Desteğinizi ıstıyorum işe gireceğim ama

Ben her gün gidip geldiğim yolda bile çocuk alıp bırakmam tek gün bile , komşuyla konuşmadan plan yapmanız yanlış olmuş.
Kadın şimdi emrivaki algılayacak
Teklifi parayla yapın ne dersin ücret karşılığı diyerek

Ya üç kuruş için değmez işe girmeye . İnsanlar anasına bırakamıyor çocuğu sizin komşunun kabul edeceğini düşünüp plan yapmanız çok saçma

İlköğretim 1. Sınıf ve 3.5 yaş çocuğum... İşe girmek istiyorum eşimle sorunlarımı bilen biliyor. Ama işin içinden çıkamadım sımdı küçüğü kreşe verecegım ama büyük olanı birinin okula götürmesı gerek. Kıme güveneyim komşuma bıraksam acaba eşleri nasıl ki diyorum. Benım calısma saatım 8 18.00 olur daha yol var. Yanlız şöyle avantajımız eşim vardiyalı calısıyor gececı olunca hep esım alacak 3 11 iken de yine sabah götürür alır ve komşuya bırakır. Ama işte zor olurmu sızce nasıl yapacağım inanın düzen oturtmaya çalışıyorum yazın sürekli kalması gerek komsumda okul yok çünkü... O degılde esımle tartıstık ille yanlız kalsın yazın büyüdü artık dedı kızım agladı bende kızdım hıc yalnız kalırmı o çocuk dıye haksızmıyım
Eşini bile tanımadığınız komşunun evinde onca zaman yalnız kalacak olmaları içinize gerçekten siniyor mu? 1-2 saat değil sonuçta. Ben de zaman zaman çocukları evde yalnız bırakıyorum onda da koştur koştur markete falan gidip geri geliyorum genelde. Toplasan 10-15 dk. Doğru düzgün güvenilir bir kişi bulmanız lazım bence parayla. Hani o da çalıştığınıza değecek mi ne kadar gidecek hesap edersiniz. Yazın da yaz okulu gibi bir yere gönderseniz yani kârda mı zararda mı olacaksınız, maaşınız dolgun mu olacak vs bir sürü etken.

Ikı komsumda çocuk bakıyor o yüzden acaba dıye düşündüm işte

Bu şartlar altında çalışmanız pek uygun gibi gelmedi,iyi düşünün
Nasıl olacak bılemedım çocuklarım küçük. Cocuklardan önce calıstım sonra calısmadım. Para kazanmayı sırf onları daha çok rahat ettırebılmek için istiyorum ama ne yapsam olmuyor. Büyük 10 yaşına geldımı falan anca rahat calısırım heralde calısan nasıl çalışıyor ya

Nasıl olacak bılemedım çocuklarım küçük. Cocuklardan önce calıstım sonra calısmadım. Para kazanmayı sırf onları daha çok rahat ettırebılmek için istiyorum ama ne yapsam olmuyor. Büyük 10 yaşına geldımı falan anca rahat calısırım heralde calısan nasıl çalışıyor ya
Benim tüm arkadaşlarım etüte veriyor.

Komşuya,akrabaya baktırma olayına hiç kimse girmiyor.

Zaman çok kötü maalesef.

İlköğretim 1. Sınıf ve 3.5 yaş çocuğum... İşe girmek istiyorum eşimle sorunlarımı bilen biliyor. Ama işin içinden çıkamadım sımdı küçüğü kreşe verecegım ama büyük olanı birinin okula götürmesı gerek. Kıme güveneyim komşuma bıraksam acaba eşleri nasıl ki diyorum. Benım calısma saatım 8 18.00 olur daha yol var. Yanlız şöyle avantajımız eşim vardiyalı calısıyor gececı olunca hep esım alacak 3 11 iken de yine sabah götürür alır ve komşuya bırakır. Ama işte zor olurmu sızce nasıl yapacağım inanın düzen oturtmaya çalışıyorum yazın sürekli kalması gerek komsumda okul yok çünkü... O degılde esımle tartıstık ille yanlız kalsın yazın büyüdü artık dedı kızım agladı bende kızdım hıc yalnız kalırmı o çocuk dıye haksızmıyım

Konumu guncelledım ılgınc geldı bazı yorumlar komşuya tabıkı para verecegım öylesine bak dıyecek halim yok. Ikı komşumda çocuk bakıyor bır tanesı kızımın okuluna çocuk getırıp götürüyor düşünüyorum bende nasıl yapsam dıye hayat zor para lazım çıkmazdayım.
Ben komşu olsam kabul etmem. 1 gün değil 3 gün değil. Ama belirli bir ücret verecekseniz o zaman teklik edilebilir. Fakat hem sizin güvenip çocuğu komşuya bırakmayı düşünmeniz hem de bunu teklif etmeyi düşünmeniz çok garip.

Bu devirde komşuya falan çocuk emanet edemezdim ben sanırım, iyi düşünün kar zarar hesabı yapın öyle girin işe bence

Ben ögretmenim.Bakicı tuttum hep,son 1 senedir kreşe verdim küçüğü.Buyuk 1.sinifa gidiyor.
Beraber gidip geliyoruz.İş çıkış saatlerim uyuyor.
Bakıcı tutabilirsiniz,çocugunuzu okula bırakıp alır çocukla siz gelene kadar.
Her iksiinide o idare eder.
Başka türlü malesef olmaz.
Komşuyu falan unutun.
O iş mantıksız

Ben komşu olsam kabul etmem. 1 gün değil 3 gün değil. Ama belirli bir ücret verecekseniz o zaman teklik edilebilir. Fakat hem sizin güvenip çocuğu komşuya bırakmayı düşünmeniz hem de bunu teklif etmeyi düşünmeniz çok garip.
Bakıcı olarak düşündüm ama olmayacak dedıgınız gıbı

Konumu guncelledım ılgınc geldı bazı yorumlar komşuya tabıkı para verecegım öylesine bak dıyecek halim yok. Ikı komşumda çocuk bakıyor bır tanesı kızımın okuluna çocuk getırıp götürüyor düşünüyorum bende nasıl yapsam dıye hayat zor para lazım çıkmazdayım.
Etüt merkezi varsa okula yakın oraya yazdırın

Mesleğiniz ne?
İşe başlarsanız alacağınız maaş ortalama ne kadar?
Komşunuza bakıcı ücreti olarak ne ödeyeceksiniz?
Okulun yakınlarında etüt merkezi var mı?

X