dostınex kullanıp hamile kalanlar buraya...

Oda olabilir. Esin kontrol oldumu hic. Sen hic hamile kalmamistin demi. Bide biz cok aklimiza takioz ya ondan olmuyomus rahat olmak.gerekiyomus. bunu basarsak belki hamile kqlcaz amq isteeee

yok cnm hiç hamile kalmadım,eşim kontrol olmadı çünkü şuan için benim prolaktin sorunum var.deneyeli 5-6 ay oluyo.tedavi ile de 1 ay denedik olmadı işte.ben çocuk sahibi olmak için işi bıraktım,çünkü daha önceki dr um herşey yolunda dedi bugün deneseniz olur senin bebeğin deyince ümitlendim ozamanlarda prolaktin yükselmiş agnugaston kullan ve hamile kalınca gel demişti. şimdi sadece bebeğe odaklıyım o yüzden moralim bozuldu.belki çalışıyor olsam kafam dağılırdı.bilemiyorum işte herşeyin hayırlısı. bu ayın 15 inde eşim izine çıkıyo biraz şehir hayatından uzaklaşmak bize iyi gelebilir.inşallah hayırlısı olur hepimiz için dua edelim.görüşürüz cnm çıkıyorum ben.

yok cnm hiç hamile kalmadım,eşim kontrol olmadı çünkü şuan için benim prolaktin sorunum var.deneyeli 5-6 ay oluyo.tedavi ile de 1 ay denedik olmadı işte.ben çocuk sahibi olmak için işi bıraktım,çünkü daha önceki dr um herşey yolunda dedi bugün deneseniz olur senin bebeğin deyince ümitlendim ozamanlarda prolaktin yükselmiş agnugaston kullan ve hamile kalınca gel demişti. şimdi sadece bebeğe odaklıyım o yüzden moralim bozuldu.belki çalışıyor olsam kafam dağılırdı.bilemiyorum işte herşeyin hayırlısı. bu ayın 15 inde eşim izine çıkıyo biraz şehir hayatından uzaklaşmak bize iyi gelebilir.inşallah hayırlısı olur hepimiz için dua edelim.görüşürüz cnm çıkıyorum ben.

Canim cok yenisin daha umutsuz olcak bisey yok ben iki sene sonra hamile kalmistim sonra dusuk oldu iste ama sen daha yeni baslamissin. Doktor olur demis merak etme canim sen stres yapiyosun. Sen rahat ol bak nasil gelio bebis. Sej illa.bu ay olcak diye bakma olaya bi kac ay surebilir. Ama olur. Belki rahim kendini hazirliyodur. Bende bayadir deniyosun sandim. Sen stres yapma yeter. Size.simdiden iyi tatiller. Biraz kafa dagit. Gorusuruz cqnim.

Canim cok yenisin daha umutsuz olcak bisey yok ben iki sene sonra hamile kalmistim sonra dusuk oldu iste ama sen daha yeni baslamissin. Doktor olur demis merak etme canim sen stres yapiyosun. Sen rahat ol bak nasil gelio bebis. Sej illa.bu ay olcak diye bakma olaya bi kac ay surebilir. Ama olur. Belki rahim kendini hazirliyodur. Bende bayadir deniyosun sandim. Sen stres yapma yeter. Size.simdiden iyi tatiller. Biraz kafa dagit. Gorusuruz cqnim.

slm yaprakçım hoşgeldin.hamileliğin hayırlı olsun.
sende klomen yada iğne kullndın mı ? yoksa dostinex kullanırken ilişki ile mi oldu?

yok tatlım ben klomen filan hiçbişiy kullanmadım.Mart ayının başında hasta olmuştum işte. adetin 2.günüydü hemen testler yapılınca dostinexi verdi dr.mart ayının sonuna kadar bitti ilaç ve ben 2 nisanda hasta oldum.Nisan ayında hamile kaldım.Yani dostinex bitmişti.Zaten kullandıgım ay olsaydı korkuyordum yinede okuduklarımdan dolayı.

Merhaba arkadaşlar,

Ben de geçen ay prolaktinim yüksek çıktığı için dostinexe başladım. Doktorum bana ve eşime tüm tahlilleri yaptı. Sonuçta sadece prolaktin yüksek çıktı. Biz de bir yıldır deniyoruz ama hamile kalamadım. Doktoruma sorduğunda kullan birşey olmaz koruna dedi ama bazı doktorlarda korunma diyor. Bu konuda ortak bir karar alıp söylememeleri can sıkıcı gerçekten de. Şimdi başka bir doktordan da randevu aldım. Ona da danışıp kararımı vereceğim. Bir de bu ilaç kullanırken hamile kalma olsaılığı düşük deniliyor ama çok kişi var hamile kalan anlamadım.Offf Allah hepimizin yardımcısı olsun valla ne diyeyim. Küçük bir sorun gibi geliyor bu prolaktin ama binbir türlü şey çıkıyor altından.

merahaba arkadaslar ben de bugün kullanmaya basladım dostinex 0.5 mg işe yarıyor mu gercekten
geçen ay bende kullandım bu ay test yaptık 77.9 dan 0.67ye düşmüş çok şükür... kullandığım ay gebe kalamadım inşallah bu ay gebe kalırım!

arkadaşlar bende 1 senelik ewliyim bebek istedik doktora gittim hormon testimde prolaktin 45,9 çıktı dostinex verdi bu ilaç 2 tane hafta bir içicen,1 ay sonra kontrole gel dedi şimdi bu haptan bir tane dahamı almam gerek mi??? öle olsa 2 kutu yazardı dimi ?? yada düşmesi içinmi 2hafta daha beklemem gerekio anlamadım açıkçası kullananlar beni aydınlatırsa çok sewinicem

meraba arkadaşlar hepimiz sorunu aynı anlaşılan. bende 2 yıllık evliyim . 6 aydır korunmuyoruz. son zamanlarda adetlerim düzensizleşmeye başladı testlerde prolaktinim çok az yüksek çıktı . dostineks kullanıyorum 4 haftadır . 2 ay kullan tekrar test yapalım demişti. bat ım 30 ekim bakalım ne olacak yarında evllk yıldönümümüz müjdeli bi habern vermeyi çok isterdim . bu arada benim midem çok bulanıyor sizdede böyle oluyomu.

meraba arkadaşlar hepimiz sorunu aynı anlaşılan. bende 2 yıllık evliyim . 6 aydır korunmuyoruz. son zamanlarda adetlerim düzensizleşmeye başladı testlerde prolaktinim çok az yüksek çıktı . dostineks kullanıyorum 4 haftadır . 2 ay kullan tekrar test yapalım demişti. bat ım 30 ekim bakalım ne olacak yarında evllk yıldönümümüz müjdeli bi habern vermeyi çok isterdim . bu arada benim midem çok bulanıyor sizdede böyle oluyomu.

arkadaşlar bende uzun süredir giremedim siteye. dostinex kullanıp hamile kaldım :KK70: çok şükür. bu ilaç bi mücize sanki. ben mart ayında kullandım nisanda yumurtlama günlerini kaçırdık ama mayısta oldu ,şimdi 25 haftalık hamileyim. sakın üzülmeyin, stres yapmayın prolaktin düşünce herşey yoluna giriyo.Bol bol dua edin güzel haberlerinizi bekliyorum :KK70: sağlıkla kalın.

bu arada benim dostineks ilacım kaç gr hatırlayamadım ama haftada iki gün pzt ve perşembe günleri gece yatmadan içiyordum sanırım bulantı yaptığından gece verdi dr. o yüzden gece iç cnm bulantıyı hissetmezsin.
prolaktin yüksekliği strese bağlıymış süt hormonu yanısıra stres hormonu da deniyormuş. yumurtlamayı etkiliyor siz aslında yumurtlasanız bile prolaktin yüksek olduğundan bebek tutunamıyor ve anlamadan vücuttan atılıyormuş...:KK43:

bilgilerini paylaştığın için tşekkür ederim ness22 :) ... inşallah bende senin gibi güzel haberler veririm ama bu ay değil adet olucam sanırım kasık ağrım var .yumurtalam günlerin için
ovulasyon testi kullandınmı yaa ben tutturuyomuz acaba bilmiyorum çünkü düzenli olmuyo artık

Merhaba,bende hikayemi sizlerle paylaşmak istedim.1bucuk yıl önce bebek düşündüğümüz ıcın korunmayı bıraktık.oncesınde jinekolojik kontrolleri ve eşim ile ilgili yapılması gereken testleri yaptırdık ve hersey normaldi.Sonrasında 10 ay korunmamamıza rağmen hamile kalamadım.Tekrar hormon testi yaptırdığımda prolaktinimin yüksek olduğu anlaşıldı.Doktorum 35 değerinin çok yüksek olmadığını dostinex kullanıp düşeceğini ve ilaç bitene kadar korunmamız gerektiğini söyledi.İlac bittikten sonra prolaktin değerim 10 a düştü.Sonrasında ki aylar ise 35ve 40 arasında oldu hep.ve maalesef hamilelikte yok:KK43:(doktorum 1ay dostinexden sonra ilaç kullanmana gerek yok dedi kendiliğinden düşer dedi ama öyle bısey olmadı.Sonrasında doktorum mr çektirmemi istedi hipofiz ile ilgili bi problem var mı ona bakalım dedi.cok şükür mr da da bişey çıkmadı.Ve hala hamilelik olmadığı için bide endokrine git dedi.Onada gidecektim ama birden başka bir doktora gitme kararı aldık eşimle...Yeni doktorum dostinexi hamile kalana kadar kullanabileceğimi gebelik oluşursa ilacı keseceğimizi söyledi.İlacı kullanıyorum ve adet günüme 6gun var..bakalım bu sefer olacak mı....sadece ilaç kullanırken korunmak gerekmiyormuş doktorlar bu konuda neden hemfikir değil anlamadım...

Merhaba,bende hikayemi sizlerle paylaşmak istedim.1bucuk yıl önce bebek düşündüğümüz ıcın korunmayı bıraktık.oncesınde jinekolojik kontrolleri ve eşim ile ilgili yapılması gereken testleri yaptırdık ve hersey normaldi.Sonrasında 10 ay korunmamamıza rağmen hamile kalamadım.Tekrar hormon testi yaptırdığımda prolaktinimin yüksek olduğu anlaşıldı.Doktorum 35 değerinin çok yüksek olmadığını dostinex kullanıp düşeceğini ve ilaç bitene kadar korunmamız gerektiğini söyledi.İlac bittikten sonra prolaktin değerim 10 a düştü.Sonrasında ki aylar ise 35ve 40 arasında oldu hep.ve maalesef hamilelikte yok:KK43:(doktorum 1ay dostinexden sonra ilaç kullanmana gerek yok dedi kendiliğinden düşer dedi ama öyle bısey olmadı.Sonrasında doktorum mr çektirmemi istedi hipofiz ile ilgili bi problem var mı ona bakalım dedi.cok şükür mr da da bişey çıkmadı.Ve hala hamilelik olmadığı için bide endokrine git dedi.Onada gidecektim ama birden başka bir doktora gitme kararı aldık eşimle...Yeni doktorum dostinexi hamile kalana kadar kullanabileceğimi gebelik oluşursa ilacı keseceğimizi söyledi.İlacı kullanıyorum ve adet günüme 6gun var..bakalım bu sefer olacak mı....sadece ilaç kullanırken korunmak gerekmiyormuş doktorlar bu konuda neden hemfikir değil anlamadım...

benimki de benzer bir hikaye, ancak arayışım sizin ki kadar uzun sürmedi. Dostinexin bebeğe olan etkileri kanıtlanmadığı için doktorların bazıları onu kullanırken korunmayı öneriyor. ben doktorum korun demediği halde ilacı kullandığım ay korundum. ilk ay sonunda değerlerim normale inmişti. ikinci ay ise prolaktinin tekrar yükselmemesi için ada çayı kürü uyguladım. ada çayı da prolaktini düşürüyor. yumurtlayana kadar içiyorsunuz, ölçüsünü ve kullanımını anımsayamıyorum ama forumda aratırsanız bulursunuz. ve ikinci ay hamile kaldım. şimdi 2 yaşında bir kızım var :) sarısı sizlerin başına..
yalnız tavsiyemdir, söz konusu minnacık bir bebek olduğu için kimyasal içeren ilaçlara bu kadar yüklenmeyin. alternatif tıpta herşeye çare var. adaçayı prolaktini düşürüyor. tecrübe ile sabittir....

1 ay önce dostinex kullanmaya başladım. son bir hap kalmıştı ama bugün (adetime 1 gün var) idrar testi yaptım 2. çizgi çıktı ama kasıklarımda sürekli batma ve ayaklarımda uyuşma var. otururken belim kırılacakmış gibi oluyor. doktor korun korunma demediği için korunmadım inşallah bebişime bişey olmaz :KK43: Allah herkese çift çizgi görmeyi nasip etsin

1 ay önce dostinex kullanmaya başladım. son bir hap kalmıştı ama bugün (adetime 1 gün var) idrar testi yaptım 2. çizgi çıktı ama kasıklarımda sürekli batma ve ayaklarımda uyuşma var. otururken belim kırılacakmış gibi oluyor. doktor korun korunma demediği için korunmadım inşallah bebişime bişey olmaz :KK43: Allah herkese çift çizgi görmeyi nasip etsin

mrb arkadaşlar aranıza yeni katıldım.bu ay bende prolaktinle tanıştım.10 yıldır doğum kontrol haplarıyla adet oluyorum.2 yıllık evliyim 1 yıldır ne yazık ki bebeğim olmuyor.2 ay önce doktora gittim.duphastonla adet oldum testlerim yapıldı prolaktin 38 çıktı dostinex kullandım.hapla olduğum adet günümün üzerinden 5 gün geçti bşy yok.acaba bu hap aynı zamanda adet olmamı sağlar mı bilginiz var mı?tüm yazışmaları okuyamadım ama genel olarak baktım benim gibi hapla adet olan yok sanırım aranızda bu hapla yumurta oluşumu olmuş mudur?

Dostınex kullandım ay korundum bıtı ve dıger ay korunmadım olmadı bu ay yumurtlamam bıle olmadı akıntım falan gelmdı ılacın bı etkısı olabılır mı :KK43:

ben de dostınex kullandım ay korundum ve bu ayda korunmadım olmadı bu ay gene umutlanıp beklıycemm adetım bu gun bıttı hayırlısı allahım ınsallah herkese nasıp eder:KK43: ıkıncı ayda hamıle kalanlar varmı:KK43:

bende dostınex kulLANDIM KULLANDIM AY KORUNDUM AMA BU AY KORUNMADIM YUMURTLADIM ZAMAN AKINTIMDAN ANLARDIM HER AY BU AY ANLAMADIM SUT GIBI AKITIM VARDI SADECE 2 GUN AMA OLMADI VE ADET OLDUM ACABA YUMURTLAMAMIS OLABILIRMIYIM::KK43:

X