Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Uzun zamandan beri 81'leri kıramamıştım çok şükür sporla birlikte bugün 80.8 gördüm.Yolum uzun ama yılmak yok :)

Bu arada kilo çizelgesini nasıl ekleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Ecemuscum bu yulaf kepeği bence en büyük avantajımız en doyurucu gıda o bence dukanda. Biz bu kadar keyifle tüketirken tüketmekte zorluk çekenlere bu söylediklerimiz tuhaf geliyo olmalı :KK66: bknz aşağıdaki y_ey adlı arkadaşımız

Teşekkür ederim canım tüm dukancanları " Callanetics egzersizleri yapanlar buraya " topiğime beklerim. 10 günde 10 yaş gençleşin egzersizi ile jet hızı ile inceliyosunuz deneyin görün :)

Aksine benim de daha fazla hakkım olaydı dediğim bişe bu yulaf kepeği. Çok basit tarifler var canım en kötü ihtimalle krep yap.ben krep poğaça kek irmik tatlısı irmik helvası vs gibi tariflerle tüketirken çok keyif aldım. Tariflere üşenip hala sütle içmeye çalışıp kendine işkence etmemelisin biz bu kadar keyifle tüketirken... Ecemus'tan ekmek, kurabiye,enfes kara kek ve muffin de temin edebilirsin.pahalı gibi görünebilir ama güne göre böl parayı.malzeme parana denk gelicek uğraşma işinden de kurtulursun hem de dolabında her an hazır durur.
Esra Akkaya'nın istanbuldaki dukan ürünleri satılan kafesinde bile 1 porsiyon dukan tiramisu 8 tl düşün.bence böyle almak daha karlı.ben hazır ne bulabilirim diye baya araştırdım ordan biliyorum :KK66:

iyi de benim üşenip sütle içtiğimi nerden biliyorsunuz? çok ayıp yani şu yazdığınız. zaten krep yapıyorum en vakitsiz anımda ama gerçekten beğenen var mı krebi? ayrıca tost ekmeği yapıyorum, limonlu ya da vanilyalı kek yapıyorum, muffin olarak tüketmeye çalışıyorum. benim problemim yulaf kepeği ile tarif yaratmak değil yulaf kepeğinin tadı. ben sadece burda damak tadıma uymadığını belirtmek isteyerek yazdım. belli ki hata ettim paylaşmak isteyerek size afiyetler olmaya devam etsin.

Son düzenleme:
kızlar günaydınnn... bugün bildirim günü mü? ben sabah tartıda +500 çıktım. ama gece 3te yemek yiyoruz sabah 7de tartılıyporuz bööle olmaz ki ama:)

bu arada. dün iftarda:
1 tavuk göğsü
koca bi kase cacık:KK56: hiç dayanamıyorum şu cacığa
bi bardak zero
köz biber

sahurda da yiyecek bşi bulamadım yaa:KK43:
2 dilim dukan ekmek (2 kaşığa denk geliyor)
1 kaşık lor peynir
1 bardak yağsız süt...

eski bir dukancının 2.macerası bu. annemi de ikna ettim bu sefer beraber yapıyoruz. ptesi başladık ataktayız hala.

GUNAYDIN MUHTESEM PERSEMBEEEE ILK BILDIRIM BENDEN GELSIN:)

Başlangıç tarihi :03/06/2013
Hedef : 55
Boy : 1,58
Geçen hafta : 75,4
Güncel : 73,3
Aradaki fark :2,1

:) KIZLAR BEN KILO VERIMIMDEN GAYET MEMNUNUM CNK BEN ISYERINDE BURDA CIKAN YEMEKLERDEN YIORUM PS GUNUNDE SALATA YANINA PROTEIN NE BULURSAN AYNI SEKILDE SP GUNLERINDEDE SADECE PROTEIN TABI BIZE GORE DAHA YAGLI OLUYOR AMA YINEDE VERIYORUM AMAN MASALLAH DIYEYIM:)

başlangıç tarihi: 08.07.2013
başlangıç kilo: 73,6
hedef kilo: 65 (ilk hedefim 68,sonra 65,sonra63 aslında. küçük hedefler beni daha çok motive ediyor :KK34: )
boy:1.65
buhaftaki kilo:72.5
toplam fark: -1.1

annemin bildirimini de yapmak istiyorum listeye eklerseniz sevinrim
nick: carmen
başlangıç tarihi: 08.07.2013
başlangıç kilo: 96.6
hedef kilo: 75
boy:1.65
buhaftaki kilo:95.6
toplam fark: -1.3

Başlangıç tarihi :01.07.2013
Hedef : 65
Boy : 1,65
Geçen hafta : 100.4
Güncel : 100.9
Aradaki fark :+0.500

Son düzenleme:
Ben testimide yaptım 51. Kg olmam lazımmış ve 5 ay sürmesi gerekiyomuş. Atak evresini ben 3-5 gün olacağından 5 gün yaıcam sonra sizin önerinize göre 1+1 yapıcam canlarımm

sevindim canım yanlız 1+1 bizim değil mösyö pierre dukan ın önerisi.yanlız hatırlatmayı unuttuğumuz br şey var.mutlaka ama mutlaka kitabı alıp okumalısın canım.çünkü orada öyle ayrıntılar var ki bu diyetin mantığını,duraklama olursa neden olduğu ,neler yapılması gerektiği vs çok öenmli bilgiler var.o yüzden kitabı okumadan başlama derim.unuttuğum için kusura bakma.

iyi de benim üşenip sütle içtiğimi nerden biliyorsunuz? çok ayıp yani şu yazdığınız. zaten krep yapıyorum en vakitsiz anımda ama gerçekten beğenen var mı krebi? ayrıca tost ekmeği yapıyorum, limonlu ya da vanilyalı kek yapıyorum, muffin olarak tüketmeye çalışıyorum. benim problemim yulaf kepeği ile tarif yaratmak değil yulaf kepeğinin tadı. ben sadece burda damak tadıma uymadığını belirtmek isteyerek yazdım. belli ki hata ettim paylaşmak isteyerek size afiyetler olmaya devam etsin.

canım sakin ol ayıp olmuyor mu bizlere?kepeğin tadına alışamadım deyince ben de otomatik olarak süt yada yoğurtla tüketiyorsun zannettim.lotus tan farklı olarak sadece cümle olarak yazmadım bunu.herkes hepimiz burada saygı ve sevgi sınırları içerisinde birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.mesela bana adım gibi bildiğim şeyleri yazan arkadaşlar oluyor ama ben onlara "bunları biliyoruz herhalde "demiyorum.aksine "bildiğimi hatırlattığın için sağol" diyorum.

neyse mübarek ramazanda üzmeyelim birbirimizi.gönül koymayalım.belli ki beceriklisin ve çeşitli tarifler deniyorsun.hatırlamaya çalışıyorum yine biri böyle söylemişti .ama kokusuna tahammül edemiyordu sanırım.bir arkadaş da buzdolabında muhafaza et o zaman fazla olmuyor dedi.bi dene istersen.bi de hamur işi tatlı konusunda diğer diyetlere nazaran hiç yiyememektense bu kadarcık bir tahammülle bu tür şeyleri yemek, artımız sanırım. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

aslında iftara yakın tartılma en doğru rakamı verecek sanırım.şu an reglim ama yine de yazayım.

geçen hafta : 70,4
bu hafta : 70,6
gelen : 200 gr

sevindim canım yanlız 1+1 bizim değil mösyö pierre dukan ın önerisi.yanlız hatırlatmayı unuttuğumuz br şey var.mutlaka ama mutlaka kitabı alıp okumalısın canım.çünkü orada öyle ayrıntılar var ki bu diyetin mantığını,duraklama olursa neden olduğu ,neler yapılması gerektiği vs çok öenmli bilgiler var.o yüzden kitabı okumadan başlama derim.unuttuğum için kusura bakma.

canım sakin ol ayıp olmuyor mu bizlere?kepeğin tadına alışamadım deyince ben de otomatik olarak süt yada yoğurtla tüketiyorsun zannettim.lotus tan farklı olarak sadece cümle olarak yazmadım bunu.herkes hepimiz burada saygı ve sevgi sınırları içerisinde birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.mesela bana adım gibi bildiğim şeyleri yazan arkadaşlar oluyor ama ben onlara "bunları biliyoruz herhalde "demiyorum.aksine "bildiğimi hatırlattığın için sağol" diyorum.

neyse mübarek ramazanda üzmeyelim birbirimizi.gönül koymayalım.belli ki beceriklisin ve çeşitli tarifler deniyorsun.hatırlamaya çalışıyorum yine biri böyle söylemişti .ama kokusuna tahammül edemiyordu sanırım.bir arkadaş da buzdolabında muhafaza et o zaman fazla olmuyor dedi.bi dene istersen.bi de hamur işi tatlı konusunda diğer diyetlere nazaran hiç yiyememektense bu kadarcık bir tahammülle bu tür şeyleri yemek, artımız sanırım. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

ben farkındaysan senin yazdığına bir şey söylemedim ve şu ana kadar da bende herkese destek olup bana destek olanlara teşekkür ettim. bak sende öyle zannetmişsin ama söylememişsin onun yerine hoş bir öneride bulunmuşsun benim sinirlendiğim bilip bilmeden konuşmak. o arkadaş bana sorsa hayırdır niye yiyemiyorsun yoksa süyle mi yemeye çalışıyorsun diye tepkim bu olmazdı tabi ki.

yaaa bildirimleri öğleden sonra yapsaydık olmazmıydı ben o zaman yapmak istiyorum herkes fazla çıkıyo ya:26:

Gercekten yaa ramazanda iftardan önce tartılalım. Gece 2de sahur yapıyoruz 7de tartılıyoruz:-(

günaydınnnn ben bildirimimi öğleden sonra yapacağım sorun olmaz değil mi?
Dün ki iftar menüm
Sulu tavuk yemeği ve annemin özel yoğurtlu yumurtası 2 kase yedim iftarda 1 lt su
İftardan sonra ıce tea nin limonlusunu içtim light problem olur mu?
Sahur da ise kıymalı yumurta (kıymam yağlıydı kasap güya en yağsız yerinden verdi deli etti beni ) 1 üçgen krem peynir domates ve salatılık 3 küçük dilimde dukan tost ekmeği.
Dün ilk defa yaptım dukan tost ekmeğini tadı güzel oldu ama biraz daha pişse iyi olacaktı

ben farkındaysan senin yazdığına bir şey söylemedim ve şu ana kadar da bende herkese destek olup bana destek olanlara teşekkür ettim. bak sende öyle zannetmişsin ama söylememişsin onun yerine hoş bir öneride bulunmuşsun benim sinirlendiğim bilip bilmeden konuşmak. o arkadaş bana sorsa hayırdır niye yiyemiyorsun yoksa süyle mi yemeye çalışıyorsun diye tepkim bu olmazdı tabi ki.

öncelikle bu kadar iyi niyetle yazdığım mesajı AYIP olarak nitelendirip savunmaya geçerek cevap vermeniz çok üzücü kendi adıma.demekki kendimi tam olarak anlatamamışım bu topikte.
Yanlış anlamış olabilirim cevabım hoşuna gitmemiş de olabilir ama ayıp vs diyerek cevap vermeniz samimiyetime inanmadığınızın açık göstergesi.

Dikkat ederseniz bende kendi yaptığım denemelerden bahsedip çeşitlilik konusunda öneride bulundum mesajımda.
Ayrıca damak tadınıza uymadığını belirterek paylşmakla hata ettim gibi bir cümle yazarak topiğin işlevinin aksine bir tablo çizip paylaşım yaptığınızı ve bende ona yorum yapıp çok kötü birşey yapmışım gibi davranıyorsunuz.

Farkında olmadan kırdıysam tabiki özür dilerim.ama böyle bir yaklaşım da beklemiyordum böylesine samimi bir topikte. Yanlış anlamışsın demeniz kafiydi.bu bu konudaki ilk ve son mesajım.

Son düzenleme:
Lotusum sayende baya bir süre yaptım callan ı. çok da faydasını gördüm. 63 kiloyken kimse inanmıyordu 57 falansın diyorlardı. o yüzden herkes de faydalansın istiyorum güzelim benim...

Ecemuscumm peki sence kilo verdikten sonra mi yapilmali yoksa diyetle birlikte mi yapmaliyim :)[/QUOTE]

canım ben biraz kilo verdikten sonra yapayım istedim. öyle de yaptım. inanılmaz sıkılaştım call yaparak. ama biraz tembelim ben bahanede yaptım aslında kilo vereyimde falan diye:KK1:. sen şimdiden de başlayıp yapsan çok faydasını görürsün güzelim.hem kilo vermende hareketle artar diye düşünüyorum. her ne kadar call kilo vermeye değil sıkılaşmaya faydalı olsada bece diyetle beraber çok daha etkili olur kilo vermeye.enerjin varsa hiç durma tatlım:KK8::KK76:

aaaa aşk olsun ne bu gerginlik. çok şaşırdım valla.bu kadar gerilmene sebep olan hiçbirşey yok ki yazdıklarımızda.. biz tadından ziyade tüketmekte zorlandığını anladık yazdıklarından. ama böyle bile anlasak bu kadar sert çıkmana gerek yok güzelim. burdaki herkesin niyeti çok ama çoook iyi sen pek fark edememişsin sanırım. ne yapalım olur böyle şeylerde.. bence gerilip tartışacağına yazılanlardan senin için faydalı olanları al gerisini düşünme bile.. dediğim gibi kimsenin senin diyetinle bir zoru yok... bizi de kendini de üzme...
yolunda başarılar...:KK34:

kızlar günaydınnn... bugün bildirim günü mü? ben sabah tartıda +500 çıktım. ama gece 3te yemek yiyoruz sabah 7de tartılıyporuz bööle olmaz ki ama:)

bu arada. dün iftarda:
1 tavuk göğsü
koca bi kase cacık:KK56: hiç dayanamıyorum şu cacığa
bi bardak zero
köz biber

sahurda da yiyecek bşi bulamadım yaa:KK43:
2 dilim dukan ekmek (2 kaşığa denk geliyor)
1 kaşık lor peynir
1 bardak yağsız süt...

Başlangıç tarihi :01.07.2013
Hedef : 65
Boy : 1,65
Geçen hafta : 100.4
Güncel : 100.9
Aradaki fark :+0.500

aslında iftara yakın tartılma en doğru rakamı verecek sanırım.şu an reglim ama yine de yazayım.

geçen hafta : 70,4
bu hafta : 70,6
gelen : 200 gr

bence de canım iftara yakın tartılmamız daha uygun :KK3: benimde bugün orucumun ilk günü:KK76:
wisperim reglysen senin aldığın 200 yalan canım :))) sen 3-4 gün sonra bildir durumu:KK54:

kız senin nedir bu bilgisayarlardan programlardan çektiğin yawww :emir_bebek:
birde şu linkten yapmaya çalış bakalım:KK34:
Dukan Diyeti Türkçe Testi, Test Nasıl Yapılır? | Dukan Diyeti

Bak şimdi oldu işte balımm hangi evrenin ne kadar süreceğini gösteren çizelgeyi verdi senin linkteki adres :KK34:Bugün kitabıda alırım tamamdırr. WİSPER mutlaka almam gerektiğini söyledi :KK19: benim atak evrem 3 gün sürmeliymiş , seyir evrem 57 gün sürmeliymiş , güçlendirme 82 gün yazıyor du :) sonrada koruma dönemi :21::21:
Çok sevindim yaa :KK16::KK16:

Bak şimdi oldu işte balımm hangi evrenin ne kadar süreceğini gösteren çizelgeyi verdi senin linkteki adres :KK34:Bugün kitabıda alırım tamamdırr. WİSPER mutlaka almam gerektiğini söyledi :KK19: benim atak evrem 3 gün sürmeliymiş , seyir evrem 57 gün sürmeliymiş , güçlendirme 82 gün yazıyor du :) sonrada koruma dönemi :21::21:
Çok sevindim yaa :KK16::KK16:

oh be :)))) rahatladım canikom yaaaa....
WİSPER im çok doğru söylemiş. sen daha kitabı almadın mı. kitap olmadan bu diyet olmaz canım. mutlaka mutlaka oku kitabı...
bu arada gerçekten sürelerin süpermiş. kaçamaksız bu süreleri tutturursun. benim gibi olma sen :KK16:

bende geçen yıl yaptım 3 ayda 11 kilo gibi bi kilo verdim hatta ben biraz kendime uyarlamıştım
ama sonra bıraktım ve kiloları fazlasıyla ger aldım
tekrar yapıyım dedim kitap aklıma geldi dukan diyetini hayatınızda 1 en fazla 2 kere yapın diyodu hadi yinede yapım dedim yulaf kepeği aldım ve bu sefer yiyemedim
o nasıl bi motşvasyonsa ilki bi şekilde yemişim motivasyon çok önemli ve hayat boyunca dikkat etmek dyukanın tavsiyelerini uytgulamak gerek
yoksa fazlasıyla geri alınıyo kilolar

bende geçen yıl yaptım 3 ayda 11 kilo gibi bi kilo verdim hatta ben biraz kendime uyarlamıştım
ama sonra bıraktım ve kiloları fazlasıyla ger aldım
tekrar yapıyım dedim kitap aklıma geldi dukan diyetini hayatınızda 1 en fazla 2 kere yapın diyodu hadi yinede yapım dedim yulaf kepeği aldım ve bu sefer yiyemedim
o nasıl bi motşvasyonsa ilki bi şekilde yemişim motivasyon çok önemli ve hayat boyunca dikkat etmek dyukanın tavsiyelerini uytgulamak gerek
yoksa fazlasıyla geri alınıyo kilolar

merhaba
bütün evreler sonuna kadar yaptın mı peki.. :26: nasıl aldın tekrar

ben yapayım artık blidirimi işe gidicem
Bildirimm

Başlangıç tarihi :30.05.2013başlangıç kilosu:91.300
Hedef : 70
Boy : 1,68
Geçen hafta : 81.500
Güncel : 80.800
Aradaki fark :-700:KK66:
bu haftalık az ama olsun öbür hafta daha cok vericem inşallah