Desteğinizi ıstıyorum işe gireceğim ama

Nasıl olacak bılemedım çocuklarım küçük. Cocuklardan önce calıstım sonra calısmadım. Para kazanmayı sırf onları daha çok rahat ettırebılmek için istiyorum ama ne yapsam olmuyor. Büyük 10 yaşına geldımı falan anca rahat calısırım heralde calısan nasıl çalışıyor ya
Büyüğü 15e küçüğü 11e girecek, okulları tüm gün ardındanda 2-3 saat etüte gidiyorlar. Hem yemek yiyor hem ödev varsa ödev yoksa konu tekrar yapiyorlar. Akşam eve geldiklerinde okul ile alakalı bişeyleri kalmiyor.
Cuma günü büyüğünün etütü yok okulda biraz erken bittiyor o günde evden çalışıyorum genelde onlar geldiğinde evde bulunmak için.
1. Sınıfa giden tek kalabilirmi ben 9a gideni bile tek bırakmadım daha, seneye artık etütü olmayacak ozaman mecbur eve gelicek şimdiden nasıl olacak diye düşünüyorum.
Sabahları kendimiz bırakıyoruz, küçük kızım karşı komşumun çocuğu ile aynı okulda ama ne ben onunkini bırakırım ne benimkini onunla yollarım, çoğu sabah aynı saatde çıkıyoruz evden birlikte biniyoruz arabaya aynı yöne gidiyoruz ama herkes kendi çocuğunun peşinde. Başkasının arabasını binmesini istemem siz emanet edip baktırmayı düşünüyorsunuz. Bilemedim

İlköğretim 1. Sınıf ve 3.5 yaş çocuğum... İşe girmek istiyorum eşimle sorunlarımı bilen biliyor. Ama işin içinden çıkamadım sımdı küçüğü kreşe verecegım ama büyük olanı birinin okula götürmesı gerek. Kıme güveneyim komşuma bıraksam acaba eşleri nasıl ki diyorum. Benım calısma saatım 8 18.00 olur daha yol var. Yanlız şöyle avantajımız eşim vardiyalı calısıyor gececı olunca hep esım alacak 3 11 iken de yine sabah götürür alır ve komşuya bırakır. Ama işte zor olurmu sızce nasıl yapacağım inanın düzen oturtmaya çalışıyorum yazın sürekli kalması gerek komsumda okul yok çünkü... O degılde esımle tartıstık ille yanlız kalsın yazın büyüdü artık dedı kızım agladı bende kızdım hıc yalnız kalırmı o çocuk dıye haksızmıyım

Konumu guncelledım ılgınc geldı bazı yorumlar komşuya tabıkı para verecegım öylesine bak dıyecek halim yok. Ikı komşumda çocuk bakıyor bır tanesı kızımın okuluna çocuk getırıp götürüyor düşünüyorum bende nasıl yapsam dıye hayat zor para lazım çıkmazdayım.
Evde yapılacak işlere bakın mesela paket yapma işi olabilir ya da evde bazı Trendyol Hepsiburada gibi yerlerin canlı müşteri hizmetleri işleri var çok olmasa da işinizi görür . Rabbim yardımcınız olsun

Komşum dedıgım çocuğumun sınıf arkadasının annesi ben bakayım ücretle dedı kendı teklı etti ama işte kadına güvensem eşiiii

Servis hostesligi sertifikasi alin halk egitim 2 haftada veriyorlar sanirim şansınız yaver giderse kisa saatli bi okul denk gelirse sabah 8.3 9 gibi oglen 2.4 3 olan okullar var .bir tandik oyle yapti servis hostesligi yapiyor okula tek bi okula bakiyor 9 da servise basliyor oglen 3 te isi bitiyor

X