Doğum paranızı aldınız mı? Nasıl ve ne zaman...

ya benim brut 791 tl miş
bizim muhasebeciyi vurmak istiyorum adam hala giriş yapmamış ya off eşim bugun aradı epey bi söylendi ama dur bakalım 2 dakikalık işi 1 aydır süründürüyo sinir etti beni ya

çok basit bişey aslında niye yapmamış ki çok mu yoğunmuş bu muhasebeciler yokmu hep yoğun olurlar???

dün sonunda işlemler bitti param 10 güne kadar postaneye yatacakmış daha erkende gelebilirmiş 1687 tl alıcam tam taşınma arifesinde ilaç gibi gelcek valla:)

ohh hadi hayırlı olsun güle güle harca canım ne kadar aldın söylemenin mahsuru yoksa tabi

güle güle harcayın kızlar paraları ohhh...ya ben akıllısı naptm kendi şirletimizden sigortam ödeniyordu ozaman eşimin özel sigortasını kullanamıyorum diye sigırtamı iptal ettirdim ettirmeseydim iyi pra alırdım beee tuh..

öğretmen arkadaşlar aranızda böyle bişey alan varmı?ayy ben doğum telaşı derken hiç ilgilenmedim böyle şeylerle...bayada varmış miktar yardımcı olursanız sevinirim kızlar

valla esmer hanım gerçekten çok detaylı ve güzel bilgiler vermişsiniz. elinize sağlık. bizim muhasebedekiler bile bu kadar bilgi vermedi bana. ben daha 31. haftamdayım,önümüzdeki hafta 5 haftalık daha çalışabilir raporu alacağım. yalnız ben hastanede çalışıyorum ve maaş+döner alıyoruz. yani yatan bürütüm har ay değişiyor. şimdi ben sadece maaş üzerinden mi para alacağım yoksa maaş+dönerden mi? valla bi cevap verebilirseniz çooook sevinirim

ya bir de ben 4-b ye tabiyim. bu 4-b lilerin işi çok karışık ne memuruz ne işçi:) 4-b li olmam bişeyleri değiştirir mi acep

rica ederim düş hekimi.
tam olarak bilgim yok o konuda ama yatan brütlerden yaklaşık bir ortalama baz alınır diye düşünüyorum.
ama 4-b'lilerin mevzuatını çok iyi bilmiyorum maalesef.
sağlıkla bebeğinizi kucağına alırsınız inşallah.

esmer ali tezer gibi cvp vermişin:))))))))))))))))))))))))))))):roflol::roflol::roflol:

kızlar bende bişey sormak istiyorum yanıtlarsanız çok sevinirim şimdi normal doğum iznimiz 8+8 olarak 16 hafta biz bu 16 haftalık paramızı alıyoruz ama ben doktorumdan rica edicem beni daha erken izne çıkarmasını izticem o zaman bişey değişirmi yani ben yine 16 haftalık maaşımı alırım dimi sgk danben aydınlatırsanız çok sevinirim

X