Dn taklar ve Erkek taraf!!

normal olan aile çocuğuna sahip çıkar bir eksiği olursa almak yerine verir..ama bazıları öyle olamıyo ne yazıkki..vermek yerine bana hep banaaa diyolar ve düğün günü yada daha sonrasında psikolojik baskıyla ne yapıp edip altınları alıyolar..anlamıyorum nasıl bir mantıktır bu.çocuğum rahat etsin,maddi durumu benden daha iyi olsun diyceklerine gözlerini gelen bi kaç milyarlık altına dikiyolar..düğünde takılan altınlar takılan kişilerindir..erkek ailesi neden sahiplenir anlamam.sonuçta kızın ailesindende bi okadar altın geliyo.. ne alaka kendilerine alır harcarlar anlamam..anlamakta istemiyorum öle insanları..sadece pesss diyorum :63:

normal olan aile çocuğuna sahip çıkar bir eksiği olursa almak yerine verir..ama bazıları öyle olamıyo ne yazıkki..vermek yerine bana hep banaaa diyolar ve düğün günü yada daha sonrasında psikolojik baskıyla ne yapıp edip altınları alıyolar..anlamıyorum nasıl bir mantıktır bu.çocuğum rahat etsin,maddi durumu benden daha iyi olsun diyceklerine gözlerini gelen bi kaç milyarlık altına dikiyolar..düğünde takılan altınlar takılan kişilerindir..erkek ailesi neden sahiplenir anlamam.sonuçta kızın ailesindende bi okadar altın geliyo.. ne alaka kendilerine alır harcarlar anlamam..anlamakta istemiyorum öle insanları..sadece pesss diyorum :63:

Sanki bütün her şeyi onlar alıyor. Kızlar tarafı da erkek tarafı kadar harcama yapıyor. tamamen aç gözlülük ve utanmazlık bence. Ayrıca erkeklerin de pısırıklığı ve cibiliyetsizliğidir bana göre. İnsan ailesine der biz yeni evlendik belki bir sürü borcumuz var belki o paralarla ev için peşinat vericez kirada oturuyoruz diyebilmeli.

bunların hepsi böyle benzer bişeyi bende yaşadım altınlarla ilgili. bunun dısında bir de kaynananm bana bi çöp dahi vermedi ve benim çeyizimin ustunde yaşıyodu dune kadar ,benim sabrımın tasmasından dolayı gitti ve suan eşim beni sucluyo.ev sana kaldı mutlumusun vs gibi söylemleri var, ben de bana yapılmayanlardan bahsedince (bohca hediye falan) benle dalga geciyo sanki ew araba istemişim gibi, sanki uzayda tatil istemişim gibi. buarada balayına bile gidemedim ustune üstluk evliliğimin ikinci haftasında kayınbiraderimi yanımıza gönderdi. ve suan bosansam mı diye dusunuyorum bu nereye kadar devam eder böyle,ailem de arkamda acaba ne yapmalıyım:KK14: :KK58:
bu arada kocamı cok sewiyorum ve ailem evlenmemize karsı cıktığı dönemde hep eşimi savundum fakat suan o beni hiç anlamıyor

buarada cok değerli kayınbiraderim bi daha gelmeyecekti bzim evimize (bana cok kırılmış) ama iki gundur yine ben de...

merhabalar.ben aranıza yeni katıldım.konuyu görünce ilgimi çekti.ben de bu yaz evlenicem kısmetse,ama hiç altın lafı yok ortada.erkek tarafının bu konuyu açması gerekmez mi?hiç sormuyolar.ne yapıcam bilmiyorum.

ayynen ben de de durum öyleydi,ne altın ne de baska bişey lafı vardı ve zaten de herseyi zoru zoruna yaptılar,ki iş ciddiye binmeden önce kaynanam ben seni evlatlarımdan ayırmıyorum,sen benim kızımsın derdi ama cöpünü vermedi cöpünü, üstüne üstlük cok matah bişey yapmıs gibi bir gun bana bak ben ne aldım dedi, 12 tane dandirik yemek tabağı cıkarıp koydu önume ve dedi ki bil bakalım kaça aldım, oğlunun ceyizine 12 tanesini 5 liraya almış ve bunu övune övune söyledi

ben ne yapıcam şimdi?sormuyolar ki nasıl olacak altın işi diye.benim için çok sorun değil ama bizim oralarda gelinin koluna bakarlar düğünde..kaynanam da bana normal olması gerekenden az takarsa hoş olmayacak.ben mi söyleyeyim ne takıcaksınız diye.gönlümden ne koparsa demiş ama ne kopucağını bilemiyorum.:KK1:

benim kocacım bna sözde küçük bir tektaş aldı tamamaen kendisi. söz, nişan ve nikah (kendi imkanlarımızla tamamen) yaptık, yol paralarına kadar biz karşıladık. bana nikahta kayınbiraderimin aldığı 2 tane bilezik takıldı sadece :)))) imkan da yok değil bu arada, ben de alınmayacak bir kız değildim ama işte............ o yüzden beni hatırlarsınız takı kısmında, buna da şükür dersiniz :))))) sonsuz mutluluklar..

bu aRADA EŞİMLE ÇOOOOK MUTLUYUM, KİMSEYİ DE İÇİŞLERİMİZE KATİYETLE SOKMUYORUM ÇÜNKÜ KİMSENİN BENDE ZERRE EMEĞİ YOK, MUTLUYUZ, GURURLUYUZ!!!!

benim kocacım bna sözde küçük bir tektaş aldı tamamaen kendisi. söz, nişan ve nikah (kendi imkanlarımızla tamamen) yaptık, yol paralarına kadar biz karşıladık. bana nikahta kayınbiraderimin aldığı 2 tane bilezik takıldı sadece :)))) imkan da yok değil bu arada, ben de alınmayacak bir kız değildim ama işte............ o yüzden beni hatırlarsınız takı kısmında, buna da şükür dersiniz :))))) sonsuz mutluluklar..

bu aRADA EŞİMLE ÇOOOOK MUTLUYUM, KİMSEYİ DE İÇİŞLERİMİZE KATİYETLE SOKMUYORUM ÇÜNKÜ KİMSENİN BENDE ZERRE EMEĞİ YOK, MUTLUYUZ, GURURLUYUZ!!!!

en güzelini yapmşsnz walla az olsun huzur olsun.bnmde kayınvalıdem emekli ve bize yemekli düğün yapmak ıstıor kredi çekip.ben istemıorum çünkü kimseye bi gebelik yaşanmasından yana diilm.mutlaka yerı gelır lafı olur çünkü.bakalm ben napcm..

yazsam mı yazmasam mı diye düşünüp duruyorum olanları kısa kesiyim ..kuyumcudan borç almışlar benim annemlerin taktıklarını alıp kendi aldıklarını konu komşu görsün diye sakladılar.bir ik iitiraz ettim ama niye onayladım bilmiyorum...şaşkındım.sonuçta bizim tarafın taktıkları altınları bozdurdular hiç bir eşya almadılar. düğünümüze tek kuruş masraf yapmadılar...çöpleri yok evimde ama para istemeye gelince istediler kredi çekmeyi teklif ettiler..benim yanıma gelip kızlarına gelinlerine hediye alıp döndüler.ben baktım..şimdide ne zaman hasta olsalar yanıma damlıyorlar proflara götürüyoruz kendilerini ..bir de biz ona ne yaptık diyorlarmış eşime..artı bir kaç ayda bir 5 kardeşten birini mutlaka ağırladım aileleriyle çocuklarıyla .....kredi kartı tavan ..........neymiş ben kocamı seviyormuşum.
şimdi diyorum ben öyle kocaya ......biz iki kişi çalışıp çalıştığımız parayı ne yapıyormuşuz alıp diğerlerine versek iyi allahım ben bu insanlar için mi onca sene emek verdim okudum şimdide çalışıyorum ..çokk delirdim ..snirlerim bozuldu...artı kaynanam benim çocuklarımher dediğimi yapar diyip durur yanımda bana söz geçiremediği için ..bir de onun laf çarpmalarını çekerim........sonuçta yine çekiyorum yine çekiyorum uzak durmak görmek istemiyorum gitmedim yanlarına onlar geldiler şimdide torun göstermeye gidecez .yazın gelmesini istemiyorum gitmemek için ....
bende de bir huy var kestirip atamıyorum yumuşuyorum hemen doğumuma geldiğinde kaynanam çocuğum oldu diye o kadar mutluydum ki ona da iyi davrandım ............

yazsam mı yazmasam mı diye düşünüp duruyorum olanları kısa kesiyim ..kuyumcudan borç almışlar benim annemlerin taktıklarını alıp kendi aldıklarını konu komşu görsün diye sakladılar.bir ik iitiraz ettim ama niye onayladım bilmiyorum...şaşkındım.sonuçta bizim tarafın taktıkları altınları bozdurdular hiç bir eşya almadılar. düğünümüze tek kuruş masraf yapmadılar...çöpleri yok evimde ama para istemeye gelince istediler kredi çekmeyi teklif ettiler..benim yanıma gelip kızlarına gelinlerine hediye alıp döndüler.ben baktım..şimdide ne zaman hasta olsalar yanıma damlıyorlar proflara götürüyoruz kendilerini ..bir de biz ona ne yaptık diyorlarmış eşime..artı bir kaç ayda bir 5 kardeşten birini mutlaka ağırladım aileleriyle çocuklarıyla .....kredi kartı tavan ..........neymiş ben kocamı seviyormuşum.
şimdi diyorum ben öyle kocaya ......biz iki kişi çalışıp çalıştığımız parayı ne yapıyormuşuz alıp diğerlerine versek iyi allahım ben bu insanlar için mi onca sene emek verdim okudum şimdide çalışıyorum ..çokk delirdim ..snirlerim bozuldu...artı kaynanam benim çocuklarımher dediğimi yapar diyip durur yanımda bana söz geçiremediği için ..bir de onun laf çarpmalarını çekerim........sonuçta yine çekiyorum yine çekiyorum uzak durmak görmek istemiyorum gitmedim yanlarına onlar geldiler şimdide torun göstermeye gidecez .yazın gelmesini istemiyorum gitmemek için ....
bende de bir huy var kestirip atamıyorum yumuşuyorum hemen doğumuma geldiğinde kaynanam çocuğum oldu diye o kadar mutluydum ki ona da iyi davrandım ............
Ayhh allah sabır versin kardeş,ben okurken şiştim :KK52:

sanırım bu altın ve takılar konusunda gönlü karsı taraftan razı cok az kardesım vardır... gönül bu konuda tatmin olacak gıbı degıl... ben su acıdan bakmanızı onerırım kardesımlerım... kuranı kerım de altınlara düşkünlüğü yüzünden kadınlar cekıleceklerı azaptan bahsedılıyor...o altınların kızdırılıp vucudlarına yapıstırılacagından bahsedıyor yuce Allah... ben bunu dusunerek nefsını köreltmenızı tavsıye ederım kardeslerım..cunku bu konuda ki istek ıdrak edılmedıgı surece hıc bıtmez...

rabbım dogru yoldan ayrımasın,sızı onların kölesı eylemesın .amın

kimsenin altına düşkünlüğünün olduğu falan yok.insanlar ancak düğünden sonra kalan borçları temizlemek için yada ev yada araba yatırımı yani gelecekleri için altınları kullanıyolar.asıl altına düşkün olanlar düğünden sonra yamyam gibi gelinin başına üşüşen ailelerdir :KK47:

sanırım bu altın ve takılar konusunda gönlü karsı taraftan razı cok az kardesım vardır... gönül bu konuda tatmin olacak gıbı degıl... ben su acıdan bakmanızı onerırım kardesımlerım... kuranı kerım de altınlara düşkünlüğü yüzünden kadınlar cekıleceklerı azaptan bahsedılıyor...o altınların kızdırılıp vucudlarına yapıstırılacagından bahsedıyor yuce Allah... ben bunu dusunerek nefsını köreltmenızı tavsıye ederım kardeslerım..cunku bu konuda ki istek ıdrak edılmedıgı surece hıc bıtmez...

saçmalamışsın kimsenin takıyla işi yok dini nikahta kadına mihir değeri biçilir ve o nedenle altın alınır ondan bile haberin yok....heerkes hakkını arıyor.anne baba olmak çocuüunu smürme hakkı vermiyor..benim annem babam onca sene köle olayım diyemi bana emek verdi.okuttu..onların yaptığı günahhh

kimse agirliginca altin istemiyor karsi taraftan. ayrica mihir denen birsey var. kadin kendi guvencesi icin erkekten maddi olarak birseyler istemek zorunda ve erkekte vermek zorunda. ama gunumuzde ne oluyor? verilen sozlerin hic biri tutulmuyor. takilan altinlarda gosteris olsun diye takilip dugun sonrasinda gelinden aliniyor.

bu dunyanin birde oteki dunyasi var, er gec hakkimizi alacagiz.

arkadaşlar demekki her evlilikte oluyo az yada çok böyle olaylar. Bizde evleneli 7.yılımız biticek haziranda ve daha yeni yeni atlattık o konuları. Evliliğimizin ilk yılları hep bu kavgalar yüzünden berbat geçti. O günler geri gelmiyo en mutlu olacagınız dönemlerde kavga gürültü kopuyo ve cok üzülüyoruz. Maalesef erkek anaları babaları böyle sorumsuz insanlar hep kendilerini düsünen tipler. Aman benden kuruş cıkmasın kızın ailesine kendi cevremizede herşeyi yapmış gibi görünelim diye uğraşıyolar. Tabiki bu durumdada herseyi borcla alıp dügün sonunda takılan takıları paraları hortumluyolar. Aynı seyler benimde başıma geldi ve encok yandığımda nedir biliyomusunuz sırf bazı şeyleri onlar alıyo diye sesimi cıkaramadım ve istediğim mobilyayı alamadım. Simdi diyorumki esime keske bastan biz ödeyeceğiz deseydin o zaman en azından bunu bilirdim ve ona göre kendi beğendiğim seyleri alırdım yada herseyi almazdım evlendikten sonra param oldukca alırdım yavaş yavaş. Bizim kayınpeder bizimle mobilya almaya geldi ve pazarlık yaptı kredi cekip ödicem faln diye bende mobilyayı begenmediğim halde madem o ödeyecek iyi dedim. Evlenene kadar hersey yapıldı alındı tabi hicbisey 4/4lük degildi. Evlendik esimin babası dediki 4milyar borcunuz var sok oldum ne borcu falan esimde ne zamana kadar ödememiz gerekiyo dedi oda en kısa zamanda ödeyin demis ben duymadım düsünün yani bir baba nasıl söyler bunları biz takıları sattık ve ödedik borcumuzu. Zaten onların biz aldık dedikleri seyler ve bide esimin arabası vardı onun bakım parası 4 milyar tutmus hepsini verdik. Benim ailem onların iki katı takı taktı bide onların taraftan takılan 3 bilezik düsük ayar cıktı ve tanesi 50ty satıldı. Annemlerde cok bozuldular tabi cünkü benim ailemin ve akrabalarımın takılarıyla kendi borclarını ödetmis oldular. allaha havale ediyorum. Ama simdi kaynım var evlenmek istiyo 5parası olmayan üstüne bide sürekli banka borcu yüzünden eve icra getiren biri babası benim bildigim iki kez borcunu ödedi biri 5 diğeri 8 milyar. Her fırsatta diyorum para biriktir evlenirken lazım olacak kimseden fayda yok diye. Bide gecen gün bi konu acıldı kayınvalide bana demezmi sen bize bedavaya geldin cıldırdım resmen. Daha neler neler kopuk kopuk anlatmıs olabilirim ama anlatsam roman olur. Esimle cok mutluyum oda biliyo ailesinin ne mal oldugunu cünkü biz ev alıcagımızda bide araba alacagımızda biraz acıgımız vardı ondan istedik (bankadada belki 100milyara yakın parası var) adam benim param yok sat arabanı al evini demis. Araba alacagımızdada ben ev alıcam demis vermedi ve esim ailesine tavır aldı. Ben aracı oldumda barıştırdım.

Biz gelinlerde de var suç.

Halam oğlunu evlendirdi, bizim gelin biraz garipti. Onun ailesi abisinin tüm altınlarını almışlar salondayken daha. Sanırım bu onun aklında yer etti. Bütün düğün boyunca kolunda saçma beyaz bir çanta ve içinde altınlarla oynadı :)))

Ver tamam kimse almıycak bari doya doya eğlen, düğün senin düğünün dedik dinletemedik :))) Öylee kolunda çanta salındı durdu. Fotograflarda falan da var :)))

Biraz rahat olmak da fayda var. Evet hepimiz zor şartlar altında evlendik, bir çoğumuz o altınlarla düğün sonrası borcunu kapatmak istedi. Ama ben balayına giderken eşimin babannesine teslim ettim. Dönüşte de aldım. Say kızım falan dedi ama ben oralı olmadım. Kimse almaz ama aldıysa da aldı yapcak bisey yok :)

X