dügün nişan iptal eden var mı

Sadece şahitlerle nikah kıyılması canımı sıkıyor zaten annemiz babamız evet dediğimiz anı göremeyecek düşünsenize.. Bunu istemesek de 1 yıl bekleyeceğiz bu da ayrı bi Can sıkıcı durum. Ki 1 yıl sonrasında ne olacağımız ne malum...
Öyle miymis🙈 ben anne baba olabiliyor sanıyordum. Öyleyse daha da erteleriz :KK14:

Ev kirasını ödüyorsa nikah yapıp evde yasasinlar düğünü sonra yaparlar. Bunun ayıbı yok şuan durum farklı çünkü.

İptal durumu isteğe bağlı değil düğün şu aşamada yapamazsınız zaten. Ki temmuz ağustosa kadar da umalım ki geçsin ama hiiiç sanmıyorum. Yani fikirlik bir konu değil bu düğünler iptal oldu bile çoktan.
Haklısınız. Benimde Mart ayının sonunda düğünüm vardı ama Temmuz ayının sonuna ertelemiştik. Bu gidişle o da olamayacak. Belirsizlik çok kötü.

Kızlar kafam çok karışık... benim düğümüm 15 ağustosta, 19 temmuzda kpss ye gireceğim için düğün tarihini 1 ay sonraya almıştım bilerek ve isteyerek. Şimdi sınav 6 eylüle ertelendi. 15 ağıstosta düğün olur mu muamma, olsa bile ben düğünden 3 hafta sonra sınava giricem, ki sınava sıkı bir şekilde çalışıyorum, hedefim yüksek. Düğünden 3 hafta sonra sınava girersem çalışmamın karşılığını alacağımı sanmıyorum. Daha ortada gelinlik yok eşya yok mobilya yok. Sadece ev aldık içini yaptırıyoruz ve salon tutuldu. Ben düğün ertelensin istiyorum ama ertelenirse kışa denk gelecek nişanlım da bunu istemiyor. Seneye kalsın diyorum onu da istemiyor. Düğün olsun istiyoruz malum takı beklentisi var her iki taraftan da.... çoookk kafam karışık...

Kızlar kafam çok karışık... benim düğümüm 15 ağustosta, 19 temmuzda kpss ye gireceğim için düğün tarihini 1 ay sonraya almıştım bilerek ve isteyerek. Şimdi sınav 6 eylüle ertelendi. 15 ağıstosta düğün olur mu muamma, olsa bile ben düğünden 3 hafta sonra sınava giricem, ki sınava sıkı bir şekilde çalışıyorum, hedefim yüksek. Düğünden 3 hafta sonra sınava girersem çalışmamın karşılığını alacağımı sanmıyorum. Daha ortada gelinlik yok eşya yok mobilya yok. Sadece ev aldık içini yaptırıyoruz ve salon tutuldu. Ben düğün ertelensin istiyorum ama ertelenirse kışa denk gelecek nişanlım da bunu istemiyor. Seneye kalsın diyorum onu da istemiyor. Düğün olsun istiyoruz malum takı beklentisi var her iki taraftan da.... çoookk kafam karışık...
eylülde hava sıcak eylül 15 gibi olabilir benimde kardesimin temuuz basında dügünü bizde 1 bi kac hafta sonra ertelicez galiba ki bence o riske girmek anlamsız gecen kuzenlerimde sünneti varı iptal ettiler haziran temmuz bence cok yakın tarıhler millet dügün salonunda dip dipe oturmak istemez aslında keske devlet müsade etmese insanın kafası daha rahat olur böyle yaparsın dügünü millet gelmez zarfa koyar bom bos dügün ne sacma

Benim kardeşimin de 9 ağustostu düğünü..eşyalar alındı,ev dayandı döşendi ama sanırım kışa veya seneye kalacak.zaten damadimiz ırak 'ta çalışıyordu,kapılar kapanınca o da işsiz şuan :110:
Geç olsun,güç olmasın ne yapalım.

9 ağustostaki düğün için şimdiden ev mi döşendi? Çok çok şaşırdım. Bizimde olursa ağustos başı düğün olur ama ben temmuzda anca ev tutmayı planlıyordum.

Bence düğün olayının kontrol altına alinmasi cok zor. Çünkü herkes salonda düğün yapmıyor. Geçen sene komşumuz sokakta düğün yaptı. Baya da eğlendiler. Ayrıca şuan bile sokaklarda umursamazca gezen insanlarımızın gayette düğünlere geleceğini düşünüyorum.

Gecen gun bu soru saglik bakanina soruldu. Bunlari konusmak icin cok erken dedi yolumuz cok uzun dedi.
Ztn su anda dugun yapmak yasak
Izin verilmesine uzun zaman var deniliyor bence olmasi sizin icin supriz olsun su an ztn yasak.
Insanlar ekonomik acidan cok sarsildi yakin cevre disinda taki beklentisi bosa cikabilir.

bu akşam kardeşim düğününde halayda olmam gerekiyordu.
hazırana aldılar ama oda olmayacak sanırım

Hıcbır yakınımızın dugunu yok.olsa da gitmezdim.yazın corona bıtecegını dusunmuyorum.

Oglumun 10 Temmuz da dügünü var. Ne yapacagimizi sasirdik. Acaba sadece nikah yapip, evlerine mi gecseler? Kisinda kücük bir davet veriririz. Ama tadi kalir mi o zamanda bilemedim ki?

eylülde hava sıcak eylül 15 gibi olabilir benimde kardesimin temuuz basında dügünü bizde 1 bi kac hafta sonra ertelicez galiba ki bence o riske girmek anlamsız gecen kuzenlerimde sünneti varı iptal ettiler haziran temmuz bence cok yakın tarıhler millet dügün salonunda dip dipe oturmak istemez aslında keske devlet müsade etmese insanın kafası daha rahat olur böyle yaparsın dügünü millet gelmez zarfa koyar bom bos dügün ne sacma
Teşekkür ederim cevabın için canım bence de keşke devlet belirlese en azından iptal der geçeriz şu an onu da diyemiyoruz. Biz kız ditarafı olarak iptal olsun isterken erkek tarafı çok hevesli olsun istiyor hemen... bu yaz düğünlerin hepsi iptal edilmeli bence isteyen nikah kıysın diye bir şart konmalı yoksa tatsızlıklar çıkabilir aileler arasında...

Benim mayısta nişanım, eylülde düğünüm vardı
Nişan kesin iptal, düğünü de yüzde doksan erteleriz
eğer baktık seneye nisan/mayısta da hala ilerleme yoksa sade bir nikahla evleniriz artık napalım

X