dostınex kullanıp hamile kalanlar buraya...

Benimde ilacim bitti prolaktine baktirdim 5.8 düsmuş cok sukür ama doktirum ilaca devam dedi bundan sonra yarim alcam ilaci hamilelik olana kadar devam edecz dedi dr

Merhaba kızlar 3 ay korunmamanın sonucunda hamile kalamayınca hormon testi yaptırmak istedim sonuçlarımda prolaktinim 28,8 çıktı doktorum Dostinex verdi 2 hafta pazartesi perşembe yarım yarım kullanacağım.
Ama ilacın prospektüsünü okudum kafam karıştı doktorumda bu konuyla ilgili hiç bilgi vermedi büyük eksi yani sormak istediğim siz bu ilacı kullanırken ve kullandıktan sonra korundunuz mu deneyimlerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.

Merhaba arkadaşlar 2,5 yıllık evliyim bir aylık dostinex kullandım ve bu ayın 2 sinde adete girmem gerekiyordu ama girmedim 17 gün geçti ve üç defa idrar testi yaptım negatif sebebi sizce ne olabilir? Adete girdiğimde doktora gitmem gerekiyor yumurta takibi için ilaç yazılacak ama girmedim halen

Merhaba arkadaşlar 2,5 yıllık evliyim bir aylık dostinex kullandım ve bu ayın 2 sinde adete girmem gerekiyordu ama girmedim 17 gün geçti ve üç defa idrar testi yaptım negatif sebebi sizce ne olabilir? Adete girdiğimde doktora gitmem gerekiyor yumurta takibi için ilaç yazılacak ama girmedim halen
Canım sorunu bilmiyorum ama dostinex kullanırken korunmanızı istedi mi doktorun?

Canım sorunu bilmiyorum ama dostinex kullanırken korunmanızı istedi mi doktorun?
Benim doktorum sağolsun konuşmaya üşeniyor galiba cımbızla alıyorum kelimeleri ağzından hiçbişey söylemedi.
Bi de hepsi öyle Yaa acele acele birkaç cümle kurup gönderiyorlar sinirden bişey de diyemiyorum devlet hastanesi sonuçta. Ben de özele gitmek isterim ama durumlar el vermiyor maalesef

Benim doktorum sağolsun konuşmaya üşeniyor galiba cımbızla alıyorum kelimeleri ağzından hiçbişey söylemedi.
Bi de hepsi öyle Yaa acele acele birkaç cümle kurup gönderiyorlar sinirden bişey de diyemiyorum devlet hastanesi sonuçta. Ben de özele gitmek isterim ama durumlar el vermiyor maalesef
Dostinex kullanıyorsan öecbur gideceksin.kan testi yaptıracaksın.belki tekrar yükseldi prolaktin ..illa ki adetin gelmesini bekleme..doktorlar özellikle kutuyu bitir. Öyle gel derler..

Canım bende özele gittim ama doktor iyi olmayınca farketmiyor bence iyi bir doktor bulmamız lazım.

Dostinex kullanıyorsan öecbur gideceksin.kan testi yaptıracaksın.belki tekrar yükseldi prolaktin ..illa ki adetin gelmesini bekleme..doktorlar özellikle kutuyu bitir. Öyle gel derler..
Ama hormon testini de adetin ilk üç günü yapıyorlar o yüzden her türlü adete girince gidicem.. benim adetlerim düzenli aslında her ay 28 günde bi giriyorum ama bu ay neden böyle oldu bilmiyorum.. iki ay önce rahim filmi çektirmiştim o etkilemiş olabilir mi acaba? Ay sorular sorular kafamda ...:/
Kan testi yaptır diyor annem ama yapmak istemiyorum yine negatif sonuç duymak istemiyorum :KK43:

Ama hormon testini de adetin ilk üç günü yapıyorlar o yüzden her türlü adete girince gidicem.. benim adetlerim düzenli aslında her ay 28 günde bi giriyorum ama bu ay neden böyle oldu bilmiyorum.. iki ay önce rahim filmi çektirmiştim o etkilemiş olabilir mi acaba? Ay sorular sorular kafamda ...:/
Kan testi yaptır diyor annem ama yapmak istemiyorum yine negatif sonuç duymak istemiyorum :KK43:
Benim doktorum da kutu bitince gel.özellikle bastıra bastıra 5.hafta diyordu. Bende hatta senin gibi sanıyordum ki adetin 3.günü..hayır diyordu gebelik varsa kullanmaman gerekiyor çünkü..belki kistin vardır adetle atılan türden ..en azından söktürücü alırsın..ki ben dostinex i 4 ay kullandım hiç bu kdr ileriye atmadı adetimi..

Benim doktorum da kutu bitince gel.özellikle bastıra bastıra 5.hafta diyordu. Bende hatta senin gibi sanıyordum ki adetin 3.günü..hayır diyordu gebelik varsa kullanmaman gerekiyor çünkü..belki kistin vardır adetle atılan türden ..en azından söktürücü alırsın..ki ben dostinex i 4 ay kullandım hiç bu kdr ileriye atmadı adetimi..
Cok kafama taktığım için de gecikme olabilir diye düşünüyorum.. stres yapmıcam dedikçe daha çok yapıyorum o etkiliyor.. 67.2 falandı benim prl. Sonucum çıkınca doktora gittim kaç olduğunu bilmiyordum hormonların normal dedi sorun yok dedi. Peki süt hormonum kaç dedim altı ay önce yüksekti ilaç kullandım iki hafta ama nasıl dedim. A evet şimdi dr yüksek sana dostinex yazayım dedi. Ben şok tabi. Ben sormasam öyle kalacaktı yani:sinirli:

Kızlar merhaba, eylül 20de hastalandım. Şuanda günüm yaklaşık iki gün gecikti. İki buçuk haftadır da dostinex kullanıyorum haftada 2 gün 1/2 olarak. Aynı zamanda hipofiz tümörü teşhisi kondu ama cerrahpaşa hala araştırmakta benden yeni mr ve kan tahlili istediler. Şuan tahlil için hasta olmam gerekiyodu olmadım. Emar için de adet gecikince gebelikten şüphelendim açıkçası. Çektirmiyorum o yüzden. Prl değerim bir ay önce 46 ydı. Sizce gebelik var mıdır. Ve bu ilacı kullanınca adet gecikmesi yaşayan var mı ?

Kızlar merhaba, eylül 20de hastalandım. Şuanda günüm yaklaşık iki gün gecikti. İki buçuk haftadır da dostinex kullanıyorum haftada 2 gün 1/2 olarak. Aynı zamanda hipofiz tümörü teşhisi kondu ama cerrahpaşa hala araştırmakta benden yeni mr ve kan tahlili istediler. Şuan tahlil için hasta olmam gerekiyodu olmadım. Emar için de adet gecikince gebelikten şüphelendim açıkçası. Çektirmiyorum o yüzden. Prl değerim bir ay önce 46 ydı. Sizce gebelik var mıdır. Ve bu ilacı kullanınca adet gecikmesi yaşayan var mı ?
Benim de o civardaydi prolaktin ama emar istemedi doktor bana geçen yıl dostineks yazdı pek kullanmadım.bu yıl yine gittim yine dostineks yazdı yine sadece bir ay kullandım. Ben zaten prolaktin yüksekliği mi adetim geciktiği için gittiğimde öğrendim.prolaktinin yüksek olduğu için geçilmiştir

Benim 21 gün gecikti ilaç yüzünden sanırım. Bugun kan tahlili yaptırdım 0.100 çıktı negatif yani. Adetim düzenlidir normalde ama bu dostinex dengemi bozdu Halen de girmedim adete..

Canim tahlil sonucunu doktora gosterdin ama dimi? Prolaktin yuksek ise ilaci duzenli kullanmak gerekiyo. Saatini bile aksatma. Prolaktin dusmuyosa da hipofiz mr istesin bence doktorun. Cunku adenom(tumor) varsa hipofiz dokusunda, bu da bazen ilacin gec etki etmesini sagliyo. Ve ayni zamanda baska testler de yapilmali sadece prolaktin degerine gore tedavi olmamali. Ayni zamanda saglikci ve konularda arastirmaci biriyim. Bobreklerin kontrol edilmeli islevi ne duzeyde. Tiroid degerlerine bakilmali. Yumurtaliklarinda polikistik over var mi yada miyom var mi bunlara bakilmali. Ilaci kullandigin halde adet goremiyosan ayni zamanda yumurtlama tembelligi de olabilir. Dogum kontrol ilaci kullanan arkadaslarim var bu durum icin. Gecmis olsun bu arada :KK43:

X