Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

günaydın !!!
kızlar kızlar diyemmii !:KK52::KK52::KK52:
500 gr daha gitmiş ! bu hafta bitmeden kaybım 700 gr oldu !!!:KK53::KK53::KK53:
:nazar::nazar::nazar:maşallah diyeyim :nazar::nazar::nazar:
allahım 60 ı gördümmm 50 lere 800 gram kaldııııı:KK66::KK66::KK66::KK66::KK66:
inanamıyorum inceliyorummm:KK19::KK19:
teşekkürler dukan:KK71::KK71:
teşekkürler kızlar sizi seviyorummm:KK70::KK70::KK70:

cokk guzel cnm seninde reglden sonra gitmeye basladi demi kilolar reglkende gittimi peki tartida fark olmusmuydu reglkende baravooooooooooooo ins ellileri goruruz hep beraber:KK16:

kizlar hepinizi tebrikkkkkkkkkkkk ediorum supersiniz gitsin yaglarda hafifleyelimmmmmmmmmmm iiceneeeeeeee:KK16:

bana dukan amca 55.8 hedef koydu ama ben en azından 53e kadar inmek istiyorum.basenlerin geniş mi? diyete başladığından bu yana düzelme oldu mu canım? bende bayağı farketti pantolonlarımdan anlaşılıyor artık.

benimde boyum 163 cnm hedefim 53 yada 55 gibi tok karnina 55 gelmek istiorum 40lara dusuyum deme sen bendende uzunsn cok kotu olursun cok asiri zayiflarsin bence elliler cok ideal :KK34:

günaydın,
11 Nisanda başladım nerdeyse 2 gün sonra 2 ay olacak.
5 gün atakta 3,5 kilo verdim.1 ayı doldurmadan 6 kilo gitti,sonra 1 hafta hiç kilo vermedim ama sonra tekrar hızlandı.ilk 1 ay hiç kaçamak yapmadım,sonraki aylarda kaçamaklarım da olmadı değil hani:KK53:

Tebrikler ben de 2 haftada ( atak5gün) 5 kg verdim ama şimdi duraktayım 7 gündür. :-(

Süper fikir, teşekkürler. Hoşgeldin bu arada :)) En Büyük KK

hoşbuldummm, çok teşekkür ederim :)))

alıntıyı yine beceremedim ama hakikaten buradaki dayanışma olduğu sürece bu forumdaki bayanlar asla almayacaklar verdikleri kiloları :)))

üstüne de veremeyenler kilo verecek eminim :)))

bir de uzun oldu ama, bir sorum olacak sizlere:

hazır köfte kullananlar var mı aranızda? dana kıymadan değil ama tavuk köftesi diyelim tavuk etinden yapılmış köfteler mesela??? içindekiler kısmında nişasta yazanlar da vardı, onlardan almadım ama yine de içim rahat etmedi yerken :18:

tavuk yemekten sıkılanlar.balıkları pişirmeye üşenenler.ya buğulama yapın ya da mini fırınınızı açıp pişirin çıkarmadan 10dk önce ızgara kısmına çevirin harika oluyor.:KK64:

tebrikler...:KK76:

forumdakilerin yorumuna göre bu işin sırrı tavuktaymış,ama ben tavuktan çok sıkıldım ne yapsam balık falan mı yesem,onu da pişirmesi bir dert :26:

balık aynı etkiyi yapıyor.pişirmekde zor deil. limon sarımsak az domates bol maydanoz soğan hiç yağ koyma kısık ateşde pişir .afiyet olsun yaparsan.gerçekden güzel oluyor ben yağ ve tuz koymuyorum acı ve baharat tuz görevi görüyor.çokda çabuk pişiyor.

sizlere yeni yeni tarifle arıyorum bunları not edip bir defter oluşturalım diyorum ne dersiniz güzel bir dukan tarif defterimiz olsun bu verceği tarif Makedonya ve Kosova'daki Türkler, Arnavutlar ve Makedonlar tarafından yapılan sütlü bir tatlıdır. adı KAYMAÇİNA malzemeler:

1 kilo süt
5 yumurta
Tatlandırmak için aspartam

Sütü iyice kaynatın ve soğumaya bırakın.
Yumurta ve aspartam iyice çırpın, yumurta köpük köpük olsun
Soğumuş süte yumurtalı karışımı iyic yedirin.
Cam bir kaba karışımı döküp içinde su olan başka bir kabın içine yerleştirin.
Isıtılmış fırında, 170 derecede üzeri altın kahve olup göz göz olana kadar pişirin.
Soğuduktan sonra, mümkünse bir gün sonra servis edin.

Afiyet olsun..

arkadaşlar kereviz salatası sarımsaklı yoğurtla ama ceviz yok mayonez yok.çok güzel oldu ama az yapmışım gözüm doymadı.sizlerede seçenek olur diye paylaşmak istedim.

$P1017375.ORF[1].jpg kızlar görüntüsü de bu KAYMAÇİNA'nın

Kızlar ben düşündüm, araştırdım, sonunda en masum kaçamağın (aslında kaçamak sayılmaz bile) karpuz olduğuna karar verdim. Bir, %95'i zaten su; iki, bir orta boy dilimin içinde 6,4 gram karbonhidrat varmış (ben o dilimin yarısı kadar yedim); üç, çoook güzel serinletiyor :)))

Ben arada yiyeceğim vallahi. Gebelik şekeri vardı bende. Onda bile doktor günde bir dilime izin veriyordu.

Kızlar ben düşündüm, araştırdım, sonunda en masum kaçamağın (aslında kaçamak sayılmaz bile) karpuz olduğuna karar verdim. Bir, %95'i zaten su; iki, bir orta boy dilimin içinde 6,4 gram karbonhidrat varmış (ben o dilimin yarısı kadar yedim); üç, çoook güzel serinletiyor :)))

Ben arada yiyeceğim vallahi. Gebelik şekeri vardı bende. Onda bile doktor günde bir dilime izin veriyordu.

tatlım karpuz yerine az önce verdiğim tarifi bir dene istersen

sizlere yeni yeni tarifle arıyorum bunları not edip bir defter oluşturalım diyorum ne dersiniz güzel bir dukan tarif defterimiz olsun bu verceği tarif Makedonya ve Kosova'daki Türkler, Arnavutlar ve Makedonlar tarafından yapılan sütlü bir tatlıdır. adı KAYMAÇİNA malzemeler:

1 kilo süt
5 yumurta
Tatlandırmak için aspartam

Sütü iyice kaynatın ve soğumaya bırakın.
Yumurta ve aspartam iyice çırpın, yumurta köpük köpük olsun
Soğumuş süte yumurtalı karışımı iyic yedirin.
Cam bir kaba karışımı döküp içinde su olan başka bir kabın içine yerleştirin.
Isıtılmış fırında, 170 derecede üzeri altın kahve olup göz göz olana kadar pişirin.
Soğuduktan sonra, mümkünse bir gün sonra servis edin.

Afiyet olsun..

Pastörize sütü de kaynatmak gerekiyor möu?

Sevgili fistikhanimcigim :KK1:

Kendi adina boyle bir karar vermis olBilirsin ama hepimizin hedefi kacamak yapmamak olmali ki her ne kadar masum gibi dursa da karpuz bile olsa :)

Dün akşam şöyle bir bisküvi yaptım:

2 kaşık yulaf kepeği
2-3 kibrit kutusu kadar beyaz peynir
hamur kıvamına gelecek kadar yoğurt (1-2 kaşık arası)
Az tuz
dereotu
çörekotu

iyice karıştırdım, yulaflı bisküvi büyüklüğünde parçalar halinde pişirme kağıdı serdiğim fırın tepsisinde pişirdim (200 derece-13 dakika) çok nefis oldu, aralarda acıktıkça yiyorum

:KK56:

X