Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

yaaaaaaaa neden kimse bana cevap vermedi,lıght yoğurt bulamadım diyorum,bende normal yoğurt yiyeceğim,evde şu an yorsanın yoğurdu var yağ oranı 6,ama pınarınki 3 bunu alım yiyim diyorum doğru olur kanımca ne yapayım bulamadım.

yorum yapabilecek durumda olmadıklarından olabilir.ben okudum mesela ama hiç normal yogurt kullanmadım o yüzden bişi diyemicem.ama süt ürünlerinde %2 yag oranını izin werdiğini baz alırsak,ben light yogurt bulana kdr yemezdım yogurt.güçlendirmede oldugum halde hiç normal yemiorum..karar yinede senin.

yaaaaaaaa neden kimse bana cevap vermedi,lıght yoğurt bulamadım diyorum,bende normal yoğurt yiyeceğim,evde şu an yorsanın yoğurdu var yağ oranı 6,ama pınarınki 3 bunu alım yiyim diyorum doğru olur kanımca ne yapayım bulamadım.

Ben ev yoğurdu yapıyorum...Kaymağı alınmış süt ile...
Ama ne kadar az yağlı olursa o kadar hızlı ulaşırsın hedefine...

26 hazirandan beri dukan diyeti yapıyorum kızlar ,diyetim boyunca kırmızı eti çok az tükettim,genelde balık ,tavuk ilk tercihim oldu ama yumurtada pek sınır tanımadım doğrusu bazen 4 tane bile yediğim oldu ,bugün kan tahlili ve böbrek röntgeni çektirdim ,sonuçları aldım ama dr um izindeymiş gösteremedim ,anladığım tek değer kollestrol ,o biraz yüksek görünüyor ,sınır 200 benim ki 206 ,yarın başka bir dr a mı göstersem yoksa kendi dr umun gelmesini mi beklesem bilemedim ,siz ne dersiniz ?ya da sonuçlardan anlarım diyen varsa buraya da yazabilirim ,meraktan çatlamak üzereyim ,dr un da izine çıkacağı tuttu ya ...

Tıpçı değilim ama fazla panik olma bence. Benim genel kan testimde 3 değer vardı kolestrole dair, hdl ldl ve total kolestrol. İyi olanı hdl imiş, hayırlı-hdl diye tutuyorum akılda. :) Bu hayırlı olan ve totalim yüksek çıkmıştı, doktor "iyisi yüksek olunca bu toplam değere de yansır, panik yapılacak birşey değil." demişti.
Seninki de böyle bir durum olabilir belki.

26 hazirandan beri dukan diyeti yapıyorum kızlar ,diyetim boyunca kırmızı eti çok az tükettim,genelde balık ,tavuk ilk tercihim oldu ama yumurtada pek sınır tanımadım doğrusu bazen 4 tane bile yediğim oldu ,bugün kan tahlili ve böbrek röntgeni çektirdim ,sonuçları aldım ama dr um izindeymiş gösteremedim ,anladığım tek değer kollestrol ,o biraz yüksek görünüyor ,sınır 200 benim ki 206 ,yarın başka bir dr a mı göstersem yoksa kendi dr umun gelmesini mi beklesem bilemedim ,siz ne dersiniz ?ya da sonuçlardan anlarım diyen varsa buraya da yazabilirim ,meraktan çatlamak üzereyim ,dr un da izine çıkacağı tuttu ya ...

allahım nasıl yedin öyle yumurtayı ben yediğim zmn uyuz gibi kaşınıyorum.neyse kolestrolün yüksekse endişelenme yumurta kolestrolü çok yükseltirmiş özelliklede sarısı bu kdr tüketmene rağman yine sınırı biraz aşmış olması normal yani.yumurtayı biraz az tüketirsen düşer die umuyorum.sonuçları gösterdiğinde bizide bilgilendirirsen sevinirim.şimdiden geçmiş olsun

cnm benim de kolestrerolüm 375 çıktı,oldukça kötü yani:KK50:
tekrar yaptırmamı istedi dr,yine yüksek çıkarsa ilaca başlayacakmış:KK43:

cnm normalde light olanı tercih etmelisin ama bulamadıysan bir sefere mahsus,yine de yağ oranı diğerlerine göre düşük olan normal yoğurdu tercih edebilirsin.çok zorda kaldığım durumlarda ben de normal yoğurt tükettim ama öncelikli tercihin mutlaka light olan olsun:KK34:

Bana adres tel ve isim yazarsan özelden göndereceğim bugün bir parti.

Merhaba İpek,

Ben mail adresine callan cd için adresimi göndermiştim, ama mailine ulaşıp ulaşmadığı konusunda tereddütteyim, çünkü mail sistemimizde o günlerde bir arıza vardı.
Bugün göndereceğiniz posta da bende varmıydım merak ediyorum da :)[/QUOTE]

Gelmiş gelmiş...

Ben ev yoğurdu yapıyorum...Kaymağı alınmış süt ile...
Ama ne kadar az yağlı olursa o kadar hızlı ulaşırsın hedefine...

Kaymağı alınmış süt yağsız olmaz ki.
Bende yağsız sütle evde yoğurt yapıyorum...

light süt bulursan onunla yoğurt yapmayı dene.sanırım tam yağlı yada yarım yağlı yoğurttan daha light olacaktır.tabi bu bnm nacizane fikim

unutmadan bi soru daha sakızsız yaşayamıyorum ben dukan amcam kitapta sakızın şekersiz olması yetmez aspartam tatlandırıcı fln olmalı gibi bişeyler yazmıştı şimdi şekersiz sakız yok anlamına mı geliyor bu

unutmadan bi soru daha sakızsız yaşayamıyorum ben dukan amcam kitapta sakızın şekersiz olması yetmez aspartam tatlandırıcı fln olmalı gibi bişeyler yazmıştı şimdi şekersiz sakız yok anlamına mı geliyor bu

şekersiz sakızlardan günde max 5 adet tüketebilirisniz:KK34:

slm bayanlar nasılsınız diyet nasıl gidiyor istanbul buluşmasınıda pek merak ettim neslee gelirsen benide facedeki gruba eklermisin bir görüşelimmmm :)))))
kekimi yaptım içine tarçın ve zencefil koydum pekde güzel oldu lakin pek tarçın sevmem fazla kaçırmışım yenmio çok :))))

Merhaba İpek,

Ben mail adresine callan cd için adresimi göndermiştim, ama mailine ulaşıp ulaşmadığı konusunda tereddütteyim, çünkü mail sistemimizde o günlerde bir arıza vardı.
Bugün göndereceğiniz posta da bende varmıydım merak ediyorum da :)

Gelmiş gelmiş...

Kaymağı alınmış süt yağsız olmaz ki.
Bende yağsız sütle evde yoğurt yapıyorum...[/QUOTE]

Evet canım haklısın yağsız olmaz tabi ki...Ben bu şekilde yapıyorum sadece (yani kilo vermede ki yavaşlığı göze alıyorum)..
Çünkü işlemden geçmiş süt kullanmıyoruz biz...İşlemden geçmiş süt ürünlerinin hiçbir besin değeri taşımadığı tartışılıyor...
Sadece beyaz su olarak nitelendiriliyor...Güvenilir bir yer bulduk oradan alıyoruz sütümüzü...
Ben kendi koşullarıma uydurmaya çalışıyorum sadece dukanı...(naçizane)
Ömür boyu bu şekilde yaşayacaksam,ritüellerim çok farklı olmamalı ki sonrasında da kilo sorunu yaşamayayım...

Doğrusu Dukan'ın da dediği gibi light ürünler tabii:nazar:...Hedefe ulaşırken yol çok uzamasın ki yoldan sapılmasın...Yanlış mıyım:26:

tatlım light bulamıyorsan içimin yarım yağlısını al , lightı %1 yağlı yarım yağlısı % 1.5 yağlı pek bi fark yok , ben onu kullanıyorum çünkü light yoğurtlar çok küçükler ve bana yoğurt dayanmıyoo :KK53::KK53::KK53:

sonunda tatlı isteğimi bastırdım oh be :KK8:

yulaf kepeğinden helva yaptım, ki çok süt koymuşum. 'sen söylemesen irmik helvası zannederdim' dedi annoş :KK76: :KK76::KK76:

ya herkes çok çıtır ama yaa bi ben miyim katana gibi :KK14::KK14::KK14::KK14:
callan yapmaya da korkuyorum belim yine ağrırsa diye :KK14: ağrısın banane yapçam işte :KK53:

yulaf kepeğinden helva yaptım, ki çok süt koymuşum. 'sen söylemesen irmik helvası zannederdim' dedi annoş :KK76: :KK76::KK76:

callan yapmaya da korkuyorum belim yine ağrırsa diye :KK14: ağrısın banane yapçam işte :KK53:

afiyet olsun şekeriimmm :KK34::KK34::KK34::KK34:

sen katan gibiysen öliiiim ben öliiimmmm :KK25::KK25::KK25:
:KK25:

Bende gelecektim buluşmaya cenaze dolayısıyla Cuma, ctesi, Pazar full misafirle geçirdim.. :KK14::KK14:

başınız sağolsun :KK50:
Allah geride kalanlara sabır ve ömür versin :KK19:

kızlar öğlen tavuk şiş yedim light yoğurtla birlikte

Müdürümle yapıyoruz diyet , gelirken de yulaf keğei almış bana :))

Allah herkese böyle müdür versin :)

gayet doydum yani

ben limonlu çay içebilir miyim ?(şu an içiyorum aslında)

afiyet olsun için tabi :) limonu abartmadığımız sürece sıkıntı yok, zaten bi bardak çaya ne kadar limon koyabilirsiniz maksimum yani :)
başarılar :KK34:

Herkese hayırlı sabahlar- öğlenler arkadaşlar.. ben 7 gün atak yaptım ama hala devam edecem.. kendimde herhangi bir zorlanma hisstmiyorum biraz daha uzatayım dedim..
bu arada eve gelen aşurenin hatti hesabı yok ve ben yiyemiyorum sadece kayın validem şifa olsun die resmen ağzıma bir iki kaşık tıktı tabi ben de hayır dermiyim yuttum gitti:) neyse vicdan azabı içimdeyken Dün akşam Burada Kent plaza die bir yer açılmıştı oraya gittik en son kat yemek kısmı tabi ve benim diyetime uygun sadece ayran satılıyor ve eşimle ilerlerken bi de ne göreyimm popeyes Allaaah dedim tamam bu tavuk yiyebilirim ama sonra eşim ve vicdanım birleşti beni ve salyalarımı toparlayıp ordan uzaklaştırdılar.. ama ne kötü oldum kızlar anlatamam ve en son arabada oturup evden getirdiğim tavuğumu ağlaya ağlaya yedimm.. bazen bu diyet çok zor yaa.. ama ben dün o dışarıda o yemekleri yemediysem artık bu işi beynimde hallettiğimi düşünüyorumm. sizce de öyle mi?

keşke aşureyi o anda yutmuş gibi yapıp sonra mutfakta çaresine baksaydınız yemeden :)
ağladığınızı bilmesem beyninizde bitirmişsiniz evet derdim ama ağlamak niye, aklınız mı kaldı orda. kalmamış olması lazım :)
eminim sizin yediğiniz tavuk daha sağlıklı ve daha güzeldir. hem paranız da cebinizde kalmış ne güzel işte. oooh mis :) ağlamayın hiç böyle şeyler için :KK8::KK8:

afiyet olsun şekeriimmm :KK34::KK34::KK34::KK34:

sen katan gibiysen öliiiim ben öliiimmmm :KK25::KK25::KK25:
:KK25:

teşekkür ederiim :))
ingilizce öğretmenleri genelde tatlı ve güzel olur bi keree :KK8::KK8:

ohhhh afiyet olsun yulaf kepeği yemenin tatlı yolunu bulmuşsun vallahi merak ettim bir an :)
bu arada callanda belin ağırdıysa yanlış bişiler yapmışsın demektir tekrar başla bence ama dikkat et mesela ben yapabildiğim kadar sayı yapıyorum 100 dedi diye 100 için zorlamıyorum yavaş yavaş sayı yükseliyor harekette oturuyor bu arada bende katanalardan biriyim kaçamaklar yüzünden 70in altına inemedim henüz :KK43:

ohhhh afiyet olsun yulaf kepeği yemenin tatlı yolunu bulmuşsun vallahi merak ettim bir an :)
bu arada callanda belin ağırdıysa yanlış bişiler yapmışsın demektir tekrar başla bence ama dikkat et mesela ben yapabildiğim kadar sayı yapıyorum 100 dedi diye 100 için zorlamıyorum yavaş yavaş sayı yükseliyor harekette oturuyor bu arada bende katanalardan biriyim kaçamaklar yüzünden 70in altına inemedim henüz :KK43:

bi de ben hiç 10 kilo vermiş gibi görünmüyorum yani bi iki kişi zayıflamışsın diyo da kimse inanmaz on kilo verdiğime hep spor yüzünden kesin :KK14:
callan yapıcam vallahi bu akşam inş :KK8: zaten 100 hayatta yapamam ki yapamıyorum :KK9:

tarifi de veriim hemen bi çırpıda, 10 dakika sürmüyo yapması :)
2 yk yulaf kepeğini 1 tatlı kaşığı yağda bayaa kokusu çıkana kadar kavurun, hatta benimki birazcık yandı bile.
1.5 yemek kaşığı tatlandırıcı ekleyin bir iki karıştırın. ben splenda koydum, pişirilebilir olandan:)
sonra da 1.5 çay bardağı süt ekleyin bi iki karıştırın kapağını kapatın göz göz olunca da altını kapatın, üstüne de tarçın mis oluyo vallahi anlatımı uzun oldu ama yapması çok kolay :KK55:
bi kase kadar çıkıyo bu tariften, ben yarısını sıcakken yedim. yarısını da dolaba koydum çünkü 4 yk yulaf kepeği koyduğumu düşünmüştüm o anda :KK9: anneme yedirdim o kalan yarısını da işte, 2 yk olduğunu unutmasaydım kendim yerdim :KK9: dolaptan çıkmış soğuk tadı da çok güzeldi :KK8:

foto da çekmiştim hatta onu da ekliym :) $helva.JPG

Son düzenleme:
X