinal ilişki ile tatmin olmak zorunda hissetmeyin, bu erkek egemen bilimin kadınlara dayatmasıdır. İsterler ki kadınlar erkekler olmadan orgazm olmasın. Bu kesinlikle mümkündür, ama doruğa ulaşmanın tabi ki partner ile olanı bence de makbul olandır.
Bu yaşa gelene kadar vajinal orgazm diye bir şey yaşamadım ve bu konuda da hiç eksiklik hissetmedim. Sizler de hissetmeyin sevgili konu sahibi. Bence hiç bir sıkıntınız yok. Klitoral uyarım ile orgazm olmak suç değildir.

Sevgiler

Konuları alıntılamadım ama genel olarak bir kaç şeye temas etmek isterim ;
1. G spot diye bir yerin olmadığı, efsane olduğu bilimsel olarak ispatlandı.
2. Vajinal orgazm diye bir şey yoktur, tüm orgazmlar klitoraldir. Klitoris sadece dışarıdan görünen küçük bir organ değil vajina ve iç duvarın da bir kısmını içine alan bir alandır. Vajinal orgazm denilen şey de aslında klitoral orgazmdır. Sadece vajinal ilişki ile tatmin olmak zorunda hissetmeyin, bu erkek egemen bilimin kadınlara dayatmasıdır. İsterler ki kadınlar erkekler olmadan orgazm olmasın. Bu kesinlikle mümkündür, ama doruğa ulaşmanın tabi ki partner ile olanı bence de makbul olandır.
Bu yaşa gelene kadar vajinal orgazm diye bir şey yaşamadım ve bu konuda da hiç eksiklik hissetmedim. Sizler de hissetmeyin sevgili konu sahibi. Bence hiç bir sıkıntınız yok. Klitoral uyarım ile orgazm olmak suç değildir.

Sevgiler
Bu dediklerinize %100 katılıyorum. Üstte bir önermiş Selcen hocayı. Bir tane de ben öneri de bulunayı Gökçen Erdoğan. Selce hoca da çok bilgili ve güzel anlatıyor, gökçen hocada öyledir. Yeni evlendiğim zaman zorlanmıştım ama bu iki doktorun verdiği bilgiler çok yararlı oldu ☺️

X