Desteğinizi ıstıyorum işe gireceğim ama

Se_n_299

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
2.716
1.709
38
İlköğretim 1. Sınıf ve 3.5 yaş çocuğum... İşe girmek istiyorum eşimle sorunlarımı bilen biliyor. Ama işin içinden çıkamadım sımdı küçüğü kreşe verecegım ama büyük olanı birinin okula götürmesı gerek. Kıme güveneyim komşuma bıraksam acaba eşleri nasıl ki diyorum. Benım calısma saatım 8 18.00 olur daha yol var. Yanlız şöyle avantajımız eşim vardiyalı calısıyor gececı olunca hep esım alacak 3 11 iken de yine sabah götürür alır ve komşuya bırakır. Ama işte zor olurmu sızce nasıl yapacağım inanın düzen oturtmaya çalışıyorum yazın sürekli kalması gerek komsumda okul yok çünkü... O degılde esımle tartıstık ille yanlız kalsın yazın büyüdü artık dedı kızım agladı bende kızdım hıc yalnız kalırmı o çocuk dıye haksızmıyım

Konumu guncelledım ılgınc geldı bazı yorumlar komşuya tabıkı para verecegım öylesine bak dıyecek halim yok. Ikı komşumda çocuk bakıyor bır tanesı kızımın okuluna çocuk getırıp götürüyor düşünüyorum bende nasıl yapsam dıye hayat zor para lazım çıkmazdayım.

Son düzenleme:
Komşu işi yaş, komşuya güvenerek işe girilmez☹️ Evde kalacak kadar da büyük değil sanki, olmadı koluna bir kameralı akıllı saat takacaksınız evde kalacaksa. Okulda açılmış kurslar varsa satranç gb halk oyunu gb ne bileyim oralara yazdırıp okul çıkışı bekleme süresini arttırabilirsiniz ama çok yorucu olacak

İlköğretim 1. Sınıf ve 3.5 yaş çocuğum... İşe girmek istiyorum eşimle sorunlarımı bilen biliyor. Ama işin içinden çıkamadım sımdı küçüğü kreşe verecegım ama büyük olanı birinin okula götürmesı gerek. Kıme güveneyim komşuma bıraksam acaba eşleri nasıl ki diyorum. Benım calısma saatım 8 18.00 olur daha yol var. Yanlız şöyle avantajımız eşim vardiyalı calısıyor gececı olunca hep esım alacak 3 11 iken de yine sabah

götürür alır ve komşuya bırakır. Ama işte zor olurmu sızce nasıl yapacağım inanın düzen oturtmaya çalışıyorum yazın sürekli kalması gerek komsumda okul yok çünkü... O degılde esımle tartıstık ille yanlız kalsın yazın büyüdü artık dedı kızım agladı bende kızdım hıc yalnız kalırmı o çocuk dıye haksızmıyım
Komşunuz da ev hanımı ise gerekirse maaşınızı dan yarısını teklif edin.Bakici gibi ilgilensin.

Bu şartlar altında bence çalışmanız zor yani 30 40 bin alacaksanız evet çalışın ama asgari ücret alacaksaniz kreş zaten 10 bin 7 bine de büyüğe kurs falan olur ben para için değil sosyalleşmek için çalışacağım derseniz o ayrı..Onun dışında hayatın gerçekleri komşuyla sürekli bir şey dönmüyor ben 1 aylığına bile komşu ayarlayamamıştm sürekli çok zor

Komşuya sordunuz mu? Yoksa kendiniz mi planladınız? Size evet tamam derse de bırakmayın kırmamak için öyle dediğine yemin edebilirim! Millet sizin çocuk bakıcınız değil neticede. Ya bakıcı bulacaksınız sadece okula bırakmak için. Ya da o iş yaş maalesef.

Komşuya sordunuz mu? Yoksa kendiniz mi planladınız? Size evet tamam derse de bırakmayın kırmamak için öyle dediğine yemin edebilirim! Millet sizin çocuk bakıcınız değil neticede. Ya bakıcı bulacaksınız sadece okula bırakmak için. Ya da o iş yaş maalesef.
Sormadım daha

Bu şartlar altında bence çalışmanız zor yani 30 40 bin alacaksanız evet çalışın ama asgari ücret alacaksaniz kreş zaten 10 bin 7 bine de büyüğe kurs falan olur ben para için değil sosyalleşmek için çalışacağım derseniz o ayrı..Onun dışında hayatın gerçekleri komşuyla sürekli bir şey dönmüyor ben 1 aylığına bile komşu ayarlayamamıştm sürekli çok zor
Kreş iş yerıne aıt yarısını onlar ödüyor yada tamamını ödeyen yerler var firmalar... Ben en fazla 2000 ödeyeceğim

Komşuyla konuşmadan plan yapmayın .
Emanet çocuğu kolay kolay kimse kabul etmez , bir gün değil iki gün değil komşunuz kabul etmeyedebilir.
Ayrıca birinci sınıfa giden çocuğu yalnız bırakmayın . Allah korusun ne olur ne olmaz .

Çocuk evde yalnız kalmak için küçük. Komşu bu işi para karşılığı profesyonel bakıcı olarak yapmayacaksa o iş yaş.Bugün günüm var annem hasta tatile gideceğiz vs vs kadının işi olur sizin gönlünüzü etmek için çocuk bakmaz.

Okul sonrası etüt ya da kurs merkezleri var okuluna yakın bir tane varsa bazılarının servisleri de oluyor öyle bir yer ayarlayabilirsiniz.

Komşuua daha sormamışsınız bile. Siz iyi misiniz? Bu nasıl plan yapmak? Anlatış tarzınızdan hiçte komşuya para teklif edecekmişsiniz gibi durmuyor ayrıca

Komşu işi yaş, komşuya güvenerek işe girilmez☹️ Evde kalacak kadar da büyük değil sanki, olmadı koluna bir kameralı akıllı saat takacaksınız evde kalacaksa. Okulda açılmış kurslar varsa satranç gb halk oyunu gb ne bileyim oralara yazdırıp okul çıkışı bekleme süresini arttırabilirsiniz ama çok yorucu olacak
7 yaşında bir çocuğun hiçbir durumda yalnız kalması doğru değil. Kameralı saat de olsa olmaz. Her şey anlık.

Okul yakınında Etüt merkezleri var mı ..çalışan anneler için çocugun okul saatine göre kendileri alıyor..etut parası, kreş parası ağır gelebilir..asgari ücret değildir inşaallah, çalışma saati de uzunmuş

X