Doğuma Hazırlık Doğum izni hakkında!

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
ben henüz ayrılmadım tam 37 de ayrılcam inşallah
doktora gidip izni açtırmak lazımmış
ben haftaya gitcem haberiniz olsun

Bende bu Cuma ayrılacağım 32. haftada çalışabilir raporu almıştım şimdi birşey istemiyorlar sadece doğum yaptığımda eşim doğum raporunun bir fotokopisini getirecekmiş ayrıca ücretsiz izin için izne çıkmadan en geç 1 ay öncesinde dilekçe vermemi istiyorlar..

şu prosedürler çok sıkıcı bunlarla uğraşmaktan fenalık geldi..tayinim çıktığı için sağlık karnesinin onayıyla uğraşıyorum şimdide ..karnım burnumda dışarıda çıkmak istemiyorum...eşimin şehir dışında olmasıda dezavantajım

bazı işyerleri maaşını kesmeden izin süresince ödeme yapıyorlar ssk dan alınan parayıda sana hediye olarak veriyorlar.bu çalıştığın firmanın insiyatifine kalmış bir olaydır.

Ama SSk maaşının 2/3 sini ödüyor galiba.İŞveren aradaki farkı ödemek zorunda değil mi?Ya da işverenin yasal zorunluluğu nedir acaba?Ben sadece ssk dan alırsam eksik maaş almış olacağım o da 4 ay sonra

ssk lı olduğun için maaşının bir kısmını alıyorsun sanıırm 2/3 alıyorsun. iş veren doğum izinindeki maaşını vermiyor sskdan alıcaksın.

Kuruma Göre Değişiyo
Sskliyim Kurum Maaşimi Ikramiyemi Veriyo Tam Olarak Ama Sskdan Aldiğim Parayi Kuruma Geri Vereceğim
Kimi Yerler Sskdan Aldiğin Parayida Veriyomuş
O Tamamen çaliştiğin Yere Bağli
Izne Ayrilirken Doktora Izni Açtirmadiniz Mi
Benim Doktor Gel Izninni Açayim Yoksa Olmaz Dedi De
Haftay Açtircam Bende Ptesi Itibariyle Ayrilcam Zaten Kordonu Da Boynundaymiş Oğluşumun En Iyisi Evde Yatip Dinlenmek 36 Da Ayrilmiş Oluyorum Yani Izne

37.haftamda doğum iznime ayrıldım şimdi kafama bişey takıldı diyelimki doğum 40.haftada değilde daha geç oldu ozaman için tekrar rapor alacakmıyız sonuçta doğuma 3hafta kala diye geçiyorya 37.hafta

Dün Doktor Iznimi Açti Bittiği Zaman Gel Kapatalim Dedi
Iş Görememezlik Raporu Yaziyo Kağidin üstünde
Siz Aldiniz Mi

bu izin konusu karışık bir durum ben 32.haftada dr gidince dr 37 değilde 35 veya 36 haftaya kadar çalışabilir die yazarmı?

yasemin sanırım 35 yada 36. haftaya kadar çalışılabilir raporu alınabiliniyor bir kaç kişinin 36.haftada izne ayrıldığını duydum

merhaba arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum ssk ile anlaşmalı bir özel hastaneden doğum izni için aldığım raporu birde kuruma onaylatmam mı gerekiyor ben mi yanlış anlamışım acaba

merhaba arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum ssk ile anlaşmalı bir özel hastaneden doğum izni için aldığım raporu birde kuruma onaylatmam mı gerekiyor ben mi yanlış anlamışım acaba

doğum izni için raporu ssk hastanesinden almalısın diye biliyorum ben öyle yapmıştım özelden aldıysanda mutlaka ssk ya onaylatman gerekir herhalde ama net bilmiyorum bence en yakın ssk müdürlüğüne danış..yoksa paranı alamassın canım..

bende kontroller için özele gidiyorum drum,32.haftada izine ayırabilirim ama 1 ayı doğum sonrasına ertelemeyi ssk da yaptırabilirsin demişti

X