doğum sonrası kilolar ne alemde

duygu süpersin kiz.. bende alisveris yapmiyorum .. ucuzluk var
icim gidiyo ama. dur bakam .. böyle giderse 3 ayda 30 kilo gitmis olacakk
ondan sonra ver elini alis veris merkezii heheh

5 gün sonra 1 ay oluyo ve 10 kilo gittiiii:dance:

duygu süpersin kiz.. bende alisveris yapmiyorum .. ucuzluk var
icim gidiyo ama. dur bakam .. böyle giderse 3 ayda 30 kilo gitmis olacakk
ondan sonra ver elini alis veris merkezii heheh

5 gün sonra 1 ay oluyo ve 10 kilo gittiiii:dance:

1 ayda 10 kilomu....nasıl verdin canım yaa maşallah çekeyimde nazar değmesin..lohusamısın yoksa ondanmı bu kadar çabuk gitti..çizelgene bakmadım gerçi daha lohusamısın değilmisinnaniknanik

maşallah askitomm..sen çalışmaya başla bak diyete bile gerk kalmayacak..

Beyazlilyum sekerim .. 6 aylik bir oglum war ama sadece 2 ay emdi.
kilolari vermeye baslamanin aksi dahada cok yemege basladim.son zamanda.
sonra bi ciktim tartiya 90 kiloyum .. o rakkamin verdigi bir sokla

seker
cikolata
beyaz ekmek
makarna
hamur isleri

bunlarla ilsikimi kopardim sayilir ..

digerleri önümde pasta börek götürürken benim gözümün önüne koca bi 90 geliyo
ve hic biseye dokunmuyorum.
belkide 90 kilo olmasaydim bu kadar azimli olmazdim.

size bu hafta yediklerimi yazayim daha iyi anlayacaksiniz..

pazartesi : sabah 1 dilim kepekli ekmek , üzerine ezme peynir , 1 yumurta
öglen- yok
aksam- ton baligi salatasi

sali: sabah - yok
öglen- misir(konserve) ve ton baligi
aksam- yok

carsamba : sabah - lahana salatasi
ögle - az yagda kizarmis kirmizi et ve bernes sos
aksam - yok

persembe: sabah - yok
öglen- 2 tabak sehriye corbasi (ekmeksiz )
aksam- yok

cuma : sabah - 1 dilim kepekli ekmek üzerine domates marul
ögle - 2 tavuk gögüsü IZGARA yagsiz
aksam- yok

cumartesi : sabah tartildigimda 10 kilo gitmisti :) kutlama olarak .......
sabah iyi bir kahvalti
aksam biberli sucuklu pizza :)
hatta gece mc donalds :)

pazar : sabah - yok
öglen - yok
aksam - firinda limon soslu somun baligi

hic bir yemegin yaninda ekmek yemiyorum!!
pilav,patates, makarna yeniliosa yaninda et yenilmemeliymis ..
ayni sekilde et yeniliosa yaninda pilav,patates, makarna yenilmemeliymis.

bende öyle yapiyorum.

insallah faydali olabilmisimdir size.

bu arada tuvalete cikamama gibi bir sorunum olustu :S
3-4 günde bir cikiyorum .. yediklerimi direk depoliyo sanirim vücut :p

askito napıyosun sen yaa agzım acık kaldı ve cok kızdım sana delikafadulden
delirdinmi yaa sen canına kastınmı var oglunu düşünmüyomusun saglıgın elinden gidicek yaptıgın hic dogru bişi degil bacım yapma allah aşkına yaa böyle beslenmemi olur bu daha cok senin saglıgından eder artı bu şekilde verdigin kiloların kat kat fazlasını alırsın delirdinmi sen kızım yaa aaaaaaaaaaaaaaa :mymeka:

aynen katılıyorumm.sen o kiloları birden almadınki birden veriyon bacımm silkelen kendine gel yawww.sen bölede güzelsin acele etmee.sana bişey olsa yavrucak nolacak..yavaş yavaş ağır adımlarla ilerle..bencee..

midemin kücülmesinin cabasindayim su an canim .
ayrica meyve felanda yiorum lem aralarda :)onlari yazmadim.

geri alacagimi sanmiyorum.
diyette yenilen seyler icin normal deilmi bacim ya
baska arzu gibi düsünen varmi :S??
enerjim fln da düsmediki hic. acikmiyorumda :S

aşkito açıkçası bende katılıyorum arkadaşlara.ben hamilelik öncesi diyetisyenle kilo verebildim anca o şekilde hamile kalabildim ve diyetisyenimin tek önerdiği asla öğün atlamamak hatta mümkünse 5-6 öğün yemekti çünkü öğün atladığında metabolizma bu sefer kendini garantiye almak için en ufak bi açığını yakaladığında normalde yakması gerekenleri de yakmaz yine depolamaya başlar derdi. bence çok az yemek tüketiyorsun her öğün ye ama muhakkak çok spor yap ki zaten yapıomuşsun hem ye hemde daha fazla spor yap o zaman. acele etme ayda 4-6 kilo iyidir gibi geliyo bana. az olsun temiz olsun.tabi bunların hepsi bence...

daha SIK yemeye gayret edicem.
ama diyet yaparkende insan cok cok degisik seyler yapamiyor ..yemek olarak yani.

Bende şimdi okududum öğünlerini canım.bencede o yemediğin öğünlere en azından ufakta olsa salata meyve falan sıkıştır.en azından boş geçirme.öptüm seni.

ben de artık yarından itibaren başlıycam şu diyet olaylarına. yarın pzt ya:KK66: yemek konusunda sıkıntı yaşıyorum ama benim sorunum tatlıyla yemezsem çıldırırım modundayım her zaman. bende bu sorunu kalori hesabıyla hallederdim önceden sanırım yine öyle yapıcam. günlük kalori hesabı yaparak bazı şeylerden kısıp hakkımı çikolatada kullanırdım. hadi bismillah bakalım...............................

aşkito canım nasılsın.
canım sen yine en iyisini bilirsin ama şu yazdıklarımı dikkatle okumanı isterim.......yerimsenibenyerimsenibenyerimseniben

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
diyelim 70 kilosunuz ve aç kalarak diyet yapmaya başladınız. diyet süper gidiyor henüz 2. haftada olmanıza rağmen 5 kilo verdiniz bile ve şuanda 65 kilosunuz.

20. gününüze geldiniz ve şuanda 64 kilosunuz. ve kilo vermenizin yavaşladığını farkettiniz. bu sırada vücudunuz sürekli aç kalıyor ve artık KITLIK PSİKOLOJİSİ dediğimiz bir durumda. vücudunuz sanki bir daha yemek yemeyecek gibi hissetmeye başlıyor.

30. gününüzdesiniz ve kilo veremiyorsunuz çünkü vücudunuz diyet sırasında ne yerseniz yiyin hayatsal faaliyetlerini sürdürmek için onları yağ olarak depolamaya başlar.

31. gün bu gidişat sizin bütün moral ve motivasyonunuzu olumsuz etkilediği için diyet yapmayı (aç kalmayı) bırakıp tekrar yemeye başlıyorsunuz. kıtlık psikolojisinde olan vücudunuz fırsat bu fırsat deyip hepsini size yağ olarak depolar. metebolizmanızda artık yeterince yıpranır ve hareketsizlikle birlikte sağlıksız beslenmenin sonucu ;

60. gün diyete başladığınızda 70 kilo iken artık 80 kilo olmak üzeresinizdir.

dikkat edilecek nokta aç kalınarak kilo verilmeyeceğidir. unutmayın aç kalınarak yapılan diyetler sadece metebolizmanızı bozmak ile kalmaz size daha fazla kilo ile geri döner.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
canım sen bilirsin ama paylaşmak istedim diyet sonunda içtiğin su bile sana kilo olarak dönecek bunu unutma. sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi dene öptüm bebişim.
a.s.:asigim::asigim::1hug::1hug:

cok dogru semacım tebrik ederim senia.s. bu bilgiyi bizle paylaştıgın icin belki askitonunda kafasına dank eder:mymeka:

semacim tsk ederim bebeim.
benim yazdigim tablo her hafta icin gecerli deil.
günün gidisatinada bagli oluyor.
ama gercekten ac kalmiyorum kuzularim yha :S
bu aksam 2 parca balik pisirdim ama ikinci parcasini yiyemedim bile ..

ayrica sigara kullandigim icin ac karnina zaten icemiyorum.
sirf sigara icmek icin bile yiyorum :KK70:

sadece ögünlerimi biraz fazlalastirmayi düsünüyorum bu yazdiklarinizdan sonra.
belki biraz daha fazla sebze yiyebilirim .

birde sunu paylasmak istiyorum. yakin arkadasim bir ay boyunca sadece aksamlari bir kase corba ile ay da 10 kilo verdi.
aradan 6 yil gecmesine ragmen .kilo almadi.

kilolari verdikten sonra dikkat etmekte önemli.

ben size haksizsiniz demiyorumki .. ama sanirim yanlis anlasildim.

benim yaptigim ac kalmak deil. kalorili yiceklerden uzak durmak.

saygilaar sevgiler mCx :asigim:

ya belki bana kızcaksınız ama bende hiç bişi yemedimmi daha hızlı kilo veriyorum
gencken :)) 12 kilo vermiştim 1 ayda

ama şimdi nedense veremiyorum

bende sabah
2 dilim ekmek ile yağsız tost yapıyorum
öğlen ya meyve ya corn fleks yada yok
aksam ya yok yada sebze ya da meyve
benim de hep böyle 1 haftadır
ama sadece 2 kilo gitti :KK43:(

valla hayranım azminize vede nefsinize ben yemeden duramamm..mis gibi yiyorumm..sizin gibi yemesem günde 10 kg veririm:))))))))))))))))

valla bende hayranım diyet yapabilen insanların iradesine canımın istediği şeyi istediği anda yemezsem sinirlerim çok bozuluyo acayip geriliyorum amaaaaaa spor yapmadanda asla duramam belki bu yüzden hiç kilo problemim olmadı hamileyken bile spor yapmıştım şimdi benim bıcır yerinde durmuyo herkez sen yaptın bu çocuğu böyle deyip duruyo salonda koyuyorum oyuncaklarını yere onuda oturtuyorum bende çıkıyorum koşu bandımın üstüne bana bakıp bakıp gülüyo sıpam

merhaba arkadaşlar ben doğum yapalı 4 ay oldu. 20 kilo almıştım, hiç diyet falan yapmadan 15 kilo kendiliğinden gitti. ama 5 kilo maalesef üzerime yapıştı.bi de bebeği emziriyorum aç kalmasını istemiyorum 2 ay daha yalnızca anne sütü vericem. ama dediğim gibi kilo vermek te istiyorum bunu süt kalitesini yada miktarını etkilemeden ne şekilde vermek lazım?

arkadaslar hamilelik öncesi kilom 50 hamilelikte 23 kilo aldim yani doguma 73 kiloyla gittim dogumdan sonra sadece 8 kilo gitmisti kirkimiz cikinca hemen fitnesse gittim 6 ayda 53 kiloya düstüm simdi oglum iki yasinda kilomda 48 cok hareketliyiz oglumla.insan dikkat etikten sonra kiloyu veriyor tabiki her bünye bir deyil buarada cok ac gezdigim günler olmustu tabiki kolay olmadi vermesi cok sükür gittiiii kilolar herkeze kolaylikla kilo vermesini dilerim. boy 163

berbat vaziyetteyim ... 74 kilo ile hamile kaldım çocuğu doğurdum ... ye ye babam ye ... şimdi oldum 76 kilo ... nereye kadar byle gider bilmiyorum ...

X