Doğum paranızı aldınız mı? Nasıl ve ne zaman...

he o dediğinden canımm başladım zaten dün işe

anacıımm iyi hoş başladın da kaç hafta izin yaptın desenee.
sanırım 13 hafta izin yaptın sen. bayağı oturdun evde :roflol:

en kısa özetle yalın anlaşılır biçimde şöyle diyim.
ense yaptığın süre için maaş alırsın devletten.
13 hafta mı; yani yaklaşık 3 ay. 3 aylık maaş alcen.
net maaşın ne kaa 5.000 tl mi -yuhhhhh örneğe bak-- 5.000*3 ay=15.000 tl yaklaşık maaş alırsın

maaş isterim, yüzde 10 danışmanlık ücreti deyince herkes kaçtı iyi mi akannehir

delf sana kıyak yok, o gebelere özel indirimden faydalandı.
yollayacam sana özelden hesap no mu

net maaşın ne kaa 5.000 tl mi -yuhhhhh örneğe bak-- 5.000*3 ay=15.000 tl yaklaşık maaş alırsın

delf sana kıyak yok, o gebelere özel indirimden faydalandı.
yollayacam sana özelden hesap no mu

hah şincik oldu. evet ben 13 hafta ense yaptım. net maaşım 5000 tl cik nerden bildinn kızzz *3= 15 küsür milyarr alacağımmm eh sana burdan bir %10 çıkarr. yolla canım yollaa hesap nonu

ahhh ahh nerdeee o günlerrr bir ömür boyu öyle bir maaş göremeyiz herhall. tamam canım şimdi daha net anladım ben bu mevzuyu.

ben bugun rporumu kapattırdım 20 mart itibariyle kpma ypıldı bakalım ne zaman gelicek ve ne kdar gelicek raporu muhasebemize yolladım internetten giriş ypılıyormuş bakalım heralde 15 güne hber çıkar

merhaba essmeralda hanım.ben hemşireyim doğum öncesi 8 hafta izin kullandım.tam iznim bittiği gün sezaryenle doğumum gerçekleşti.doğumdan sonra doğum yardımı için dilekçe verdim.hesabıma 143.46 tl. doğum yardımı parası yatmıştı.bu miktar doğru mudur sizce?

merhaba essmeralda hanım.ben hemşireyim doğum öncesi 8 hafta izin kullandım.tam iznim bittiği gün sezaryenle doğumum gerçekleşti.doğumdan sonra doğum yardımı için dilekçe verdim.hesabıma 143.46 tl. doğum yardımı parası yatmıştı.bu miktar doğru mudur sizce?

bu miktar çok az.
siz devlet memuru statüsündesiniz sanırım, prosedürlerinizi çok iyi bilmiyorum ama asgari ücretten ssk'sı yatan bir eleman bile en az 1200 tl civarı alması gerekir.

esmer hanım baa da yardım edin ben ne kaa para alcem evde çalışıyom ben

hoya hanım sizden danışmanlık ücreti istiim, anca öyle cevap verebilerem :1closedeyes:

ürneğe bak örneğe maşşallah esmer hanım çok aydınlatmışınız :)

zeynep sende bi kesinti vardır mutlaka 3 gündür sgkyla kavgadayım ben 3 haftam yandı param eksik yattı mamaşının 3/2 sini alıyorsun buda sageri ücret bile olsa çok az bi miktar

zeynep sende bi kesinti vardır mutlaka 3 gündür sgkyla kavgadayım ben 3 haftam yandı param eksik yattı mamaşının 3/2 sini alıyorsun buda sageri ücret bile olsa çok az bi miktar

ama brüt maaşın 2/3'ü feyza. hemen hemen net maaşa denk geliyor.
seninki kırpıldığı için azaldı. benim de kırpık çünkü.
doğum öncesi izin bile başlamadan doğurduğum için sadece 8 haftalık aldım bende.
hemen hemen 2 aylık net maaşıma denk geldi benim işte.

bundan 4-5 sene önce babalar da süt parası alıyordu ve 1300 tl falandı. iç ettiler onu da şerefsizler
bir de babaların da 3 gün doğum izni vardı. onu da kaldırdılar. :kızgın:

mrb feyzae.ben araştırdım emekli sandığı doğum yardımı ödeneği 143.46 tl. miş.her kurumun farklı oluyor sanırım.

ama brüt maaşın 2/3'ü feyza. hemen hemen net maaşa denk geliyor.
seninki kırpıldığı için azaldı. benim de kırpık çünkü.
doğum öncesi izin bile başlamadan doğurduğum için sadece 8 haftalık aldım bende.
hemen hemen 2 aylık net maaşıma denk geldi benim işte.

bundan 4-5 sene önce babalar da süt parası alıyordu ve 1300 tl falandı. iç ettiler onu da şerefsizler
bir de babaların da 3 gün doğum izni vardı. onu da kaldırdılar. :kızgın:

ayy sinir oldum esmer hiç hatrlamk istemyorum izni geçtim süt parası olsa iyi olurduçokmu aç gözlüyüm neeesempatiksalakcinni

X