Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar Merhaba;

Başarısızlıkla sonuçlanan bir çok diyetin ardından (hepsinde de tüm kilolar fazlasıyla geri geldi) geçen hafta kitabı aldım okudum, forumu okudum, sizlerin başardığını gördüm (hepinizi ayrı ayrı tebrik ederim) ve bugün ben de atağımın 1.gününe başladım :KK3:

dukan amca 7 gün atak yapmamı söyledi. hepinizin desteğine çok ihtiyacım var.

bende bu gün başladım bana biraz sıkıcı geldi devam edip etmemekte kararsızım ilk gün olduğu için açlık hissediyorum ama yiyecekler sınırlı (sınırlı derken çeşit olarak) olduğu için bişey yiyesim gelmiyor bakalım yarın sabah tartılınca belki fikrim değişir bugün başdönmesi yaşadım devam etmesi güç bir diyet gibi benim bir arkadaşım yapıyor şu an seyir evresinde 7-8 kilo verdi onu görünce başladım ben de gelişmeleri yazarım

slm kızlar:))

dukanda 14.günüm hiç kaçamaksızz,61.7 ile başladım şu an 58.5-58.2 arasında gidip geliyorum ama canım sıkıldı açıkçası 4 gündür aynı,15 günde 5 kilo veren arkadaşlarım oldu ama ben 3.5 kilo ancak verebidim,benim gibi olan var mı?????

kızlar , bugün 14.günüm..7 gün atak yaptım 3 kg verdim, ama seyir evresinde 500 gr.aldım tekrar..deliricem yaaa..kaçamak yaptınmı demeyin evet yaptım ama 1 lokma çiğ köfte, 2 kuru kayısı , 1 lokmada kek..sadece bu kadar..hemen duraklamaya girmem normalmi size? nes05 ve desen desen özellikle size soruyorum yardım lütfen kızlarrr

bide mısır unu 1 tatlı kaşığı günlük hakkımız vardı dimi kızlar?

ben de aynı sen gibiyiim ufak bir kaçamak ve duraklama...
mısır unu 1 tatlı kaşığı yani doğru biliyorsun...

Kızlar Dukan'ın orjinal sitesinden bir tatlı tarifi.tatlı krizi tutanlaraaaaa...

400ml yağsız süt
1 çorba kaşığı düşük yağlı kakao tozu
1 yemek kaşığı Mısır unu
30g Az yağlı krem peynir
3 yemek kaşığı Splenda Tatlandırıcı (toz:):))

mısır ununu 20o ml sütte çözün.3 kaşık splenda vegeriye kalan sütle kakaoyu çözün.tencerenini içine iki karışımı koyun ve kaynatın..kaynayınca içine krem peyniri katın.puding gibi kaplara boşaltın.buzdolabına koyun.

afiyet olsun

slm kızlar bende yeni başladım diyete bu gün 5. gün 3 gün atak yaptım 70.4 ten 68.4 düştüm hedefim 60. 5 aylık bebeğim var.uymaya çalışıyorum diyete ama unutuyorum bazen atıveriyorum ağzıma birşey:KK43:

bende bu gün başladım bana biraz sıkıcı geldi devam edip etmemekte kararsızım ilk gün olduğu için açlık hissediyorum ama yiyecekler sınırlı (sınırlı derken çeşit olarak) olduğu için bişey yiyesim gelmiyor bakalım yarın sabah tartılınca belki fikrim değişir bugün başdönmesi yaşadım devam etmesi güç bir diyet gibi benim bir arkadaşım yapıyor şu an seyir evresinde 7-8 kilo verdi onu görünce başladım ben de gelişmeleri yazarım

ilk günler çok zor geliyor.ama en güzel ve en önemli kilo kaybı bu günlerde oluyor.umarım sabreder,başarırıın..

$4753.jpg $4753.jpg

bu da fotosu

Slm kızlar bugün bende başladım diyete 53 le başladım hedefim 49 aslında bugün bayağı zor geldi kafamın arkası agriyo atağı 3 gün yapacam heralde 5 gün yapacaktım ama vazgeçtim 4 haftada veririm inşallah ben gecen sene de yapmıştım bu diyeti 6 kilo vermiştim ama güçlendirmeyi yarım bırakıp bide asiri yiyince 3,5 kiloyu geri aldim..

selam kızlaar :)
ben de bu aralar kilolrıma takmış durumdayım. bu diyet için illa kitabı okumama gerek yok heralde değilmi. testte 3gün çıktı atak günüm. 61,5 kiloyum boyum1,62.
hedefim 52kg. şimdi ilk 3 gün protein ile besleniyorum sonrasında protesin+sebze. dogrumu anladım ? meyve yok. şeker yerıne tatlandırıcı. ekmek yerine yulaf ekmeğ, yulaf kepeği neyse..
protein+sebze ne kadr sürecek onu anlamadım ama:26::26: hayatım boyunca böyle devam etmicek heralde :KK1:

Kızlar Merhaba;

Başarısızlıkla sonuçlanan bir çok diyetin ardından (hepsinde de tüm kilolar fazlasıyla geri geldi) geçen hafta kitabı aldım okudum, forumu okudum, sizlerin başardığını gördüm (hepinizi ayrı ayrı tebrik ederim) ve bugün ben de atağımın 1.gününe başladım :KK3:

dukan amca 7 gün atak yapmamı söyledi. hepinizin desteğine çok ihtiyacım var.

kaç kilosun ben 7 günü bitirdim

yaa avusturyada mısın, hangi şehiir? ben de orada okudum üniversiteyi :KK53:

viyana diyeyim kisacasi canim, 35-30 km uzakliktayim :) sen nerde okumustun, hangi bölüm?

ellerine saglik, harika görünüyor canim! krizim tutarsa yaparim insallah :KK56:

banu bişe sorcam dukan diyetinde hiç ödül günü yokmu kızım soruyor

güclendirmeye gecince ödül ögünlerimiz var canim. seyirde yok malesef :KK39:

sabah domates lorlu omlet maydonoz 1 çay içtim doydum

Sabah dukan poğaçamla lor yedim
arada yine lor atıştırdım
Öğlen yine lor yedim Dukan poğaçamla :)
Akşam avm gezisi veeeee tavuklu salata ama yarısından fazlasını yiyemedim çok geldi

Ayrıca form çayı ve iğrenerek zorla bir yeşil çay içmeyi başardım :)

meyveli yeşil çaylar güzel, tarçınlı-karanfillisi de çıkmış.
sade bulursan içine çubuk tarçın,karanfil atarak tatlandırabilirsin...

Süttozunda hangi markayı tercih ediyorsunuz ? Hangisi daha az yağlı ?

Cevap için teşekkür ederim bugün süttozumu aldım :) yeşil çay konusuna gelince her türlüsünü denedim sayılır sade limonlu limonlu naneli bergamut vs vs ama bende tık yok içemiyorum, yarısını döktüğüm çok oldu :KK43:

Bu arada dayanamadım tartıldım :) bir kilo vermişimmmm . haftaya pazartesi bakalım ne olacak :KK66:

Ayrıca bir sorum olacak tatlı ya da çikolata yaparken hangi markayı tercih ediyorsunuz? En az yağlı olan hangisi?

Bu arada dayanamadım tartıldım :) bir kilo vermişimmmm . haftaya pazartesi bakalım ne olacak :KK66:

Ayrıca bir sorum olacak tatlı ya da çikolata yaparken hangi markayı tercih ediyorsunuz? En az yağlı olan hangisi?

pınar ın süttozunu kullanıyorum ben .aslında ben çok tatlı yapmıyorum ama ihtiyaç halinde elimin altında olsun diye aldım.kriz durumları yani..geçenlerde lorlu tatlı yaptım onu sevdiik.şerbetli tatlı insanın nefsini bir nebze köreltiyor..

arkadaşlar tavsiyem kitabını okumadan diyete başlamayın.kulaktan dolma bilgiler hataya neden oluyor.ben tatile bile yanımda getirdim kitabı kafama takılan birşeyde açıp bakıyorum..bir de dukanın orjinal sitesini takip etmek faydalı sık sık güncellemeler yapıyor yeni birşeyler ekliyorlar.ingilizcem yok anlamıyorum diyorsanız google chrome tarayıcısından bağlanınca sayfayı Türkçe'ye çeviriyor..

X