DOĞUM İZNİ HAKKINDA... lütfen yardım...

Topitikk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2015
1.223
1.449
çık çıkabilirsen işin içinden...

Kızlar şimdi bu konu açılınca kafama takıldı.. Benim özel bir durumum var... Normalde 657 ye tabi devlet memuruyum ama aile hekimliğinde calıstıgım için devlet memurluğu durumum ucretsiz izinde görülüyor muvafakat veriliyor ve halk sağlığı ile Sözleşme imZalanıyor ve aile sağlığı elemanı olarak çalışıyorum... Bu sözleşme biraz farklı mesela direk otuz gün yıllık izin hakkın var ama benim çalıştığım yerde tek hekim tek hemşire çalıştığım için yıllık İzin alırsam yerime bakacak burada bir arkadaşım olmadığı için benim maaşım direk kesiliyor bi ayın 15 günü yıllık izin alsam o ay yarım maaş alıyorum mesela.. Benden kesilen paraya yerime o sürede eleman gönderiyorlar diye... Yada yıllık izim rapor ne olursa olsun maaşını almamayı kabul etsen de bir ay çalışmazsan sözleşmen iptal oluyor Vs Vs.. Gıcık bir durum devletin Özel sektörü gibi....

Neyse geleyim asıl soruma benim durumumda normalde olan dopum öncesi 8 doğum sonrası 8 toplam 16 hafta( doğum öncesi bir ay sonrasına aktarılabiliyor) izin kullanabiliyorum bu surede yarım maaş alıyorum... Benim şöyle özel bir durumum var ben sağlık ocağıyla aynı binada lojmanda kalıyorum ve eşim de aynı zamanda birlilte calıstıgım aile hekimim yani amirim... Merkeze yani asıl kuruma personele Vs oldukca uzak bir bölgede calısıyoruz.. Yanımızda birde sağlık personeli aldık yasal olarak calıştırılabiliyoruz maaşını sigortasını biz yapıyoruz.. İşler yoğun değil ama eşim gebeliği ve doğum sonrasını rahat geçireyim diye böyle birşey yaptı... Bu durumda da benim izinli olup maaşımın yarısının kesilmesinin hiç bir anlamı olmuyor.... Ben şimdi en az ne kadar izinle bu dönemi atlatabilirim? Sadece il dısında doğum yapacağım örneğin bir ay doğum izni alsam gerisini hiç almasam dr um çalışabilir raporu verse olur mu?

bu konuda fikir sahibi olan yok mu:KK43: sorum kısaca en AZne kadar doğum izni kullanabilirim devlet memuru olarak....

alo 170 i arayip sgk dan direk yardim isteseniz daha iyi cunku sorunuza bence burdan cok saglikli bi cvp bulamazsiniz gibi gelio bana.

alo 170 i arayip sgk dan direk yardim isteseniz daha iyi cunku sorunuza bence burdan cok saglikli bi cvp bulamazsiniz gibi gelio bana.
o hattı aradığımda devlet uygulamaları hakkında bilgilendirme yapamadıklarını söylediler sadece ssk lılarla ilgileniyorlarmış cnm :KK43: ki onların da cok bilgi sahibi oldugunu dusunmuyorum hepsi benim konustugum kişi gibilerse :KK70:

X